Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 20:42



Ген. Майтапчийски е специалист по коремна хирургия.
Никога нито е учил, нито е специализирал, нито се е занимавал с инфекциозни болести.
Така че бива Д-р Георги Тодоров да е доста по-наясно с конкретния въпрос.
Това че е ген. не го прави автоматично с три топки (като мен)





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.04.20 20:42



Доцентът приказва неща, които щяха да ни закопаят, ако се практикуваха реално. Теория просто, нищо ново.
Щяха да ни закопаят, казваш. Добре можеш ли да ми обясниш логиката на огромното усилие досега и "охлабване" на мерките. Не сме стигнали доникаде в борбата с корона вируса, а вече отстъпваме назад. Ами "пускането" на туристическия сезон от 1 юли. Елате хиляди Вируслави. Ами от 1 юли ще може ли да се ходи в Турция на почивка, където има 100 000 заразени, регистрирани заразени. Гърция отваря туристическия сезон също от 1 юли. Колко българи ще отидат там.
На каква, свръх дълбока научна мисъл се дължи убедеността, че на 30 юни сме преборили вируса? Впрочем знам, какво ше ми отговориш - всички, с подходящо образование хора, винаги са твърдяли, че още дълго ще живеем с вируса. Залудо ручааме мерките!
Шизофреници, съжалявам имаме си двама гологлави шизофреника.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 20:56



Много правилно му е поискал оставката. Тоя за никакъв чеп не става.
Я сега гледай след 3:30 какво казва Майтапчийски.


Това чучело е по-голяма фурнаджийска лопата и от Асфалт Паша...



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.04.20 01:12



Аз така и не разбрах, тоя Мутафчийски как така е хем генерал, хем хирург - двойна кариера? И добър лекар ли е?



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.04.20 01:14



Какво, отварят границите за туризъм?



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано29.04.20 16:29



Е, това извъртане Саксън вече го аргументира с нормалната промяна на лекарското становище в хода на лечението. Отделен въпрос е дали случаят е такъв.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 11:17



Kikiness ти е отговорил. Писала съм точно по този въпрос.
Ако си спомняш, бяхме в грипна епидемия по повод грип тип Б, когато още нямахме случаи на COVID-19 и после, когато се появиха първите у нас. Противоепидемичните мерки се припокриха даже. Тогава още не се знаеше толкова за разпространението на болестта, нямаше много заразени и починали.
СЗО закъсня, никой не беше предвидил какво ще последва.

Ако питаш мен, аз дори смятах в началото, през януари, че коронавирусната инфекция ще се ограничи в Китай. И затова, когато се чу за Италия, и как затъват там, се учудих и ядосах.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 11:35



Така че бива Д-р Георги Тодоров да е доста по-наясно с конкретния въпрос.

Може и да има по-задълбочени знания за инфекциозните и заразни болести, но няма как да сме сигурни.
Едно е да седиш в лабораторията и да гледаш взет материал (много изследвания са апаратни), друго е да се срещаш с болни/заразени пациенти. Да ги преглеждаш, да говориш с тях по телефона, да ги разпитваш, следиш. Да тълкуваш изследванията им и назначаваш лечение.

Едно джипи, например, знае много повече за заразните болести, отколкото един лабораторен лекар. В това съм убедена.

Освен това, ген. Мутафчийски се базира на мненията и на колегите си от щаба. А и на други, с които контактува дистанционно.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 11:44



Има военизирани лекари. Той има и специалност ,,Военна хирургия". Ходил е на мисии - в Кербала, когато имаше наши жертви, в Афганистан и другаде.

Сънувах го тази нощ. Ген. Мутафчийски беше на ул. ,,Граф Игнатиев", аз някак го спрях, за да му кажа някои неща, но той бързаше и аз успях само да му пожелая ,,кураж". Той ми отговори, че точно това е нужно.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.04.20 12:00



Добре можеш ли да ми обясниш логиката на огромното усилие досега и "охлабване" на мерките. Не сме стигнали доникаде в борбата с корона вируса, а вече отстъпваме назад.

Мерките се отпускат, поради недоволството, което се породи в обществото. Още от началото имаше хора, все мрънкащи, спорещи, хулещи. А и в другите държави взеха да охлабват ограниченията, затова го правим и ние.
От СЗО указанията са такива.

Но при наченки на скок на заразените/болните, е възможно мерките да бъдат върнати в предишния им вид.
Според мен е необходима гъвкавост и действия според ситуацията.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.