Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 07.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор The cursed (абдикирах)
Публикувано11.10.18 18:35



'Отговорено' е на шега.
На мен сериозно ми трябва правдоподобно звучаща болест със симптом 'изострено зрение', причини,как би могла да възникне и т.н.
В краен случай, ще трябва да си я съчиня сам.



Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: The cursed]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано12.10.18 00:05



Няма абсолютни истини. нещата са относителни конюнктура кво да праиш. но нещо което в дадени обстоятелства е плюс в други е минус. Представете си че сте нощен пазач - стресът ще ви докара нещо, примерно да виждате предметите умалени но много ясни и отчетливи т.е да Вие сте болен но болеста Ви е с характер който не Ви обременява но Ви е от полза дори, нататък Вие композирайте! Аз повече не мога да съм Ви полезен.В момента съм сериозен изпитал съм го на гърба си този ефект. Това са автоматики на организма те не са нито болест нито здраве. Все пак ако виждате любимата си с размерите на пилюла как ще и докопате онова място че да я обслужите както тя би искала, та тя цялата ще влезе и ще се удави в уретера Ви. Аз не съм лекар, мисля обаче че имате нужда от психиатър. За какво Ви е тая дяволска диагноза, не се ли харесвате и такъв какъвто сте? Чао веке,чао казах.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор The cursed (абдикирах)
Публикувано12.10.18 01:49



Благодаря, това ми трябваше.
Сега остава, докторите да сглобят име на болестта от няколко латински думички и съм готов.

В края на първия постинг пише за какво ми е.



Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: The cursed]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.18 10:40



Пак не разбрах.
Никой лекар няма да седне да измисля болест, защото за теб е нужно по някакъв твой каприз.

Внимавай да не се изложиш като момчето, което изобличиха в ,,Господари на ефира". Събираше средства за баща си, ,,болен" от рак на матката.
Защото глупавото, нахално момче, представяло тази версия из Фейсбук - ,,карцинома утери", тоест рак на матката.
Един от групата се бе обадил на ,,Господарите", понеже се усъмнил.

Все едно жена да каже, че боледува от рак на простатата.
В този контекст, моя добра приятелка, с която веднъж бяхме седнали замислени и в недобро настроение за нещо, каза: ,,Ох, много се радвам. Има болест, която никога няма да ме хване - ракът на простатата".
Аз потърках челото си и отговорих: ,,Даа, и мен. Определено звучи успокоително".



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.10.18 11:10



До модераторката: какво за физика че ми каза снощи ще пишеш . Само да не е много сложно. Физиката е интересна материя винаги.


Не съм забравила. Но не е това, което очакваш. Не е въпрос от самата наука.

А е фактът, че съм се явявала на повишителен изпит по физика на материала за 9-ти клас. Имах оценка 5 (пет). Исках 6.
Защо? Защото за кандидатстването за медицина трябваше много висок бал, включително от дипломата за средно образование. По физика имах шестица за 10-ти клас, но петица за 9-ти.
И след приключването на 10-ти, се явих на повишение на оценката за предния клас. Стана бързо, само за два дена трябваше да се подготвя.
Бяхме с още една съученичка.
Учителката ни бе строга.
Истината е, че не бях за отличен (6). Но преподавателката разбра, че съм учила максимално за тези два дена за подготовка, видя подчертаното в учебника със син и червен молив, писаното от мен отстрани на редовете и... ми написа шестица в бележника.
А и знаеше, че ми е необходимо за кандидатстването... знаеше, че искам да стана лекар.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.10.18 11:59



В отговор на:

Пример: синдром на Клод Бернар - Хорнер. Той представлява миоза, птоза, енофталм. Всяка от тези незнайни за вас думи (може би) е симптом, но обединени те правят синдром.

Само за пояснение:
- миоза - стеснена зеница
- птоза - спадане на клепача
- енофталм - хлътнала очна ябълка



Само един въпрос - тия всичките неща като ги знаеш, това помага ли ти да излекуваш пациента?


В отговор на:

От друга страна, като синдром може да се обозначава дадено патологично състояние, което хората наричат болест, но не е възприето точно така в медицината.
Пак пример: ,,Детето е болно от Даун." ,,Детето е с болест на Даун".



И какво - това на Даун не е ли болест, при положение че пречи на въпросното същество да функционира нормално в обществото?



Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: saksun]  
Автор The cursed (абдикирах)
Публикувано12.10.18 16:13



Ха! Спомних си за друг подобен случай:
Ученик носи извинителна бележка от доктора в която пише, че е бременен.



Какво ще кажете за това съчинение:
При зрително напрежение съпроводено от емоция на очакване и/или страх и стресова ситуация докато сме в това състояние води до заболяване наречено
"Vision anguli".
Симптомите са:
* изострено и ясно зрение
* нецикличен лек сърбеж по езика
?



Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: saksun]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано12.10.18 17:32



Мдааа ами аз пък съм се явявал на приравнителен по биология и четох много 1 е не чак за шестица но наистина много понеже бях завършил механотехникум а там биология не учехме така се случи лежах в болница някаква болест беше свързана с необходимост от много добро хранене И избягах от болницата отидох на изпит писаха ми 6 - оттогава помня именно структурата на клетката и 4-те аминокиселини много учих но не за 6 да речем за 4 учих и връщам се следобяд в болницата и доктора ме вика в кабинета назначи ми клизма няма да забравя грозната сестра де ми я прави и веднага след манипулацията ме изписа. Стана както с Швейк в лудницата когата стариците давали на лудите луканки и печени кокошки а после доктора и м изписа клизми и повръщащи хапове. Смея да кажа обаче че тази ми бележка бе една от най щастливите ми оценки Изобщо не страдах от клизмата а сестрата бе толкова грозна че чак гротескна... след много години станах и вишист само технически науки съм учил но никога никога на изпит не съм бил толкова много щастлив че съм го взел въпреки че машините са в моэъка на костите ми. та на и с мен подобни неща са се случвали така да се каже.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Хей! Ами молбата ми?нови [re: The cursed]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано12.10.18 17:45



Докторите са дали Хипократова клетва и ако някой сглоби нещотакова значи че е луд колкото Вас, направо болен за пари. Докладвайте ми го и ще го видите в много жалко състояние чак сам ще се хареса. На такъв му изваждам черния дроб през носа без да се замисля за последствията , а може и в яма да го залея с бетоновоз.Това ми идва на акъла сега примерно, но и Вие ще сте за трепане и дълбоко заравяне ако склоните някоя слабохарактерна и самозабравила се свръхамбициозна персона към такова кощунство. Рано или късно ще имате достатъчно болести че чак ще ви призлява. Бързайте бавно.
Относно книгата дърпам я и ще я прочета но в съвременния свят окултизма е ми как да го кажа занимание за богати и безгрижни хора Ако момчето има талант да пише не бе нужно да прибягва до този Пи Ар. Искрено се надявам да е да речем като Веселин Ханчев прост комунист но изключителен поет.
"За да останеш за да си потребен...." направо Ботевска жилка - гениален архитект на словото
Ае да млъквам вече че много се отпуснах.
Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 12.10.18 19:00.



Тема Re: Моля, излъжете ме!нови [re: The cursed]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано12.10.18 19:32



Изобщо няма да те лъжа - автора на "Бога на гората" пише прекрасно евалла!
Дано спазва ритъма и при другите си книги - бъдещите! И да не се възгордява.

Пак познаха прогнозата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.