Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 29.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 10:28



За да бъдем точни, за първи път от известно време Варна е с по-голям брой заразени с коронавируса от Бургас.
Вчера: Варна - 32, Бургас - 18 случая.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.10.20 10:32



Маските снижават вирусното натоварване, което поемаме при евентуално заразяване. Ех, колко пъти ви го казаха за няколко месеца.



Тема Re: Ловя бас...нови [re: pavyan]  
Автор Chromosom ()
Публикувано02.10.20 11:22



В отговор на:

Редовно ми се казва,че отказва тест,защото ако е положителен,ще го карантинират,а и ще има проблеми в работата.



Еми какво очакваш - и аз така бих направил. Не можело да ходя до България, щото след това две седмици карантина. И то без болничен и заплата. Еми, майка им деба. Ще си ходя където ща, после ще си оставя телефона вкъщи да не ме проследят. Малоумие до дупка. Вместо да увеличат броя на лекарите и болниците.

И как беше в Булгаристан - библиотеките затворени, а заведенията не? И парковете затворени, щото тревата и храстите са вирусоносители!



Тема Re: Спасител или Заличител...........нови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано02.10.20 11:40



Класическа измама - Съобщават ви че вашата банка, демек държава или Свят е пред фалит, вие и още няколко милиарда отивате и си теглите спестяванията, търсите злато, имоти и пр., падарите за ваше добро изработват мерки и теглилки и ви молят за солидарност да си ограниите доброзорно цената на Вашия живот, и Оооо, чудо ами тя Кризата наистина дошла ! Някой трябва да поеме товара на плещите си и Напред излизат БашСайбии и падари за да Страдат вместо Вас, като едни Мойсеевци да Ви прекарат през, абе ще Ви прекарат и отведат на Майн................... Ви !



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано02.10.20 17:24



Да, да. Само стъпка по стъпка ще се доближим един до друг, защото с теб е трудно. Нейсе, да продължим.
Казах, че примера е измислен с цел да се покаже как работи системата. И пак: Във Варна е „хванат“ учител с КО-19 и е задействана системата, чийто пряк изпълнител е съответното РЗИ. В подобно училище в Бургас не е „хванат“ учител с КО-19, и не защото няма заразени, а защото там го карат безсимптомно, а симптомните не обръщат внимание или го крият поради свой съображения. В крайна сметка няма тестове, РЗИ не знае нищо и няма основание за действие. При едно „своеволно тестване“, обаче може да се установи, че картината е по тежка, 10 пъти по-тежка, във Бургас.
Излиза, че действията на РЗИ не се основават на истинската картина на брой заразени. Тази констатация, разбира се, многократно е казвана. Остава един очевиден въпрос. Ако действията на РЗИ –тата в страната „покриват“ 10-20% от заразените, то е очевидно, че останалите 80-90% от заразените се оправят, в битовия, а не медицински смисъл, сами. Ерго, епидемичен брой заразени, не носи епидемичен брой умрели. И ако легнем на мантрата, че всеки живот е безценен, то е очевидно, че срещу един спасен от КОВИД-19 има трима умрели, в медицинския, а не битов смисъл. Защото заебахте медицината, в частност онкологията, по-смъртоностната от КОВИД-19 онкология, и се хвърлихте на вируса.

Ето доказах ти, че от щаба са вредни и затова като чуя брифинг полудявам. Хайде от щаба носят отговорност и поради това смятат, че са длъжни да бъдат идиоти. Ами ти ?
Aко убиеш някой могат да те гръмнат, за да си понесеш отговорността, но ако убиеш десетина, какво – ще те гръмнат 10 пъти.
То затова управлението на големи маси трябва да е бавно и полека, все едно, че гледаш английска ливада.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.10.20 11:49



Аз не оспорвам, че броят на заразените е по-висок от установения.
Но какво предлагаш за измисления ти пример, а и в реалността? Да се тестват масово учениците и учителите? Че днес може да са отрицателни, а утре - вече не.

Просто става така, както ти отговорих. Когато се появи съмнителен случай, човекът се изолира, изследва се и се вземат мерки за контактните.



Тема Re: Анкета за COVID-19нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано03.10.20 17:18



Аз не оспорвам, че броят на заразените е по-висок от установения.
Но какво предлагаш за измисления ти пример, а и в реалността?


Нищо. България се справя чудесно, главно чрез саморегулация на щабните дивотии. Също и благодарение на шизофреничното управление на Бойко Борисов при което от казаното сутринта не остава нищо вечерта. Именно така наречения НОЩ и премиер на практика реализираха Шведския модел като нищо не изпълниха докрай.
На резонния въпрос, какво точно предлагам, отговорът е: КОВИД-19 да слезе от медиите. На практика: Трите „Д“ и нищо друго.



Тема Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.10.20 13:31



Моля, спазвайте максимално противоепидемичните мерки, защото в последните дни броят на установените положителни случаи на КОВИД-19 се увеличава.

Завчера бяха 436.
Вчера - 437.
Днес - 516.

За да не бъда упрекната, че давам само броя, то и в проценти положението се усложнява.

Вчера бяха 9,8%, днес са пак около 10% от тестваните.



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано09.10.20 20:14



Слушай сега, не ме призовавай. Истинските резултати са примерно 1000 нтеста, случайно подбрани из регионите и групите хора, без зьначение със, без симптоматка и там търси проценти. Освен това дано сте разбрали в САЩ се завеждат пакети дела във Федерален съд и едно от конкретните пакети е стещу ПСР технологияра. която е неправилно прилагана и доказателствата са много , тази технология е неподходяща, като в екстраполиране на технологията , точността спада под 10 процента.
Аз лично с,мятам да се присъединя към исковете, възможно е включване на хора, групи, организации от цял свят. Мисля да съм като част от организация, а Вие ?



Тема Re: Призовавам всичкинови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.10.20 23:45



Аз - не.
За мен PCR тестовете са крайно наложителни, всъщност задължителни, и се радвам, че на едната ми работа се правят много такива. Всеки ден ме информират за резултати, ако има, и така се работи по-прецизно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.