Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 18.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За правилното информираненови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.06.21 21:35



При здравословни проблеми, въпроси, незнание, съмнения във връзка с КОВИД или ваксинирането се обръщайте задължително към дипломирани лекари, които ще ви помогнат, подкрепят и дадат нужните съвети.

Избягвайте ,,поглъщането" на ,,медицинска" информация от немедицински лица, включително в Интернет, където лесно може да се заблудите. Ефектът на Дънинг-Крюгер, прикрит под убедително говорене на непрофесионалисти, неразбиращи нищо, е опасен, тъй като би могъл да ви подведе, внушавайки ви погрешни виждания, опасни за здравето.
Някои от визираните си служат с методите на подкопаване на доверието в лекарското съсловие по всевъзможни начини.

Бъдете информирани! Четете и слушайте лекари, неизневеряващи на науката, достиженията й и на научния консенсус по здравните проблеми. Това е много важно, ако искате да запазите близките и себе си. Ако не ви пука - правете обратното.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: За правилното информираненови [re: saksun]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.06.21 22:04



По всякакви здравословни въпроси и проблеми се обръщам винаги и само към дипломирани лекари. Само че аз си избирам на кои лекари да се доверя.
Колкото и да не е за вярване, все още са останали честни и некорумпирани такива, както и наистина компетентни. Но са голяма рядкост.

Избягвайте ,,поглъщането" на ,,медицинска" информация от немедицински лица, включително в Интернет, където лесно може да се заблудите.

Всъщност аз откъде да съм сигурен, че ти си наистина дипломиран лекар? Това, което пишеш тук е точно информация от интернет, където лесно може да се заблудят хората. Всички видяхме как всички останали лекари бяха на различно мнение от теб, и след като ти окупира територията, те постепенно спряха да пишат тук, тъй като ти ги изгони на практика.

Редактирано от rien ne va plus на 22.06.21 22:09.



Тема Re: За правилното информираненови [re: rien ne va plus]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.06.21 23:11



Спри да се занимаваш с мен, пиши по темата или не пиши.

Всичко, което съм казвала, е единствено от проверени източници. Стандарт в работата на адекватните медици по света. Посочвала съм нееднократно становища на други колеги - и в темата за личния пример, и в тази за мненията на учените и лекарите за КОВИД, и къде ли не.

Измисляш си при това. Кои лекари съм изгонила? Ти можеш ли да броиш и ако - да, до колко? Колко лекари е имало изобщо в клуба, откакто станах модератор?
Лекарите бягат от такива като теб. Навсякъде ще те изхвърлят, ако се появиш във форум или група, модерирана от лекари.

Не ми отговаряй, че спамът ти не се трае вече.

П.П. Като не знаеш дали съм лекар, не ме чети и толкова. Само немедицински лица в клубовете, голи и боси откъм здравна култура, са ми задавали този въпрос. Колегите тук - никога.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: За правилното информираненови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.06.21 23:19





Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: За правилното информираненови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано24.06.21 07:01



Е нали вие лекарите казахте във връзка с КОВИД няма да се обръщате към нас, звънете на 112.
Ай, сиктир.



Тема Re: За правилното информираненови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано24.06.21 08:31



Току що по БНТ омразният ви д-р Кацаров каза: 20-25% от медиците са ваксинирани, едва.
Това сигурно е грозна лъжа.
Ако ли пък не – гръмни се, подканяне с пореден номер 8.



Тема Re: За правилното информираненови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.06.21 13:35



Обсъждали сме с колеги този процент. Някои твърдят, че е по-висок.
Но според мен, може точно такъв да е. Не знам откъде знаеш какво мисля по въпроса, та веднага излизаш с идеята, че било ,,грозна лъжа" по моему.

За съжаление, немалко лекари проявяват излишен огромен скептицизъм към ваксините. Други направо внушаваха недоверие към тях като д-р Кацаров, който неслучайно е наричан министър-антиваксър.

Думи на д-р Аспарух Илиев, когото много харесвам, в линка. Обърнете внимание и на твърдението му как антиваксърските изявления са част от предизборната битка.
Отдавна съм казвала и неведнъж, че определени колеги като доц. Мангъров, проф. Чорбанов и др., водеха антиБойко и антиНОЩ политика с грешните си мнения относно КОВИД и ваксинациите.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Да те поправя...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано25.06.21 15:43



1.Т.нар. д-р Кацаров е със спрени или би трябвало да е със спрени права,защото не е упражнявал лекарска практика повече от 5 години.Та той е толкова министър,колкото беше и Ананиев.
2.Т.нар. д-р Кацаров е всъщност архитекта и един от Костовото обкръжение,благодарение на който в момента Здравната каса(или каца)е това,което е.Търговски център,демек МОЛ.
3.Имунизираният мед. персонал е 25%не защото болшинството не иска да се имунизира,а защото в началото на болестта се допусна на моменти 50% и повече от мед.персонал да преболедува Ковид.Защото нямаше маски,дезинфектанти,имаше безумни заповеди и т.н.
4.За ползата от ваксинацията-справка днешна с положението в Израел.Не пускам линк,Нет-а гърми навсякъде за това.Както и в Англия.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: За правилното информираненови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.06.21 18:29



Според мен „антиваксърство“ не е истинската причина. Аз бих я нарекъл „немукает“.

Би могло да се сглоби следната сметка:
Защитени към края на юни 2021 г. – 3 млн.
Още защитени до края на октомври 2021 г. – 1 млн.
Деца 0-17 години – 1 млн.
В България – 7 млн.
КОВИД 19 през ноември 2021 г. ще върлува през 2 млн. българи. Тежест на следваща вълна, в случая когато е цунами – 30% спрямо цунамито през 2020
Статистика на разпространението на КОВИД 19 в България – Графа активни случай на ден – най много около 5 000 случая за един ден през ноември 2020

Организирайте се за около 2000 случай на ден максимум и ни оставете намира.

За съжаление, немалко лекари проявяват излишен огромен скептицизъм към ваксините.
Вие – скептици, ние – идиоти. Разбра ли, какъв е спорът ни.



Тема Re: За правилното информираненови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.06.21 10:44



В здравословния скептицизъм няма лошо. Затова съм подчертала, че говоря за излишен огромен скептицизъм, който в България пречи на нормалното протичане на ваксинационния процес.

Разбира се, налично е и съвсем диво недоверие към ваксините, към съществуването на КОВИД дори, пЛандемия било и т.н., което е белег на невежество, на липса на елементарно ограмотяване... да, чака ни тежка КОВИД есен и зима.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.