Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Чета и си мисля  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано10.08.18 18:05



Сега чета новините

чета коментарите и попадам на този коментар писан от не знам кой си
Политиците и докторите ни са като всички нас - българи. Строителите, плочкаджиите, водопроводчиците, автомонтьорите, хотелиерите, зарзаватчиите, журналистите, шофьорите, ватманите, пилотите, военните, полицаите. Не са внос. Наше производство.

Всеки мрази и прее"ава другия когато му падне и после, на свой ред бива прее"аван от следващият. Лекарят прее"ава автомонтьора, автомонтьора пре"бава водопроводчика, водопроводчика прее"ава хотелиера, хотелиера прее"ава полицая, а полицая прее"ава лекаря като го глоби за измислено нарушение. После лекарят измисля заболяване на зъболекаря и го прее"ава. Кръгът се затваря. Въртят се едни и същи пари, които нищо не полезно не правят, но се облагат с ДДС.

Заради това сме на това дередже. Да не кажа хал.
Нещо нямам желание да чета коментарите по-надолу.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: vla1]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано10.08.18 18:36







Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано10.08.18 19:06







Тема Re: Чета и си мислянови [re: vla1]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано10.08.18 19:34



Кво са хилиш бре?





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано10.08.18 21:48



Не се хиля смигам бре.Къде е Саксън да не е отпуска не съм захождал тука отдавна





Тема Re: Чета и си мислянови [re: vla1]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 00:30



Де да знам де е Саксън. Не и разписвам аз отпуската. Разписвам ама на други...
И ти ся какво очакваш? Гарван да извади гарвану очото ли?
Ми няма как да стане.
И да има постове по въпроса от медици, то ще са в стил:
"нормално е лекар да има на влог 4 000 000"
"къв е проблема доФтор да има 8 луксозни апартамента"
"къф е преблема дофтор да има автопарк от луксозни автомобили + Порше"
Та така де, глас в пустиня.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор vla1 (непознат )
Публикувано11.08.18 05:19



Да вкараме малко пушек в КошерА



Тема Re: Чета и си мислянови [re: vla1]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 16:41



Нормално е водещите имена в лекарските среди, постигнали много, занимаващи се с оперативна дейност, да получават справедливо възнаграждение за труда си.
Намирам го за редно. По цял свят е така. Че кой кардиохирург или неврохирург, шеф на голямо лечебно заведение, не разполага с пари, имот и коли?
Тук в България им казват богаташи, докато в другите цивилизовани държави такива лекари са просто хора, получаващи адекватно заплащане за своята работа.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 16:47



Защо никой не вижда, че един продавач или сервитьор нерядко работи за повече пари отколкото един добър лекар?

Само няколко коментара прочетох под материала. Имаше разумни, но и глупави, че и злобни.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: vla1]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 18:24



Видя ли ся, кво ти пеех за гарвана?





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 19:02



Не е по гарвански. Почти всеки човек мисли същото, което съм написала, нищо че не е медик... само че, не в България, явно.

Че мен един чужденец ме беше питал дали имам вила в чужда държава, защото според него е съвсем нормално. Аз така се разсмях, че човекът каза, че дори единствено затова си струвало питането.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 19:23



А ти що нямаш вила в чужда държава ма???





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 19:28



Защото съм редови български лекар, не мутреса. Или богата наследница.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 19:36



Не, не е нормално в държава където средната заплата е 1000 лева (отскоро) и средната пенсия е 360 лева и някой да държи над 6 000 000 на влог, да има 15 апартамента плюс другото.
Добър, лекар, добър лекар ... колко да е добър че да е спечелил толкова?
На такива им се вика мошеници - без оглед колко добри специалисти са.
Поне 90% от имането му е най-малкото незаслужено, да не кажа престъпно придобито - независимо от иначе привидно документалната изрядност.
Та те така ...



Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 19:38



И щото вероятно не си мошеничка като въпросния шеф на НЗОК...





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 19:48



Не съм мошеничка. Със сигурност не съм.
Но въпросните управители би трябвало да получават хубави заплати както за тази си дейност, така и като практикуващи лекари (тези, които са такива), и никой да няма съмнение откъде идват техните парични средства.

Все пак повечето са хабилитирани лица, не забравяй.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 20:04



Възможно е да притежава незаконопридобити средства, но би трябвало да си ги е изкарал с труд. Точно защото е кардиохирург от висок ранг. В другите страни е така. Не знам защо в нашата, много хора злобеят, да, направо злобеят, срещу това.

Необразовани младежи не желаят да работят за под 1000-1200 лева. И тези същите ще скачат срещу лекарите, учили години наред и работили, че взимали повече от тях.
Не съм съгласна!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано11.08.18 21:37



Единственият период през който в Б-я не е имало гражданска война е времето на Тодор Живков. Днес пак сме в гражданска война. Наще срещу по наще, Левски с/у ЦСКА , БДЖ с/у всичко което не е БДЖ, милионерите с/у по милионерите и за това все по така ще става изобщо не си правете илюзии за лабаво- Лабаво нема!специално талантливите поети срещу още по специално талантливите и по такивата поети. Жалка работа сме . Лично аз не искам да зная нищо за кирливите ризи на тоя лекар или на оня зъболекар или на третия началник на т.нар. здравна каса. Плащам си вноските когато мога - все още мога, ходя си на лекар кога потрябва - все още има лекари и това е.Е малко ме боли като си спомня какво се сътвори от санаториума за деца какъв парколес от див орех и съборетини е, но не е моя работа нито моя заслуга. На война като на война както се казва. Мръсничка и безкрайничка и ненаситничка. Бе в Горна Баня кой прати ракетата знае ли някой кой запрати ракета в Горна Баня през Сръбско-Американската война?

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 22:09



И като са хабилитирани лица да не са с по два у...я ???
У нас хабилитирани лица с лопата да ги ринеш.
Хубава заплата, хубава заплата ... колко хубава?
Благодарение на такива мошеници останалите лекари няма никога да вземат достойна заплата.
Такива като този им я изяждат.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 22:26



Ти ся бъзикаш ли се с мен? Незаконно придобити средства изкарани с труд...
Ми тогава подлежат на конфискация а индивида към Белене да чука камъни.
И не, в другите страни не е така.
Там няма такова неравенство в заплатите - демек ножицата в заплатите не е чак толкова разчекната като у нас.
Имаме Х работника внасящи Y здравни осигуровки и това е в КАЦАТА.
Както ви го разпределят. Един такъв като оня изяжда горницата до достойна заплата на поне 50 като Вехтия.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 22:31



За ракетата дето отнесе този покрив ли питаш?





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 23:16



Не, просто започващ кариера като психолог, примерно, реве, че му дават 800 лева заплата. С много идиоти работел...
Аз го гледам и си мисля, че и аз работя с идиоти, и в момента дори, но съм лекар... и няма как да го кажа, а ей Богу, с доста идиоти работя.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 23:32



Блазе ти за изобилието от идиоти.


При мен са по-малко но пък са постоянни и почти няма текучество.
P.S. Пак останах сираче. Завчера уволниха поредния ми шеф...



Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 23:45



Защо не ме направят министър-председател или президент на републиката? Пет пари не давам за сумата, която ще получавам. Честно.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.08.18 00:05



По-добре недей. Теа никакви пари не взимат. Я виж какво са декларирали:


По-добре шеф (хабилитиран или рехабилитиран ) на някоя клиника та да си точиш спокойно КАЦАТА.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.08.18 10:23



Благодарение на такива мошеници останалите лекари няма никога да вземат достойна заплата.

Всички лекари би следвало да получават достойни заплати, защото колкото и да си обичат работата, все пак никой не би работил, ако подценяват непрестанно труда му.

Преди малко слушах интервю с млад колега. По радио ,,Хоризонт". Д-р Борис Зарков от ЦСМП - София. На 26 години.
Личеше си, че си харесва професията. Каза, че натрупвал положителни емоции като спасявал животи и се борел за човешкото здраве.
Не съм съгласна един такъв човек да получава нищожна заплата в сравнение с други с далеч по-ниско образование и носещи по-малка отговорност.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.08.18 10:37



По-добре шеф (хабилитиран или рехабилитиран ) на някоя клиника та да си точиш спокойно КАЦАТА.

Кацата точи мен. Това е истината. Защото санкциите за превишен брой направления са жестоки.

Иначе, в предишната ми работа една колежка беше казала, че трябва да ме причакват и да ми взимат портмонето, за да не давам пари на пациентите, тъй като има такива, които постоянно искат.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.08.18 11:50



P.S. Пак останах сираче. Завчера уволниха поредния ми шеф...

Обещавам ти, че при мен няма да останеш сираче. Смятам да ти бъда вечен модератор.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.08.18 12:03



Я се дръж прилично!





Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано12.08.18 12:10



Колко достойни заплати? Никога не съм казавал че някой трбва да взима за труда си недостойна заплата.
И не става дума само за лекарите.
Примерно един инженер на добра позиция или ценен IT спец ако взимат по 3000 лева то колко е достойно за един лекар?
Бил той РЕхабилитиран или селска пръчка???



Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано14.08.18 11:55



В отговор на:

Защо не ме направят министър-председател или президент на републиката? Пет пари не давам за сумата, която ще получавам. Честно.



Щот не ставаш за тази работа. Та ти един форум не можеш да модерираш без да се караш с пишештите

И не виждаш кусурите в системата - как ще ги оправиш? Ще почнеш да трупаш пари като оня, щото си голяма работа, а после лекарите - ами кво реват че работят за под 800 лева, с какво са придобили опита и заслугите, че да работят за повече?



Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.08.18 15:45



Примерно един инженер на добра позиция или ценен IT спец ако взимат по 3000 лева то колко е достойно за един лекар?

Един лекар, работещ в ЦСМП, не бива да взема по-малко от 1500 лева. Още при започването там.
А Вехтия беше казал за далеч по-ниска заплата след увеличението, което получиха преди време.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.08.18 15:52



Щот не ставаш за тази работа. Та ти един форум не можеш да модерираш без да се караш с пишештите

Точно политиците участват в яки разправии.
Аз не се карам с никого тук, освен с теб. Като не пишеше 3-4 месеца си беше мирно и тихо положението в клуба.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано18.08.18 00:37



Мирно и тихо като в моргата



Политиците или наш' те политици? Има разлика. Ония там на жълтите павета са всичко друго ама не й политици. Ако искаш такъв цирк да правиш - ставаш

Ама не знам отде ти дойде идеята - един модератор те направихме на форум, и политик реши да ставаш.

И не отговори на въпроса как ще оправиш кусурите на системата, като не ги виждаш



Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано18.08.18 22:03



Да именно ма ся друга тема ще зачеша днес гледах едно попче май от Рилския и знаете ли кво каза попчето ...Разбираш ли значи нас ни карат да искаме пари от миряните та да построят българска църква в Лондон щот сите други си имат и румънци и гърци и вся остальная сволоч, само ний си нямаме ... Сметай кви бакалски сметки Хидразине се люпят в висшите попешки среди и продължава попчето...бе тия квито пари вземат по ингилизко, един да отвори кесията и две църкви ще построи , а те искат от нази храм Божи да им построяваме на тях ние дето кви заплати вземаме и на какъв огин са печем... Тва каза чилякътНе не ми пука и не ме интересува но знам ли защо се сещам за един големец военен - американец де се изцепи по телевизията ли беше на представяне на Ю Ес Ей посланика в Бургас ли беше и рече ...Ние сме дошли да вземем не да дадем.Та ние вече нямаме чувство за лично достойнство камо ли държава да отстояваме всеки от де дошъл се пари иска Иска ама няма т.е . има ама само на думи и в бакалските сметки де им викат изследвания от типа средната у нас ...е ... тинири минтири иляди, а то ората бухат по 10 и повече часа за 300- 400 камъка. А сега по сериозно Преди Андропов в СССР съотношението на заплатите работник/ чиновник е било 13 към едно а сега е 260 хиляди към едно нъл разбираш ти мое и 4 бона да вземаш но те са 260 хиляди пъти по малко от заплатата и приходите на един голям чиновник. Ако речеш да апострофираш че днес СССР няма и Б-я не е Русия казвам ти помисли си пак ако трябва прескочи до Москва и им погледни светофарите - същите като нашите ама два порядъка по големи. А и ... кой янките ли ще ни пращат газ от техните находища ли - пука им че им дреме за нази на сегашните ни братя по оръжие.Аз мисля че нашите лекари, нашите архитекти, нашите инженери, нашите учители, са много по добри от средния за света стандарт и мисля че поне още 20 години ще сме в състояние да се превърнем отново в държава.Въпреки "помоща" на докарани от всякъде огромни специалисти.Огромни огромни колко до са огромни - помниш как Г. Иванов спаси и себе си и Рукавишников и цялата мисия. Или и тва е лъжа?
П.С. Нашите политици не са глупави никак даже, народът ни е разединен и все още вярва че свободата идва сама и най важното отучен е да уважава парата, а парата иска голяма грижа. Тя е само инструмент всеки който я заобиколи тая проста истина неминуемо потъва като река в пясък, па бил то и политик и лекар и инженер и поп.До сега бившата западна Германия е инвестирала в бившата източна Германия около трилион и половина това са 1500 самосвала Камаз пълни с по 14 тона пачки от по 100 долара или 21тона злато общо но явно инвестицията си заслужавала. А нашите пари къде са? В търговските вериги са и по индийското крайбрежие в вид на скраб, а моето оръдие С 60 е някъде в Африка теглено от овехтял джип.И на всичкото отгоре ще получим само безплатно прекръстване когато му дойде времето ако не се вземем в ръце най сетне.

Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 18.08.18 22:49.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано18.08.18 23:37



...ако трябва прескочи до Москва и им погледни светофарите...
________________________________________________________________
Прескочих миналата късна есен. Не съм се заглеждал по СЕМАФОРИТЕ.


И квооооо.... ???



Тема Re: Чета и си мислянови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.08.18 01:25



Политиците или наш' те политици? Има разлика. Ония там на жълтите павета са всичко друго ама не й политици. Ако искаш такъв цирк да правиш - ставаш

Всички политици правят скандали и циркове, не говоря само за нашите. Че и държавните глави включително. Тръмп и Ким Чен Ун се наричаха преди месеци един друг ,,луд" и ненормален, и още нещо подобно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.