Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 30.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Жена на 33 г. почина след отказан прием от две бол  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано17.09.21 16:56



Жена на 33 г. почина след отказан прием от две болници


sasun,
Хайде сега пак ми кажи, че спамя, и че не е вярно, че освен ковид-19, други болести не се признават и не се лекуват.
Можеш да пишеш каквото си искаш и да се изкарваш супер знаещ специалист, можеш да защитаваш другите лекари, държите се като свински черва, обаче истината е такава, каквато я казвам.

На теория би трябвало ти като лекар да знаеш най-добре и аз да не споря, обаче фактите показват друго.
Фактите са това, което е важно, а не колко ще се дуеш като лекар.



Тема Re:нови [re: rien ne va plus]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.09.21 19:49



Фактите са това, което е важно, а не колко ще се дуеш като лекар.

Изобщо не се дуя.

Ще се направи проверка, за да се разберат фактите. Аз съм съгласна, че те са важните. Винаги съм го казвала.

Това, че са щели да приемат жената, ако е болна от КОВИД, значи просто, че имат такова отделение. Не означава, че приемат само КОВИД случаи; може би са нямали отделение и лекари за конкретното състояние.

Преди месец-два върнах жена, пратена за хоспитализация от провинцията, тъй като не разполагаме с конкретно отделение. Дори изредих какви има в нашето болнично заведение, т.е. къде би могла да бъде приета, но точно за нейното заболяване – не.
Може би в подобен смисъл лекарите в Монтана са споменали, че ако е с КОВИД, може да я хоспитализират.

Не забравяй, че доста клиники се преформират в КОВИД. Там отива и персонал.
Нали И затова апелираме за ограничаване на коронавирусното заразяване и заболяване, за да не се натоварва здравната система и да могат да се лекуват и много други болни.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано17.09.21 20:36



Напротив - точно така правят по болниците - разиграват и връщат пациентите докато умрат.

Така преди 2-3 години щяха да убият баща ми. Имаше съмнение за инсулт, закарахме го с линейката от бърза помощ в неврологията на 4-ти километър, там го приеха, дадоха ми дрехите му, казаха за свиждане чак на другия ден по обяд. И след като се върнах за да му донеса лекарствата, които трябва да си пие се оказа, че без да ме уведомят са викнали линейка за да го препращат към Софиямед по неясни причини, нищо не обясниха. И ако не бях отишъл за лекарствата, нямаше и да разбера какво е станало. При това беше без дрехи, понеже ми ги бяха дали, и аз ги бях върнал в дома му, понеже се очакваше да лежи в болницата няколко дни поне. Качиха го чисто гол в линейката! Ако не бях там кой знае какво щеше да стане.
В Софиямед пък казаха, че нямали свобдни легла в неврологията и се почна едно разиграване - военна болница, не знам къде си...
Накрая се наложи да платя на частна линейка да го върнем вкъщи.
Това са ви болниците на вас! Не очаквай да ви харесвам и да не ви плюя!
Ако искаш ме трий, това е истината, мога да го докажа.



Тема Re:нови [re: rien ne va plus]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.09.21 15:32



Да, да, да... ,,точно така правят по болниците - разиграват и връщат пациентите докато умрат".

Съжалявам за случилото се, което си разказал, но обикновено има основателна причина за превеждане на болен от едно лечебно заведение в друго.
Ако не си бил отишъл там са щели да се обадят и да ти кажат, че баща ти е преместен в еди-коя си болница.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано19.09.21 20:00



От същата дата -


Действащи лекари, председатели на ТЕЛК комисии.
Първа градска, четвърта градска и университетската болница за активно лечение по онкология.
Може и да ги познаваш. Срам...



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.09.21 00:14



Ако не си бил отишъл там са щели да се обадят и да ти кажат, че баща ти е преместен в еди-коя си болница.

Приказки за залъгване на малко дете, но и малко дете не би повярвало.

Поне си замълчи, като не знаеш и не си била на място, вместо по презумпция да защитаваш колегите си, защото това тяхното си беше престъпно поведение, за което трябва да бъдат съдени, ако бяхме в нормална държава. Най-малкото щяха да го простудят и да му лепнат и пневмония както го бяха качили гол.
Крайно време е да има осъдени лекари за престъпленията си в България, и да влязат в затвора с ефективни присъди!

Редактирано от rien ne va plus на 20.09.21 00:46.



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.09.21 13:28



Да разследват и да наложат санкции, вкл. отнемане на лекарски права за интервал от време.
Някога да съм казвала нещо различно относно подобни прояви?!

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: rien ne va plus]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.09.21 13:40



Извозвала съм болни в друго болнично заведение. По време на стажовете главно са ме изпращали.
Нямаше един гол. По пижама – да. Ако трябва и с одеяло за завиване.

От лечебното заведение, където работя сега, вчера превеждаха пациентка на друго място. Стабилно облечена си беше. После видях колежка от съответното отделение, която говореше надълго с близък, може би съпруг на жената, след като линейката тръгна.

Не знам какво се е случило точно. Нито заболяването на баща ти, за да разбера защо не са го приели в крайна сметка и сте се върнали вкъщи.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.09.21 13:52



Пациент само по бельо или без такова се е случвало да бъде транспортиран, когато съм викала Спешна помощ на домашно посещение, значи била съм на адреса, и по някои причини болният/пострадалият не може да бъде облечен.
Ползвали сме одеяло тогава.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.09.21 20:50



Аз написах достатъчно ясно фактите. Няма какво повече да добавя.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.