Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 29.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано20.04.20 17:48



Привеждаш тези три примери в подкрепа на тезата ти, че Ковид-19 не е грипоподобно заболяване? Или като аргументи, че е сериозно заболяване? Или и двете?
По отношение на младежите имаше и по-драстичен случай - починало 13-годишно момиче от Лондон, май беше. Без никакви заболявания. Интервюто с българката анестезиоложка и аз го гледах. Подобно интервю имаше, докато епидемията беше още само в Китай - с българка, блокирана в Ухан. Думите и бяха, че "хората умират като мухи по улиците". Подобни новини и впечатления от първо лице не спират да бъдат изтъквани. Какво доказват те? Смъртта на детето на познатите на наши познати доказателство ли е, че заболяването е много опасно? Можем ли да бъдем сигурни, че новините са истина? Преди време ни съобщаваха, че Ирак притежава и произвежда химически оръжия. Че не е вярно, разбрахме след като разсипаха страната и убиха много хора. Нещо повече - разбрахме, че не е било грешка, а обществеността е била целенасочено заблуждавана. Да се върнем на българката от Ухан! Нека си представим това, което тя описва: Оживена улица и от време на време тук - там някой се строполява, внезапно покосен от смъртта. Не ми изглежда никак реалистично. Най-малкото, защото развилите Ковид-19 не биха били способни да се намират на улицата, ако състоянието им е близко до летален изход.
Пословичен е журналистическият ентусиазъм в стремежа да се доберат до впечатляващи кадри. За целта често буквално преминават през огън и вода в желанието да са на жадуваната "първа линия". На този фон би трябвало да изобилства от потресаващи кадри на военните колони, извозващи мъртъвци, на хладилните камиони, зареждани с трупове и прочее онагледяване на картините, за които (само) четем и някой разказва. Но такива кадри липсват. Факт!
И още факти:
Със САРС и ТОРС се справиха без епидемиите да напускат Далечния Изток. Какво попречи същото да се случи с Ковид-19?
Заболяването се появи по-различно време в различните страни. Съответно, въвеждането на ограничителни мерки се случи по различно време. При отслабването на мерките, обаче, се наблюдава изключителен синхрон. Каква е логиката за това, щом епидемията се намира (или поне би трябвало) в различни фази в различните страни?
Известните, включително у нас, оздравяват почти моментално. (!!!) Изключение прави Борис Джонсън, за когото, обаче, тук, в Дир.бг, прочетох, че има обстоятелства, поставящи под съмнение истинността на диагнозата му.
Случаят "Беларус" и случаят "Иран" - страни, в които не се въведоха никакви ограничителни мерки и при това не се наблюдава нищо драматично.
Случаят "България" - единствения, който можем лично да наблюдаваме - отново нищо драматично. Заради БЦЖ ваксината? Дали? А само у нас ли е поставяна?
При масовото тестване в Банско (отделен въпрос е колко беше масово) се оказа, че концентрацията на антитела у някои индикира сблъскване с вируса преди месеци. (!!!) Месеци без ограничителни мерки! Би трябвало да са загинали много хора. Изглежда инфекцията отдавна е тук и пикът отдавна е минал. Без да сме забелязали.
Твърди се, че трябва стриктно да се спазват въведените ограничителни мерки, поради високата опасност на заболяването. В същото време министър-председателят не спира да кръстосва страната заедно с кохортата си на любимите му "инспекции" и "проверки". Следван от тумба журналисти. Пред които говори със свалена маска на по-малко от два метра. Същото прави и президентът.
Членовете на оперативния щаб присъстват на брифингите без маски. Залата, където се провеждат брифингите, е обществено място.
Фактите от българската действителност на мен ми говорят, че властта е наясно, че опасност няма.

Редактирано от kikiness на 20.04.20 21:26.



Тема Карантинанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано20.04.20 20:57



"На КПП-то от към "Цариградско шосе" на столицата, полицаи открили укрити в камион 30 софиянци.
Шофьорът е сирийски гражданин."






Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: kikiness]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.04.20 18:47



Разказите от първо лице са интересни, защото са част от нечий живот. От тях човек, лекар или не, може да добие впечатления за протичането на коронавирусната инфекция, да извлече есенцията, да направи обобщения, защото това е личен опит, а учените по цял свят чрез събрани наблюдения изучават и ще изучават тази нова за човешкия род зараза.

Такива споделени истории са по-ценни от журналистическите писания, да не споменавам за въпросите им на брифингите на щаба.

Нима не може да се вярва на разказаното от медицински персонал в чужбина? Сестра ми има приятелка, също лекар, но лабораторен в Италия, и напълно може да има доверие на думите й. Аз също я познавам. Нейният съпруг е личен лекар там, българин е, не го познавам, ала не намирам причина да се съмнявам, че измислят за това, че положението е страшно.

Относно болестта на Борис Джонсън мисля, че е била действителна. Не е била, още си е, понеже съм сигурна, че той не е възстановен изобщо.
При него всичко протече както в много други случаи: той имаше леки симптоми, изолира се, но 10 дена е повишавал температура, кашлял е, без подобрение и накрая влезе в болница. Вероятно с пневмония.
Нищо чудно няма в развитието на заболяването на премиера на Великобритания.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.04.20 02:12



В отговор на:

При него всичко протече както в много други случаи: той имаше леки симптоми, изолира се, но 10 дена е повишавал температура, кашлял е, без подобрение и накрая влезе в болница. Вероятно с пневмония.
Нищо чудно няма в развитието на заболяването на премиера на Великобритания.



Добре, нали след десетия ден трябваше да мине в повечето случаи?



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.04.20 02:21



Стилът на Кикинес ми напомня на нещо между Томкат и оная с паразитите





Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.04.20 14:10



Добре, нали след десетия ден трябваше да мине в повечето случаи?

Различно е при отделните случаи.
Някои са безсимптомни, други - с леко изразена симптоматика.
Има такива с тежко протичане, влезли в интензивни отделения. Особено, когато имат съпътстващи хронични заболявания.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.04.20 14:11



Не, не ми напомня нито на стила на изказ на Том_кат/rien ne va plus, нито на този на nbb. Нито на нещо междинно.



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано22.04.20 22:10



Добре, доверявам ти се - аз прочетох много отгоре-отгоре. Вие явно добре се разбирате говорете си





Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор kikiness (непознат)
Публикувано22.04.20 23:26



Разказите от първо лице са и единственото, което може безрезервно да бъде прието за достоверно. Но, ако наистина са от ПЪРВО лице и от хора, на които сме сигурни, че може да се вярва. Или от хора, за които нямаме съмнения, че вярно ги предават. Като сестра ти. Разбира се, че може да се вярва на разказаното от медицински персонал в чужбина, но, ако посредничи журналист, лично аз винаги имам едно на ум дали той няма съавторство в разказа. Или по-лошо - пълно авторство. Журналистите си умират да преувеличават, драматизират и плашат. Не ти ли се е случвало да гледаш телевизионен репортаж за автокатастрофа и развълнуваният репортер да каже дежурната фраза "Автомобилът е смачкан буквално до неузнаваемост!", докато на заден план се вижда кола, на която спокойно се разпознава и марката, и модела.
За Борис Джонсън имах предвид тази новина: https://dnes.dir.bg/svyat/avtoritetno-prouchvane-merkite-za-distantsirane-mozhe-da-prodalzhat-do-2022-g

Не казвам, че е истина, а само, че има и такова твърдение. Имам смътен спомен, че неговата температура беше по-височка от обичайно развиваната при Ковид-19.



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: kikiness]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.04.20 12:54



Твърдението за недействителната болест на Борис Джонсън идва от представител на Лейбъристката партия, затова не мога да повярвам в истинността му.

Иначе, съгласна съм с възможността за нови епидемични взривове на случаи на COVID-19 през следващите години.
Моето предположение е, че ще се появяват като грипните епидемии, само не съм убедена дали ще е със същата сезонност.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.