Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано31.03.20 17:41



Изписала си орталъка. Човек да не дремне малко...





Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано31.03.20 20:14



Благодаря, Саксън! Оценявам грижовните ти съвети.

Не го приемай лично, но докато ги чета, тъкмо се връщам от една двучасова разходка. Беше доста студено и ветровитo.Но в момента се чувствам много по-добре, отколкото преди да излеза.

Улиците бяха напълно празни. Не съм говорил и общувал с никого, освен много за кратко с касиерката в един магазин докато си плащах каквото бях купил. Не съм й кашлял в лицето, нито пък имам кашлица. Нито който и да е от споменатите от теб симптоми, освен отпадналост и умора. Утре ако се чувствам отпаднал може да отменя една среща за да не заразя клиента, въпреки че при тия икономически условия не съм сигурен че е добра идея. А, и на лекар ще ходя. За нещо, което няма никаква връзка с вируса. Казах им "дайде да направим телефонна консултация, защото навън се шляе коронавирус". А те не, та не - "ние сме безвирусен здравен център" - беше отговорът!


В отговор на:

Кашлица, задух, умора, мускулни болки, разстройство?



Това ли са симптомите наистина? Аз си го представях по-скоро като настинка с температура, и евентуално кашлица, абе нормалното - защо пък и разстройство и т.н.?



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.20 20:29



Благодаря на всички участници в милия клип, които подкрепят усилията на българските медици за справяне със сложната и напрегната ситуация, в която се намираме.
Убедена съм, че само с общи усилия, дисциплина и съпричастност ще успеем.





Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано31.03.20 21:03



То голямата радост - благодарност от ... футболисти.


Тези дори взети заедно не могат да си преброят ушите. Толкова неграмотни!



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.20 21:10



Симптомите, на които се набляга, защото се смята, че може да се дължат на COVID-19, особено плюс определени други условия (връщане от чужбина, контакт с възможен или потвърден случай с коронавирус) са:

- кашлица, затруднено дишане
- висока температура

- умора
- мускулни болки
- болка в гърлото, хрема
- разстройство (в течение на времето се заговори за това)

Но първите признаци са главните като говорим за заболели хора, при които може да се развие двустранна бронхопневмония.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.04.20 13:00



Тези хора осъзнават, че макар, такава да е работата на лекаря, изобщо на медицинските служители - в болести, войни, природни бедствия да са на линия, ние сме хора като всички и сме по-застрашени от заразяване, отколкото много други.

Затова такива жестове като направения в знак на подкрепа и благодарност са много мили и са стимул за всички в бели престилки, сигурна съм.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.04.20 15:41



Само да отбележа, че подкрепям действията на оперативния щаб, както и критиката на Бойко Борисов към доц. Мангъров.

Вторият не спря да дава интервюта и да обяснява как хората не бива да бъдат толкова ограничавани според мерките за предпазване от COVID-19, също и да говори за бързите тестове като абсолютна необходимост едва ли не.
Два-три пъти гледах как точно минути преди брифинг на щаба, доцентът дава поредните си препоръки, сякаш нарочно, за да внесе смут, което естествено е търсено и от журналистите, които го питат за мнение.

Също като Корнелия Нинова. В момента я слушам в парламента. Прекаляват от БСП. Какво искат?
Физическата изолация дава резултати. Защо се опъват и вкарват суматоха?!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано03.04.20 18:52



Не знам кой е Мангъров, ама знам че 5000 лева глоба е нещо което само малоумното действащо в момента правителство може да внесе. И че не може да забраниш на хората да ходят в парковете, може да им ПРЕПОРЪЧАШ и т.н. А Курнелия няма нужда да я коментираме, достатъчно малоумие има в тая държава и без да говорим за БСП

Ма пак са си постоянни играчи. Без ГЕРБ, БСП, ДПС и нацистите представяте ли си я България?



Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано03.04.20 19:03



Бензинчо ще ги научи:





Тема Re: 2019-nCoV в Българиянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано03.04.20 19:47



Тези хора осъзнават, ...
___________________________
Я пак, я пак, я пак че нещо са ми са запушили ... очите.


Футболист ... ОСЪЗНАВА !!! Ти си направо за Нобелова.
Едно обикновено, не породисто куче от ония дето им викат "помияр" е по-интелигентно от кой да е ритнитопковец.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.