Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 08.05.24 
Политика, Свят
   >> Средиземно море
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Destination: Средиземно море  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.04.10 15:34



Иска ми се да съберем опит и информация за градовете на крайбрежието на Средиземно море



Ще е хубаво, ако намертите и снимки на нещата, за които пишете. Аз съм виждала разни неща, които трудно се сравняват с нещо познато (защото ги нямам в градината)


п.п. Чакам с нетърпение, аз мога да пиша за Френската ривиера - Ница, Кан, Марсилия, Монако/МонтеКарло,
Венеция
Балеарски острови
Гърция
За други не се сещам, но ще прегледам снимките Знам че от Френската ривиера са повечето на хартия и стари 1999г, но ако някой иска, ще сканирам.


by himbeer

Тема Менорка и малко от другите Балеари.нови [re: himbeer]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.04.10 20:34



Там бях за най-дълго

Менорка е за хора, които искат спокойствие. Чудесен за семейства с деца. Партитата и запойните изпълнения са сведени до минимум Но който иска парти, може да отиде на Mallorca или Ibiza.

Първото нещо, което човек забелязва е че хората там изобщо не са като испанците на твърдата земя. Езикът е малко по-различен, и хората са малко "по-събрани". Бих казала че ми допаднаха

Полета беше до Мао (столицата), а ние трябваше да пътуваме до другия край на острова - Son Xoriguer. От там може с просто око да се види Mallorca (парти- островът) До другия край се стига с автобус за около час.

По пътя навсякъде се вижда т каменни ограждения, които обвазуват малки полета, посяти с нещо или необработени. Каменните ограждения ги има и на Mallorca. А това тук е някакъв бункер. Има много такива и мисля че са служили за наблюдение, защото има прозорци от всички страни. Това нещо е дълбоко,изкопано е в земята т.е. слиза се надолу. В момента не се използват за нищо. Хм, почти съм сигурна че снимах вън и вътре, но това тук е едно от многото, има ги и квадратни и са разположени край пътя в покрайнините на градчетата или близо до брега на морето.



И сега малко от населените места
малките градчета са предимно с малки бели квадратни къщи, чийто покрив е тераса. Нищо ново
Има и невисоки жилищтни блокове.
В централната част сградите са сравнително малки (на Менорка) На Маллорка са според мен грубо-големи.
Това е централната част на Ciutadella. Имах чувството че сградите са толкова ронливи, че вятърът би могъл да ги издуха.










Докато се разхождахме, търсехме от къде да си купим местно сирене. Това е зрял кашкавал, мисля че може да се яде, не е чак толкова миришещ
Имаше и местни цървули, изработени от кожа. Много често децата са обути с такива. Сториха ми се много симпатични но признавам, че ми трябваха 3 дена да си пртедставя, че могат да се носят навън

Това момиченце е местно и е обуто с такива. опитах се да го снимам докато правеше колело на улицата



Това е рибен пазар, но тук намерихме и от местното сирене. Там, където са сводовете, са вратите на магазинчетата. Снимано е по обяд и повечето имаха обедна почивка. А често започват да работят като се наспят




Плажовете им са главно диви т.е. няма чадъри, шезлонги и подобни. Много са тесни и при прилив водата стига до скалите и залива пясъка.

Има и някои с широка ивица пясък, но по него трудно се ходи. Пари на краката, а докато стигнеш до целта си, може да си изгорял на слънцето. Това не значи че ивицата е прекалено широка, а че прекалено лесно се хваща тен

Да не забравя да спомена пешеходните пътища по крайбрежието. Това са поредица от маркировки по скалите покрай плажа. (скалите са равни). Има и маршрути за велосипед.

Сега вече се изморих да пиша, само ще спомена, че Менорка ми се струва най-премерената цел на Балеарите, откъм прекарване на времето, опции за деца и възрастни. Изненада ме, че цените бяха повече от окей. Само ще спомена, че водната помпа и мрежата за риби за малки деца са в пъти по-евтини, отколкото в Германия. Имат и разни местни туристически-шик-туники, които бяха на обикновени цени.
Там магазините не просперират много, защото цялата туристическа паплач е с всичко-инклузив и не излиза от хотелите. Има много хора, които летят до там и никога не стигат до плажа и не плуват в морето.

Цените навън също са окей. Ако ги сравнявам с Ибиса, дори са ниски. (на Ибиса е много скъпо в диско) Маллорка е окей, но пак казвам за парти, нещо като по-добрата Германия.

За друго не се сещам


by himbeer

Тема Re: Destination: Средиземно моренови [re: himbeer]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано24.04.10 23:04



Здравейте,
Вече съм си у дома. Сега съм малко изтощена от 28-часовото пътуване, но от утре ще започна да пускам по едно описание на ден на местата, които един пътешественик по Средиземноморието може да посети в Гърция. От повечето имам собствени снимки, а за другите, от където нямам собствени, ще търся в гръцкото интернет пространство.





Тема Супернови [re: lrini_ex]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.04.10 23:50



Точно теб чаках за снимки от Гърция



п.п. Добре че си се прибрала, аз още чакам една колежка- приятелка, заседнала е в Мексико от 1 седмица. Там е ужасно и смахнатите французи изтегляли първо техните граждани. ( Тя щяла да се връща с Air France)


by himbeer

Тема Re: Супернови [re: himbeer]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано25.04.10 00:21



О,да намериш билет за полет сега е ужас! Мъжът ми работи към една от световните корабни компании /една от най-богатите на света и с най-голямо влияние/ и едва ни намериха билети за да се върнем - от китайска провинция, през Пекин, Дубай и после Балканите с чакане по 5-7 часа на всяко летище! Казаха ни, че сме щастливци, дето успяват да се приберат у дома само за 30 часа.... Но мисля, че до следващата седмица положението ще се нормализира абсолютно. Облакът е вече много ниско и всичко ще е нормално. В Мексико какъв проблем са имали?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.