Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 15.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Едва ли ще се разберем.нови  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.05.20 19:09



Един, тук написа:
„Накрая и ние да страдаме,както и вие.Нали това ти е рефрена?Само че,надай Бог,да те лекува беден и гладен доктор.Всъщност,тъй като не си доволен от гадните доктори,ти не би трябвало да се унижаваш до там,че да те лекуват те.Или тичкаш за болнични,сакън да не се прецакаш,че сега се раздават на кило и никой не държи сметка?Пък и докато си лежиш и без това,да ти вървят едни парици.Нали така?“

Аман от вас лекарите. Стига сте се обожествявали.

Лекарите са хора. Излиза, че всички останали, ако не са лекари е безсмислено да живеят. На живот и смърт всички трябва да станат лекари, за да има смисъл да живееш. Сестрите до вас са хора принудени да живеят без достойнство, но са хора, набийте си го в тъ… глави. А повечето от тях не са станали лекари, не защото са по-нисша категория хора, а по милион човешки причини.
Ако сестрата взима 4 000 лв. заплата, а лекаря взима 20 000 лв. има разлика в заплащането поради различния труд.
Ако сестрата взима 800 лв. заплата, а лекаря 4 000 лв. живота се обезсмисля.

Всичко е обидно просто, ако сестрите и тролейбусните шофьорки взимат по 4-5 000 лв. заплата, ще им е все тая дали взимате 10-20-30 хил. лв. Хем ще живеят по-лек, по-спокоен и задоволен живот, хем няма да се натискат да си тровят живота да стават лекари за някакви си 20 000 лв. заплата.
Така е уредено в западните държави. Западните държави, обаче, крадат от целия останал свят и хората им са задоволени. В останалия свят се краде от хората, от собствения народ.
Така по нашите ширини правим струваме все го докарваме до революции.

В ужасно далечната 1984 г., бях на стаж и гледах на едно бюро в Кремиковци фиш за 750 лв. Пари за получаване – 750 лв. през 1984 г. !!! Длъжността на фиша беше „главен майстор“ /мижава длъжност между другото/. Още си спомням името на този човек. Тук и друг път съм казвал – по това време детската квартална лекарка взимаше 270 лв. И на лекарката си спомням името.
Това тогава беше политика и прословутия главен майстор нямаше никаква заслуга за да взима толкова пари.

И сега мили ми Павианчо е политика. Не си мисли, че сте богове държащи живота в ръцете си. И друго съм казвал, затворете за 20 дни в една стая човек със силен зъбобол, а в друга човек без храна, да видим накрая чия болка е по-силна.
Или мислиш, че ти можеш да караш без храна. Е па ние не щем да ти произвеждаме хляб без пари. Произвеждай си го сам. Ще живеем колкото Господ дал, не ви щем лекарската помощ, която на практика ти взима живота.



Тема Ама хич няма...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано15.05.20 07:44



да се разберем.Просто интерпретираш думи както ти изнася.По отношение на сестрите-поне моя персонал е заплатен достатъчно и се грижа за него,защото съм го учил и обучавал и не желая да ги загубя.Т.е. ценя го.
За обожествяването-ти го казваш и пишеш навсякъде,като че това е даденост.Не,не сме божества.Просто всеки ден трябва да взимаме решения,които за някого могат и да са съдбоносни и да обърнат живота му.Толкова ли ти е трудно да го разбереш?Всъщност забравих,че в една от темите написа че си "комунист".И не го приех като шега,защото наистина си от най-дървените комунисти,проповядващи превъзходството на работническата класа над интелигенцията.
По отношение на заплатата-имам 34 год.трудов стаж,голяма част от които са вървели успоредно с непрекъснато учене и изпити.Сега също продължавам с ученето,няма да ти обяснявам защо.Практиката и името съм си я създал сам,от нулата.2000г. започнах с нула пациенти и наем от 100 долара,който дотирах години от джоба си.Така че в момента,след 20год. не се възприемам за божество,но и не приемам някой си,с ПУЦ и недоучил да ме нарича печалбар или да ме обижда по друг начин.
И последно-никой лекар не е накарал пациентите му да дойдат при него.Вие сами ги търсите.И когато ви е изгодно сте много мазни,за да получите изгода.Както и нагли,когато не ви изнася.
П.П.Най-хубавото от цялата работа е,че не си ми и не можеш да ми бъдеш пациент.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Опитите ти...нови [re: pavyan]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано15.05.20 07:57



да вкарваш Сакси в обяснителен режим са жалки,макар че й завиждам за търпението да обяснява на невъзприемчиви(не е редно да ползвам по-пиперливи думи)като теб хора.Поне прояви уважение към нея като жена,а не като лекар.
А сега те оставям,ако може нещо да схванеш и разбереш,ама надали.Имаше един израз за "чугунените глави",ама нейсе.



Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Ама хич няма...нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.05.20 09:14



Буташ нещата на лична основа. Нейсе.
Цял живот се занимавам с проектиране и строителство в област, да го кажем така, която изисква много. Учене също трябва – много и постоянно. И не ми се изхвърляй толкова, има много сложни и отговорни работи.
Понеже смяташ, че не мога си те позволя, не можеш да бъдеш сигурен, че ти можеш да си ме позволиш. Не те знам какъв печалбар си. Не знам, също, дали имаш реална представа какви печалби има по-света и у нас.
Ти сигурен ли си кой проповяда превъзходство ?



Тема Не проповядвам...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано15.05.20 09:32



превъзходство,това го правеха комунистите и фашистите,а отстоявам,това,което съм постигнал с двете си ръце.
Колкото до това дали може да си ме позволиш-никога и на никого не съм отказал помощ,било със съвет,лечение,уреждане за прием в болница или координати на добри лекари.И не винаги на някаква цена или срещу заплащане.
По отношение на печалбите-парите на другите не ме интересуват.Просто искам когато вляза в "Кауфланд"например и искам да си купя нещо,да не гледам първо цената.И да не си броя стотинките накрая на месеца.Толкова ли е неизпълнимо това?Не искам имения за милиони,вили в Гърция или луксозни коли.Дори и любовница не искам.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Не проповядвам...нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.05.20 09:35



Не съм канил такива като тебе. Не знам защо идвате. Що не си опънете една палатка и не папкате в нея нещата от Кауфланд.



Тема Ти от злоба...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано15.05.20 09:40



взе да пишеш и несвързано.Къде да си ме канил и къде съм дошъл?
За "Кауфланд"беше пример и образно казано,но ....Кой както го е разбрал.Ти явно не си от разбиращите.Опс,всъщност от медицина разбираш.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Ти от злоба...нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.05.20 09:51



Мисля, че ти трябва покрив на главата, за да не я мокри дъжда и да схващаш по-бързо.



Тема Човек ...нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано15.05.20 10:01



винаги трябва да знае,кога да си замълчи и да отстъпи.Не мислиш,ли?

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Човек ...нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.05.20 10:08



Искам да кажа, че човек трябва някъде да живее, и че някой трябва да направи жилището. Искам да кажа, че някой трябва да направи кабинетите където да лекуваш.
И в крайна сметка е неизбежно да дойдеш при мен, точно толкова колкото аз при теб. И затова е дразнещо когато непрекъснато казвате: Кой ви кара да идвате ?
Ами вас кой ви кара да идвате ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.