Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 25.05.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема абе мъже докъде майките ви командват? Отговор на мнението
АвторПo биkини (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 13:55



Има ли случай да застанете на страната на жена си или приятелката си,а не на тази на майка ви?Нямам против майките, ама не ви ли се струва, че ви ревнуват понякога и затова ни тровят живота?



Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: Пo биkини] Отговор на мнението
Авторбeз биkини (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 14:01



до гроб, поне някои мъже са така



Тема Ама тема отворииииинови [re: Пo биkини] Отговор на мнението
Автор Virgo (виновна)
Публикувано15.07.05 14:05



да седна да пиша.......... Няма ми стигне деня.........

Я дай нещо по-петъчно!



Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: Пo биkини] Отговор на мнението
Автор kpитичнa (досущ като теб)
Публикувано15.07.05 14:53



Виж..не може да няма изключения..
Снаха съм, обаче и потенциална свекърва..
Та си мисля..ако съм си гледала сина и съм му създавала някакви навици и после се появи някоя снахичка, дето се опитва да го прави разноглед..дали трябвада си мълча и да се правя, че е нормално, или ако си кажа мнението на нея (или и на двамата), това би било проява на ревност?
В този ред на мисли, си мисля, чеможе би мъжките майки не успяват да усетят границата до която имат право да се месят в живота на децата си...
(това поради презумпцията, че като майки, значт КОЕ е най-доброто за децата им)
Мисля, че лоша шега на снахите играе също УСЕЩАНЕТО на жените, че знаят какво е най-добре, най-правилно, най-..... за всички, които ги заобикалят..Дали пък това 6-то чувство, понякога не играе лоша шега?
Ей за това ми харесват мъжете - те обичат да им се казва всичко в прав текст, а не да си играят на гадатели....


Това всичкото е все според мен...

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: kpитичнa] Отговор на мнението
Автор Pisunqk ()
Публикувано15.07.05 15:03



това за границата на намесата ми се вижда странно
ква намеса кви пет лева?? той станал "мъж за женене" и НЯКОЙ (та било и майка му) ще му се меси и ще му казва кое е най-добре за него и ще го учи как да си живее живота... след като е навършил пълнолетие и след като вече не носиш отговорност за него... разчиташ на това, което си го научила да счита за правилно. и да ти иска съвет трябва да се замислиш дали да му го дадеш...

тва всичкото все е според мен...




Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: Пo биkини] Отговор на мнението
Автор champion (новак)
Публикувано15.07.05 22:50



то от поучителки няма мира на таз земя

първото правило на магьосника: ако някой има проблем, помогни му да намери сам вярното за него решение! не му "помагай" с твоите рецепти и не решавай проблема вместо него!


мързелът е белег за интелигентност



Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: Пo биkини] Отговор на мнението
АвторKлoшap (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 23:26



Винаги. Дори в случаите, когато майка ми е била права. И после съм съжалявал. Моите уважения, но от жена ми и майка ми приоритет има............................................................................................................................................................................... жена ми. Не знам дали е справедливо.



Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: Pisunqk] Отговор на мнението
Автор kpитичнa (досущ като теб)
Публикувано18.07.05 10:51



Тъй де...спор нямаме за намесата..
Проблема идва от това, че майките, не мислят, че се месят..те просто си въобразяват, че продължават „възпитанието”, „отглеждането”..т.е...те си мислят, че ИМАТ ПРАВА над сина, който са създали и отгледали.. и..не рядко си мислят, че той им е длъжен поради което...
Та...
Мога да те уверя, че мъжете, които нямат нищо против мама да ги дондурка до дълбока старост изобщо не са изключения.. (Впрочем, както видяхме в този форум, има дори жени които искат тати да ги дондурка до ... абе докато „смъртта ни раздели”) Та..какво се учудваме тогава, че много мъже се държат като деца в семействата си и очакват жените им да разгадават мисли, желания и т.н. и да ги удовлетворяват преди да са изречени.., че даже се и сърдят, ако не е така ?... Това пак е дело на МАМА...- грижовна, всеотдайна, ...
Момичета, може би трябва да се помисли за потенциалната снаха, още щом се роди момче.. И то да се възпитава в дух в какъвто ни се иска да е един съпруг? Ама ето го после разминаването – тъкмо наиучиш един мъж да се държи както подобава с жените и с теб и...ето че се появи някоя „девойка” и „ти го отмъкне”....

Ха кажи сега, няма ли да ревнуваш?
Особено, ако според теб, нейната майка пък не е почнала още от както се е родила да я възпитава, че на този свят всеки човек има майка..и даже бъдещия й съпруг ще има..и..че тя също е човек ?
Та... ако си мислиш, че говоря от името на свекърва- да кажа, че сина ми скоро ще стане на 6 години, така,,че..мисля в следващите 15-20 години да се упражнявам в свикване, че ще стана и свекърва..
Обаче.. се опитвам да разбера мотивите на свекървите.. и..да не допускам всички онези „грешки” в поведението им, които мен лично са ме дразнили....
Това обаче при всички случаи не може да стане, ако аз не си давам сметка, че е възможно да ми се случи..а си въобразя, че съм супер, страхотна, единствена и...няма начин да се държа зле според снаха си, защото със с много съвременни възгледи..
ДА – иска ми се да съм такава. Мисля си дори, че ако попадна на СВЯСТНА снаха, ще съм точно такава, обаче.....
Уловката е в дефиницията на СВЯСТНА!
Каква е според вас снахата, на която бихте поверили сина си?
Ака де..то е ясно, че си го възпитала да има собствени критерии и не е нужно да му ги подлагаш на съмнение, обаче...
Любовта е сляпа..
И е допустимо да виждаш, че сина ти прави грешка..
Какво правиш тогава?
Оставяш го да си троши главата ли?
.....
Нямам рецепти...
Просто се питам...
....
Иска ми се така да го възпитам, че да не ми се налага да гледам как си съсипва живота..Ама ако не успея?

От друга страна..ако не съм успяла, докато е било време..после нямам право да се меся, защото това означава, че съм тотално некадърна ли ?
Такива мисли ми минават през главата...
Сигурно не само на мен...


"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: Kлoшap] Отговор на мнението
Авторпo биkини (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 21:00



Това е отговор на зрял мъж,мойте уважения!
Всички други са мамини синченца,дето заслужават да си ги дундуркат майките, а друг да се радва на жените им!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: абе мъже докъде майките ви командват?нови [re: kpитичнa] Отговор на мнението
Авторпo биkини (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 21:09



Единственият критерий трябва да е щастието на сина,а не неговите удобства.така де,ти като майка на син,какво искаш за сина си-да си намери законна домашна прислужница примерно?И откъде ще знае майката на порасналото момче,дали пък е научила добре сина си,като няма истински критерий за добро гледане?Ами, ако свекито е по-тъпо от булката и си мисли, че тя "се надува" и само затова й скапва живота?Всяка от нас си мисли, че е умна, способна и изобщо по правия път.Но моята тема не е за свекитата, а за мамините синчета,защото мъж,който слуша майка си да го учи,какво да прави след като се ожени,е пълен тъпунгер,който е за детската кошара, а не за хубавата спалня.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.