Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Средиземно море
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Средиземноморски темперамент  
Автор NoNaмe (Безименен)
Публикувано10.04.10 19:35



Всеки, който по една или друга причина се среща със Срезиземноморието, се сеща за прословутото "говорене със ръце" и многото шум.

Колкото по- се отдалечава човек от Средиземноморието, толкова по- се намалява "говоренето със ръце (или жестове)"

Знаете ли на какво се дължи това?

Около Средиземно море, от древността до наши дни, търговията (която между другото може да се каже, че е "изобретена" от средиземноморските народи) е играела много важна роля в живота на хората.

Пазар и пазарлък са думи с корени от бреговете на Средиземно море. За да може да си комуникират и/или търгуват хора с различни култури, езици, религии или националности има необходимост от използването на общ език - lingua franca. Всеки знае, че езикът на жестовете е много успешен начин да покажеш или кажеш какво искаш на хора, които не говорят или разбират твоя език.

И така, говоренето с ръце и многото шум (като на пазар) е станало отличителна черта на Средиземноморските народи. Този манталитет или специфично поведение се предава или използва от хиляди години около Средиземноморието.

Може ли, всеки от вас, да напише нещо (друго) по въпроса за Средиземноморския манталитет?

Много ви благодаря за интересната дискусия!

Поздрави,



Тема Re: Средиземноморски темпераментнови [re: NoNaмe]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано10.04.10 20:43



Най-много жестикулират в Мексико.



Тема Re: Средиземноморски темпераментнови [re: croesus]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано11.04.10 12:50



Е, не си пазарувал в арабски шук (пазар), особено в ерусалимския, иначе би си променил мнението.

А мимикрията им, барабар с полиглотските им умения, е ненадмината.,

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Средиземноморски темпераментнови [re: NoNaмe]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано11.04.10 22:15



Хората са спонтанни, готови във всеки един момент да помогнат, загърбвайки дори личните си интереси. Смеят се от сърце и на всичко. Лесно "подпалими" са в спорове, тъй като вярват на себе си. Това съм го виждала и в Гърция, и в Египет, и във Франция и в Испания.





Тема Да темпераментни санови [re: NoNaмe]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано15.04.10 00:19



но само ако ги наблюдавам как говорят един с друг, иначе когато говорят с мен, разчитам само на интонация на гласа и на логиката в ситуацията.



Не знам защо, аз можех да разбера гърците по-добре ако ми се скарат със съответното ръкомахане, но за щастие винаги ми се разминаваше
Турците са сходни с гърците. Странното е, че ако имат проблем с теб, той бива силно туширан от тона. (разбирай не скандален) а в северна Европа могат да ти се развикат без задръжка при проблем

Иначе французите са окей по тон и волуми, а италианците и мароканците водят моите класации по шум Даже ми се струва, че испанците не са чак толкова шумни.


by himbeer

Тема Re: Да темпераментни санови [re: himbeer]  
Автор NoNaмe (Безименен)
Публикувано15.04.10 09:57



За шум, ДА, италианците са недостижими в континенталната част на Средиземноморието, но в островното - малтийците ги слагат в малкия си джоб.



Поздрави,


Тема И мен ме изумиханови [re: NoNaмe]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано15.04.10 10:06



Дали ще викат и подсвиркат по теб или ще се карат, просто са ужасно шумни



А не знам на другите южняци какво им става (турци и гърци) също ме изумяват. Вижда се че имат проблем с нещо, вместо да го кажат както трябва (като проблем) те започват със снизходителен тон да говорят около проблема, като на другия не му става ясно за какво всъщност се говори и къде е проблема.


by himbeer

Тема Re: Да темпераментни санови [re: NoNaмe]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано15.04.10 13:41







Тема Ами така е,нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано15.04.10 17:14



вместо да се развикат и да накарат другия да се чувства зле - те му подсказват че има проблем и е възможно без много напрежение и шум да го поправи...
Просто не бързат с ескалацията. Деликатни хора, чувствителни


Отделно се счита за по-добре да бъде подготвен събеседника, да бъде въведен в конкретния контекст и после да се обсъди по същество.
Абе вие немците намеци не правите ли?


Редактирано от jamie на 15.04.10 17:15.



Тема Когато има проблем [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано15.04.10 18:44



той трябва да е формулиран като проблем.

Докато точно в този случай тази чувствителност на въпросните е изместена в ежедневното отношение помежду си. Като обикновен разговор, без проблем, са изключително груби в израза помежду си. Даже един местен ми е превеждал буквално разликите, просто бррр.

Така че аз не разбирам защо има туширане на проблеми, и в същото време ежедневна грубост.

п.п.


Сетих се за майката на един приятел (и ти си я виждал) Тя работи за разни хуманитарни организации. Беше ми разказала, че е имала проблем с местните хора в тийм работата. Това е било поставено като проблем и всеки е трябвало да се изкаже. И 2те страни са имали проблем.

Тя изложила концепта си, казала по кои точки е проблема.

От другата страна започнали с половинчасова похвала за съвместната работа и до формулиране на проблема изобщо не се стигнало.

И както се сещаш, онова, което било регистрирано като напредък в посоката, било нейната работа, а другите не се мръднали от мястото , на което са били.


Така че възражението ми е неефективност.

Деликатността е нота, а не метод.


by himbeer



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.