Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 19:02



Не е по гарвански. Почти всеки човек мисли същото, което съм написала, нищо че не е медик... само че, не в България, явно.

Че мен един чужденец ме беше питал дали имам вила в чужда държава, защото според него е съвсем нормално. Аз така се разсмях, че човекът каза, че дори единствено затова си струвало питането.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 19:23



А ти що нямаш вила в чужда държава ма???





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 19:28



Защото съм редови български лекар, не мутреса. Или богата наследница.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 19:36



Не, не е нормално в държава където средната заплата е 1000 лева (отскоро) и средната пенсия е 360 лева и някой да държи над 6 000 000 на влог, да има 15 апартамента плюс другото.
Добър, лекар, добър лекар ... колко да е добър че да е спечелил толкова?
На такива им се вика мошеници - без оглед колко добри специалисти са.
Поне 90% от имането му е най-малкото незаслужено, да не кажа престъпно придобито - независимо от иначе привидно документалната изрядност.
Та те така ...



Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 19:38



И щото вероятно не си мошеничка като въпросния шеф на НЗОК...





Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 19:48



Не съм мошеничка. Със сигурност не съм.
Но въпросните управители би трябвало да получават хубави заплати както за тази си дейност, така и като практикуващи лекари (тези, които са такива), и никой да няма съмнение откъде идват техните парични средства.

Все пак повечето са хабилитирани лица, не забравяй.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.18 20:04



Възможно е да притежава незаконопридобити средства, но би трябвало да си ги е изкарал с труд. Точно защото е кардиохирург от висок ранг. В другите страни е така. Не знам защо в нашата, много хора злобеят, да, направо злобеят, срещу това.

Необразовани младежи не желаят да работят за под 1000-1200 лева. И тези същите ще скачат срещу лекарите, учили години наред и работили, че взимали повече от тях.
Не съм съгласна!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано11.08.18 21:37



Единственият период през който в Б-я не е имало гражданска война е времето на Тодор Живков. Днес пак сме в гражданска война. Наще срещу по наще, Левски с/у ЦСКА , БДЖ с/у всичко което не е БДЖ, милионерите с/у по милионерите и за това все по така ще става изобщо не си правете илюзии за лабаво- Лабаво нема!специално талантливите поети срещу още по специално талантливите и по такивата поети. Жалка работа сме . Лично аз не искам да зная нищо за кирливите ризи на тоя лекар или на оня зъболекар или на третия началник на т.нар. здравна каса. Плащам си вноските когато мога - все още мога, ходя си на лекар кога потрябва - все още има лекари и това е.Е малко ме боли като си спомня какво се сътвори от санаториума за деца какъв парколес от див орех и съборетини е, но не е моя работа нито моя заслуга. На война като на война както се казва. Мръсничка и безкрайничка и ненаситничка. Бе в Горна Баня кой прати ракетата знае ли някой кой запрати ракета в Горна Баня през Сръбско-Американската война?

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 22:09



И като са хабилитирани лица да не са с по два у...я ???
У нас хабилитирани лица с лопата да ги ринеш.
Хубава заплата, хубава заплата ... колко хубава?
Благодарение на такива мошеници останалите лекари няма никога да вземат достойна заплата.
Такива като този им я изяждат.



Тема Re: Чета и си мислянови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.08.18 22:26



Ти ся бъзикаш ли се с мен? Незаконно придобити средства изкарани с труд...
Ми тогава подлежат на конфискация а индивида към Белене да чука камъни.
И не, в другите страни не е така.
Там няма такова неравенство в заплатите - демек ножицата в заплатите не е чак толкова разчекната като у нас.
Имаме Х работника внасящи Y здравни осигуровки и това е в КАЦАТА.
Както ви го разпределят. Един такъв като оня изяжда горницата до достойна заплата на поне 50 като Вехтия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.