Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 27.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Мнения за тази работа за лекарнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано15.04.19 17:50



Сега се сещам, че ние имахме санитарски и сестрински стаж през лятото. Не всяко лято, мисля, че беше след първи и след четвърти курс.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Заплащане на час ли енови [re: saksun]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано16.04.19 13:46



Надница за час , предполагам





Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: laplandetza]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.04.19 15:45



40 лева за 12-часово дежурство. И бонуси, които ще са някакъв процент в зависимост от натовареността вероятно. По време на грипна епидемия, например, се изсипват доста хора неминуемо.

Да не забравяме, че това са и празничните дни като Великден, Коледа, Гергьовден и др. А и сериозен нощен труд.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.04.19 18:27



Преди малко ходих на лекар. 130 евро за 20-минутна консултация. GP, не специалист. Ти работи за колкот искаш.



Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.04.19 19:26



Преди малко ходих на лекар. 130 евро за 20-минутна консултация. GP, не специалист. Ти работи за колкот искаш.

Моята работа ще е ,,залудо работи, залудо не стой". Но пък пациентите ще имат полза от нея, сигурна съм.



Навсякъде в ЕС лекарите са добре платени, както и трябва да е, да не говорим за реда, който тук трудно се спазва на някои места и което нерядко е от основните проблеми (поне при мен).

Предполагам, ти си отишъл със записан час, при това не от вчера. Също, не се разпростираш в безцелни приказки за политическия живот в страната и как трябва да вземеш внучето от детската градина, пък да го водиш на цигулка и тем подобни.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.04.19 19:30



Четох, че щели да отварят кабинет в здравните заведения ,,Само да попитам".



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.04.19 18:32



Часа го запазих същия ден, а 140те евро ги взеха щото било почивен ден, та цената била двойна. Ма пак и половината на тва за 20 минути си е пълно обирджийство. Никакви свободни приказки - на 19тата минута ме изпъди щото идвал следващият пациент.



Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.04.19 14:08



Часа го запазих същия ден, а 140те евро ги взеха щото било почивен ден, та цената била двойна. Ма пак и половината на тва за 20 минути си е пълно обирджийство. Никакви свободни приказки - на 19тата минута ме изпъди щото идвал следващият пациент.


Честита Цветница!

Наздраве на имениците и всички празнуващи!

За теб е обирджийство, но за местните хора в държавата, в която си, е нормално. Те знаят, че здравните услуги са скъпи. Че и се държат културно като отидат при лекар.

При нас винаги ще има неразбории в здравеопазването. За мен е ясно, че проблемът е в нашия манталитет, за съжаление е главно в него.
Според теб един адвокат, примерно, колко би взел за 20-минутна консултация? Там, където си (не знам къде, по желание можеш да споделиш). Да не говорим, че в почивни дни, особено празнични, той не работи.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.04.19 14:26



Според теб един адвокат, примерно, колко би взел за 20-минутна консултация?
________________________________________________________________________
Около 30-50 лева.



Тема Re: Заплащане на час ли енови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.04.19 14:40



Ама тук, в България е така.
А аз питам Хромозом, за да сравним с 20-минутната лекарска консултация в държавата, в която се намира.

От друга страна, като адвокатът у нас взима 30-50 лева за консултация, защо частен медицински преглед да не е 40 лева? Защото има хора, които роптаят срещу това. След което мятат хилядарки през балкона на телефонните измамници.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.