Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 17.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Личният пример е важеннови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.05.21 03:50



Новината заслужава отделна тема. Браво, момчета!



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от saksun на 25.05.21 03:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от saksun на 25.05.21 03:57.



Тема Личният пример е важеннови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.05.21 17:07



Дадох пример на моите близки, пациенти и познати като се ваксинирах. Особено на възрастните, за да ги предпазя от КОВИД-19, като ги насърча да се ваксинират и те.




Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Личният пример е важеннови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.05.21 22:13



Тва да не си го поела като комсомолско поръчение?
То хубаво но хората масово не искат да се ваксинират.
Общо взето от всичките ми познати, колеги, приятели ... едва ли има и 10% боцнати.



Тема Re: Личният пример е важеннови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано26.05.21 00:16



Никой не би могъл да ми постави подобно поръчение, особено в анонимен форум.



Но казват, че в България почти не се води разяснителна кампания за ваксинирането срещу КОВИД. Бих добавила и дезинформационните материали и интервюта, които ни заливаха толкова време, и положението става плачевно.

Място като това е удобно от такъв аспект - достигане на достоверна и разбираема информация до хора без медицинско образование, като тук има условия тя да бъде обяснена, тъй като дори човек да чете/слуша правилни източници, понякога може да не разбере всичко и да има въпроси.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.05.21 12:42



Най-големият ми племенник, 23-годишен, се ваксинира преди малко.
От месец и половина го юркам. Той прекара КОВИД преди 7 месеца.

Да знаете, че ще освободя часа му за утре - 16:00 ч. в електронния регистър, за утре.
В болницата за белодробни болести ,,Св. София", София.
Който иска може да се запише.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Личният пример е важеннови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.05.21 10:37



Толкова време те понасях от едната куртоазия.
Баси, колко си вредна и тъпа.
Досега си мислех, че брокерите са най-тъпи. Ти постоянно работиш в обратна посока.
Единственото, което правиш е да пропагандираш, при това с отчаяна упоритост една напълно провалена политика.
Защо всъщност го правиш ?

Пропагандираше едни ненужни мерки, които само съсипаха живота на хората. Понеже много разбираш от медицина, се оказа само една инфантилна слагачка.
Никой не отрича ваксинирането по принцип. И не се захващай за тъпи конспиративни теории и антиваксарски движения понеже не може да защитиш с доводи грешната до момента здравна политика.
Отрича се оценката за възможностите за производство и темповете на ваксиниране в пропагандираните срокове. Отрича се пълното пренебрегване на естествения имунитет и неговото значително превъзходство над изкуствения. Отрича се игнорирането на естествения ход на вирусните заболявания и грешната теза, че мерките го променят. Отрича се пълното предаване на медиците пред лицето на властта и търговията.
Трябва де се отрекат и папагалите, които си въобразяват, че помагат на безпомощните клубни потребители.
Ти само вредиш. Вече напълно провалена продължавагаш да вредиш. Гръмни се най сетне.



Тема Re: Личният пример е важеннови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.05.21 10:56



,,О, свещена простота!"

Не е пропаганда, писаното от мен, а разясняване.

Никой не отрича естествения имунитет, но колко пъти да се обяснява защо не може да се разчита на него за постигането на колективен.
Първо: дават се жертви или остават дългосрочни или трайни увреждания след прекаран КОВИД.
Второ: изграденият имунитет след ваксиниране се счита за по-качествен.

Понасял ме той - понасяш този, който ти е вкъщи, аз не съм.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.05.21 11:07



И още нещо.
Вече не можеш да ме виниш в защита на политиката на здравния министър.
В профила си във Фейсбук критикувах остро негови изказвания, веднага щом беше назначен.

Това е клуб МЕДИЦИНА. Не си въобразявай, че ще се съгласявам с тъпотиите, дето пишеш. Развивай си теориите другаде, щом не ти харесва.

Виж правилата на клуба.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.05.21 11:43



Нищо от това, което казваш не е вярно.
Ограничителните мерки не помогнаха, но убиха хора. По време на чума, такова де, по време на демокрация, е модерно поне да се извините.
Колкото до изкуствения имунитет се видя, че и на него не може да се разчита за постигане на колективен имунитет, по организационни, не по медицински причини. Разбира се, за такива като теб основната причина е, че хората са глупави. Хората са съгласни, но практически е невъзможно. Обаче остана резултата на безмозъчно създадената паника, Саксън. Хората в един момент бяха под постоянен огън или да се ваксинират или да умрат. И това трябваше да стане до юни – август. Идиоти.
Сега има предпоставки, но темповете пак не са добри. Хората не се ваксинират, дори повече от мързел, отколкото от несъгласие и неразбиране.
Все едно и също повтаряш – Мангъров и Чорбанов /остави самите хора, ползвам ги като метафора на друго виждане/ са идиоти. Хубаво, но какво до момента отрече техните тези. Кое беше грешното и неправилното. Нищо досега, бе Саксън.

За ползата от ограничителните мерки нещата вече се изясниха.
Остава ваксинирането.
През зимата ще стане ясно и по този показател кой е тъпия. Защото, ако ваксинираните са около, и дори под 30% и SARS-CoV-2, a може би 3 и 4, предизвика само поредната грипна вълна, какво ще пееш тогава. И, о Боже, медицинските власти се отнасят към този вирус като грипен, какво ще ревеш тогава ? А може и въобще да няма вълна. Ще се гръмнеш ли?

Защото между теб и мен има огромна разлика. Разликата между профана и посветения. Засега едно на нула за профана. Да се пита човек в какво си посветена.
На една друга патка бях написал, че заповедта на здравния министър / за зелениет коридори/ е здравно, социално и икономически обоснована. Значи съм го похвалил. Така трябваше да дейст/ву/ват и предишните. Не се захващай за очевидната грешка, по-младите да не се ваксинират в делник. Това беше грешно и поправено. Говоря за принципа.
Ти за какво го критикува ?



Тема Re: П.П.нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.05.21 12:30



За какво съм го критикувала ли? Например за това, че сега се сети като стана министър, за починалите от КОВИД. Къде беше той досега? Беше от онази групичка лекари, подценяващи вируса и пандемията. С нищо не помогна, само критикуваше.

Защо се сети едва сега, че сме дали повече жертви отколкото през Втората световна война? Два пъти повече - той го каза.
Защо не насърчаваше хората да се ваксинират?
А зелените коридори ги въведе предишният здравен министър. Д-р Кацаров пусна не особено умна заповед, която бързо промени в рамките на същия ден, и то след като проф. Костадин Ангелов призова да го направи.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.