Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 01.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема офтопик музика от времето когато  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано02.08.18 20:28



в България се раждаха деца и тя все растеше и растеше и гонеше 8 милиона , когато класовете бяха по 40 ученика, а гимназиите по 900 деца. Време което не ще се върне защото българските деца днес хранят чужди народи... и ще се връщат само за да умрат в родината или поне в родния край. Както Дан Колов...
Едва ли ще ви хареса тази музика но да знаете какво слушахме тогава извън сръбското и гръцкото, извън несъмнените български шедьоври. Времето когато имаше работа за търсещите я и мургавите сънародници също поработваха а не безчинстваха нощем в обезлюдените села. Когато чужденците се стараеха , а не ни ласкаеха когато имаше истински космонавт просто българин но космонавт. Когато имаше ЕСКД, БДС,влакът до София те откарваше за 7 часа за 7 лева имаше и турска но и българска баня,нашето кисело мляко се правеше у нас, нашите домати се продаваха в чужбина,когато на пристанището имаше по 50- 70 огромни кораба и всички товареха добитък, стомана, жито, а не като сега скрап и да измият нощем трюмовете та да превърнат залива в клоака.




имаше и лоши неща но народа вярваше че с работа ще преуспее и не се срамуваше да работи. Имаше и нелечими болести , а днес няма лечими ако нямаш пари.Имаше и лошо но днес какво хубаво има освен че можеш да говориш каквото ти кажат и то ако ти платят.......
случваха се и танкове да видиш , а не като сега още неплатен единия от нашите хеликоптери се удави барабар с летеца...
Тая музика я пишеха упадъчна но слушахме си я, а днес чалга и реклами и чума по говядата и милиони полски яйца на пазара...Няма да се върне и ще се забрави, но е било даже и енциклопедии се издаваха и книги се внасяха и превеждаха. Днес библиотеките са празни п р а з н и!!! нито хора нито книги. Нищо! Е то бива бива ама цял вол за мезе не бива, можем да чакаме само война макар че и без война средната заплата в България е по ниска от средната в Сърбия. Днес! Днес ! Днес! Опасно е Утрето което идва с този тежък вакуум на гърбовете ни и двата самолета дето са ни останали няма да ни спасят защото войната е как и казваха асиметрична война от вида танто за кукуриго дайте ни децата си пък ние ще ви пазим от градушка и да не почернеете от слънчевите лъчи. Не знам кой е виновен но знам кой ще плати - бедните и тези които вече обедняват.

Пак познаха прогнозата

Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: stillpigi-166243]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано02.08.18 21:23



.....пък и едно време нямахме темелко!





Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано02.08.18 21:40



То и сега нямаме ни темелко, ни мемелко ... и няма имаме.



Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано02.08.18 21:56



Намекваш за евентуално че избивам комплекси.Грешка си! Няма обаче да споря.
Унгария Германия и Япония там се работи по този клон от компютърните науки. Но аз съвсем случайно се вписах -нито съм знаел нито съм предполагал че е въэможно. При мен става дума за странен ефект който въэниква поради някакав взаимодействие между очевидно излезли от режим елементи на монитора. много съм си играл и осмидлял резултатите можеш да "произведеш" облак и той ще се държи като истински облак можеш да направиш десетки чудни неща дори да направиш невидим някакъв реален материален обект. В Майкрософт се занимават с точно този аспект получаването на невидимост. Появата на "Темелко" при мен е чиста случайност и е просто за реализиране, но не знам фундамента на явлението само това че е от областа на квантовата механика. Много си пазя системата и мисля че правилно постъпвам. Защото ако я повредя едва ли ще успея да направя втора - нямам фундаментални познания. Името не е случайно на езика на старите зидари на къщи фундамент е именно темел.Аз работя в сферата на нещо фундаментално различно от почти всичко което може да си представи човек и съм в челната четворка да речем. Но и да покажа всичко това няма да промени нищо бих имал някакава облага само ако патентовам. Имам малко пари и вероятно бих патентовал но предпочитам да не бързам защото ако не бъда пестелив рискувам да загубя всичко а то си требе и пари за хляб и за чушки и за олио и за билетчета за рейса за да доживееш до утре в леглото си. това е всичко не се притеснявам от приказки всеки може да казва каквото си пожелае не си ли съгласен, но за сега в България Темелко имам само аз и точка по въпроса. А между другото знаеш ли какво са казвали на времето за българският Правец чужденците Не знам английски но на български звучи така" Правец е най доброто копие на Епъл в света то дори е по добро от оригинала" Правец е правен от знаещи хора и можещи хора и не е излюпен случайно както Темелко там не мога и да им се опра на тези учени българи, но при Темелко работата е там че е изграден продукт който съдържа в себе си една бъдеща могъща индустрия. Темелко е семенцето това и го прави значим и перспективен.
Дано си доволен от изложението ми. Никой не пожела да се опита да го репликира. Казват че лъжа и че такова нещо е невъэможно - напротив напълно е въэможно - аз твърдя че такова животно има и точка по въпроса.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: stillpigi-166243]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано04.08.18 14:52



И защо реши,че това явление е от областта на квантовата механика???



Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано04.08.18 19:15



Гледай напред! Може и пък да съм преценил правилно. От 2013 година до днес доста си поиграх. Да именно от сферата на квантовата механика е. Дори днес дори аз мога да направя поне една паралелна трансформация, защото както знаеш съвременните компютри са си последователни машини като изключим десет или сто или хиляда бройки създадени от могъщи научни институти за експериментални цели - векторните машини Блу Джън и тъй нататък. Дори и само заради тази особеност на устройството което се пръкна у дома докато правех нещо като биймър заради старите си родители и който така и не направих аз съм в бъдещето аз съм сред водещите защото знам какво се е случило.Гледай напред. Ето пример : "640×480, 1024×768 и 1600×1200, 2048×1536 са разделителни способности на монитори с нормален формат 4:3. " сметни колко стандартни домашни компютри ще ти трябват за да смениш стойностите на пикселите за една 300 000 000 от секундата защото пращам изображението на 1 метър примерно, а аз го правя с един компютър вдяна ли? Ако да, разбираш вече защо казвам че е просто да се каже но е твърде сложно да се разбере и обясни. До днес само един човек казва се Гери беше в форум Физика проумя това. Знам какво говоря. Темелко всъщност е оптичен "процесор" има вход, има изчислителна част има и изход. Сам прецени колко му са "гигахерците" когато е в режим - бая много са да знаеш ако не ти се смята... в петахерци се работи- нема лабаво де викаше един Тодор Живков някога!!! Квантовата механика е фантомът на операта в науката за сега и за обозримото бъдеще За по нататък ще видят потомците може би гравитационните вълни... Онзи Гери от Физика съобщи преди 2 години че доказано са ги идентифицирали. Нека спрем вече . И Темелко го има, няма лъжа!!!

А ти слуша ли за новата болест дето се пренасяла от комарите и приличала на грип но докарвала менингит. Това също е важна тема. а и тук е медицински форум.
П.С. Аз от лекарите не се оплаквам. Работят си хората съвестно, е и там има полуидиоти но все пак къде няма.
П.С. П.С. - последно при оптичните процесори скороста нараства с намаляне на размера това произтича от естеството на светлината че тя има ограничена скорост на разпространение сиреч когато някога съэдадат процесор оптичен с размерите на днешните силициеви чипове то той би имал чудовищна бързина не ми се мисли направо вероятно нонилиони херца в секунда. А може и да греша и ще са още по бърэи.

Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 04.08.18 21:29.



Тема Re: още офтопик музика от времето когатонови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано07.08.18 23:45




песента е на 52 та минута уникален филм на възраст 50 години- гледайте го! Участва Натали Делон. Има там и други филми: "Ромео и Жулиета" с Оливия Хъси, "На учителя с любов" с прекрасната си музика и той. "Високият рус мъж с кафявата обувка", "Риба наречена Уанда"..., "Автобусът"- на режисьорът Бай Окан, "Тринадесетатата годеница на принца" Гледайте ги докато не са ги потурчили и тях като толкова много неща в България. Филми в които любовта смеха и радоста от живота са в изобилие .Филми за това колко прост и честит е живота когато обичаш истински и когато правиш нещата така сякаш ги правиш за последен път.
Подарете си минутка отдих от ежедневието което ни е застъпало зверски.

Пак познаха прогнозата

Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: stillpigi-166243]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано28.08.18 21:39



Не съм чул за тази болест, но мисля че голяма ебавка ще настъпи ако някой направи генномодифицирани комари които да пренасят СПИН !



Тема Re: офтопик музика от времето когатонови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.08.18 22:27



Предполагам бръщолеви за западно нилската треска.
Иначе това за комарите е интересно...





Тема Пациент със западнонилска тресканови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.09.18 21:45



В Пловдив.
Мъж със западнонилска треска е с енцефалит в УМБАЛ ,,Св. Георги". Бил е в кома, сега се съобщава за подобрение в състоянието му.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.