Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 04.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.10.20 15:15



Маските за лице винаги трябва да се разглеждат като допълващи други препоръки: стойте вкъщи, когато имате симптоми, редовно мийте ръцете си и се дръжте на разстояние от другите.

Такова е заключението на шведите накрая.
Да, като си вкъщи със симптоматика и сам, няма нужда от маска.
При дистанция - също, но това важи за откритите пространства и донякъде за закритите, защото в обществения транспорт как ще стоиш на разстояние? В магазина, колкото и да страниш от другите, по-добре ще ги опазиш, а и себе си, ако сложиш маска.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.10.20 08:26



В отговор на:

Маските за лице винаги трябва да се разглеждат като допълващи други препоръки: стойте вкъщи, когато имате симптоми, редовно мийте ръцете си и се дръжте на разстояние от другите.

Такова е заключението на шведите накрая.



"Когато имате симптоми" е съвсем друг случай.

Иначе са ти го казали съвсем ясно:

"We do not currently recommend face masks in public settings since the scientific evidence around the effectiveness of face masks in combatting the spread of infection is unclear."

Докато търсих какво да ти пейстна, имаше и една статия че на тия които носят маски им се подиграват. Реших че на официалните им институции повече ще повярваш, ама не - едно си баба знае, едно си баба бае.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.10.20 11:23



"Когато имате симптоми" е съвсем друг случай.

При липса на симптоматика също може да бъдат заразени други хора, затова се остава вкъщи под карантина.

А за маските няма какво да говорим по сто пъти дневно: те намаляват риска от предаване на инфекцията.
Защо трябва да вярвам на шведските официални власти като има толкова други, включително и нашите, които имат правилно отношение към предпазните мерки.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.10.20 11:44



В отговор на:

"Когато имате симптоми" е съвсем друг случай.

При липса на симптоматика също може да бъдат заразени други хора, затова се остава вкъщи под карантина.




Абе ти имаш проблеми с това да следиш за какво иде дума и не можеш да се концентрираш върху това, което се дискутира.

За да ти обясня по-подробно какво имам предвид, ще направя кратко резюме на казаното дотук от нас двамата:

Аз: В Швеция нещо са много по-добре с новите случаи, как така
Ти: шведите са по-дистанцирани в контактите си
Аз: А маски носят ли?
Ти: Би трябвало да носят
Аз: Ето ти сайта на министерството на здравеопазването им, където пише че не се препоръчва да носят
Ти: Заключението им е да стоите вкъщи ако имате симптоми, та затова пише да не носят маски, щото като са вкъщи няма нужда
Аз: Не говорим за случаите в които имат симптоми. На сайта пише че не се препоръчват маски
Ти: При липса на симптоматика също могат да бъдат заразени други хора
Аз: А генерал Мутафчийски предпочита да пие боза със закуската си вместо ракия


Ебаси майката - идва един пациент при Саксън и се оплаква че го боли глава. "Така е като пиеш ракия" - отговаря докторката. "Не съм пил от миналата година" - вика пациентът. "А маска носиш ли?" - пита Саксън. "Не нося". "Ами трябва да носиш маска когато пиеш ракия!" "А за главата нещо ще ми кажете ли?" "Вече ти отговорих."

"Ше им еба майката на всички в българското здравеопазване" - провикнал се пациентът и тряснал вратата, а Саксън дотичала след него и питала за потребителската такса.



Тема Re:нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.10.20 12:11



Още повече се оплиташ.

Обясних ти, че не слушам шведските власти.
Не ме интересува какво казват точно те за маските, защото то е в тона на общото им свръхтолерантно поведение към коронавируса. Но същевременно шведите не се завират един в друг по улиците, не се ръкуват като видят познат както тук, когато един младеж срещне трима-четирима от обща компания и се почва едно бясно ръкостискане, и говорене на близко разстояние със смях, разбирай плюене в чуждите физиономии.
А като почнат да гледат в един телефон със събрани глави пак ли е нищо за теб? Поне МАСКИ ДА НОСЯТ, щом не спазват дистанция.

Не работя с потребителска такса.



Тема Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано20.10.20 20:32



Кажи ми , че се шегуваш, това не може да си ти......в носене на маски по паркове, градинки, улици, полета, гори и пр. няма здрава мисъл, все си мисля , че министърът освен обратни наклонности има и обратна,извратена мисъл, или липсата на логична такава.



Тема Накрая Вожда Толупий..нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано20.10.20 20:35



ще разпореди отмяна носене маски на открито, играл я тази роля в бозави сериали няколко пъти вече, Доброто Чен..........в случая мутра.





Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.10.20 10:08



Кажи ми , че се шегуваш, това не може да си ти......в носене на маски по паркове, градинки, улици, полета, гори и пр. няма здрава мисъл

От утре става задължително носенето на маски на открито.
За мен е безсмислено да ги слага човек в парка, по поляни и градини, но проблемът е, че при събирането на хора по групи на тези места, те не спазват дистанция.
Например учениците, за които бях писала веднъж, че видях сигурно цял клас, скупчен върху една пейка.

Нямаше да въведат маските на открито пак, ако спазвахме дистанция. Всъщност аз се старая и почти винаги успявам, но на доста други не им пука.



Тема Re: Вие се побъркахте,нямате мисъл.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 11:53



Борисов е още жив въпреки неносенето на маска може да означава само едно – че или няма никаква инфекция, или че вирусът съзнателно го заобикаля.


Ползата от носенето на маски на открито клони към НУЛА, голяяяяма и кръгла НУЛА.
В закрити помещения е не-повече от 20% и то ако ВСИЧКИ в помещението носят маски.
Демек поредната простотия с маските е политическа а не медицинско обоснована мярка.



Тема Re: Накрая Вожда Толупий..нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.10.20 12:02



Кокала е много сладък и не иска да го изпусне. По никакъв начин.
Използва законни и най-вече с незаконни похвати.
Сега с маските ще стане както с кладенците и сондажите - доброто и лошото ченге.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.