Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 05.10.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Две основни правила:нови Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано29.10.04 15:35



Това са двете основни правила на базата на които възприемам контактите си с хората:

1. Всички са глупаци
2. Всички са мошеници

Обяснявам защо:

В края на осемдесетте четох отчет (само 142 страници) на ЮНЕСКО за първото и единствено до момента проучване направено в планетарен мащаб сред всички писмени народи. Комплект от тестове, всичките личностови. 9 броя, включително тест кой колко лъже. Основният тест беше, разбира се, този за интелигентност (КИ)

Резултатите от проучването бяха, че 37.67% от цялото народонаселение на Земята имат КИ по-малък от 90. Това означава, че те са глуповати, глупави, тъповати, тъпи, монументално тъпи, непромокаемо тъпи, трансгалактически тъпи и т.н.

А преди два-тринадесет години беседвах с дядото на своя колежка, великолепен правист, бил през живота си и съдия, и прокурор, и адвокат, и законосъставител, и какво ли не в системата на правото.
Та... Той, явно видял неоправдано оптимистичното ми възприемане на околните, ми каза това. Да възприемам всички като мошеници. Защото много по-добре е да се отнасяш към всички като към измамници и да се окажеш приятно изненадан, че някой от многото не е такъв, отколкото да патиш всеки път и да си излизаш от джобовете, защото си бил наивно теле.

Същото важи и за правилото за глупаците.

Хайде, весела събота и неделя!
И наздраве!

Бъдете високи!


Тема Re: Две основни правила:нови [re: ABe] Отговор на мнението
АвторMитpe (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 15:59



Съгласен съм с този юрист относно точка втора, не съм съгласен с точка първа по същите причини.

За предпочитане е да не подценяваш околните като глупаци и да се изненадаш приятно че са такива, отколкото обратното.

Бих прибавил и още една точка - ВИНАГИ се прави на глупав, това почти винаги ти помага (освен когато кандидатствуваш за някоя работа разбира се).



Тема Това...нови [re: Mитpe] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано29.10.04 16:13



дали някой е умен или тъп се проверява по-трудно, отколкото дали е мошеник или не. Особено в нивата, когато трябва да се провери кой и доколко е умен, образован, с необходимата професионална практика, опит и умения.

Аз не кандидатствам за работа. При мен кандидатстват. И всички се правят на най-големите магьосници в занаята. Ама ... не е така.

По-добре давай подробни и пълни инструкции, в писмен вид, винаги, когато това е възможно, за да си нэмаш излишни разправии, загуба на пари, време, нерви и клиенти.

Според статистиката всеки почти втори е тъпак. Не мога да разчитам на късмета си животът ми да ме среща само с умните. Да не ти разправям колко съм патил...

Бъдете високи!


Тема Re: Две основни правила:нови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор BълkМодератор (по-нов и по-лош)
Публикувано29.10.04 16:15



В отговор на:

отколкото да патиш всеки път и да си излизаш от джобовете, защото си бил наивно теле




мда, житейските истини.



Тема Забравих...нови [re: Mитpe] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано29.10.04 16:19



Аз работя със сътрудници, които ПО ПРАВИЛО трябва да са много умни, великолепно образовани, с гъвкав подход към материята на работата, офрашкани в занаята, с фантазия в подхода към материала, задължително да имат чувство за хумор, че иначе може и да бръмнат в нэкой случай. С отлични комуникативни способности, армейска дисциплина в изпълнението на задачите, готовност за малки жертви в името на бизнеса и т.н.

Да, ама много малко са такива.

А на кандидатите името им е легион.

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 29.10.04 17:21.



Тема Хуйменно!нови [re: Bълk] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано29.10.04 16:22



както казвам аз.

Наздраве!
Нали днес беше денят на майсторите?

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 29.10.04 17:03.



Тема Re: Хуйменно!нови [re: ABe] Отговор на мнението
Автор BълkМодератор (по-нов и по-лош)
Публикувано29.10.04 16:34



мда.. ама при мен е утре, работя по хамериканските правила и много често по хамериканското време, то ест 10 часа разлика + събота.



Тема Re: да добавя...нови [re: Bълk] Отговор на мнението
Автор BълkМодератор (по-нов и по-лош)
Публикувано29.10.04 16:38



... според мен .. и си прав и не си прав. Ако става дума за връзката между мъж и жена, то ти с недоверието можеш да я отблъснеш то себе си, пък ако я смяташ за глупава и проста, то човек срещу теб може да го усети и тръгне да се прави на такъв и с това да те манипулира.



Тема Нищо, де, ...нови [re: Bълk] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано29.10.04 17:10



пак наздраве!

В края на работния ден, като решите да пийнете с колегите по едно (две, три и пр.).

Часовата разлика не пречи на еднаквостта на обичайното мъжко поведение.

Бъдете високи!


Тема Имах предвид... [re: Bълk] Отговор на мнението
Автор ABe (разсеян)
Публикувано29.10.04 17:15



социалните контакти.

Като става дума за сексуална връзка, знаеш трите основни модела на поведение, както и подвариантите им.

Или пък, дай Боже, си влюбен и мозъкът ти не отчита никакви данни от циферблатите на контролната апаратура.

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 29.10.04 17:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.