Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 05.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.03.20 20:35



Ангела Меркел била под домашна карантина, понеже лекарят, който й правил някаква ваксина, бил заразен от коронавируса.

Каква ваксина в това време??? Това ме интересува мен.

Нещо аналогично, ако се бе случило в България, представям си какъв вой щеше да се вдигне, особено в социалните мрежи.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.03.20 01:15



Каква ваксина в това време??? Това ме интересува мен.

И аз това питам??? То медицината в Германия е Bullshit. Смятай къде е у нас.
Кофтито е че аз го виждам. И не само аз го виждам...



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.20 11:02



Мисля, че е ясно, но все пак ще кажа: хора, които четат тук, неписали в клубовете дори, могат да се обръщат с конкретни въпроси, касаещи коронавирусната инфекция и свързаното с нея поведение.

Стига да е във възможностите ми, бих отговорила на питането.
Подчертавам, че няма да изпадам в празни спорове, нито да се занимавам с видимо нелогични твърдения, взети кой знае откъде. Съветите ми са такива, каквото давам на пациентите, потърсили помощта ми, и са базирани на официалните инструкции, получавани от здравните власти и изобщо на стандартната медицина.

Както примерно са ми възложили задача от работата да давам телефонни съвети относно COVID-19 на служителите на популярна голяма фирма, за да се облекчат и да не звънят всички на националния телефон (после отвориха допълнителни горещи линии към 112).

Нещо подобно може да става и онлайн. Вероятно има хора, неучастващи в клубните дискусии, но имащи въпросителни за конкретен казус и ако е възможно да помогна, ще се радвам.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.20 11:22



Не е лоша медицината ни. В момента организацията ни е на добро ниво. Не мисля, че в други държави няма неуредици; гледай статистиката, която ми даде, за да я следя в световен мащаб.

Това, което ме потриса са разни лица, дето гледат да оспорят наложените указания от оперативния щаб, да негодуват, да виждат теле под вола, защото те не го търсят просто, те вече са го намерили.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.20 15:10



Супер! И ще имаме експертното мнение на ЕДИН доктор (по мое мнение крайно недостатъчно) - но все пак, радваме се че си тук и дай боже никой да не се разболява от клубарите



Един приятел ми вика че се търсят доброволци санитари. Викам му че ако ме пуснат за медик с качествено образование по бързата процедура се включвам, иначе да си е**т майката, няма да чистя за някви дето после ще ми се изплюят отгоре и ще ми се правят на важни


А иначе аз те съветвам малко да почнеш да си използваш главата повече, отколкото да слушаш съветите на властите. В България единственото което знаят е да всяват паника и да използват случая за да набират популярност. И пак е горе-долу добре положението де, ама ще видиш след няколко месеца като хората фалират кво ще стане. Абе да не се надяваме на най-лошото.


Чу ли за онзи, дето бил под карантина и "избягал", и полицията го гонила докат го прибере? Скоро ще имаме болни издивели полицаи, дето използват положението си да изнудват хората за храна и лекарства, както сега ги изнудват за подкупи



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.20 15:30



Твоята работа с готовността да помагаш като санитар е същата като на онзи, който постави условие, за да стане дарител на столична болница.

Нормално е полицаите да гонят избягалия. Той е бил в болнично заведение, с COVID-19 и прекалил с алкохола, доколкото четох.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.20 22:28



Какво условие е поставил?



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.03.20 09:21



Беше поставил условието дарените респиратори на Александровска болница да бъдат използвани при негови служители и близки с предимство, ако се появи нужда.

Първо имало сключен договор, после след общественото недоволство в социалните мрежи, болницата отказала дарението.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано25.03.20 10:42



Еми да, неговото е абсурдно, защото се опитва да си купи лекарско внимание по този начин, което може да е необходимо за други пациенти, не той е този, който ще прецени на кого да бъдат сложени респираторите.

Моето е доста по-различно, на практика казах че бих работил в здравната система, ако тя прецени че има нужда от мен за постоянно, а не само докато трае епидемията. Аналогично би било ако човекът бе поставил условие респираторите да бъдат задържани и след като мине епидемията, а не да се изхвърлят.

Редактирано от Chromosom на 25.03.20 10:44.



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано26.03.20 18:55



Ха, пак ми предлагат работа като санитар или помощник на медицинските сестри - досега не можеше без квалификация, а сега като опря ножът до кокъла се оказа че може! Мамицата им мръсна. Айде сега да видим дали ще се променят правилата на играта заради коронавируса. Дано!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.