Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 29.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема ,,Откраднат живот"нови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.09.18 03:45



Как не се сетих по-рано да пусна тема за ,,Откраднат живот", а чак сега, когато започна шестият сезон на филма, не знам.
Сериалът е с медицинска тематика, разглеждат се отношенията между колеги, между персонал и пациенти, както и лични такива.
В тези епизоди сме щели да видим някои редки заболявания, интересно ми е как ще бъдат представени, макар и в един измислен сценарий.

За мен е приятно да гледам филма.
Актьорският състав е добре подбран, въпреки че някои от старите герои отпаднаха, само не мога да приема Владимир Пенев като директор на болницата още, вероятно заради брадата (защо ли е била толкова нужна за образа).

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано16.09.18 11:28



Хубаво е че правят български сериали вече, вместо американските.



Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.09.18 13:26



Това е първият български сериал, занимаващ публиката с родното здравеопазване. Защото, освен медицински въпроси, се засягат и свързаните с финансирането и управлението на болничната помощ, като правя уговорка, че е в телевизионен художествен филм.

Също има друг проблем, който ще се разглежда - за лекарската грешка.
Героят на Владимир Карамазов, който се появява в този сезон, явно е лекар, но поради лекарска грешка е напуснал или уволнен, и сега постъпи на работа като санитар в ,,Св. Кирил".
Доколкото се разбра, става въпрос за смърт на дете.
Кой знае какво ще се окаже. Той няма вина, вероятно... Ама си четеше от Интернет новините и с големи букви бе изписано точно това.
Ще видим.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.09.18 14:25



Хубав мъж е Владимир Карамазов.
Все го сравняват с Юлиан Вергов, участващ в сагата като доц. Банков, но на мен Карамазов ми допада повече като визия на мъж, а и като лекар и мъжкар ще се окаже на висота. И Банков е добър професионалист, знаете.
Кого харесвате повече?
Все пак е редно да уточня, че Карамазов е с 9 години по-млад от колегата си.



Снимката е взета от Клюки.бг

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: saksun]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано16.09.18 15:25



Този филм е пълна пародия! Не може да стъпи на малкият пръст на ,,Спешно отделение,, Личи си че артистите играят театър! В началото направих опит да го гледам, но бързо се отказах.Трябва да си доста наивен човек за да го гледаш!



Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.09.18 18:40



Този филм е пълна пародия! Не може да стъпи на малкият пръст на ,,Спешно отделение,, Личи си че артистите играят театър! В началото направих опит да го гледам, но бързо се отказах.Трябва да си доста наивен човек за да го гледаш!


В ,,Спешно отделение" има направо комични моменти, но хората, които нямат медицинско образование, не могат да ги схванат, поне по-голямата част от тях.
Редовният номер бе, когато парамедиците докарат пациент и докторите хукнат към него да се разкрещят: ,,Спешна торакотомия! Спешна торакотомия!"
Той може да е прострелян в главата или с травма на крайници - те ще правят торакотомия (отваряне на гръдната кухина).



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: saksun]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано16.09.18 20:05



Аз тогава бях влюбен в онази русата докторка( Шери Стрингфийлд) сещаш ли се?
А пък когато Марк се разболя и умираше направо ми се късаше сърцето! Помниш ли коя беше песента която му пускаше дъщеря му?





Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.09.18 21:06



Спомням си лекарката, да. Д-р Луис. В последните сезони вече я нямаше.
Тя доста си партнираше с д-р Картър (Ноа Уайли), когато той постъпи като младши специализант. Докторът беше наплашен заек, но постепенно се обучи на медицински знания, натрупа опит. Имаше много добър лекар, който се занимаваше с неговата подготовка - един чернокож актьор, д-р Бенсън или Бентън.
Д-р Джон Картър изпадна в депресия, когато психичноболен намушка с нож специализантка - казваше се д-р Луси Еди-коя и тя почина. Той се чувстваше виновен, защото колежката му непрекъснато му повтаряше, че въпросният пациент е с психични отклонения, а Картър не бе съгласен с мнението й.

Помня и д-р Рос (Джордж Клуни), педитър. Тогава доби популярност като артист, мисля.

Също се сещам за д-р Романо. Той беше чешит, правеше луди всички около себе си, но бе добър човек и лекар, от тези дето си слагат маска на непукисти, а всъщност правят всичко, ако трябва да спасят пациент или колега.

Много герои съм запеметила, също и смъртта на д-р Марк Грийн. Той имаше мозъчен тумор, злокачествен.
Но странно, песента ми убягва. Коя е?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Редактирано от saksun на 16.09.18 21:09.



Тема Re: ,,Откраднат живот"нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано16.09.18 21:45



Говориш за сериала "Смешно отделение" ???


Въобще не го гледах. И тоя няма да гледам.



Тема Re: Ето песентанови [re: saksun]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано16.09.18 22:07



https://www.youtube.com/watch?v=fahr069-fzE




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.