Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 17.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Моля, излъжете ме!нови  
Автор The cursed (абдикирах)
Публикувано08.10.18 12:18



Здравейте,
трябва ми име и описание на несъществуваща болест (ако има такава, още по-добре, но едва л8и), чиито симптом да е перфектното зрение.
Името на болестта и описанието... абе... "к'во ти става".




Безнадежден инвалид съм, ще опитвам с ритуали...
Благодаря ви предварително ("ви' е с малка буква, защото е в множествено число, а не като учтива форма на обръщение)!

Редактирано от The cursed на 08.10.18 14:22.



Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: The cursed]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано08.10.18 17:02



При огромен брой заболявания няма зрителни нарушения. Зрението е запазено, нормално е, само че, това не е симптом на дадената болест, а просто протичането е такова - без засягане на зрителния анализатор.

Ти защо искаш да измисляме болести? Съществуващите не стигат ли?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: The cursed]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано08.10.18 18:30



Измислих една болест " Мастилен синдром на Камб и Куртие" идва от синявица вследствие побой, носът е станал като камба случва се при падане от мотор, Куртие идва от ходене при куртизанки, А бе я по добре качи се на един мотор и при 40 километра в час падни от него ще бъде и по честно пък и от клипа , ако снимаш каскадата мое да изкараш некой лев. Пий една бира за кураж и скачай на мотоцикъла . Повече не вдигай щото.... да няма направо САН ТРА ПО
А не е ли по добре да си направиш вечна машина като тази вместо да се чудиш как да станеш интересен.



Пак познаха прогнозата

Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.10.18 18:20



Куртие идва от ходене при куртизанки

Твоят е измислен.
Но в медицината има симптом на Курвоазие. Не, не идва от ходене при к...., нито от марката коняк.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: saksun]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано09.10.18 21:43



Снощи сънувах че се пипам по корема и не щеш ли в съня си опипах една твърдинка надолу от гръдната кост и викам си край имам рак и се събудих пък то било нищо и никакъв жлъчен мехур виждам като прочетох сега уточнението ти. та се сетих да потърся в интернета за този симптом на Курвоазие. Да не би да има някаква телепатия между нас съновиална телепатия. Егаси и чудото сега и пророк ще взема да стана... Лееека нощ

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.10.18 14:20



Курвоазие това да не идва от френски? Кур - кур, воа - вижда, Зие - това да не е новият ник на някой клубар или клубарка?

Клубарката е животно като хлебарката, само че с по-дълги (и винаги разтворени) крака





Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.10.18 15:15



Когато станеш студент по медицина, както си писал, че искаш (или си бил такъв), ще разбереш какво означава симптом на Курвоазие, също симптом на Мърфи, на Ортнер - Греков, и много, много други, не само свързани със заболявания на жлъчния мехур, жлъчните пътища, черния дроб, панкреаса, но и на другите органи и системи.

Интересно е, повярвай.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Моля, излъжете ме! [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.10.18 15:18



Симптомологията сигурно ще ми е най-безинтересният предмет



Докат не се намери лечение, разбира се...



Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.10.18 15:23



Симптомите изграждат синдромите, а те от своя страна оформят част от диагностиката на болестта. Поставянето на точната диагноза е пътят към лечението.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Моля, излъжете ме! [re: stillpigi-166243]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.10.18 15:56



Снощи сънувах че се пипам по корема и не щеш ли в съня си опипах една твърдинка надолу от гръдната кост и викам си край имам рак и се събудих пък то било нищо и никакъв жлъчен мехур виждам като прочетох сега уточнението ти. та се сетих да потърся в интернета за този симптом на Курвоазие. Да не би да има някаква телепатия между нас съновиална телепатия.

Жлъчният мехур не се опипва. Нормално е така.
Когато лекарят може да го палпира (опипа), или пък той дава болезненост, или пациентът казва, че усеща болка при вдишване, когато докторът поставя ръка на определено място, това насочва мисленето към дадени заболявания.

А ,,съновиална телепатия" ще имаме, ако аз започна да сънувам Темелко (Лава - 5), но това не се е случило.
Даже Йода и Джаба не са ме навестявали насън още.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.