Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 28.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Някакъв опит с херпес  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.09.18 01:23



Сакси, едно не мога да ти отрека и това е че работиш като докторка, имаш някакъв опит и го споделяш тук - а това е ценно! Казвам го защото често ми се налага да влизам в спорове с теб, от което не ми остава време да изразя и малко благодарност



Понеже предполагам че пак ти ще бъдеш тази, която ще отговори на въпроса ми

Знаете ли как стоят в България нещата с лечението на вируса на херпес - в цивилизования свят доколкото разбирам хората взимат хапчета, които разреждат съдържанието му, облекчават симптомите и най-вече - намаляват драстично шанса за предаването му между сесуалните партньори. Как стоят нещата в България - правят ли се изследвания и резултатите точни ли са, тези лекарства достъпни ли са и поемат ли се от Здравната каса, как следва да се процедира, ако някой има херпес?



Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.09.18 15:25



Херпес вирусите са голяма групи вируси. Те предизвикват различни заболявания.
Едни от тях са причина за варицела и херпес зостер, например.
Други - Херпес симплекс тип 1 и тип 2, засягат областта на и около устните и гениталиите съответно.
Да, има изследвания, които доказват инфекцията. Но още от прегледа, лекарят може да се насочи към диагнозата. После да даде указания на пациента към определено изследване.
Назначава се антивирусно лечение, може да е под формата на перорална форма (през устата), също и локално.
Мисля, че това лечение не се поема от Здравната каса. Не съм се интересувала специално, но почти съм убедена, че е така.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.09.18 23:23



как следва да се процедира, ако някой има херпес
________________________________________________
Разлепя ти се снимката във входовете на блока дето живееш, на стълбовете, по спирките, на работата ...
За да бягат всички от теб като от прокажен.





Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано13.09.18 09:34



Абе накратко - какъв съвет следва да дадеш на приятелката ти, която намираш за секси, но категорично не смееш да спиш с нея, защото си виждал как тези рани се появяват по устните й и не искаш да ти го лепне?

Неудобно ми е да не я засегна и сдухам, но ми се ще да започне да си пие хапчетата против предаване на вируса, а след това аз може и да размисля





Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано13.09.18 09:39



Не се смей, брат - съквартирантът имаше херпес, и ползвахме едни чаши, прибори за хранене и т.н. - и мен ме беше страх дали си ги мие хубаво и т.н., за да не ми го лепне. Гледах съответно моите чаши да си ги държа настрана и т.н. - но без да прекалявам естествено, така че може и да ми го е лепнал - след като в САЩ го има всеки трети или шести...

И все пак - като става дума за мацка и качествен секс е друго - щото там няма да има задръжки ако нещо такова стане...



Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.09.18 11:07



Виж сега, при настъпило заразяване, вирусът си остава в организма и в определени моменти - стресово преживяване, простуда, заболяване със спад на имунната защита и др., инфекцията се активира и тогава именно се появяват обривите.
В такъв период човекът е силно заразен за околните, поради което е задължително да се избягват целувки, интимен контакт; ползват се индивидуални прибори, съдове, тоалетни принадлежности, хавлии.
Това са неща, които могат да бъдат съобразени поне.

А ти защо не си направиш изследване, от което може да се разбере дали си носител на вируса, макар да си видимо здрав и да нямаш оплаквания. Възможно е вече да си се ,,срещал" с него; има хора, които не знаят, че е така.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.09.18 11:17



Относно приятелката ти - съвсем спокойно разговаряйте с нея, не виждам защо някой трябва да се засяга.
Примерно, и един възрастен би следвало да знае, че не бива да целува дете, ако е с лабиален херпес в момента. Въпреки че, аз помня , че като ученичка съм имала познати момчета и момичета с видим обрив, които са се завирали в лицето ми, шушнали са ми нещо до ухото, може и някой да ме е целунал, пък аз никога не съм боледувала от херпес симплекс.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано14.09.18 10:48



В отговор на:

А ти защо не си направиш изследване, от което може да се разбере дали си носител на вируса, макар да си видимо здрав и да нямаш оплаквания. Възможно е вече да си се ,,срещал" с него; има хора, които не знаят, че е така.



Защото питах в две лаборатории и ми обясниха, че за херпес не тестват, понеже почти всеки го има и нямало смисъл.



Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано14.09.18 10:51



В отговор на:

Относно приятелката ти - съвсем спокойно разговаряйте с нея, не виждам защо някой трябва да се засяга.



Защото не ми е достатъчно близка. Не може просто така да й изтресеш "ами аз се чудя дали си заслужава да спя с теб, защото мисля че имаш херпес". Ти как би реагирала

Редактирано от Chromosom на 14.09.18 10:51.



Тема Re: Някакъв опит с херпеснови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.09.18 16:40



Със сигурност има лаборатории, в които се правят изследвания за херпес симплекс вирус тип 1 и 2. В кръвен серум се търсят антитела.
Иначе, от пресни лезии може да се вземе материал, което ще докаже диагнозата, но случаят не е такъв.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.