Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 03.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Работят ли мерките?  
Автор bipet (досаден)
Публикувано22.04.20 20:30



Четирима стоят пред врата на офис. И четиримата са с маски, на брадичките. Какво пазят, да ги пита човек. Всички пушат, сигурно за това са излезли.
В малката градинка пред кооперацията две майки с три деца. И те с маски, пак на брадичката.
Трима души с кучета. Кучетата тичат, хората си говорят. С маски, разбира се. Маските на брадичките, разбира се.
А вирусът си лети ли, лети. Изстрелян от хората, срещу хора, всички с маски.

Когато се хванеш с една работа трябва да знаеш дали можеш да я свършиш, а не: Хайде, както рече баба Яна. Май Бойко разчита повече на Чудомир, отколкото на разума.
Е, то е ясно, че хората са идиоти, а щабът и правителството гениални.
Работата сигурно върви към „Оти ручааме жабетата“. Обаче медицината ще натрупа опит, за правителството, безнадежна работа.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано22.04.20 20:55



Какви мерки, какви пет кинта??? С или без мерките е все тая.



Просто ни правят на маМуни...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.04.20 12:59



Андрей Слабаков каза, че има разумни хора, които спазват ограничителните мерки, има и идиоти, които не се съобразяват с тях.

За втората група мога да отбележа, че те са и лицемери.
Защото след като някой не спазва правилата, не му пука за другите, голям непукист го раздава, няма резон да тича в лечебните заведения с въпроси: ,,Ама нали не е Ковид, нали не е това? Как, не може!"
С такъв вид, сякаш някой му е виновен.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.04.20 13:20



Спрете с тези разходки, стига сте се събирали на групи, на гости... никого не уважават някои хора.

Плъзнали с децата навън, е, ако не ги разходят по пет пъти на ден, не може!
Отвориха детските и женските консултации, имунизации почват - пазете се малко, какво е това шматкане по улиците.

Ние се безпокоим след всеки досег със съмнителен случай. Така е, професията го изисква, но като виждаш как безцеремонно не им пука на част от хората, става демотивиращо някак.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.04.20 18:51



Тази работа няма да стане. Виждам го всеки ден. И в момента го виждам през прозореца – 6 момчета и две момичета в получастната ни градинка пред кооперацията. Всички маски вече са под брадичката, даже. Домоуправителят в момента им прави забележка, както го прави всеки ден. Без резултат. А младите обикновено са безсимптомни и носят заразата „тайно“. И си заразяват, заразяват на воля.
Лесно е да наречем хората идиоти. Не малка част от тях са такива. Но, какво от това ? Мерките не работят, веднъж поради лошият материал, веднъж поради практическа невъзможност за реализация. Вече нанасят само вреда.
Големия нафукан идиот, Бойко, трябва да се опита да разбере с малкото си мозъче какво причинява. Вместо това той ще представи всичко като победа. Ма, идиотите май си го заслужават. Гласувайте пак за него, да натриете носа на комунистите.

За твое сведение изпълнявам всички мерки най-старателно, защото лошият закон е по-добър от беззаконието. Но политиците са свикнали само да си тъпчат търбусите и да са безотговорни. Точно когато трябва да имат малко разум и дупе, те ще се осерат на световно ниво, а в България по стария социалистически почин – над световното ниво.

Свинското идва от Испания, картофите от Франция. Познай какво ще стане ?



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано23.04.20 19:51



Големия нафукан идиот, Бойко, трябва да се опита да разбере с малкото си мозъче какво причинява. Вместо това той ще представи всичко като победа.
_______________________________________________
Малко мозъче, малко мозъче ... ама нека направим малко сметки.


1.България ще получи 2,7 милиарда лева европейски пари за "справяне" с коронавируа.
2.Правителството увеличи лимита за поемане на нов държавен дълг от 2,2 на 10 милиарда лева. (пак заради вируса ... УЖ)
ВЪПРОСИ:
1.Колко от тези пари ще се откраднат?
2.Колко от откраднатото ще е за малкото мозъче?
А хммм...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.04.20 20:09



Идеята на системата е да се печели. Защо смяташ, че това са кражби, това са печалби. Не знам защо някой се тръшкат – взел пари от еврофондовете и веднага си купил джип Ауди Q7. Това е идеята – да се вземе джип Ауди Q7. Много наивно е да се мисли, че първо трябва да свършиш работа и след това да се радваш на печалбата. Защо да го правиш ? Имаш парите в сметката си, какво да чакаш ?

Между другото темата не е за пладнешките обири, а за липсата на чувство за самосъхранение. Когато съхранението почне да става невъзможно, много ще се катерят по глават на Тиквата. Та имаше ли Тиквата глава ? Знам ли, скоро си взе маска.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.04.20 21:20



Свинското идва от Испания, картофите от Франция. Познай какво ще стане ?

Не можеш да се заразиш с коронавируса от самата храна. Освен ако опаковките или някакви повърхности не са пипани от ръцете на заразен човек, негови секрети не са попаднали там или просто е дишал отгоре им. Но трябва да ги вдишаш или да ти попаднат в окото, да кажем.
Храните, преминали през термична обработка и отиващи в храносмилателния тракт, където им е мястото, не са опасни.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.04.20 21:32



Чухте ли Тръмп какво е измислил?
Да се инжектират на хората дезинфектанти, за да убиели вируса.



Лекарите от щаба казали, че това е изключително опасно и няма как да стане.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано24.04.20 23:24



That`s what I`m talking about!



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: kikiness]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.04.20 23:45



That`s what I`m talking about!
________________________
Кво бе? Я драскай на нашенски!





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.04.20 23:52



Е добре де, колко пъти трябва да се повтаря че тоя вирус не е особено заразен.
Ся остава и тъпия ви министър + тъпия пожарникар да го ... абе заеби, няма начин.
Прекалено са тъпи.





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.04.20 10:20



Саксън ти ме отчайваш. Няма вече внос от Испания и Франция, който внос е половината от консумацията на свинско и картофи в България. Ти пак ми обясняваш за вируса, защото си си въобразила, че медицинската ти компетентност сега, е компетентност за живота въобще. Грешиш, много грешиш, и за това си позволявам да наричам Бойко идиот, защото компетенцията за живота е негово задължение.
Намери интервюто на Андрей Райчев пред "Питай БНТ" от вчера 24.4. - Свръх получилите роля медици. Ролята на медицити е прекалено голяма, не те трябва да решават какво да става в обществото.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.04.20 14:20



В условията на пандемия, здравните експерти дават препоръките, а правителството решава дали да ги одобри и предприеме.

Ако Андрей Райчев е казал нещо противоположно на думите ми, значи дори не наблюдава, че в цял свят е така, а и не помисля какво е правилното поведение в ситуацията.

Ако не медиците, кой да дава съветите? Хората по улиците, журналистите, Кольо от Бусманци? Видя се даже един президент - Тръмп, какви идеи има за инжектиране на дезинфектанти в хората.



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.04.20 14:31



Не вярвам на очите си! На една пейка, която съзирам, седят 3-4 майки, една до друга, и повече деца тичат около тях. Дори не пазят тишина между 14:00 и 16:00 ч.

Много безотговорно! После, ако някое дете са го имунизирали тези дни и се разболее, представям си плюенето в бг-мама, например. Пак по лекарите.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано25.04.20 14:39



Сооори но така е навсякъде. На хората им писна от псевдо мерки срещу превдо пандемия.
Вчера следобед и днес наблюдавам че 30% са въобще без маски, 50% са маски на брадата или на врата и едва 20% където трябва.
Така или иначе скоро онеа малоумници ще клекнат и ще отменят тъпотиите.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.04.20 21:15



Поведението на болшинството медици може да е неправилно. Не всички медици поддържат мерките. Впрочем ти с комсомолски плам ги поддържаш, но не всички са на това мнение. Главно епидемиолози не са сигурни в действието на мерките по много причини.
Първо, позоваването на статистически данни, често е позоваване на дявола. Второ, в ежедневието мерките не сработват, в контактите между 2-3-5 души и в крайна сметка стават не просто безсмислени, а опаси и вредни. Проф. Мутафчийски даде ужасно глупав пример за два града, в единия се провел фестивал, а в другия не. И на фестивала много се заразили. Естествено. Какво гениално прозрение. Именно това трябва да са мерките, в ограничаване на масовите мероприятия, нищо друго. В ежедневния живот – на улицата, в магазина, на работното място, в транспортните средства, в болници и ДКЦ-та те не сработват.
Въобще ти май забравяш, че пътят към ада е послан с добри намерения. Щом намеренията са добри, значи и действието е правилно. Е, в нашия случай действията са вредни и опасни.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано26.04.20 00:49



Викам: И аз туй казвам, джанъм!
Ти, па, инглиш да не знайш! Сакън, съвременен човек си!



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.04.20 11:04



Въобще ти май забравяш, че пътят към ада е послан с добри намерения. Щом намеренията са добри, значи и действието е правилно. Е, в нашия случай действията са вредни и опасни.

Вредни и опасни са действията на тези, които не спазват предписанията.
Разумните медици одобряват като цяло ограничителните мерки както и постепенното им отпускане. Аз просто спадам към тяхната група.

Не съм съгласна и с това, че единствено масовите мероприятия трябва да се ограничават.
Какво ще кажеш за виждането на баби, дядовци, родители, малките? За събиране на 5-6 души на маса в кафене на приятелски семейства? Съвсем спокойно ще си пренасят коронавируса, после кой ще е виновен, че бабата не оцеляла?

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.04.20 19:59



Ето ти мнението на доц. Мангъров. Аз напълно го подкрепям, жена ми би го удушила със собствени си ръце. Аз не се съмнявам, че той е прав, и в края на краищата ще излезе прав. Естествено шибания свят няма да си признае. Щабът, Борисов, и ти, мила моя, не сте прави. Жалко за тези, които ще умрат по икономически причини, защото вие от великолепната тройка накрая сигурно ще отчетете победа, като всички безсрамници по света. Ако към вас добавим и оня дето му викаха Цар, и младите му идиоти министри Николай Василев, Милен Велчев и Симеон Дянков ще го докарате до великолепната седморка, пред която Малтус ряпа да яде.

"Заразените с коронавируса в България вече са няколкостотин хиляди, тоест със 100-200 пъти повече от обявените", това заяви началникът на детското отделение в столичната Инфекциозна болница доц. Атанас Мангъров в предаването "Лице в лице“ по bTV.
"При тази смъртност, която в началото се предвиждаше - между 2 и 4%, досега трябваше да имаме между 6-7000 и 12-13 000 починали. Е, няма ги тези хора, няма камиони с трупове. В нашата страна са умрели 56 души (по последни данни от тази вечер те вече са 58 - б.р.)", допълни той.
Според него причината е, че тестването, което прилага Националният оперативен щаб (НОЩ), според него е като „ловене на мухи“.
"Като ходим всеки ден да ловим тук една муха, тук друга, досега сме хванали само 1000 и няколкостотин, а те са много повече. Е, какво правим - седим и ловим мухи", добави той.
"Коронавирусът е една вирусна инфекция, тя е самоограничаващо се заболяване, тоест - нещо, което минава от самосебе си. Тия, които казват, че са излекувани, те не са излекувани, те са хора, на които им е минало. На тези, които са били в достатъчно тежко състояние, за да се нуждаят от дихателна продкрепа, кислород, те са са били държани живи, докато не преодолеят това състояние, в което са изпаднали, и на някои това не се е случило", каза още лекарят.
Сега като се отвориха парковете, хората ще се размешат, за да изградят имунитет и да не тръгне епидемията от старите и болните. Ако инфекцията тръгне от другата страна - при възрастните, там ще има много жертви, обясни той.
"Трябва да се пуснат здравите и младите да се омесят, за да изградят имунитет и да не тръгне епидемията от старите и болните", препоръчва доц. Мангъров, който смята, че правителството е постъпило правилно като не е затворило църквите за великденските празници.
При последния си разговор с премиера Борисов той се е опитал да му обясни всички тези неща и сега вижда в отварянето на парковете и отпускането на мерките правилни действия, макар и не със скоростта, която иска, защото „щабът го е страх“.
"Швеция продължава да следва своята философия, не се е отказала от либералния си подход. Аз мисля, че тя ще излезе най-леко от кризата. В Швеция има множество хора, които са на 80-90 г. с големи пенсии, които се отглеждат в домове за възрастни хора. И ако в един такъв дом влезе коронавирус, става това, което ако в едно родилно отделение има някаква инфекция. Миналата година от 20 новородени 11 починаха в София при вътреболнична инфекция, тогава никой не обърна внимание", изтъкна специалистът.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано27.04.20 20:27









Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 16:39



Доц. Мангъров не казва нещо ново, други здравни експерти не оборват напълно тезата му. Това са неща, които всички лекари знаем.

Проблемът за мен е, че всички тези приказки са само теория, а на практика са неприложими. Нито можем да пуснем ,,здравите и младите да се омесят", защото ще повлекат и по-възрастните с тях, нито можем да разчитаме напълно на траен имунитет, тъй като не е доказано, че се изгражда такъв. Вчера чух, че акад. Богдан Петрунов каза точно това по въпроса за трайния имунитет, което е и мое мнение.

С това, че Швеция ,,ще излезе най-леко от кризата" също не съм съгласна. В момента страната е затънала В кризата. Има 2 355 починали. Точно защото много либерално го раздаваше.

Да не говорим, че младите достатъчно са се ,,омесили". Вчера преброих 11 по улицата, в група.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 16:54



Той да не говори само за Русе?
Решил да се прави на важен и най-знаещ на гърба на колегите си и да обижда ген. Мутафчийски.



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 18:17



В Швеция, както и другаде щеше да е същото със или без мерки.
Мерките не работят и са само тенекия на заднците - както на политиците, така и на лекарите.
Тези "мерки" само малко забавят неизбежното.
Ма толкова ли е трудно да се проумее???



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.04.20 18:20



Това са думи, които може да кажеш, особено с толкова категоричен тон, след 5 години.
За сега тезата за „стадния имунитет“ на практика не се подкрепя от никой. Другият вариант, за тотални мерки се приема от целия свят. Това, че ограниченията се приемат от целия свят няма да позволи реална оценка, защото не може да се признае „всеобща вина“. Винаги ще има върволица към деветото кладенче.
Не мога да подмина поредния ти оксиморон - „Да не говорим, че младите достатъчно са се ,,омесили". Вчера преброих 11 по улицата, в група.“ Анджак де. Заразяването май си тече в пълна сила въпреки мерките, както непрекъснато повтаря любимия ми доцент.
Другият ти оксиморон – „Доц. Мангъров не казва нещо ново, други здравни експерти не оборват напълно тезата му. Това са неща, които всички лекари знаем“ ще подмина като малка гара.

В Швеция заразените са близо 20 000, а починалите над 2 000 души. В България знаеш как е, всъщност супер. При не много голяма разлика в броя население. За мен това е необяснимо само на база „мерки“. Особено като знам, че практически има издънки всеки ден, а тези пробойни в мерките, които никои не вижда, респективно отчита, Господ знае колко са.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 18:25



И що да не е знаещ? Че и повече от плешивия? Все пак това му е специалността а на оня не е.
Освен това не бъркай "мнение" с "обида".
Когато някой е прост и му кажеш че е прост, това не е обида.
А на мутафа вероятно са му обещали политическа кариера ако им играе по дудука и сега оня се натиска...





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 18:57



Нито е оксиморон, нито доц. Мангъров открива топлата вода. Е, може би само за тези, които не са учили медицина. Просто имат друго образование, но не за всички от тях важи, защото някои разбират материята, когато им се обясни или прочетат по въпроса.

Доцентът приказва неща, които щяха да ни закопаят, ако се практикуваха реално. Теория просто, нищо ново.

Преди минути известен испански журналист каза по БНР, че поради забавянето на тяхното правителство са с толкова заразени и починали. Не взели пример от Италия, когато видели дори случващото се там.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 19:06



Мерките не работят и са само тенекия на заднците - както на политиците, така и на лекарите.
Тези "мерки" само малко забавят неизбежното.
Ма толкова ли е трудно да се проумее???


Трудно е да го признаете, но именно чрез мерките се забавя и ограничава това, което сполетя много държави.
Освен това ние сме изключително внимателни в подхода си към пациентите и задължително мислим за инфекция с коронавируса, за да я потвърдим/отхвърлим без забавяне.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 19:10



Ген. Мутафчийски не е прост човек, нито е тъпунгер, както го нарича въпросният русенски лекар.
А защо ,,това" да му е специалността? Той е лекар с ,,клинична лаборатория" като специалност, явно.
Да не говорим, че отдавна е забравил как се снема анамнеза и се прави преглед на пациент, изобщо е отдалечен от инфекциозни и заразни заболявания.

Че той говори колко бил знаещ, не значи нищо.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 19:17



Ахахаха, този колега от Русе не е в ред.
Поискал оставката на проф. Мутафчийски със смс до него!



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 20:42



Ген. Майтапчийски е специалист по коремна хирургия.
Никога нито е учил, нито е специализирал, нито се е занимавал с инфекциозни болести.
Така че бива Д-р Георги Тодоров да е доста по-наясно с конкретния въпрос.
Това че е ген. не го прави автоматично с три топки (като мен)





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.04.20 20:42



Доцентът приказва неща, които щяха да ни закопаят, ако се практикуваха реално. Теория просто, нищо ново.
Щяха да ни закопаят, казваш. Добре можеш ли да ми обясниш логиката на огромното усилие досега и "охлабване" на мерките. Не сме стигнали доникаде в борбата с корона вируса, а вече отстъпваме назад. Ами "пускането" на туристическия сезон от 1 юли. Елате хиляди Вируслави. Ами от 1 юли ще може ли да се ходи в Турция на почивка, където има 100 000 заразени, регистрирани заразени. Гърция отваря туристическия сезон също от 1 юли. Колко българи ще отидат там.
На каква, свръх дълбока научна мисъл се дължи убедеността, че на 30 юни сме преборили вируса? Впрочем знам, какво ше ми отговориш - всички, с подходящо образование хора, винаги са твърдяли, че още дълго ще живеем с вируса. Залудо ручааме мерките!
Шизофреници, съжалявам имаме си двама гологлави шизофреника.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 20:56



Много правилно му е поискал оставката. Тоя за никакъв чеп не става.
Я сега гледай след 3:30 какво казва Майтапчийски.


Това чучело е по-голяма фурнаджийска лопата и от Асфалт Паша...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.04.20 01:12



Аз така и не разбрах, тоя Мутафчийски как така е хем генерал, хем хирург - двойна кариера? И добър лекар ли е?



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.04.20 01:14



Какво, отварят границите за туризъм?



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано29.04.20 16:29



Е, това извъртане Саксън вече го аргументира с нормалната промяна на лекарското становище в хода на лечението. Отделен въпрос е дали случаят е такъв.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 11:17



Kikiness ти е отговорил. Писала съм точно по този въпрос.
Ако си спомняш, бяхме в грипна епидемия по повод грип тип Б, когато още нямахме случаи на COVID-19 и после, когато се появиха първите у нас. Противоепидемичните мерки се припокриха даже. Тогава още не се знаеше толкова за разпространението на болестта, нямаше много заразени и починали.
СЗО закъсня, никой не беше предвидил какво ще последва.

Ако питаш мен, аз дори смятах в началото, през януари, че коронавирусната инфекция ще се ограничи в Китай. И затова, когато се чу за Италия, и как затъват там, се учудих и ядосах.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 11:35



Така че бива Д-р Георги Тодоров да е доста по-наясно с конкретния въпрос.

Може и да има по-задълбочени знания за инфекциозните и заразни болести, но няма как да сме сигурни.
Едно е да седиш в лабораторията и да гледаш взет материал (много изследвания са апаратни), друго е да се срещаш с болни/заразени пациенти. Да ги преглеждаш, да говориш с тях по телефона, да ги разпитваш, следиш. Да тълкуваш изследванията им и назначаваш лечение.

Едно джипи, например, знае много повече за заразните болести, отколкото един лабораторен лекар. В това съм убедена.

Освен това, ген. Мутафчийски се базира на мненията и на колегите си от щаба. А и на други, с които контактува дистанционно.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 11:44



Има военизирани лекари. Той има и специалност ,,Военна хирургия". Ходил е на мисии - в Кербала, когато имаше наши жертви, в Афганистан и другаде.

Сънувах го тази нощ. Ген. Мутафчийски беше на ул. ,,Граф Игнатиев", аз някак го спрях, за да му кажа някои неща, но той бързаше и аз успях само да му пожелая ,,кураж". Той ми отговори, че точно това е нужно.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 12:00



Добре можеш ли да ми обясниш логиката на огромното усилие досега и "охлабване" на мерките. Не сме стигнали доникаде в борбата с корона вируса, а вече отстъпваме назад.

Мерките се отпускат, поради недоволството, което се породи в обществото. Още от началото имаше хора, все мрънкащи, спорещи, хулещи. А и в другите държави взеха да охлабват ограниченията, затова го правим и ние.
От СЗО указанията са такива.

Но при наченки на скок на заразените/болните, е възможно мерките да бъдат върнати в предишния им вид.
Според мен е необходима гъвкавост и действия според ситуацията.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано30.04.20 14:31



Не се засягай, но сънят индикира, че твърде си се потопила във филма. Имаш нужда от разходка на свеж въздух и слънце.





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.04.20 17:31



При всяка пандемия уволняват ръководството на СЗО защото се установява колко много пари взимат от фармацевтичните компании и не е ясно за какво до правят. Заради парите или за здравето на хората. Впрочем ясно е./ справка: проф. Костадин Ангелов – р-л Александровска бол./

Това за хората е ясно и преди мерките и по време на мерките. Ако тези, които имат нахалството всеки ден да ни обясняват живота, от най-високо място, не са ясно с тези, най-лесни за прогнозиране проблеми , да вземе да се гръмнат.

Мерките бяха и сега са грешно планирани. резултатът ще бъде много болезнен.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано30.04.20 21:01



Мерките не работят и са неадекватни.
За предните празнични дни шопите се изнесоха още четвъртък-петък.
А оня дето не става за министър издаде заповед през нощта след последния работен ден и беше публикувана чак първия почивен ден по обяд.
Сега картинката е същата.
Остава да ме убедиш че съвсем случайно са забавили издаването на такава заповед.


Щото не са се сетили че шопите ще се изнесат още преди празниците...
А корабчета да ми плуват в очите???
Съвсем преднамерено оставиха хората да си се шматкат из България.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано30.04.20 21:15



Колко сладко... Значи никой лекар не върши това което е учил и знае. Подозирах едни такива ми ти работи.
Но е факт че Майтапчийски никога не се занимавал с инфекциозни болести.
Коремна хирургия - да, взривни травми - да, жлъчно-чернодробна и панкреатична хирургия - да, инфекциозни болести - НАЙН !!!
Сложили са го там щото слушка.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано30.04.20 21:18



И като се събуди - вратата на балкона отворена и краката ти отвити...





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано30.04.20 22:54



В добавка, ето мнение на още един компетентен човек, който не се е зомбирал, съхранил е способността си да разсъждава и изнася факти, правейки просто съпоставяне на данни:

Проф. Коста Костов пред "Дебати": "Над 250 000 българи се разболяват от грип всяка година, 1 500 умират от пневмония

В България сезонните заболявания от грип са съсредоточени основно в рамките на 3 – 4 седмици през зимния сезон. През тези седмици, в периода на епидемичния подем преболедуват не по-малко от 250 000 – 300 000 българи! Защо сега тази цифра да е различна? Допускам, че сме далеч от истината за размера на епидемията у нас. Смъртността от грип винаги остава неясна, защото по-голямата част от смъртните случаи не се регистрират като усложнения на грипната инфекция, процес, който сега е обратен – всички заразени, които умират се регистрират като починали от вируса SARS-CoV-2”. последното десетилетие от пневмония в България умират средно около 1 500 души годишно. Като пулмолог от няколко десетилетия, ежегодно се сблъсквам с белодробните усложнения през „грипния сезон“, в течение на който губим десетки пациенти от т.н. „грипни пневмонии“, причинени от патологичното въздействие на самия вирус или от тежките, най-често стафилококови пневмонии, усложняващи грипната инфекция. Искам да подчертая, че в Италия най-ниският брой починали от грип през тези 4 последователни сезона е 15 801 души през сезон 2015/2016 год., а най-високият брой е през сезон 2016/2017 – 24 981 души, цифра, съвсем близо до броя починали от COVID-19 в същата страна до този момент (27 682 души). Съпоставянето на тези цифри обърква дори и мен, който непрекъснато си задава въпроса: защо целият свят изпадна в този ужас"



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано01.05.20 07:58



В отговор на:

Сънувах го тази нощ. Ген. Мутафчийски беше на ул. ,,Граф Игнатиев", аз някак го спрях, за да му кажа някои неща, но той бързаше и аз успях само да му пожелая ,,кураж". Той ми отговори, че точно това е нужно.



Мале, ебаси извратените мокри сънища



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано03.05.20 18:49



Неработещите мерки си отиват. Отварят кръчмите.



Дано само останат забраните за тъпите футболисти - колкото се може по-дълго.
Ако въобще го затрият тоя спорт - още по-добре.
P.S.
Най-продуктивния министър ни е тоя на здравеопазването.
От 13-ти март до днес, 3-ти май е издал 74 заповеди.
Всичките юридически неиздържани, противоречащи си една с друга а колко неадекватни - просто нямам думи.
Тоя няма кой да го бие ... по тъпотия.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: kikiness]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.05.20 16:26



Проф. Коста Костов беше председател на МЕС. Той се чувства длъжен да е опозиция и сега.
Но дори и него чух в интервю, че не е съгласен с крайните мнения на доцент Мангъров, на когото не му излизали сметките. Аз дори преди него твърдях така.

Освен това, този професор е имал противоречия с проф. Мутафчийски преди засичането им като председатели на МЕС и НОЩ. Това е обществена тайна.

В същото интервю той заяви, че можел да стане чакръкчия, да си отворел кабинет и да оперирал хернии, възпален апендикс, какво толкова, не е сложно. Бил ходил на кръжок едно време.



Беше насочено ясно към кого.

А броят на починалите в Италия вече е над 30 000.
Не виждат ли някои разликата? Жертвите сега и през най-тежката грипна епидемия за италианците.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано10.05.20 19:08



А броят на починалите в Италия вече е над 30 000.
Не виждат ли някои разликата? Жертвите сега и през най-тежката грипна епидемия за италианците.

Броят на починалите в Италия е 3 000. Моето твърдение е със същата научна стойност, както и твоето или чието е там.
Човек умира от корона вирус защото спира да диша. Белите дробове не работят и няма кой да пренесе кислорода от въздуха в кръвта. Всички тези 30 000 души са починали по този начин. /май вече има колебание относно „вината“ само на белите дробове/ Или вероятно по голяма част от тях са починали от обостряне на странични заболявания. Или имаме обичайното действие на вирус и необичайни мерки поради внезапно умопомрачение. Или не знаем какво става, но се предпазваме от него.
Или-та много, само мерките безапелационни, щото сме щели да спасим нашите възрастни хора, като децата не ходят на училище. Айде, бе.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано10.05.20 21:33



А дали наистина Ковид-19 е причината за смъртта на толкова хора в Италия?! И където и да е другаде?! Щом дори у нас, при нашите нищожни мащаби, се чува за злоупотреби в това отношение, какво остава за големите страни!? Но да оставим злоупотребите! Дали не е възможно човек да е болен от грип и едновременно да е носител на SARS-CoV-2!? И да почине от грипните усложнения, но да бъде вписан като жертва на коронавируса, просто защото е дал положителен тест?!



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано10.05.20 21:36



А броят на починалите в Италия вече е над 30 000.
Не виждат ли някои разликата? Жертвите сега и през най-тежката грипна епидемия за италианците.


Броенето на починалите от коронавирус е една пунтамара...
Ако ги броят както преброиха д-р Нели Пандова от Александровска, може и 50-60 000 да ги изкарат.
Моите съболезнования за д-р Нели Пандова и поклон, но използваха кончината и по най-долен и безсрамен начин.
Ето. Гледай след 30-та минута как и двамцата лъжат като дърти цигани. Особено Майтапчийски.


Лъже и шефа на Александровска...
P.S. Между другото - появи се информация че на лекари в САЩ им се плаща да пишат починал от коронавирус.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.05.20 15:46



Ето. Гледай след 30-та минута как и двамцата лъжат като дърти цигани. Особено Майтапчийски.
ЦЪЪЪЪЪК
Лъже и шефа на Александровска...


Гледала съм го този брифинг още като го излъчиха по NOVA.
Защо да лъжат? Сега пак го слушах след 30-ата минута. Защо да не е истина? Няма логика в твоето мнение.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.05.20 15:52



Броят на починалите в Италия е 3 000. Моето твърдение е със същата научна стойност, както и твоето или чието е там.

Бипет, премести календара на месец май. Ти в кой месец живееш още?

Днес, 12-и май, починалите от КОВИД-19 в тази държава са 30 739.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: kikiness]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.05.20 16:16



Дали не е възможно човек да е болен от грип и едновременно да е носител на SARS-CoV-2!? И да почине от грипните усложнения, но да бъде вписан като жертва на коронавируса, просто защото е дал положителен тест?!

Точно затова се опасявам за есенните и особено зимни месеци, защото ще се появяват случаи и с КОВИД-19, и с грипни, и с други вируси. Те трябва да се диференцират, защото явно противоепидемичните мерки ще са различни.

Грипът ще мине за 7 дена, да кажем.
Но за коронавируса е нужна изолация, определена карантина. Говоря за леките случаи, тези, които остават вкъщи.
За тежките също е различно поведението.
Да не забравяме и контактните на болните.

Иначе, нищо не пречи да се правят и тестове за грипни вируси. В болнични условия се правят и за други микробни причинители, поне има лаборатории в самите заведения, които правят голям набор от изследвания.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано12.05.20 20:11



Направи си труда да видиш колко е средната продължителност на живота в Италия и в България. Да ти обяснявам ли какво значение има това ?
Населението на Италия е 7,5 пъти повече от това в България. Да ти обяснявам ли какво значение има това ?
Сигурна ли си, че в България няма хора починали от корона вирус, но не „отбелязани“ като такива.
Сигурна ли си, че в Италия всички „отбелязани“ са починали от корона вирус.

Ти си най-умния човек, който съм срещал. Моля помогни - Най-необяснимото нещо, което съм чел е за разликите между отделните скокове във фигурното пързаляне. Ти очевидно знаеш. Моля, много моля, обясни ми.

Гледам сестрите пак искат пари. Колко пъти съм ходил при ДжиПи-то си гледам една жена седи до нея. Никога не съм я видял да прави нещо. Ще искат, ами. ДжиПи-то с 5-6 000 лв. доход, а сестрата едва крета. Хуманизъм в действие. Същият този хуманизъм в болниците е с още по-голямо действие.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.05.20 21:51



Защо да не е истина? Няма логика в твоето мнение.
____________________________________________
Ха! Ей сегинка логиката ще дойде, и ще лъснат лъжите...
ХРОНОЛОГИЯ:
- 31 март - приемат я в Св. Анна с вирусна пневмония (имала е ХОББ). При приемането PCR тест - отрицателен.
- 07 април - изписват я в добро състояние и след два PCR теста (на 4 и 7 април) - отрицателни.
- 07 април - Изписана е за домашно лечение с болничен до 7 май.
- 2 май - 17,45 часа екип на Бърза помощ е повикан на домашния и адрес.
Бърз тест за COVID-19 дава отрицателен резултат.
- 2 май - карат я в реанимацията на Александровска но вече късно. Взет PCR тест - отрицателен.
- 3 май - ония двамата хубавци на пресконференцията обявяват - починала от COVID 19
И не само това а твърдят че:
- била заболяла от вируса, излекувана (за седмица) и дала две отрицателни проби
- Майтапчийски твърди че била от първите заразени ???!!!???
- Пак Майтапчийски твърди че бил взет тест (бърз или другия???) който бил положителен при условие че е бил отрицателен.
Плюс това очаквали и резултатите PCR теста (а вече обявяват че било от коронавирус, без резултати, аутопсия...)
- На всичкото отгоре Майтапчийски получава "гениално прозрение" - възможно е повторно заразяване на вече изписан и излекуван пациент + имунитета е под съмнение.
ХРОНОЛОГИЯ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ:
- 3 май - разни факти не успяват да останат скрити и лъсват кат гол задник из мрежата.
- 4 май - доцент Ангел Кунчев заявява че може да имала COVID 19 ама да се се е скрил дълбоко и PCR теста може да не го е отчел?????
- 5 май - РЗИ София казва че причината не е коронавирус
- 6 май - доц. Димо Димов обявява "Причина - коронавирус"
------------------------
Ай ся пак гледай след 30-тата минута...





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.05.20 22:12



В отговор на:

Ти си най-умния човек, който съм срещал.



Мале, bipet, нещо ти става, човек - прегледай се



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано13.05.20 01:13



Тоест, потвърждаваш, че е възможна изказаната от мен хипотеза. А тя поставя под съмнение истинността на цитираните данни за броя починали, заради Ковид-19.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.05.20 16:01



Не сравнявам България с Италия.
А Италия с Италия. Грипна инфекция с коронавирусна там.
Попитай някой италианец или българин, живеещ там. Ако може да е медицински служител - най-добре.

За скоковете във фигурното пързаляне знам, че са няколко и носят различна трудност, съответно оценка при изпълнението им. Има правила, според които е определен броят им в задължителната програма на фигуристите. Ако липсва даден скок, се намаляват точките от журито; ако не е изпълнен правилно - също.

Скоковете са с различен начин на изпълнение - зависи от каква позиция започват, на кой ръб на кънката, какво е приземяването и други неща, за които сега не се сещам.
И биват единични, двойни, тройни, четворни.
Като гледаш, ще видиш, че често са в група.

Аксел, Ритбергер, Флип, Тулуп...





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: kikiness]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.05.20 16:11



Възможна е хипотезата ти за единични случаи.
Масово объркване няма. Хората се изследват, особено в болнични условия. А като мине грипната епидемия, вече случаите на това заболяване се разреждат, така че, няма как коронавирусната инфекция да мине за грип точно.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.05.20 16:23



От един вестник се извиниха, че невярно са предали информацията, че д-р Нели Пандова не е била с COVID-19.
Светла й памет.

Вероятно коронавирусът е нанесъл вредни въздействия в организма на колежката, които са се проявили по-късно. След изписването й от ,,Св. Анна".
Не виждам нищо нереално в това да е била заразена с този вирус.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано13.05.20 22:45



Кой викаш е бил заразен с вируса???
Ако става дума з въпросната колежка - не е била заразена.
Нито преди "Св.Анна", нито след това.
Само не разбирам как може да си толкова нездравословно наивна???
На асфалт паша му трябват герои и реши да си ги изфабрикува.
Ама явно вече много е остарял или е станал прекалено самонадеян. Възможно и двете.
Или накратко - издъни се като кифла и не му мина номера.
Сега се опитват да замажат положението с фалшив PCR и фалшива аутопсия - немного успешно.
P.S. Не съм ровил да видя и за другата колежка, тая от Сливен. Май и та работата е доста миризлива...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано17.05.20 10:51



И щях да забравя... Защо са и правили аутопсия след като има указания на починали от коронавирус да не се прави такава?





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.05.20 13:20



Защото са решили, че може и да не е починала вследствие на коронавирусна инфекция. Четох нещо за белодробна тромбоемболия. Но има данни, че коронавирусът може да доведе до повишен вискозитет на кръвта, откъдето пък - съответно до тромбози, така че, не е изключен този вариант.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано13.06.20 10:44



Мерки против коронавирус в Индия - дезинфекция.





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано13.06.20 22:37





_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.