Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано30.04.20 14:31



Не се засягай, но сънят индикира, че твърде си се потопила във филма. Имаш нужда от разходка на свеж въздух и слънце.





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.04.20 17:31



При всяка пандемия уволняват ръководството на СЗО защото се установява колко много пари взимат от фармацевтичните компании и не е ясно за какво до правят. Заради парите или за здравето на хората. Впрочем ясно е./ справка: проф. Костадин Ангелов – р-л Александровска бол./

Това за хората е ясно и преди мерките и по време на мерките. Ако тези, които имат нахалството всеки ден да ни обясняват живота, от най-високо място, не са ясно с тези, най-лесни за прогнозиране проблеми , да вземе да се гръмнат.

Мерките бяха и сега са грешно планирани. резултатът ще бъде много болезнен.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано30.04.20 21:01



Мерките не работят и са неадекватни.
За предните празнични дни шопите се изнесоха още четвъртък-петък.
А оня дето не става за министър издаде заповед през нощта след последния работен ден и беше публикувана чак първия почивен ден по обяд.
Сега картинката е същата.
Остава да ме убедиш че съвсем случайно са забавили издаването на такава заповед.


Щото не са се сетили че шопите ще се изнесат още преди празниците...
А корабчета да ми плуват в очите???
Съвсем преднамерено оставиха хората да си се шматкат из България.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано30.04.20 21:15



Колко сладко... Значи никой лекар не върши това което е учил и знае. Подозирах едни такива ми ти работи.
Но е факт че Майтапчийски никога не се занимавал с инфекциозни болести.
Коремна хирургия - да, взривни травми - да, жлъчно-чернодробна и панкреатична хирургия - да, инфекциозни болести - НАЙН !!!
Сложили са го там щото слушка.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано30.04.20 21:18



И като се събуди - вратата на балкона отворена и краката ти отвити...





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано30.04.20 22:54



В добавка, ето мнение на още един компетентен човек, който не се е зомбирал, съхранил е способността си да разсъждава и изнася факти, правейки просто съпоставяне на данни:

Проф. Коста Костов пред "Дебати": "Над 250 000 българи се разболяват от грип всяка година, 1 500 умират от пневмония

В България сезонните заболявания от грип са съсредоточени основно в рамките на 3 – 4 седмици през зимния сезон. През тези седмици, в периода на епидемичния подем преболедуват не по-малко от 250 000 – 300 000 българи! Защо сега тази цифра да е различна? Допускам, че сме далеч от истината за размера на епидемията у нас. Смъртността от грип винаги остава неясна, защото по-голямата част от смъртните случаи не се регистрират като усложнения на грипната инфекция, процес, който сега е обратен – всички заразени, които умират се регистрират като починали от вируса SARS-CoV-2”. последното десетилетие от пневмония в България умират средно около 1 500 души годишно. Като пулмолог от няколко десетилетия, ежегодно се сблъсквам с белодробните усложнения през „грипния сезон“, в течение на който губим десетки пациенти от т.н. „грипни пневмонии“, причинени от патологичното въздействие на самия вирус или от тежките, най-често стафилококови пневмонии, усложняващи грипната инфекция. Искам да подчертая, че в Италия най-ниският брой починали от грип през тези 4 последователни сезона е 15 801 души през сезон 2015/2016 год., а най-високият брой е през сезон 2016/2017 – 24 981 души, цифра, съвсем близо до броя починали от COVID-19 в същата страна до този момент (27 682 души). Съпоставянето на тези цифри обърква дори и мен, който непрекъснато си задава въпроса: защо целият свят изпадна в този ужас"



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано01.05.20 07:58



В отговор на:

Сънувах го тази нощ. Ген. Мутафчийски беше на ул. ,,Граф Игнатиев", аз някак го спрях, за да му кажа някои неща, но той бързаше и аз успях само да му пожелая ,,кураж". Той ми отговори, че точно това е нужно.



Мале, ебаси извратените мокри сънища



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано03.05.20 18:49



Неработещите мерки си отиват. Отварят кръчмите.



Дано само останат забраните за тъпите футболисти - колкото се може по-дълго.
Ако въобще го затрият тоя спорт - още по-добре.
P.S.
Най-продуктивния министър ни е тоя на здравеопазването.
От 13-ти март до днес, 3-ти май е издал 74 заповеди.
Всичките юридически неиздържани, противоречащи си една с друга а колко неадекватни - просто нямам думи.
Тоя няма кой да го бие ... по тъпотия.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: kikiness]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.05.20 16:26



Проф. Коста Костов беше председател на МЕС. Той се чувства длъжен да е опозиция и сега.
Но дори и него чух в интервю, че не е съгласен с крайните мнения на доцент Мангъров, на когото не му излизали сметките. Аз дори преди него твърдях така.

Освен това, този професор е имал противоречия с проф. Мутафчийски преди засичането им като председатели на МЕС и НОЩ. Това е обществена тайна.

В същото интервю той заяви, че можел да стане чакръкчия, да си отворел кабинет и да оперирал хернии, възпален апендикс, какво толкова, не е сложно. Бил ходил на кръжок едно време.



Беше насочено ясно към кого.

А броят на починалите в Италия вече е над 30 000.
Не виждат ли някои разликата? Жертвите сега и през най-тежката грипна епидемия за италианците.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано10.05.20 19:08



А броят на починалите в Италия вече е над 30 000.
Не виждат ли някои разликата? Жертвите сега и през най-тежката грипна епидемия за италианците.

Броят на починалите в Италия е 3 000. Моето твърдение е със същата научна стойност, както и твоето или чието е там.
Човек умира от корона вирус защото спира да диша. Белите дробове не работят и няма кой да пренесе кислорода от въздуха в кръвта. Всички тези 30 000 души са починали по този начин. /май вече има колебание относно „вината“ само на белите дробове/ Или вероятно по голяма част от тях са починали от обостряне на странични заболявания. Или имаме обичайното действие на вирус и необичайни мерки поради внезапно умопомрачение. Или не знаем какво става, но се предпазваме от него.
Или-та много, само мерките безапелационни, щото сме щели да спасим нашите възрастни хора, като децата не ходят на училище. Айде, бе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.