Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 20.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Работят ли мерките?нови  
Автор bipet (досаден)
Публикувано22.04.20 20:30



Четирима стоят пред врата на офис. И четиримата са с маски, на брадичките. Какво пазят, да ги пита човек. Всички пушат, сигурно за това са излезли.
В малката градинка пред кооперацията две майки с три деца. И те с маски, пак на брадичката.
Трима души с кучета. Кучетата тичат, хората си говорят. С маски, разбира се. Маските на брадичките, разбира се.
А вирусът си лети ли, лети. Изстрелян от хората, срещу хора, всички с маски.

Когато се хванеш с една работа трябва да знаеш дали можеш да я свършиш, а не: Хайде, както рече баба Яна. Май Бойко разчита повече на Чудомир, отколкото на разума.
Е, то е ясно, че хората са идиоти, а щабът и правителството гениални.
Работата сигурно върви към „Оти ручааме жабетата“. Обаче медицината ще натрупа опит, за правителството, безнадежна работа.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано22.04.20 20:55



Какви мерки, какви пет кинта??? С или без мерките е все тая.



Просто ни правят на маМуни...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.04.20 12:59



Андрей Слабаков каза, че има разумни хора, които спазват ограничителните мерки, има и идиоти, които не се съобразяват с тях.

За втората група мога да отбележа, че те са и лицемери.
Защото след като някой не спазва правилата, не му пука за другите, голям непукист го раздава, няма резон да тича в лечебните заведения с въпроси: ,,Ама нали не е Ковид, нали не е това? Как, не може!"
С такъв вид, сякаш някой му е виновен.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.04.20 13:20



Спрете с тези разходки, стига сте се събирали на групи, на гости... никого не уважават някои хора.

Плъзнали с децата навън, е, ако не ги разходят по пет пъти на ден, не може!
Отвориха детските и женските консултации, имунизации почват - пазете се малко, какво е това шматкане по улиците.

Ние се безпокоим след всеки досег със съмнителен случай. Така е, професията го изисква, но като виждаш как безцеремонно не им пука на част от хората, става демотивиращо някак.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.04.20 18:51



Тази работа няма да стане. Виждам го всеки ден. И в момента го виждам през прозореца – 6 момчета и две момичета в получастната ни градинка пред кооперацията. Всички маски вече са под брадичката, даже. Домоуправителят в момента им прави забележка, както го прави всеки ден. Без резултат. А младите обикновено са безсимптомни и носят заразата „тайно“. И си заразяват, заразяват на воля.
Лесно е да наречем хората идиоти. Не малка част от тях са такива. Но, какво от това ? Мерките не работят, веднъж поради лошият материал, веднъж поради практическа невъзможност за реализация. Вече нанасят само вреда.
Големия нафукан идиот, Бойко, трябва да се опита да разбере с малкото си мозъче какво причинява. Вместо това той ще представи всичко като победа. Ма, идиотите май си го заслужават. Гласувайте пак за него, да натриете носа на комунистите.

За твое сведение изпълнявам всички мерки най-старателно, защото лошият закон е по-добър от беззаконието. Но политиците са свикнали само да си тъпчат търбусите и да са безотговорни. Точно когато трябва да имат малко разум и дупе, те ще се осерат на световно ниво, а в България по стария социалистически почин – над световното ниво.

Свинското идва от Испания, картофите от Франция. Познай какво ще стане ?



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.04.20 19:51



Големия нафукан идиот, Бойко, трябва да се опита да разбере с малкото си мозъче какво причинява. Вместо това той ще представи всичко като победа.
_______________________________________________
Малко мозъче, малко мозъче ... ама нека направим малко сметки.


1.България ще получи 2,7 милиарда лева европейски пари за "справяне" с коронавируа.
2.Правителството увеличи лимита за поемане на нов държавен дълг от 2,2 на 10 милиарда лева. (пак заради вируса ... УЖ)
ВЪПРОСИ:
1.Колко от тези пари ще се откраднат?
2.Колко от откраднатото ще е за малкото мозъче?
А хммм...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.04.20 20:09



Идеята на системата е да се печели. Защо смяташ, че това са кражби, това са печалби. Не знам защо някой се тръшкат – взел пари от еврофондовете и веднага си купил джип Ауди Q7. Това е идеята – да се вземе джип Ауди Q7. Много наивно е да се мисли, че първо трябва да свършиш работа и след това да се радваш на печалбата. Защо да го правиш ? Имаш парите в сметката си, какво да чакаш ?

Между другото темата не е за пладнешките обири, а за липсата на чувство за самосъхранение. Когато съхранението почне да става невъзможно, много ще се катерят по глават на Тиквата. Та имаше ли Тиквата глава ? Знам ли, скоро си взе маска.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.04.20 21:20



Свинското идва от Испания, картофите от Франция. Познай какво ще стане ?

Не можеш да се заразиш с коронавируса от самата храна. Освен ако опаковките или някакви повърхности не са пипани от ръцете на заразен човек, негови секрети не са попаднали там или просто е дишал отгоре им. Но трябва да ги вдишаш или да ти попаднат в окото, да кажем.
Храните, преминали през термична обработка и отиващи в храносмилателния тракт, където им е мястото, не са опасни.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.04.20 21:32



Чухте ли Тръмп какво е измислил?
Да се инжектират на хората дезинфектанти, за да убиели вируса.



Лекарите от щаба казали, че това е изключително опасно и няма как да стане.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано24.04.20 23:24



That`s what I`m talking about!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.