Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 05.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Привет ваксини Анти Ковид  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано03.01.23 18:46



Много хора бяха против ваксините и все още се противят. Но в Италия, където Пандемията взе огромен брой жертви вече сме с 4та ваксина, т.е втори бустер. Над 80% ваксинирани и действително тази зима се диша по спокойно. Така, че ваксинирайте се. Аз се оказа , че си имам пълен пакет Астра Дзенека, втората Модерна, Пфайзер и Бионтек





Тема Re: Привет ваксини Анти Ковиднови [re: Laugh2O22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.01.23 20:00



Аз съм с втори бустер, сложен преди месеци. Първичната ми ваксинация беше с двете дози на Pfizer, първи бустер – на Модерна, втори – Комирнати (Pfizer).

Ще си поставя и трети. С някоя от адаптираните ваксини на Pfizer или Moderna – комбинация срещу оригиналния вариант на SARS-CoV-2 и подварианти на Омикрон:

Comirnaty Original/Omicron BA.1-2

Moderna Original/Omicron BA.1-2

Comirnaty Original/Omicron BA.4-5.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Привет ваксини Анти Ковиднови [re: Laugh2O22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.01.23 20:05



И добре дошла!



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Привет ваксини Анти Ковиднови [re: saksun]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано03.01.23 21:14



Благодаря за радушното посрещане, радвам се, че намерих още един жив клуб, а предвид годините ни мисля, че за много неща могат да се получат съвети тук.Медицината велика наука и добре, че има прогрес в нея иначе средната продължителност на живота кой знае колко щеше да бъде.



Тема Лека корекциянови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.01.23 14:37



Изтекло е времето за редактиране, а видях, че съм допуснала неточност.
В първите две адаптирани ваксини да не се чете ,,2".

Действието им е насочено срещу Уханския вариант на SARS-CoV-2 и субварианта ВА.1 на Omicron.

Comirnaty Original/Omicron BA.1

Moderna Original/Omicron BA.1

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: Laugh2O22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.01.23 14:49



Ситуацията при нас е тъжна. Ваксини се бракуват, поради изтекъл срок на годност.
Ваксинационното покритие е ниско.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано05.01.23 20:06



за жалост сега прочетох, че в България искат да спрат вноса на анти ковид ваксини.....това е лудост...без думи съм, не мога да разбера от къде се взимат тези конспиративни теории, това тотално невежество...не знам някога в България всякаш имаше по будни мозъци или аз се заблуждавам, защото нямаше социални мрежи и не четях разни глупости или понеже съм живяла в София ли, малко всякаш ...откъсната от реалността ...не знам



Тема Re:нови [re: Laugh2O22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано06.01.23 11:46



Всъщност българските власти искат да прекратят договора с Европейската комисия за внос само на ваксината на Pfizer/BioNTech.

Имаме да получаваме още дози през 2023-та година, желаещите за ваксиниране са малко и бракуваме над 2 млн. дози, като 1,2 млн. са именно на Pfizer. От тази гледна точка може би не е необходимо да внасяме още количества, тъй като има налични, но не се оползотворяват и те също ще се окажат с изтекъл срок накрая.

Ядосвам се, че не дадохме ваксините на други държави, в които има липса, а ги хвърляме в боклука. Поне това можеше да се направи.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.