Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 26.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Премахват личните лекари.нови  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано29.03.22 07:50



Слава Богу!Най-накрая ще мога да си изключа телефона в 13часа,да си взема 22 дни платен отпуск и да си ползвам болнични когато искам . Да записвам по 10 души за преглед на ден,а не по 50-60.Слава на Кирил Петков и на Сербезова!
П.П.Това не е иронично,а напълно сериозно.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Премахват личните лекари. [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.03.22 08:09



Ааа, сестрите остават. Да пишат направления. По същество дейността се запазва.
ПП Това не е иронично, а напълно сериозно.

Голям карък си. Всеки месец над 1 300 прегледани. Да не би в района да има някакво излъчване или си записал 10 000 души ?
Това, разбира се, са предположения. Сигурното е, че просто претупваш работата. По 5 минути на пациент. Колкото да му вземеш потребителската такса. За друго не остава време.



Тема Не си ...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано29.03.22 08:25



прав,защото част от пациентите са за документи и административни услуги.Така че поне 15-20 мин.се отделят за сериозен преглед.Колкото до потребителската такса-ако оставят,оставят.Ако ли не-халал да им е.Слава Богу,не съм опрял до 3-те им лева.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Не си представяте...нови [re: pavyan]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано29.03.22 09:40



в какво приповдигнато настроение и еуфория съм от тази новина.Като че цяла планина ми падна от плещите.

Най-накрая и аз да се усетя човек,а не длъжник.Трябва само да издържа до края на годината,обаче.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Премахват личните лекари.нови [re: pavyan]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.03.22 14:39



И кво, ся директно на специалист? Смисъл какво става като те заболи коремът примерно или главата?



Тема Всеки сам...нови [re: Chromosom]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано30.03.22 07:23



си поставя диагнозата и отива където му душа иска.Абе .."всеки сам си преценя"..

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Не си ...нови [re: pavyan]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.03.22 12:44



И ще разкарат тъпите опашки за направленията, дето най-често били свършили и ако искам да си ползвам прегледа при специалист по здравна осигуровка, жипито ми обажда: "ела другия месец" ли?

Ох, че кееееф.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re:нови [re: pavyan]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.04.22 11:24



Първо трябва да заработи електронното здравеопазване. После да се организира това, което е само предложение засега.

Но нали и сега има неотложни кабинети, спешни в болниците и ЦСМП. Неотложните би следвало да поемат пациенти в почивните, празничните дни и всички нощи на личните лекари съобразно договорите.

Струва ми се, че ще настъпи хаос. Не знам дали ще са за добро мислените промени.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Какво мислитенови [re: pavyan]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано12.09.22 16:23



?



Тема Re:нови [re: Metropolis]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.09.22 17:13



Аз съм ,,ЗА" двата варианта – хартиена и електронна рецепта.

Какво ще правят пациентите, ако лекарят, осъществил преглед в празнични и почивни дни, или през нощта, намери за необходимо да назначи антибиотик, но може да го стори на обикновена хартиена рецепта само? Да бъдат оставени да чакат личния лекар в понеделник или в първия работен ден след няколкодневни празници?
На домашно посещение, примерно, как ще издаде докторът електронна рецепта?

От Националната пациентска организация са обявили, че не са съгласни с предписването на антибиотик на досегашните хартиени бланки. Те щяха да отпаднат от 1-ви ноември, ала това, че се отменя замисленото, е главно за доброто на болните всъщност.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.