Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 17.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.05.19 03:50



Няма да се уморя да пиша специално по този въпрос.
Считам, че е от огромна важност за работата на лекарите и на целия медицински персонал. Естествено, засяга и самите пациенти при преминаването им през диагностично-лечебния процес.

За начало - един чудесен материал. Поднесен забавно, реалистично, но и малко тъжно...



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.05.19 04:04



Браво на автора!


Не само за наблюденията, те са неща, набиващи се на очи всъщност, а за това, че ги е отразил. Защото едно е, когато го сподели лекар (нерядко съм писала за подобни случки), а съвсем различно е като го опише пациент.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.05.19 15:37



Във Военна болница имало психолози, които да общуват и да оказват помощ на лекарите, сигурно и на медицинските специалисти по здравни грижи, с оглед бърнаут синдрома.
Много правилно, поне в големите болници трябва да има такава възможност, защото ,,прегарянето" се отразява не само върху професионализма, но и върху отношението към пациентите.

Там, където съм била на стаж, е имало психолог, но той е работел в психиатричното отделение, консултирал е и болни от други отделения, но не медицински персонал.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.05.19 18:39



Желязната логика на пациента: при дъждовно време (особено порой) другите няма да дойдат, затова ще бъде празен коридорът и няма да се чака много.
Накрая се оказва, че и други мислят по сходен начин... а всеки е смятал, че ще бъде само той едва ли не.
Мое наблюдение.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.05.19 15:26





Харесаха ми отговорите на двата въпроса за взаимоотношението между лекаря и болния, и за добротата.
Смятам, че е точно така. Само че, не знам как можеш да откажеш да лекуваш някого, който ти няма доверие (уж), гледа те лошо, но въпреки това пак идва за помощ при теб. Не можеш просто да го върнеш.
А и лекарите нямат право да отписват агресивни пациенти, да кажем, от практиките си.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Ето тези два въпроса:нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.05.19 15:37



– Може ли един хирург да е добър, ако не е добър човек?
– Ако човек не е добър, той не може да стане добър лекар – сигурна съм. Но никой никого не може да научи на доброта – това е даденост. Или го имаш, или не.

– Каква роля играе доверието на пациента у вас?
– Вярата и доверието във взаимоотношенията лекар-пациент са задължително условие за добрия изход от лечението на всеки болен. Не си позволявам да оперирам или да лекувам човек, който ми няма доверие.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.05.19 01:55



Един пациент в предишната ми работа ми казваше: ,,Здравей, усмивке". Той се държеше дружелюбно, макар че, имаше сериозни заболявания, а и съпругата му почина млада.
Някои неща са въпрос на възпитание просто.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано01.06.19 13:23



Интересна тема





Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: osvoboden pich]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.06.19 20:24



Добре дошъл!



За мен е не само интересна, но и важна тема. Защото една от слабите брънки във веригата на здравната система е именно отношението медицински персонал - пациент.

Какво имам предвид? Не става дума за това лекарят да се разтапя от любезност, а да бъде внимателен към болния и близките му; да проявява загриженост.
От своя страна пациентът, когато е във възможностите му (понякога болестта не позволява) да се съобразява малко повече с факта, че лекарят е обикновен човек - има само две ръце, една уста; не може да се мята по сградите като Нео от ,,Матрицата", да се телепортира като Блейк или да лети като Батман.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Вечна тема. Отношенията лекар - пациентнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано06.06.19 07:06



Най обичам да ми звъннат в 07:00 ч., да попитат коя смяна съм днес и аз да съм следобедна.


Не за спешен проблем.
Това се случва само в България, сигурна съм.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.