Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 27.09.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема задушницанови Отговор на мнението
Автор indra (macondo)
Публикувано18.06.05 13:06



чудех се от задушаване ли идва.
тълпи хора крачат в жегата, вдигат се облаци прах. които така и не успяват да слегнат защото идват още и още. понесли безумни комбинации от храни си устройват пикници върху главите на мъртвите, докато си разказват как са сменили тръбите на бойлера или как са прегазили котето с детската количка.

от задушаване ще да е


esto no es tan simple como parece


Тема Re: задушницанови [re: indra] Отговор на мнението
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано18.06.05 13:54



Какви са тия странни теми?Ни най малко не са подходящи за тук...
Ти нямаш ли малко респект към смъртта?
Или си задушена от чувството за значимост на собственото си мнение?!?
Задушницата представлява ден в който се почитат мъртвите.
Че е кретенско да използваш повода за наяждане и напиване-спор няма.Традицията е да се подава храна,колкото за"Бог да прости"и интелигентните хора я уважават.



Тема Re: задушницанови [re: мeчичe] Отговор на мнението
Автор Пълнo мeнтe (мързелив)
Публикувано18.06.05 14:08



За съжаление има много такива хора.Дори и неграмотните почитат религиозните празници без да са чели библията.
Жалко за немощните духом.

Не може да се спи с всички жени на света,но човек трябва да се постарае.


Тема Re: задушницанови [re: Пълнo мeнтe] Отговор на мнението
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано18.06.05 14:18



Съгласна съм с теб.Винаги съм се втрещявала като видя хората да се нахвърлят и да се наплюскат и напоркат на погребение или на помен.Но тук пък важи приказката за зелника-чудя се как може по такива поводи да се приготвят трапези като за сватба?! Само дето хорото липсва...



Тема Re: задушницанови [re: мeчичe] Отговор на мнението
Автор Пълнo мeнтe (мързелив)
Публикувано18.06.05 14:27



А бе понякога може.Един приятел(бог да го прости)беше голям купонжия.И приживе беше казал :"Искам на погребението ми да пиете и да се веселите".
Но не мисля че е нормално.

Не може да се спи с всички жени на света,но човек трябва да се постарае.


Тема Re: задушницанови [re: Пълнo мeнтe] Отговор на мнението
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано18.06.05 14:30



Да,аз също не смятам че е нормално.Най малкото заради близките на починалия.Пък след помена,ако искат нека се съберат другаде и да се натаралянкат ако искат до козирката и да пеят и да купонясват цяла нощ-няма лошо.



Тема Re: задушницанови [re: indra] Отговор на мнението
Автор eзepo (Мелюзина)
Публикувано18.06.05 14:56



Не. Идва от "за душите", хората да си спомнят за починалите и да молят покой "за душите" им. Като всяко масово нещо и това се е е изродило в "какво ще кажат хората" и се прави най-вече заради това.
Винаги съм се чудила защо нашите гробища са такива помпозни, гротескни и още...да не казвам силни думи...а в повечето от другите държави са просто като паркове с много зеленина и дървета и чувството е съвсем различно...
Като умра искам да ме изгорят и да ме разпръснат от някой висок връх.

п.п. баси, слушам за 999 път Take me for a little while на Ковърдейл и Пейдж - страшна песен...

Редактирано от eзepo на 18.06.05 15:12.



Тема Re: задушницанови [re: eзepo] Отговор на мнението
Автор мeчичe (от гориче)
Публикувано18.06.05 15:15



И не само че са мръсни и гротескни,ами когато някой не дай Боже почине,родата се скъсва да се влачи на гроба му на всеки 3 дни,въпреки че приживе може и да не се е сещала за съшествуването на човека...Щото...Какво ще кажат хората...Все плащаме"данък обществено мнение"...



Тема Re: задушницанови [re: мeчичe] Отговор на мнението
Автор esti (invisible)
Публикувано18.06.05 15:21



Мисля, че Индра с тази тема се възмущава, точно от това, което и вие си направихте вече като извод. Аз не го приемам(темата и), като неуважение към мъртвите - напротв!


ПП Индра, извини ме, че те тълкувам.



Тема Re: задушницанови [re: esti] Отговор на мнението
Автор indra (macondo)
Публикувано18.06.05 15:52



точно това имах предвид. живея срещу гробищата и всяка година ми се повдига от тълпите. защото много отдавна са забравили за мъртвите си, това вече е повод да се видят и "да не кажат нещо хората".
а тази година и аз трябваше да ида - баща ми почина преди почти два месеца. и се замислих колко е безмислено - никой никога не се връща, дори и градинско увеселение да устроя на гроба. и някакви жени през един гроб наистина си приказваха за бойлера докато се тъпчеха с шпеков салам, баница, сладки и жито от пластмасови чинийки. и беше прашно от тълпата, и беше горещо.
и се задушавах.

esto no es tan simple como parece



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.