Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 19.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Новости в българската и световна медицинанови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.03.18 15:16



Не обичам да си служа с линкове, но няма как иначе, защото искам да ви покажа материал относно извършена операция на мозъчен тумор чрез иновативна технология.
В Плевен. От проф. Николай Райнов.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.03.18 15:25



Мисля, че същият неврохирург оперира журналистката от БНР Станислава Пирчева, за която се набираха парични средства в края на 2017-та година в благотворителна кампания.
Само че, операцията беше в Германия.
Дано да е вече добре жената.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.18 14:20



Вчера си говорих с една студентка по медицина в София - питах я как е, и тя ми каза че накратко всичко е отвратително, материалната база е под всякаква критика, учителите са пълни простаци, и няма никакво желание да продължи тук първо защото не й е приятно да се обучава на такова място, и после защото не е съгласна да работи за 2000 лева след това (не знам как ги е изчислила колко ще получава - аз доколкото ви слушам всъщност са доста по-малко).

Както ясно личи от статията (която съвсем набързо прехвърлих), хирургът цял живот е работил в Германия, т.е. това ако е някакво постижение, то е на германската медицина, а не на българската. Тук за много по-елементарни операции хората ги е страх да отидат на лекар, понеже ще ги нарежат с първобитни средства и осакатят. Има и изключения, но са малко.

Не знам дали си даваш сметка, ама казват че методът се използва от 20 години в чужбина. Ти си озаглавила мнението си "Новости..." Т.е. в България нещо, което се използва от 20 години, и което е необходимо за да се спаси човешки живот, се смята за новост. Прави си изводите. А, забравих - правенето на изводи не е по твоята част, ти предпочиташ да си повтаряш квот' си знаеш

Редактирано от Chromosom на 24.03.18 14:38.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.18 14:43



Твоята позната, студентка по медицина, която казва, че ,,всичко е отвратително" , че ,,учителите са пълни простаци", и че тя не би работила ,,за 2000 лева" е един идиот, който и за санитарка в медицинско заведение не става.

Тази персона е срам за българските студенти. Ще използвам последно чутото от проф. Вучков - ,,платен пияница", това е тя.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.18 14:47



Аха, добре, щом казваш



Наистина си лекарка от класа - и в крак с времето, и с добър етикет, абе всичко шес'

Между другото добавих още малко накрая на поста, не знам дали си видяла - още пояснения за схватливата ти глава

Редактирано от Chromosom на 24.03.18 14:48.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.18 15:14



Не, аз нищо не лепя. Твоята позната е мятала етикетите.
Дали е само мързелива, или е и двойкаджийка, не знам. Но как ще определя тя какви преподаватели я обучават? И всички били простаци! Не може един дебил да определя кой е простак и кой не.

Тази жена трябва да бъде изхвърлена от МУ. Или от СУ, ако следва там.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.18 15:31



Не ми се говори повече с теб - много си ми куха.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано24.03.18 20:31



Интересна дискусия се заформила тук...
Изчакайте малко, отивам за пуканки.





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.03.18 07:57



Опитваш се да бъдеш бяла и добра, но и силна и отговорна, смела и креативна.
Всичко е напразно.
По време на така наречената Бел Епок светът най сетне намира своя господар в лицето на технологичната революция. Технологичната революция е патент на западната цивилизация позволяващ висок жизнен стандарт. В един момент, обаче се разбрало, че вътрешният пазар се пренаситил и ще трябва останалият свят също да потребява. Да потребява, не да произвежда, за да има висок жизнен стандарт на Запад.
Ето колко просто нещо е световната политика.
Така, че ти нямаш никакъв шанс. Българската медицина също. Още по времето на социализма нашата преподавателка по политикономия, проф. Полякова, беше прозряла, че капитализма ще ни държи 20-30 години назад в развитието. Всъщност тогава думата „държи“ не беше точна, защото социализЪма се бореше с всички сили, но уви … Сега обаче наистина ни държи в калта съвсем безпроблемно.
Сори, но наистина нямаш шанс в новостите. И българската медицина също. И останалия свят, и той няма, освен, ако не е западен. Може да ползваш само трохички.
Никой няма да ти пречи да бъдеш Дон Кихот. Нашата мила студентка, обаче, инстинктивно е усетила, че към края на пътя ще се види възседнала el Burro.
Всеки обаче има шанс. Вашият, медицинския, е да останете в полето на корупцията.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: bipet]  
Автор Chromosom ()
Публикувано25.03.18 14:10



В отговор на:

Опитваш се да бъдеш бяла и добра, но и силна и отговорна, смела и креативна.



Айде стига сте й сваляли пишки на тая бе - няма ли един мъж в тоя форум да й каже че не струва?

Седнала да ми обяснява как познатите ми са дебили и да ми пише за "новостите" в медицината, практикувани от 20 години, как дошли в България. Ама с една такава малоумна гордост точно стил комунистическо пионерче дет се радва на господаря. И се зъби кат й кажеш че господарят е лош, щот я е страх иначе той да не й го начука




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.