Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано27.04.20 20:27









Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 16:39



Доц. Мангъров не казва нещо ново, други здравни експерти не оборват напълно тезата му. Това са неща, които всички лекари знаем.

Проблемът за мен е, че всички тези приказки са само теория, а на практика са неприложими. Нито можем да пуснем ,,здравите и младите да се омесят", защото ще повлекат и по-възрастните с тях, нито можем да разчитаме напълно на траен имунитет, тъй като не е доказано, че се изгражда такъв. Вчера чух, че акад. Богдан Петрунов каза точно това по въпроса за трайния имунитет, което е и мое мнение.

С това, че Швеция ,,ще излезе най-леко от кризата" също не съм съгласна. В момента страната е затънала В кризата. Има 2 355 починали. Точно защото много либерално го раздаваше.

Да не говорим, че младите достатъчно са се ,,омесили". Вчера преброих 11 по улицата, в група.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 16:54



Той да не говори само за Русе?
Решил да се прави на важен и най-знаещ на гърба на колегите си и да обижда ген. Мутафчийски.



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 18:17



В Швеция, както и другаде щеше да е същото със или без мерки.
Мерките не работят и са само тенекия на заднците - както на политиците, така и на лекарите.
Тези "мерки" само малко забавят неизбежното.
Ма толкова ли е трудно да се проумее???



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.04.20 18:20



Това са думи, които може да кажеш, особено с толкова категоричен тон, след 5 години.
За сега тезата за „стадния имунитет“ на практика не се подкрепя от никой. Другият вариант, за тотални мерки се приема от целия свят. Това, че ограниченията се приемат от целия свят няма да позволи реална оценка, защото не може да се признае „всеобща вина“. Винаги ще има върволица към деветото кладенче.
Не мога да подмина поредния ти оксиморон - „Да не говорим, че младите достатъчно са се ,,омесили". Вчера преброих 11 по улицата, в група.“ Анджак де. Заразяването май си тече в пълна сила въпреки мерките, както непрекъснато повтаря любимия ми доцент.
Другият ти оксиморон – „Доц. Мангъров не казва нещо ново, други здравни експерти не оборват напълно тезата му. Това са неща, които всички лекари знаем“ ще подмина като малка гара.

В Швеция заразените са близо 20 000, а починалите над 2 000 души. В България знаеш как е, всъщност супер. При не много голяма разлика в броя население. За мен това е необяснимо само на база „мерки“. Особено като знам, че практически има издънки всеки ден, а тези пробойни в мерките, които никои не вижда, респективно отчита, Господ знае колко са.



Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.04.20 18:25



И що да не е знаещ? Че и повече от плешивия? Все пак това му е специалността а на оня не е.
Освен това не бъркай "мнение" с "обида".
Когато някой е прост и му кажеш че е прост, това не е обида.
А на мутафа вероятно са му обещали политическа кариера ако им играе по дудука и сега оня се натиска...





Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 18:57



Нито е оксиморон, нито доц. Мангъров открива топлата вода. Е, може би само за тези, които не са учили медицина. Просто имат друго образование, но не за всички от тях важи, защото някои разбират материята, когато им се обясни или прочетат по въпроса.

Доцентът приказва неща, които щяха да ни закопаят, ако се практикуваха реално. Теория просто, нищо ново.

Преди минути известен испански журналист каза по БНР, че поради забавянето на тяхното правителство са с толкова заразени и починали. Не взели пример от Италия, когато видели дори случващото се там.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 19:06



Мерките не работят и са само тенекия на заднците - както на политиците, така и на лекарите.
Тези "мерки" само малко забавят неизбежното.
Ма толкова ли е трудно да се проумее???


Трудно е да го признаете, но именно чрез мерките се забавя и ограничава това, което сполетя много държави.
Освен това ние сме изключително внимателни в подхода си към пациентите и задължително мислим за инфекция с коронавируса, за да я потвърдим/отхвърлим без забавяне.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 19:10



Ген. Мутафчийски не е прост човек, нито е тъпунгер, както го нарича въпросният русенски лекар.
А защо ,,това" да му е специалността? Той е лекар с ,,клинична лаборатория" като специалност, явно.
Да не говорим, че отдавна е забравил как се снема анамнеза и се прави преглед на пациент, изобщо е отдалечен от инфекциозни и заразни заболявания.

Че той говори колко бил знаещ, не значи нищо.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Работят ли мерките?нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.04.20 19:17



Ахахаха, този колега от Русе не е в ред.
Поискал оставката на проф. Мутафчийски със смс до него!



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.