Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 30.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Началото: 27.12.2020-а год.нови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.01.21 20:51



Прииска ми се да пусна тема, за да изразя радостта си от навлизането в новия етап на борба с коронавируса.

На 27.12.2020-а година бе поставено началото на ваксинопрофилактиката срещу КОВИД-19 в нашата страна и други европейски държави.

Както каза ген. Мутафчийски, вече разполагаме с оръжие за битката.
Аз също считам, че водим война и стратегически най-вярното решение е специфичната имунопрофилактика поетапно на обширни групи от населението в зависимост от риска за КОВИД и тежкото му протичане при тях.

Аз се ваксинирах.
Мисля, че това ще помогне да запазя с по-голяма вероятност здравето и живота на близките си, пациентите, колегите и другите хора.



Тема Re: Началото: 27.12.2020-а год.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.01.21 21:40



Начална равносметка: от внесените 9 750 ваксини (на BioNTech/Pfizer) бяха имунизирани 4 739 души.

Лекари, медицински сестри, акушерки, лаборанти, санитари и други от медицинското съсловие бяха в първите редици, включително и едни от най-знаковите лица в борбата срещу SARS-CoV-2.

Съвсем пресметнато е било изразходвано доставеното количеството ваксини както виждате.



Тема Re: Началото: 27.12.2020-а год.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано03.01.21 21:42







Тема Край Няма.........нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано03.01.21 23:55



Как се понасяш ?, що за същество си ти ? в теб няма нищо полезно за толкова милиони години еволюция ,виждам косата на съдбата да минава през животата ти като през въздух........



Тема Re: Край Няма.........нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано04.01.21 00:14



Аз съм нормално човешко същество. Като много други.

Съжалявам, не мога да бъда на едно мнение по дадени въпроси с всички всевъзможни хора, само и само да им се харесам. Нека им изглеждам извънземна, макар че, аз не съм.



Тема Re: Край Няма.........нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано04.01.21 00:28



Ако ти си нормалното човешко същество............., много, много лошо за вашето бъдеще. Не ви е мястото на тази планета, освободете го мирно и тихо, моля !

Защо смяташ, че хората трябва да се ваксинират, вече е прекалено късно. По всички твои учебници е преминал пика на тази смъртоносна чума, за къв дедов по дяволите трябва да ваксинирате хората, като повече от половината вече са били в контакт с безмилостния убиец . Защо не следиш данни за подробни изследвания , почти половината, средно имат клетъчен имунитет срешу този безмилостен щам, а около 75 /80 процента имат някакъв имунитет общо срещу коронавируси.
Правилото все още е , ваксинация не се прави в презрялия пик на пандемия, уж пандемия.Никой нормален лекар не би препоръчал грипна ваксина в разгара на грипна епидемия или на каквато и да е от причинители на респиратор.заболявания. Какво се промени, че излагате живота на хората в риск ? , преди ваксинация поне 2 теста да бяхте направили, нали били с <голяма точност> за зараза или скорошен контакт с вируса.
Цялата тая театралия за кретени с дипломи и без , мирише много яко на гнило, мирише ми на <милиция> , а аз отлично познавам тази воня !



Тема Re: Край Няма.........нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.01.21 10:59



Това не е грипна епидемия, която в нашата страна беше два пъти по две седмици през миналата година. И е несравнима с пораженията, които нанася коронавирусът при определени хора.
КОВИД-19 се вихри повече от година и не възнамерява да ни остави на мира скоро.

Ако 70-80% от хората имат имунитет срещу коронавирусите изобщо и той беше достатъчен, за да се справи със SARS-CoV-2, защо това не се случва?
Защото всъщност огромната част от населението няма имунитет точно срещу този коронавирус и дори при преболедувалите той не е дълготраен.
Ти чети, че и при прекарали болестта хора се препоръчва ваксинация, някои вече го направиха като проф. Балтов и други.

Кой ти казва за клетъчния имунитет при колко хора е достатъчно силен срещу коронавируса? Кой е изследвал боледуващите, за да проучи този важен елемент при реакцията на организма; изследват се антитела, не клетъчният имунитет.

Ваксинопрофилактиката може да спаси човечеството.
Студентите по медицина ще изучават това, ще го пише в учебниците им, ще знаят за КОВИД-19 всичко, което ние ,,учим в движение".



Тема Re: Началото: 27.12.2020-а год.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.01.21 11:15



Вчера - 04.01.2021-ва год., бяха доставени още 25 000 дози от ваксината на Бионтех/Пфайзер.
С тях ще продължи ваксинацията на медиците.



Тема Re: Началото: 27.12.2020-а год.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.01.21 11:26



Ако ваксината на съпрузите Угур Шахин и Йозлем Тюреджи се окаже достатъчно ефективна и безопасна, смятам, че те трябва да получат Нобелова награда за постижението си.



Тема Re: Началото: 27.12.2020-а год.нови [re: saksun]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано05.01.21 18:45



Рапорт - даден!
Рапорт - приет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.