Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 17.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тема за Саксъннови  
Автор hobi-7685 ()
Публикувано19.10.21 12:00



Знам, че си отделила страшно много време – и усилия, за да научиш всичко около пандемията – вируса, болестта, ваксинацията. Знам, че си се отказала от много други неща, за да имаш познанията, които споделяш тук в клуба. И знам, че всъщност за теб това е било необходимост, нещо, което е абсолютно задължително – и трябва да стане по най-добрия начин и то успоредно с ежедневната ти лекарска практика. Само това – само това – те прави истински, прекрасен лекар!
Поздравявам те с празника и ти пожелавам високо вдигната глава и опънати рамене – винаги.
(хич не ме бива да се изразявам – и сега се чудя, дали от това писание стана ясно, че всъщност се гордея с теб...Ако не, то – Гордея се с теб, Саксън!)



Тема Re: Тема за Саксъннови [re: hobi-7685]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.10.21 15:55



Не си само ти.



Небесният ви закрилник св. да бди над всички медици в борбата с ковид19 и хулите от неблагодарните човеци!
(Св. ев. Лука. Фрагмент от стенопис от XVIII в. в Хилендарския манастир в Света Гора Атон)
За него ап. Павел пише: - "Поздравява ви Лука, многообичният лекар, и Димас.."

Поздрав и на всички родолюбиви българи с празника на !




Тема Re: Тема за Саксъннови [re: hobi-7685]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.10.21 16:28



Благодаря ти от цялото си сърце, Hobi! За хубавите думи и подкрепата! Те значат много за мен, още повече, че идват от колега.

Честит празник и на теб! Желая ти здраве, сили и повече поводи за усмивки в нелеките дни, в които живеем.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Тема за Саксъннови [re: Metropolis]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.10.21 16:31



Благодаря, Метрополис!


Да си здрав.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема ниво на доверие внови [re: hobi-7685]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано22.10.21 00:44



различните

.



Тема Re: ниво на доверие внови [re: Metropolis]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.10.21 00:50



Е-е, много хубаво!


Мисля, че интелигентните хора добре разбират или поне опитват да разберат лекарския труд, вложените усилия, години образование и високо ниво на отговорност. И никога не хулят за спорта, от чиста злоба само.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Тема за Саксъннови [re: hobi-7685]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.02.23 19:18



Ще използвам темата, за да кача снимка на първа страница на дипломата си по медицина, защото е имало упреци и забележки, че не бивало хора да се изказват като лекари без доказателство, че са такива.

Мястото е анонимно, никой не е длъжен да представя лични данни и документи. Все пак:





Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Тема за Саксън [re: hobi-7685]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.02.23 14:23



Напомняне: възрастните, навършващи през тази година 25, 35, 45, 55 и т.н. години подлежат на реимунизация срещу тетанус и дифтерия.

Дозата е 0,5 мл. Инжектира се в горния крайник в делтоидния мускул.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Тема за Саксъннови [re: hobi-7685]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано21.02.23 21:03



Макар случаите на КОВИД да намаляха чувствително, донякъде и заради недостатъчното официално тестване, съответно оставане извън статистиката, все пак има хора, които са съгласни да направят лабораторно изследване при необходимост. Като една пациентка (със съпътстващи заболявания), която прегледах преди три дена по повод повишена температура и кашлица.
Лабораторният резултат излезе положителен за SARS-CoV-2, отрицателен за грип А и В.

Съветът ми е да не пренебрегвате изследването поне вкъщи с бърз антигенен тест при симптоми на остро респираторно заболяване.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Тема за Саксъннови [re: saksun]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.03.23 21:53



Е, а ммм ако на дъртака му се живее де, а ако не му пука, за какво?

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.