Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 04.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Анкета за COVID-19  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.09.20 09:13




Вашето отношение към ситуацията с КОВИД-19 е:
1. Съзнавам опасността, противоепидемичните мерки са необходими
2. Няма опасност, мерките са излишни
3. Няма коронавирус/пандемия, всичко е заблуда
4. Объркан/объркана съм, не знам каква е истината





Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.09.20 09:31



Дадох глас за първия отговор, разбира се.

Не е нужно да аргументирате вота си, ако не желаете, нито да обявявате даже какъв е.
Интересува ме по-скоро процентното съотношение на гласувалите за различните възможности.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.20 08:13



Оди се гръмни с тая анкета. Без маска ще получим 10 единици вирус, с маска – 2 единици. Маската помага. Браво.

Ония двамата юнака пак изпълзяха. Как се казваха ? Единият – Доцент, другия – Професор. Какви имена само. Тяхната безпардонната глупост, войнствено налагана е типичния пример за нещастната човешка съдба. Въпреки, че нищо особено - свят на глупаци може да бъде управляван само от глупаци.
В „Първо“ училище във Варна има 20 инфектирани учители. В „Първо“ училище в Бургас няма, нито един. Защо ? Чудо на природата, резултатна работа на гореспоменатите двама юнака ?
Нищо подобно. В Бургас няма тествани, а заразените всъщност са повече. И така във Варна – 100 души карантинирани, а в Бургас – нула. Действителната картина на заразените в Бургас е много по-тежка, а мерки са взети във Варна. Ето това ми обясни, като си толкова ангажирана. Може и да обориш измислената история с нещо смислено, надявам се.
Защото Саксън, страхувам се, че тази история не е измислена, тя е вярна. А пък ти пак се върти около ланския сняг.
Липсата на вярна картина за COVID-19, не просто прави всички следващите „ковиди“ много опасни, тази липса прави картината безнадежна.



Тема Не ми е...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано01.10.20 12:25



ясно за какво спорите.Корона-та я има и умират хора.По отношение на мерките-затвориха Мадрид.А при нас пуснаха и спортните зали.Т.е. всяка коза за свой крак.Чака ни една изключително"интересна" зима.Маските са най-малкият проблем.Просто се имитира дейност.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Не ми е...нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.20 14:12



Ти па не разбра какъв е спора.
Просто е очевидно, че мерките нямат отношение към вируса, защото досега никой не е умрял на улицата, без медицинска помощ. Ето това е спора.
Така, както нищо не излезе от COVID-19 по отношение на апокалипсиса, така и нищо няма да излезе и с кризите. Ловим ли бас ?

Мислете за мене, като за умрял /Л.Ж./, защото това е единствената възможност да кажете добра дума и за моята особа.





Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.10.20 15:05



Като чуеш за брифинг на Оперативния щаб и полудяваш.



Относно двата града: в последните дни със сигурност има повече обявени нови положителни случаи в Бургас отколкото във Варна.
Че в дадено училище във Варна са установени заразени учители означава, че вероятно е имало учител със симптоми, който е тестван и като е потвърден, са изследвани и другите. В Бургас и в други населени места ще бъде същото, както и сега е в София - има карантинирани класове в някои училища, в други - не още.



Тема Ловя бас...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано01.10.20 15:11



че вече сме в Апокалипсис-а.Даже не осъзнаваш,колко са зле нещата.Толкова зле,че РЗИ-тата умишлено не обявяват болни от Корона,за да бъде по-малка бройката.Колкото за кризата:в момента се пускат разни заповеди от МЗ,колкото да се имитира дейност.Просто в момента няма полезен ход-ако затворят държавата,както преди,икономиката заминава.Ако не затворят,пак заминава,но по-късно и с повече болни по интензивните отделения.Т.е. все тая.
Просто ни остава да чакаме кога,а не дали!

И да се молим,поне да е в лека форма.Макар че тя не предизвиква траен имунитет и е възможно повторно заразяване.
П.П.Създава се илюзия,че няма болест,заради сходството в симптомите с рино вирусните заболявания.Хремичка,отпадналост,температурка до 37,5 за ден,два.Особено при по-младите и децата.Ние това си го знаем и го караме на крак.Да де,ама поне половината са корона.Просто народа отказва да ходи на лекар и да се тества.Редовно ми се казва,че отказва тест,защото ако е положителен,ще го карантинират,а и ще има проблеми в работата.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Ловя бас...нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.20 19:58



Не съм съгласен. Знам, че това няма никакво значение, и това е голям проблем. Ваш, а не мой.
Засега светът е заразен, но не е застрашен. По никакъв начин не е застрашен. Все още сме в полето на празните приказки на Големите надежди за страшната пандемия. До момента КОВИД-19 не е значимо социално заболяване.

Мислете за мен като за умрял, така може да ме споменете с добра дума.





Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.20 20:05



Вие никога ли не излизате от болниците ? Как е възможно цяло едно съсловие да е толкова ограничено в собствения си свят ? Всичко казано по-долу, разбира се е истина, но на вас никога няма да може да ви се обясни, че ако бъдеш изяден от тигър ужасът ще бъде … ужасен. Ето защо смятам, че светът е едно безкрайно тъпо място. Абе доктори, всеки ден по света умират хиляди деца, къде е вашия ужас ?
Защо не ги спасите, а сте ръгнали да спасявате от корона вируса ?

Вече доста ми се насъбра от кретенизъм и профанщина, идваща на талази от рОдината. За тези, които малко ме познават, съм лекар с 30 годишна практика, от които 20 във Франция. Последните шест месеца прекарах плътно в отделения Ковид в три различни болници, в това число - гериатрично, юржанс и rééducation. Мога да кажа, че не съм научен работник, нито статистик. Поразена съм от наглостта и липсата на абсолютен професионализъм, колегиалност, лекарска етика и търсене на евтина сензация от персони като Мангъров и Първанова. В шок съм !!! как хора в обкръжението ми, които съм считала за образовани и интелигентни, приятели, пишат и правят генерални глупости и нелепости, протестират срещу носене на маски, спорят, кодошат се и се келешат с този вирус. Тези, които го лекуваме и гледаме фронтално всеки ден (не тези, които го гледат от телевизора), можем да ви кажем, че за него се знае ВСЕ ОЩЕ твърде малко - не за друго, а тепърва се отчитат късните му многобройни поражения. Вие няма как да ги знаете,защото не сте ги видели.
В България до момента не е имало и първа вълна, в сравнение с това, което преживяха Испания, Италия, Франция.
Затова просто СИ ЗАТВОРЕТЕ УСТИТЕ, престанете да ръсите небивалици и фантазии, защото нито сте учили медицина поне 10 години от живота си, нито сте носили отговорност за здравето на друг човек, а камо ли да сте се сблъсквали с коронавирус.
Далеч и извън всякаква статистика, първо съм клиницист. Докато другите смятат, аз лекувам. И това, което мога да кажа е, което можем да кажем със съпруга ми, лекар, с колегите ми, българи или французи е, че такова нещо не сме виждали НИКОГА до сега. В момента, в който го видите,не го забравяте никога. Диагнозата е на лицето на болния. Ако сте виждали паднал стар едва дишащ кон, със зачервени очи, почти изскочили от орбитите - това е. Никой не знае кога, след колко дни (най-често 7-14) този болен ще се влоши, дори и в привидно здраве и леко покашлящ. Болни по 72 дни в интубация. Хора- зомбита. Живите мъртви. Седем листа епикризи на 30 годишни пациенти. Спасени, не могат да ходят с дегенеративни неврологични промени. Излизат от ритъм. Правят епилептични гърчове.
Преживените ми шест месеца (най-вероятно ще са повече, защото в момента реанимациите на север се пълнят с болни от Бордо и Марсилия, където пламва) са ми най-ценните в живота, защото никога не съм се чувствала толкова ЛЕКАР, и няма да позволя на никой (профан,чукундур, тъпигьоз или келешар) да се гаври с тях, защото попрочел две статии в жълтите вестници. Плакала съм, защото колеги си отидоха. Един колега в Щатите каза, Елено, с жена ми работим в различни болници и вече не правим секс от страх да не заразим другия... На фона на тези безкрайни, безумни, безмерни усилия на колегите ми, на този ГЕРОИЗЪМ и висша себеотдаденост, на ВЗАИМОПОМОЩ и работа до припадък, визирам целия медицински персонал- няма да позволя НА МИЛИМЕТЪР !!! цинизъм, безумие и липса на елементарен респект от който и да било.
Конкретно за по-долното изявление. (Статия в Lentata по повод пост на Антония Първанова)
Питам се къде в България в момента е Лекарския съюз като орган и кой позволява да се разпространяват по печат и медии ?? подобни ненаучни и най-вече ПРЕСТЪПНО ВРЕДНИ изявления като тези на Мангъров, Първанова и прочее патоанатоми.
1. PCR тестовете доказват частици РНК на вируса, които СА ЗАРАЗНИ.
2. Не е ясно защо има безсимптомни носители, както не е ясно какви са късните последици на вирусоносителството.
3. Няма придобит имунитет, възможно е повторно заразяване
. Такава тежка, драматична и най-вече НЕУПРАВЛЯЕМА клинична картина не е имало при никой друг грип в света досега. Неуправляема, защото с дни и седмици си привидно подобрен, и после пак те интубират.
.4 Относно носене на маските- маската от хирургичен тип не предпазват от заразяване. Те са сигурност за човека срещу теб,че ти самият, ако си случайно заразен от вчера,и си в инкубационен период, няма да заразиш и УБИЕШ съседа си, възрастен, онкоболен или просто хипертоник. А напоследък се очерта, че България, освен че е страна на лаици, е основно страна на ЕГОИСТИ, които дървенофилософстват, че маските скрили детските усмивки на отрочетата им, докато цял свят безропотно и дисциплинирано пази близки и съседи.
5. От Ковид се умира. Не се умира с Ковид. Поредното тъпоумие, защото по неясен закон, Ковид убива и млади хора. 16 годишно момиче в Париж беше първото с три негативни PCR, и четвърти позитивен, без нито едно придружаващо заболяване, което си отиде за няколко часа за ужас на майка й, която й лекувала кашличката с хомеопатия. Може и друг случай да разкажа, защото мъжът ми е ортопед - пак 30 годишен млад мъж, паднал ог мотор. Тези внезапни “падания” между другото са доста чести. Ходиш си и внезапно падаш поради кислороден глад, даже и без да кашляш.Оперират ти фемура успешно, но след три дни умираш от сърдечно съдов срив интубиран с Ковид. Изобщо, ние много се забавляваме последно време, както забелязвате. Животът ни е интересен, всеки ден се питаме дали вече не сме заразени, констатирайки, че колега от съседната болница е умрял онзи ден.
На фона на това поредният бълвоч, изсипан от Мангъропървановци и средностатистически прототип на Бай Ганьо, и дискусии от типа “Я ми кажи ти ся на мен, къв лекар си ти, като не знайш, и знайш колко мен, дето детето ми го РЕПРЕСИРАТ, разбираш ли, погазват му свободата на избор да не носи маска, и кво ме интересува кой бил умрял и аз знам много, дето са умрели и всички ще умрем, ти ако искаш и бурка !! и скафандър си сложи, щото ти си във високо рискова среда, а пък те са в училище и това е обикновен грип и и и” ,не ме сриват, не ме убиват, не ме и изумяват, не ме и съсипват.
Не че имам желание да споря, не че не мога да споря до издихание. Не че има какво да си кажем, не че сме на едно ПРОФЕСИОНАЛНО ниво изобщо да провеждаме разговор.
Не че е смешно, не че е до покруса тъжно, не че е и безумно, защото то е!!
Нищо от това не е....
Просто е обич, много обич, мълчалива, прошка, умението да си НАД това, да бъдеш лекар, какъвто си въпреки необразоваността, назадничавостта, изостаналостта, неосведомеността и неграмотността (защото колкото повече зная, толкова повече разбирам, че нищо не зная
Защото лекарят и медицинският кадър си гледат работата, истински си я гледат, заразяват се и умират на работното си място, лекувайки- и тъпака, и простака, и престъпника, по еднакъв начин- до последен дъх, и с цената на СОБСТВЕНИЯ си живот



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано01.10.20 22:00



Много подвеждаща анкета. Точка 3. е маниполативно формулирана. Редактирайте , моля !. Оставете като Теза, Няма Пандемия, чисто и ясно.



Тема Какво ви става...?нови [re: pavyan]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано01.10.20 22:07



Нещо не ми изглеждате <здрави>, не сте Шен. Заради самат репресия и медикосоциал. дашизъм на псевдомерки и теглилки, бая народ си замина, Да , дори тук във Финландия, ненавременна и неадекватна помощ и лечение са основната причина за тихите скандали тук. Имаме повече заразени и починали уж от този вид инфекция. Мерки обаче са нетолкова психотъпанарски като останалите в Европа, все още дори можем да лекуваме..................



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.20 22:32



Саксън, ще вървим бавно, step by step gonna get to you.
Въпросът е: Защо в „Първо“ училище – Варна са взети мерки, а в „Първо“ училище – Бургас, където заразените са 10 пъти повече не са взети мерки.

Впрочем за мерките: До нас има училище. Всяко междучасие децата излизат на тумби, на тумби и обикалят наоколо за закуски. Всички крещят едни срещу други, прегръщат се, викат. И никой не е с маска. После влизат в училище и слагат маска защото такива са мерките. Идиотщини.

Мислете за мен като за умрял, така може да ме споменете с добра дума.





Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 00:25



Спасението на хиляди деца по света не е в ръцете само на лекарите. Но срещу коронавируса може да се направят полезни неща стига хората да са по-отговорни и разумни, и да не се доверяват на манипулативни теории.

Точно спрямо манипулациите и огромните глупости са насочени думите, които си цитирал. На д-р Елена Радева, анестезиолог-реаниматор от дълги години във Франция. ,, В шок" е от доц. Мангъров и д-р Антония Първанова, както и други със сходен начин на говорене.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 00:38



Защо смяташ, че в бургаското училище не са взети мерки? Надали е така.

На децата трябва да се обяснява защо е редно да носят маски или шлемове. На кого би трябвало да е грижата? И след като някои родители не вярват в съществуването на реална опасност от КОВИД-19 и самите те са небрежни към предпазните средства, то как детето да разбере какво да прави?



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 00:49



Трудно ми е да разделя певческия състав ,,Няма вирус, няма пандемия" в повече от една точка. Това е хор, който пее на два гласа - няма вирус/няма пандемия, но песента е една, а идеята касае дълбоката лъжа и измама за КОВИД-19 спрямо цялото човечество.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано02.10.20 07:11



От маските има голяма полза.
Точно толкова голяма полза, колкото ще има ако ни накарат да ходим с тампони в задниците срещу вируса...



Тема Не.....нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано02.10.20 08:28



Че е класическа измама , няма съмнение, но не е тази идеята. Няма пандемия означява, няма критично разпространение на необичаен вирус, което е видно. Твърденията няма пандемия. няма вирус не бива да се смесват, нямат тясна връзка.
Вирус има и той е в рамките на обичайното, дори е в рамките на нормалното за коронавирус.



Тема Re:Не създавайте комплекс за вина......нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано02.10.20 08:39



Моля да не вменявате вина нито на масата хора, нито на отделни личности и специалисти.
Хората няма причина да се товарят с още отговорности, просто това е нормално, ненеобиюайно събитие, поредния вирус.
Опасностите са там от онези кръгове насочващи световни и държавни действия.



Тема Re: Не.....нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 10:16



Е, точно вярващите в класическата измама са в точка 3.
А и отричащите пандемията нерядко срещат следния отговор ,,как да има пандемия като няма вирус" от привържениците на тяхното становище.



Тема Re:Не създавайте комплекс за вина......нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 10:23



Усещането ми е обратното. Вменява се вина на медицинския персонал, на експертите и на хората, загрижени за развитието на ситуацията около коронавирусната инфекция. Не само това, но и ожесточеността, с която биват словесно нападани, че не застъпвали конспиративните мнения, е смущаваща.



Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 10:28



За да бъдем точни, за първи път от известно време Варна е с по-голям брой заразени с коронавируса от Бургас.
Вчера: Варна - 32, Бургас - 18 случая.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 10:32



Маските снижават вирусното натоварване, което поемаме при евентуално заразяване. Ех, колко пъти ви го казаха за няколко месеца.



Тема Re: Ловя бас...нови [re: pavyan]  
Автор Chromosom ()
Публикувано02.10.20 11:22



В отговор на:

Редовно ми се казва,че отказва тест,защото ако е положителен,ще го карантинират,а и ще има проблеми в работата.



Еми какво очакваш - и аз така бих направил. Не можело да ходя до България, щото след това две седмици карантина. И то без болничен и заплата. Еми, майка им деба. Ще си ходя където ща, после ще си оставя телефона вкъщи да не ме проследят. Малоумие до дупка. Вместо да увеличат броя на лекарите и болниците.

И как беше в Булгаристан - библиотеките затворени, а заведенията не? И парковете затворени, щото тревата и храстите са вирусоносители!



Тема Re: Спасител или Заличител...........нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано02.10.20 11:40



Класическа измама - Съобщават ви че вашата банка, демек държава или Свят е пред фалит, вие и още няколко милиарда отивате и си теглите спестяванията, търсите злато, имоти и пр., падарите за ваше добро изработват мерки и теглилки и ви молят за солидарност да си ограниите доброзорно цената на Вашия живот, и Оооо, чудо ами тя Кризата наистина дошла ! Някой трябва да поеме товара на плещите си и Напред излизат БашСайбии и падари за да Страдат вместо Вас, като едни Мойсеевци да Ви прекарат през, абе ще Ви прекарат и отведат на Майн................... Ви !



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано02.10.20 17:24



Да, да. Само стъпка по стъпка ще се доближим един до друг, защото с теб е трудно. Нейсе, да продължим.
Казах, че примера е измислен с цел да се покаже как работи системата. И пак: Във Варна е „хванат“ учител с КО-19 и е задействана системата, чийто пряк изпълнител е съответното РЗИ. В подобно училище в Бургас не е „хванат“ учител с КО-19, и не защото няма заразени, а защото там го карат безсимптомно, а симптомните не обръщат внимание или го крият поради свой съображения. В крайна сметка няма тестове, РЗИ не знае нищо и няма основание за действие. При едно „своеволно тестване“, обаче може да се установи, че картината е по тежка, 10 пъти по-тежка, във Бургас.
Излиза, че действията на РЗИ не се основават на истинската картина на брой заразени. Тази констатация, разбира се, многократно е казвана. Остава един очевиден въпрос. Ако действията на РЗИ –тата в страната „покриват“ 10-20% от заразените, то е очевидно, че останалите 80-90% от заразените се оправят, в битовия, а не медицински смисъл, сами. Ерго, епидемичен брой заразени, не носи епидемичен брой умрели. И ако легнем на мантрата, че всеки живот е безценен, то е очевидно, че срещу един спасен от КОВИД-19 има трима умрели, в медицинския, а не битов смисъл. Защото заебахте медицината, в частност онкологията, по-смъртоностната от КОВИД-19 онкология, и се хвърлихте на вируса.

Ето доказах ти, че от щаба са вредни и затова като чуя брифинг полудявам. Хайде от щаба носят отговорност и поради това смятат, че са длъжни да бъдат идиоти. Ами ти ?
Aко убиеш някой могат да те гръмнат, за да си понесеш отговорността, но ако убиеш десетина, какво – ще те гръмнат 10 пъти.
То затова управлението на големи маси трябва да е бавно и полека, все едно, че гледаш английска ливада.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.10.20 11:49



Аз не оспорвам, че броят на заразените е по-висок от установения.
Но какво предлагаш за измисления ти пример, а и в реалността? Да се тестват масово учениците и учителите? Че днес може да са отрицателни, а утре - вече не.

Просто става така, както ти отговорих. Когато се появи съмнителен случай, човекът се изолира, изследва се и се вземат мерки за контактните.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано03.10.20 17:18



Аз не оспорвам, че броят на заразените е по-висок от установения.
Но какво предлагаш за измисления ти пример, а и в реалността?


Нищо. България се справя чудесно, главно чрез саморегулация на щабните дивотии. Също и благодарение на шизофреничното управление на Бойко Борисов при което от казаното сутринта не остава нищо вечерта. Именно така наречения НОЩ и премиер на практика реализираха Шведския модел като нищо не изпълниха докрай.
На резонния въпрос, какво точно предлагам, отговорът е: КОВИД-19 да слезе от медиите. На практика: Трите „Д“ и нищо друго.



Тема Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.10.20 13:31



Моля, спазвайте максимално противоепидемичните мерки, защото в последните дни броят на установените положителни случаи на КОВИД-19 се увеличава.

Завчера бяха 436.
Вчера - 437.
Днес - 516.

За да не бъда упрекната, че давам само броя, то и в проценти положението се усложнява.

Вчера бяха 9,8%, днес са пак около 10% от тестваните.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано09.10.20 20:14



Слушай сега, не ме призовавай. Истинските резултати са примерно 1000 нтеста, случайно подбрани из регионите и групите хора, без зьначение със, без симптоматка и там търси проценти. Освен това дано сте разбрали в САЩ се завеждат пакети дела във Федерален съд и едно от конкретните пакети е стещу ПСР технологияра. която е неправилно прилагана и доказателствата са много , тази технология е неподходяща, като в екстраполиране на технологията , точността спада под 10 процента.
Аз лично с,мятам да се присъединя към исковете, възможно е включване на хора, групи, организации от цял свят. Мисля да съм като част от организация, а Вие ?



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.10.20 23:45



Аз - не.
За мен PCR тестовете са крайно наложителни, всъщност задължителни, и се радвам, че на едната ми работа се правят много такива. Всеки ден ме информират за резултати, ако има, и така се работи по-прецизно.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.10.20 15:59



В Швеция нещо са много по-добре с новите случаи, как така - нали не правеха нещата както трябва?



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано10.10.20 18:28



Ти се притеснявай за 2021-ва година.
Задава се новия вирус CODRIS-21
Всички ще ходим с памперси и ще си спомняме с умиление за маските...





Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.10.20 18:52



Аз пък бях написала в официален мейл като обсъждах един случай - COVID-15.





Тема Re: Призовавам всичкинови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.10.20 19:00



За Швеция са характерни някои особености, поради което заразяването с коронавируса може да намалее: не е гъсто населена, а шведите са по-дистанцирани в контактите си, надали ще ги видиш да се прегръщат и целуват по улиците с познати или да се ръкуват като нас.

Тук е честа практика (а не бива сега) някой като види познат навън да протегне ръка за ръкостискане, да спре да приказва с него.



Тема Откриха ВАКСИНА !!!нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано10.10.20 21:42







Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано11.10.20 00:25



В отговор на:

За Швеция са характерни някои особености, поради което заразяването с коронавируса може да намалее: не е гъсто населена, а шведите са по-дистанцирани в контактите си, надали ще ги видиш да се прегръщат и целуват по улиците с познати или да се ръкуват като нас.



Ми да ни бяха казали да не се ръкостискаме, вместо да ходим с памперси окачени на ушите?

Редактирано от Chromosom на 11.10.20 00:26.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.10.20 15:19



Също гласувах за номер 1. От самото начало вярвам, че той съществува.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.10.20 21:15



Ето. Чуха те и спазват мерките -





Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: dama spatia]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.20 11:29







Тема Re: Призовавам всичкинови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.20 11:34



Много, много пъти предупреждаваха и все още за физическата дистанция.

Практикува се поздрав с лакът в дадени случаи.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.20 11:38



Браво на момчето! Помислило е за всичко.





Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.10.20 20:28



И ние така.
Днес се изтърсиха при нас една кола лекари да ни правят профилактични медицински прегледи.
Не поискаха маски от нас.
Никой от лекарите не си сложи маска.
Изобщо не стана дума за някакви си маски...
А бяха минали половин България докато дойдат при нас.
Но пък кръвното 120/80 и чакам да разбера колко кръв ми е останала.





Тема Re: Призовавам всичкинови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.20 23:03



Аз също ходих да правя профилактични прегледи миналия месец на едно място в София.
Бях с маска през цялото време.
Пих вода три-четири пъти, но просто за секунди дръпвах маската и моментално отново я слагах.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.10.20 23:36



Ми то тези днеска бяха от София...





Тема Re: Призовавам всичкинови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.20 23:46



Че нямате ли си лекари по-близо до вас?





Тема Нямат..........нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано12.10.20 23:56



Нямат си техни лекари, техните пък ги тварят на изпразнените от чували камиони и от детските площадки ги карат към София. Така трчбвало да джуркат молекулите в.ко......в комуналиите , вируса щял дасЪразмеси......





Тема Re: Нямат..........нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.10.20 00:01



Е, много сложно е при вас.





Тема Re: Нямат..........нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.10.20 00:12



ЕКГ ти как беше, Хидразинчо?



Тема Re: Нямат..........нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано13.10.20 07:07



Ми тая дето го направи го гледа, гледа и каза че нямало отклонения.
Аз не го гледах ама и да го бях гледал - все тая.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.10.20 16:39



В отговор на:


Много, много пъти предупреждаваха и все още за физическата дистанция.

Практикува се поздрав с лакът в дадени случаи.




А маски носят ли?



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.10.20 17:00



Шведите ли? Би трябвало да носят маски в закритите пространства. Не вярвам да са го подкарали съвсем през просото.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано18.10.20 19:27



Ето, Саксън, пълна картина на КОВИД-19. Досега е ясно само едно: Мангъров не е прав /врочем според мен все още е прав/.
Та така Мангъров не е прав и казано като за списание с Импакт Фактор поне 40 – никои не го брой и за чеп за зеле.

"Армагедонът продължава.... Голяма вълна, в МБАЛ е пълно, персоналът е на края на силите си...нещата са повече от сериозни". Това написа в профила си във Фейсбук общопрактикуващият лекар от Шумен д-р Милен Чолаков, който вече десет дни се лекува в болницата, след като е диагностициран с коронавирус.
Публикуваме емоционалния пост на 58-годишния медик без редакторска намеса:
"10 ден от лечението в МБАЛ-Шумен....след 3-4 дни подобрение, отново влошаване, температура, болки в гърди, задух, кислороден глад...от Рьо-сериозна двустранна Ковид пневмония....смяна на терапия, Ремдесивир....търси се реконвалесцентна плазма.....
Казват така протича болестта....
Още ли не вярвате.....
Къде е Доц Мангъров и Шуменският му еквивалент...великия ОПЛ-местен философ...дето много знаят...да се консултираме....
Спазвайте препоръките на Националния оперативен щаб, не позволявайте да Ви подвеждат!
Пазете себе си и другите...."

Доктор Милен Чолаков е пълен глупак:
1. Защото прехвърля собственият си страх да не умре върху други хора, като го представя като нещо неизбежно. Ако умираше от рак щеше да бъде по-страшно, но медиите не се интересуват от „обикновени“ болести и никой нямаше да му обърне внимание. Все още в България има болни хора с много по-страшна картина на протичане на болестта, друга болест, не КО19. Тях никой не ги брой за болни.
2. Мерките се спазват, виждам го всеки ден с очите си. Мерките не се спазват, виждам го всеки ден с очите си. Това налудничаво, на пръв поглед, нещо, може да го каже всеки. Причината е ясна – хората толкова могат. И най-тъп да си, можеше досега да разбереш, че хората толкова могат.
3. След като доц. Мангъров не е прав, правителството да вземе мерки, а не да става убиец на собствения си народ. Защо НОЩ и правителство не взимат мерки, ами се занимават за плюят по Мангъров, ето това е въпроса.

Пак да кажа: Доктор Милен Чолаков е пълен глупак, защото пред лицето на смъртта обвинява доц. Мангъров, чиито тези не са приети и дори са осмени като глупави и не знам какво общо има тук Мангъров, след като никой не му вярва. ОК, призовава да се спазват препоръките на НОЩ, но да не иска да се консултира с Мангъров, защото аз мога да му дам консултацията – рутинно лечение на КОВИД – 19 няма.
Във всеки случай този доктор е много по-голям глупак от Мангъров, защото точно той натоварва здравната система напълно излишно.

Разправям ти тези работи защото и ти все още, май, си някъде при д-р Чолаков. И защото все още не си наясно с въздействието върху здравето от мненията на Чолаков, Мангъров, Саксън и онази апоплектична докторка от Франция, дето не и знам името.



Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.10.20 20:15



Колегата е емоционален, защото е преживял нещо, от което се опитва да спаси пациентите си и хората изобщо.

Ако не вярвате поне на лично изпитаното и разказано от другите, на кого ще се доверите? На Щаба не щете, на медицинското съсловие и експерти - пак не (изключвам отделни негови представители със странни виждания за пандемията), е, значи остава да се надявате на прочетеното във Фейсбук и видяното в Ютюб, с други думи казано - Киро Брейка е вашият спасител, великият мислител на 21-ви век. И подобни на него.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано18.10.20 20:37



Хиперболизирате, защото не познавате живота, защото сте лекари. И вредите, като лекари, говорейки за КО - 19.



Тема Шведите и Шведкитенови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано18.10.20 23:25



Не, повечето не носят маски, не е задължително , а е препорачително. При нас е така и маски никой от мислещите хора не носи, моето семейство не си слага робски наморници.
При Вас Как е ?



Тема Re:Мангъров е правнови [re: bipet]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано18.10.20 23:27



Маниполациите и пропагандата са некадърно фабрикувани и приложени, да оставим времето , след верояно повече от десетилетие истината ще е ясна...........



Тема Дезинформациянови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано18.10.20 23:29



Съжелявам, но сре жертви на времето, дано оцелеете.............



Тема Re: Шведите и Шведкитенови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.10.20 23:55



Маските са задължителни на закрито при нас - обществени превозни средства, магазини, лечебни заведения, аптеки и др.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.10.20 08:55



В отговор на:

Шведите ли? Би трябвало да носят маски в закритите пространства. Не вярвам да са го подкарали съвсем през просото.





Цъкни на "What is your advice regarding face masks."

Ако се чудиш какво съм ти пейстнал, това е сайтът на минисерството на здравеопазването им



Тема Честит празник!нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.10.20 12:43







Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.10.20 15:15



Маските за лице винаги трябва да се разглеждат като допълващи други препоръки: стойте вкъщи, когато имате симптоми, редовно мийте ръцете си и се дръжте на разстояние от другите.

Такова е заключението на шведите накрая.
Да, като си вкъщи със симптоматика и сам, няма нужда от маска.
При дистанция - също, но това важи за откритите пространства и донякъде за закритите, защото в обществения транспорт как ще стоиш на разстояние? В магазина, колкото и да страниш от другите, по-добре ще ги опазиш, а и себе си, ако сложиш маска.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.10.20 08:26



В отговор на:

Маските за лице винаги трябва да се разглеждат като допълващи други препоръки: стойте вкъщи, когато имате симптоми, редовно мийте ръцете си и се дръжте на разстояние от другите.

Такова е заключението на шведите накрая.



"Когато имате симптоми" е съвсем друг случай.

Иначе са ти го казали съвсем ясно:

"We do not currently recommend face masks in public settings since the scientific evidence around the effectiveness of face masks in combatting the spread of infection is unclear."

Докато търсих какво да ти пейстна, имаше и една статия че на тия които носят маски им се подиграват. Реших че на официалните им институции повече ще повярваш, ама не - едно си баба знае, едно си баба бае.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.10.20 11:23



"Когато имате симптоми" е съвсем друг случай.

При липса на симптоматика също може да бъдат заразени други хора, затова се остава вкъщи под карантина.

А за маските няма какво да говорим по сто пъти дневно: те намаляват риска от предаване на инфекцията.
Защо трябва да вярвам на шведските официални власти като има толкова други, включително и нашите, които имат правилно отношение към предпазните мерки.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.10.20 11:44



В отговор на:

"Когато имате симптоми" е съвсем друг случай.

При липса на симптоматика също може да бъдат заразени други хора, затова се остава вкъщи под карантина.




Абе ти имаш проблеми с това да следиш за какво иде дума и не можеш да се концентрираш върху това, което се дискутира.

За да ти обясня по-подробно какво имам предвид, ще направя кратко резюме на казаното дотук от нас двамата:

Аз: В Швеция нещо са много по-добре с новите случаи, как така
Ти: шведите са по-дистанцирани в контактите си
Аз: А маски носят ли?
Ти: Би трябвало да носят
Аз: Ето ти сайта на министерството на здравеопазването им, където пише че не се препоръчва да носят
Ти: Заключението им е да стоите вкъщи ако имате симптоми, та затова пише да не носят маски, щото като са вкъщи няма нужда
Аз: Не говорим за случаите в които имат симптоми. На сайта пише че не се препоръчват маски
Ти: При липса на симптоматика също могат да бъдат заразени други хора
Аз: А генерал Мутафчийски предпочита да пие боза със закуската си вместо ракия


Ебаси майката - идва един пациент при Саксън и се оплаква че го боли глава. "Така е като пиеш ракия" - отговаря докторката. "Не съм пил от миналата година" - вика пациентът. "А маска носиш ли?" - пита Саксън. "Не нося". "Ами трябва да носиш маска когато пиеш ракия!" "А за главата нещо ще ми кажете ли?" "Вече ти отговорих."

"Ше им еба майката на всички в българското здравеопазване" - провикнал се пациентът и тряснал вратата, а Саксън дотичала след него и питала за потребителската такса.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.10.20 12:11



Още повече се оплиташ.

Обясних ти, че не слушам шведските власти.
Не ме интересува какво казват точно те за маските, защото то е в тона на общото им свръхтолерантно поведение към коронавируса. Но същевременно шведите не се завират един в друг по улиците, не се ръкуват като видят познат както тук, когато един младеж срещне трима-четирима от обща компания и се почва едно бясно ръкостискане, и говорене на близко разстояние със смях, разбирай плюене в чуждите физиономии.
А като почнат да гледат в един телефон със събрани глави пак ли е нищо за теб? Поне МАСКИ ДА НОСЯТ, щом не спазват дистанция.

Не работя с потребителска такса.



Тема Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано20.10.20 20:32



Кажи ми , че се шегуваш, това не може да си ти......в носене на маски по паркове, градинки, улици, полета, гори и пр. няма здрава мисъл, все си мисля , че министърът освен обратни наклонности има и обратна,извратена мисъл, или липсата на логична такава.



Тема Накрая Вожда Толупий..нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано20.10.20 20:35



ще разпореди отмяна носене маски на открито, играл я тази роля в бозави сериали няколко пъти вече, Доброто Чен..........в случая мутра.





Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.10.20 10:08



Кажи ми , че се шегуваш, това не може да си ти......в носене на маски по паркове, градинки, улици, полета, гори и пр. няма здрава мисъл

От утре става задължително носенето на маски на открито.
За мен е безсмислено да ги слага човек в парка, по поляни и градини, но проблемът е, че при събирането на хора по групи на тези места, те не спазват дистанция.
Например учениците, за които бях писала веднъж, че видях сигурно цял клас, скупчен върху една пейка.

Нямаше да въведат маските на открито пак, ако спазвахме дистанция. Всъщност аз се старая и почти винаги успявам, но на доста други не им пука.



Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 11:53



Борисов е още жив въпреки неносенето на маска може да означава само едно – че или няма никаква инфекция, или че вирусът съзнателно го заобикаля.


Ползата от носенето на маски на открито клони към НУЛА, голяяяяма и кръгла НУЛА.
В закрити помещения е не-повече от 20% и то ако ВСИЧКИ в помещението носят маски.
Демек поредната простотия с маските е политическа а не медицинско обоснована мярка.



Тема Re: Накрая Вожда Толупий..нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 12:02



Кокала е много сладък и не иска да го изпусне. По никакъв начин.
Използва законни и най-вече с незаконни похвати.
Сега с маските ще стане както с кладенците и сондажите - доброто и лошото ченге.





Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 12:13



От утре става задължително носенето на маски на открито.

Това от къде-накъде??? Научи го от медиите ли или на пазара?
Щото заповед все още няма.





Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.10.20 12:14



Борисов не се е заразил досега. Това не значи, че коронавируса го няма. Просто някои хора не се заразяват толкова лесно колкото други.

Маските на открито пространство са глупост, ако си сам.
Но хората стоят в групи, движат се така, приказват си и се смеят в компании, т.е. не спазват дистанция, значи им трябват маски.

Много пъти като се качвам в автобус се намира някой да се бута в мен. Аз се отдръпвам, за да могат хората да слязат, стоя встрани, изчаквам после да се качи друг и пак съм по-далеч от него, но задължително някой отзад се блъска в мен или ме изпреварва като нарушава безопасното разстояние.

Недисциплиниран народ.



Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.10.20 12:43



Това от къде-накъде??? Научи го от медиите ли или на пазара?
Щото заповед все още няма.


Ще ти го съобщят утре на брифинга на Националния оперативен щаб дори. Не само, че ще има заповед.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.10.20 13:17



В отговор на:

не слушам шведските власти.
Не ме интересува какво казват точно те за маските, защото то е в тона на общото им свръхтолерантно поведение към коронавируса.



Окей - не че съм съгласен с теб, но поне даде адекватен отговор. Щото когато скачаш от тема на тема и се правиш че не разбираш какво се казва звучиш като идиот.

Редактирано от Chromosom на 21.10.20 13:18.



Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 13:37



Много пъти като се качвам в автобус

Какво беше това автобус???



Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 13:42



Ще ти го съобщят утре на брифинга на Националния оперативен щаб дори. Не само, че ще има заповед.

Значи нещо не ти се връзват приказките.
Маските щели да бъдат задължителни от утре ама щели да го съобщят ... утре.
Няма как такава заповед да влезе в сила незабавно или със задна дата.
Или пак ще има - "Боже, ела си прибери версиите! Всички версии!"


P.S. Лееееко си мисля че във все още неиздадената заповед ще има лееееко разнообразие.
Като например маските на открито само там където има струпване на хора...



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.10.20 14:33



Като например маските на открито само там където има струпване на хора...

Точно. Нали това казвам, че проблемът е в липсата на дистанция навън, значи като ходя сама, тичам, седя на пейка и др. не би трябвало да слагам маска, когато няма хора наоколо. Ако някой се настани до мен, или скачам веднага или поставям маска.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.10.20 15:05



Хора носете маски.
Накарайте и децата си да носят маски.
Това е само от полза. Така ще спрат да си чешат езиците с тия маски.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.10.20 15:09



Отговорите ми обикновено са адекватни.
А ти често погрешно разбираш това, което се пише. Някак те затруднява.



Тема Re:нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 18:25



Хора носете маски... Така ще спрат да си чешат езиците с тия маски.

Това ще е единствената полза от тях.





Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано22.10.20 11:37



Маските работят:


Вирусът не е сам във въздуха. Почти винаги е "закачен" за бактерии.
При кихане-кашляне и бактериите не са сами-отделни, а са група-комплект и бая едра капка.
Маските улавят голяма част от тия капки. В слънчев ден - за 15 мин лъчите убиват микробите по маската - вирусите също стават неактивни.
С отричането ползата от маски, трябва да отречеш и необходимостта от носово дишане, щото власинките в носа, които защитават, са доста по-нарядко в носа, отколкото е "гъстотата" на плетката на маските.

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.10.20 16:21



Най- много се ядосвам, когато в магазина някой се лепне на една педя от мен. Поглеждам , уж да се сети и като не се сети директно си казвам, че трябва да спазваме дистанция. На някои хора им се вижда майтап.



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.10.20 17:03



Да, някои хора не се замислят много-много, че обстановката става притеснителна.

Преди малко говорих с главната сестра на местоработата ми и думите й бяха: ,,Каквото дойде, ще трябва да го посрещнем". Във връзка точно със ситуацията с КОВИД-19.



Тема Re:Майтап енови [re: dama spatia]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано23.10.20 20:45



За мен е майтап и нарочно се бутам до откачалките с маските





Тема Re:Хахнови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано23.10.20 20:47



Не се бъзикам наистина експериментирам и правя инжижо психологични експерименти , забавлявам се и търся границите на ......................тъпота!





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.10.20 10:32



Всичко е до съзнание.



Тема Re:Майтап енови [re: laplandetza]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.10.20 10:38



Ми, ок, щом това ти харесва.....



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано26.10.20 20:14



Hidrazin4о:
Борисов е още жив въпреки неносенето на маска може да означава само едно – че или няма никаква инфекция, или че вирусът съзнателно го заобикаля.

Saksun:
Борисов не се е заразил досега. Това не значи, че коронавируса го няма.

Диалог на 21.10.

Днес премиерът е с позитивен PCR и е болен, щом е със симптоматика.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано27.10.20 01:01



Пу, пу, пу, на не му е уроки ... на вируса. Че да си свърши работата дето ние не можем.


P.S. Премиер беше. Вече го пиши бивш.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.10.20 14:35



В отговор на:

Днес премиерът е с позитивен PCR и е болен, щом е със симптоматика.



Кво се цупиш? Така му се пада на тоя.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано27.10.20 18:57



Нищо му няма. Прави се на мъченик - избори идват а му се клати яко стола.



Тема Re:нови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.10.20 20:50



Ми нека се клати - отдавна трябваше да са му го махнали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.