Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 24.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано12.09.22 17:31



За мен тава с пълната елекронизация е пълна идиотия. Ама аз като пациент имам неприятен опит с това.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.09.22 17:44



В моята работа давам на прегледания човек амбулаторен лист с назначената терапия и рецептурна бланка, в която фигурират предписаните медикаменти. Всичко е с подпис и печат на лечебното заведение, като на листа се подписва и пациентът.
Един екземпляр остава при мен, респективно в болницата, друг за регистратурата, ако е нужно за застрахователен фонд, третия си взима болният.

Като консултирам лежащоболен в отделенията, всичко вписвам в ИЗ (история на заболяването), понякога на ръка, а в други случаи, например в родилно отделение, въвеждам чрез компютър.

Мисълта ми е, нека се засили контролът, да се съблюдава по какви причини е назначено дадено антибиотично лечение, но да не се премахва хартиената рецепта, защото не в нея е проблемът.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.09.22 18:05



Тук съм снимала част от финала на един амбулаторен лист (по друг повод). Може да се види полето вдясно, където е терапията, как са изредени медикаментите, макар тук да са хванати само първите им букви, просто като пример. В случая започва именно с антибиотик.

Вляво е моят подпис, после пациентът трябва да сложи своя и отива на регистратурата, като носи и рецептата, за печати.




Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Какво мислитенови [re: Metropolis]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.09.22 22:02



Имаше една фантастика - от Айзък Азимов.
Чел съм я на руски, та и за това името:
Против глупости, и сами боги, бороться безсильны.
Нещо от сорта.
Имаш пациент, той получава електронна рецепта.
Бибип мамата - той достъп до нея няма.
Не знае кога да отиде в аптеката....
Или както казвал Лавров (не знам дали така е казвал - ама така се твърди) - дебилы блять!
Демек - обикновени дебили - в медицинския смисъл на думата. Хора с много ниско IQ.

Bеer? Mоre?




Тема М дааанови [re: saksun]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.09.22 22:05



А аз не можах 5 дни след изписване на жена ми, да получа резултатите от Ацибадем.
Може би са ме жалили, щото, то след 5тия ден, резултатите не ме интересуваха.
Ама някак не го виждам за правилно.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.09.22 13:32



Зависи от изследването все пак. Ако е хистологично, резултатът е готов след 10 работни дни или 7 понякога.

Друг вариант: ако епикризата не е била написана още и затова не са ти я дали, съответно с вписаните резултати, то е можело да говориш с лекуващия лекар и той да ти каже какви са.

Примерно, когато пребивавах в Онкологичната болница в ,,Дървеница", ме изписаха без епикриза, чакаше се хистопатологията, но доцентът, който ме лекуваше каза да му звънна след седмица, да види готов ли е резултатът и какъв е. Така че, първо по телефона научих, после ходих за документите.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано13.09.22 19:57



Имаше резултати - кръвни, какви ли не.
Може не всички да са били достъпни, ама сама се сещаш че кръвни проби, както и всякакви резултати от скенери, или например ехография са едва ли не моментално достъпни.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.09.22 01:20



Да, така е. Затова лекуващият лекар би следвало да ти каже какво са показали кръвните изследвания, от ехографията и скенера какво е установено, да зададеш въпроси, да разясни нещо, ако не е ясно.

Пациентите с право се оплакват понякога от незадоволителна комуникация с докторите.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.09.22 23:29



И това е с пациент - лекар, демек колега, и роднините и, и те колеги.
До някъде ги разбирам - терминален стадий - ако не си бог - дните са няколко - дали 3, дали 5 - няколко.
И именно за това мрънкам из форуми.
А един култов момент.
Около 20 -30 дни преди това, жената си навехна китките, и не само. Аз се разсеях за малко, и тя как да го кажем седна - по тежко...
И отиваме в една клиника за снимки - дали няма нещо счупено.
А там, ме посреща една моя студентка. Всички с маски, аз имена не помня, ама нейното някак се сетих. А тя явно ме познала - макар че след 20 години - а бе изглеждам по различно.
В очите и видях какво следва.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.09.22 23:47



Не мрънкаш, просто споделяш. Човек има нужда понякога...

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.