Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Новости в българската и световна медицина  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.03.18 15:16



Не обичам да си служа с линкове, но няма как иначе, защото искам да ви покажа материал относно извършена операция на мозъчен тумор чрез иновативна технология.
В Плевен. От проф. Николай Райнов.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.03.18 15:25



Мисля, че същият неврохирург оперира журналистката от БНР Станислава Пирчева, за която се набираха парични средства в края на 2017-та година в благотворителна кампания.
Само че, операцията беше в Германия.
Дано да е вече добре жената.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.18 14:20



Вчера си говорих с една студентка по медицина в София - питах я как е, и тя ми каза че накратко всичко е отвратително, материалната база е под всякаква критика, учителите са пълни простаци, и няма никакво желание да продължи тук първо защото не й е приятно да се обучава на такова място, и после защото не е съгласна да работи за 2000 лева след това (не знам как ги е изчислила колко ще получава - аз доколкото ви слушам всъщност са доста по-малко).

Както ясно личи от статията (която съвсем набързо прехвърлих), хирургът цял живот е работил в Германия, т.е. това ако е някакво постижение, то е на германската медицина, а не на българската. Тук за много по-елементарни операции хората ги е страх да отидат на лекар, понеже ще ги нарежат с първобитни средства и осакатят. Има и изключения, но са малко.

Не знам дали си даваш сметка, ама казват че методът се използва от 20 години в чужбина. Ти си озаглавила мнението си "Новости..." Т.е. в България нещо, което се използва от 20 години, и което е необходимо за да се спаси човешки живот, се смята за новост. Прави си изводите. А, забравих - правенето на изводи не е по твоята част, ти предпочиташ да си повтаряш квот' си знаеш

Редактирано от Chromosom на 24.03.18 14:38.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.18 14:43



Твоята позната, студентка по медицина, която казва, че ,,всичко е отвратително" , че ,,учителите са пълни простаци", и че тя не би работила ,,за 2000 лева" е един идиот, който и за санитарка в медицинско заведение не става.

Тази персона е срам за българските студенти. Ще използвам последно чутото от проф. Вучков - ,,платен пияница", това е тя.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.18 14:47



Аха, добре, щом казваш



Наистина си лекарка от класа - и в крак с времето, и с добър етикет, абе всичко шес'

Между другото добавих още малко накрая на поста, не знам дали си видяла - още пояснения за схватливата ти глава

Редактирано от Chromosom на 24.03.18 14:48.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано24.03.18 15:14



Не, аз нищо не лепя. Твоята позната е мятала етикетите.
Дали е само мързелива, или е и двойкаджийка, не знам. Но как ще определя тя какви преподаватели я обучават? И всички били простаци! Не може един дебил да определя кой е простак и кой не.

Тази жена трябва да бъде изхвърлена от МУ. Или от СУ, ако следва там.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано24.03.18 15:31



Не ми се говори повече с теб - много си ми куха.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано24.03.18 20:31



Интересна дискусия се заформила тук...
Изчакайте малко, отивам за пуканки.





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.03.18 07:57



Опитваш се да бъдеш бяла и добра, но и силна и отговорна, смела и креативна.
Всичко е напразно.
По време на така наречената Бел Епок светът най сетне намира своя господар в лицето на технологичната революция. Технологичната революция е патент на западната цивилизация позволяващ висок жизнен стандарт. В един момент, обаче се разбрало, че вътрешният пазар се пренаситил и ще трябва останалият свят също да потребява. Да потребява, не да произвежда, за да има висок жизнен стандарт на Запад.
Ето колко просто нещо е световната политика.
Така, че ти нямаш никакъв шанс. Българската медицина също. Още по времето на социализма нашата преподавателка по политикономия, проф. Полякова, беше прозряла, че капитализма ще ни държи 20-30 години назад в развитието. Всъщност тогава думата „държи“ не беше точна, защото социализЪма се бореше с всички сили, но уви … Сега обаче наистина ни държи в калта съвсем безпроблемно.
Сори, но наистина нямаш шанс в новостите. И българската медицина също. И останалия свят, и той няма, освен, ако не е западен. Може да ползваш само трохички.
Никой няма да ти пречи да бъдеш Дон Кихот. Нашата мила студентка, обаче, инстинктивно е усетила, че към края на пътя ще се види възседнала el Burro.
Всеки обаче има шанс. Вашият, медицинския, е да останете в полето на корупцията.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: bipet]  
Автор Chromosom ()
Публикувано25.03.18 14:10



В отговор на:

Опитваш се да бъдеш бяла и добра, но и силна и отговорна, смела и креативна.



Айде стига сте й сваляли пишки на тая бе - няма ли един мъж в тоя форум да й каже че не струва?

Седнала да ми обяснява как познатите ми са дебили и да ми пише за "новостите" в медицината, практикувани от 20 години, как дошли в България. Ама с една такава малоумна гордост точно стил комунистическо пионерче дет се радва на господаря. И се зъби кат й кажеш че господарят е лош, щот я е страх иначе той да не й го начука



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано25.03.18 14:10



Ня стигне далеч тая "дискусия"





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.03.18 16:13



Седнала да ми обяснява как познатите ми са дебили и да ми пише за "новостите" в медицината, практикувани от 20 години, как дошли в България.

Ти отвори разговор за познатата си. Според нея всичките й преподаватели били простаци; всичко било отвратително.

После плачеш, че имало некомпетентни лекари и с недобро отношение към хората.
Още отсега подозирам какво ще е професионалното и морално поведение на тази бъдеща докторка към пациентите й. Че и меркантилна се оформя. Искала тя 2000 лева, а още не е взела изпита по анатомия сигурно. Че Вехтия с неговия дългогодишен стаж в Спешна помощ, работи за половината от това, доколкото е споделял. И то след увеличението на заплатите.

Какво имаш против новите технологии? Много ясно, че в някои други държави отдавна се работи с такива. Сега е опитан методът в нашата неврохирургия и може да навлезе в практиката занапред.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.03.18 16:15



Не говори с мен, тъкмо да не оклепаш темата безвъзвратно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано25.03.18 16:33



В лекарската професия е най-важен човешкият фактор все пак.
Апаратурата, дори супер модерна да е тя, не мисли, не отхвърля или потвърждава диагнози, не обяснява на болния, не дава насоки за режима и лечението му. Без разсъждаващ, знаещ и отговорен лекар, и най-високотехнологичният метод на работа, губи своето значение.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано26.03.18 04:03



Моята приятелка има две неща, които на теб ти липсват:

1. елементарно възпитание, което не й позволява да хули хората как й скимне
2. реален поглед върху нещата

Както ти казах според мен причината за твоята мания да защитаваш колегите си без изключение, не само добрите но и най-долнопробните, и системата такава каквато е, при положение че всички освен теб знаят колко е прогнила, също се крие някъде във възпитанието ти. Сигурно майка ти и баща ти са били върли комунисти и така са те възпитали



Нищо нямам против новите технологии, просто ти обясних че в статията, която си пейстнала, пише че технологията се използва от 20 години, понеже ти не само не го беше забелязала, ама и три пъти ти го повторихме и още не си го зацепила. Накратко - в статията се казва че тук най-накрая е направена операция, каквато от 20 години се прави в нормалните държави, от лекар от български произход, който обаче е живял, работил, а най-вероятно и учил в Германия. А ти го представи все едно тая технология в България е измислена, при това току-що от български специалисти, и едва ли не сме най-развитите в мозъчната хирургия на света!

Заради такива реакции от твоя страна мисля че приятелката ми има и още едно трето много важно качество, което на теб ти липсва:

3. елементарната способност да мисли с главата си и да разбира какво й се казва

Та ти продължавай да си пееш квот си знаеш, хубаво е да си вярваш, ама не и кат се забравиш...



Тема Роботътнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.03.18 11:23







Тема Иманови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.03.18 11:28



елементарно възпитание, което не й позволява да хули хората как й скимне
Което обаче не й пречи да нарича тези, които я обучават "пълни простаци"? Първо не им е на годините, второ много хляб ще има да изяде докато им стигне нивото. Ако изобщо се дипломира.



Тема Re: Роботътнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано26.03.18 20:47



Тъй Вехтия, тъй ... Иде времето лекарите да бъдат сменени от роботи.
За разлика от лекарите, роботите те не грешат.


А дано ама надали...



Тема Re: Роботътнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.03.18 22:45



Хидразинчо, времето за което (може би)говориш е далече от нашия случай. Въпросния робот е 100% под човешки контрол. Просто един инструмент. Ето какво имам предвид:


Ама като стана дума за времена нека ви занимая със следната история: Преди няколко месеца при нас дойде нов колега - пенсиониран акушер гинеколог. Бил е шеф по Майчин дом, работил по Либия, Етиопия и не знам още къде си. Е, сега е пенсионер, с малка пенсия при това. Иначе нямаше да кацне у Перник де. С "ало" при това. Дотук добре. Ама преди няколко години нещо с уринирането става не наред. Изследва РСА- то, стойностите завишени. опитва се да се ослушва, ама се появява кръв във еякулата. Трябва операцияспор няма. Решава той да се оперира със Да Винчи. Един от двата такива е във Токуда, ако случайно не знаеш. Та отива той в Токуда- та и така и така... Отговора е: Няма проблем, операцията ще Ви струва 10 000(десет хиляди) лева. Моооля?! Няма моля, това е цената. Ама аз съм колега със не знам колко си стаж... Това е цената колега. Довиждане. Е, насочва се колегата към Плевен, където е другият(всъщност първият) Да Винчи. Уговорил си е уж среща с доцент Не-знам койси, онзи го посреща на вратата. Бързал човека за операция в някоя от околните (уж)болници. Какво искате? Ами така и така... Запишете си час за операция при секретарката, ще ви струва 7000(седем хиляди) лева. Ама аз съм колега не може ли...Абе ти да не си дошел да се пазАриш с мене бе?!Обръща му гръб, качва се в луксозния си джип и отпрашва. За пи*ка си майчина. Може би. Колегата се оперира в александровска болница. Без Да Винчи и без доплащане. Ама сега не му ставало... При тоталната простатектомия се прерязват разни нерви и... Е, и това в онова, и душата в Рая не може. Особено ако нямаш нужната сума в наличност. Та това по отношение на времената. Времената са стабилни, нема лабаво. И нема роботи. Че и те ще се изхитрят да искат за вазелин...



Тема Роботнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.03.18 22:55




Ето ти нещо и на руски, нали го предпочиташ



Тема Re: Роботътнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано26.03.18 22:55



Ми Вехтия, вече сме на едно мнение.
Това е днешната медицина и пациентът е ходещ банкомат.
Е тва колко пъти трябваше да го повторя?





Тема Re: Роботътнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.03.18 22:58



Ама не всеки може да тегли! За съжаление. Или може би не...



Тема Re: Роботнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано26.03.18 23:34



Вехтия, и това не е новост бре.
Тоя "робот" е на преклонната възраст от над 30 години.
Още като пусна темата и прегледах това, онова.
Робот е доста силно казано. Просто дистанционен манипулатор с коефициент 5
Демек като си мръднеш ръката с 5 санта инструмента мърда с 1 сантиметър.
Добавена функционалност и защита - не позволява резки движения.
Стартова цена - около 2,5 милиона $ плюс десетки хиляди за ежегодна поддръжка.
С днешните технологии и достъпност на компоненти е лесно създаването на доста по-прецизен такъв "робот"
И то определено на цена доста надолу от да кажем 500 000$
Просто като стане дума за медицина и цените стават като при робота - коефициент минимум х5





Тема Re: Роботнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.03.18 23:40



Що не го писа при по- миналия си пост? Тогава нещата бяха как роботите ще заменят дофтурите. Да нас е новост, което си има и добрите страни- работим с утвърдени технологии. Така да се каже. Пък що се отнася до цените... Ти по- добре ги разбираш тези работи. Нали си бизнесменин...





Тема Re: Роботътнови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.03.18 00:20



Абе интересно е тва за Плевен че има някакви новости и т.н. Я кажете Вехтия и другите доктори (ако четат още такива - обаче без Сакси, щото нейното мнение изобщо не е обективно) имате ли мнение за университета там - става ли, свестни ли са хората най-вече, по-малко ли е корумпиран от тоя в София... Че ме интересува, а тук само като им видях системата за приемане и че ти искат 100 кинта за изпитите и още 2000 за курсове че да ти обяснят на кое изречение да слагаш запетайка ако искаш да те приемат, ми се доповръща. Много ясно че няма да ида да уча там - само да им пълня гушите! После що нямало кадри





Тема Re: Иманови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.03.18 00:34



Вехти, като не си доволен от образованието, което ти се дава, и това е единственото което се предлага в едва кретащата ти държава, какво - да си мълчиш ли? И какво като са по-дърти - това по кой точно показател ги прави по-качествени от нея? Има разлика между това да отстъпиш място на възрастен човек в транспорта и това да "уважаваш" някого само защото е по-дърт - не винаги повече години означават повече морални качества!



Тема Re: Роботътнови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.03.18 00:37



В отговор на:

Ама като стана дума за времена нека ви занимая със следната история: Преди няколко месеца при нас дойде нов колега - пенсиониран акушер гинеколог. Бил е шеф по Майчин дом, работил по Либия, Етиопия и не знам още къде си. Е, сега е пенсионер, с малка пенсия при това. Иначе нямаше да кацне у Перник де. С "ало" при това. Дотук добре. Ама преди няколко години нещо с уринирането става не наред. Изследва РСА- то, стойностите завишени. опитва се да се ослушва, ама се появява кръв във еякулата. Трябва операцияспор няма. Решава той да се оперира със Да Винчи. Един от двата такива е във Токуда, ако случайно не знаеш. Та отива той в Токуда- та и така и така... Отговора е: Няма проблем, операцията ще Ви струва 10 000(десет хиляди) лева. Моооля?! Няма моля, това е цената. Ама аз съм колега със не знам колко си стаж... Това е цената колега. Довиждане. Е, насочва се колегата към Плевен, където е другият(всъщност първият) Да Винчи. Уговорил си е уж среща с доцент Не-знам койси, онзи го посреща на вратата. Бързал човека за операция в някоя от околните (уж)болници. Какво искате? Ами така и така... Запишете си час за операция при секретарката, ще ви струва 7000(седем хиляди) лева. Ама аз съм колега не може ли...Абе ти да не си дошел да се пазАриш с мене бе?!Обръща му гръб, качва се в луксозния си джип и отпрашва. За пи*ка си майчина.




Хаха, е сега очаквам Саксън да нахули Вехтия и да му обясни да не обижда лекарското съсловие, след което да му заключи темата. Освен ако не е продажна и отстъпи от принципите си!



Тема Re: Роботнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.03.18 00:38



Тва пък за бизнесменина от де го измисли бре? Иначе с цените - да, оправям се. Някак.
Аре влачи малко да оплакнеш очите. Ей ти "робот" дето е доста по-робот от оня, Да Винчи.
И най-важното - в пъти, в много пъти по-прецизен от Да Винчи-то.
На 1 минута и 40 сек може да видиш намесата на оператора с манипулатора. Също и на 3:35 минути.
За съжаление и тва е голяма скъпотия.
Само един от инструментите - тези дето сам си взима и си сменя е горе-долу колкото годишната ти заплата.
Приятно гледане.





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.03.18 03:20



Познатата ти (почвам по твоите точки):

1. Няма реален поглед върху нещата
2. Не е възпитана добре

Защото, иначе, не би говорила, че всичките й преподаватели са простаци. И всичко било отвратително. Това просто е невъзможно. Все трябва да има поне 2-3-ма свестни учители и поне едно нещо, което макар само поносимо, не е отвратително.

3. Следователно и не мисли кой знае колко, но по твоите стандарти, щом плюе лекарите като цяло, значи е направо Айнщайн.



Що се отнася до темата, колко пъти ще ми пишеш едно и също, три пъти ли вече?
Да, медицинските новости, които са почнали да се прилагат в нашата държава, не са нововъведения в други страни като Германия, САЩ, Великобритания. Ползват се от 20 години. Ясно е написано.
Къде става дума за нещо различно?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Иманови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.03.18 03:27



И какво като са по-дърти - това по кой точно показател ги прави по-качествени от нея?

Учили са, квалифицирали са се, работили са години наред, добили са опит.
И най-важното - тя слага всички под един знаменател. Подценява труда им и вложените усилия.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Роботнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 09:52



Хидразинчо, с фрези ли ще ме занимаваш бре?

Стругове с програмно управление имаше още по времето когато бях гимназист. Изработката на какъвто ще да е детайл не може изобщо да се сравнява с операция върху човек.



Тема Re: Роботътнови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 09:57



Това е една реална история с реални участници. Скорошна при това. Винаги съм се старал да бъда обективен и да ви запознавам с аспекти на здравеопазването и лекарската професия, които не виждате и/или не разбирате. Ако някой очаква да изнасям сказки или да отговарям на въпроси от рода на "що ми тече сопол само от лявата ноздра, пък от дясната не ми тече"- без мене.



Тема Re: Иманови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 10:08



Така е, по- възрастен не винаги означава по- умен и/или по- свестен. Но те все пак са дипломирани лекари, повечето със специалност. Някои със повече години стаж отколкото тя има годинки в ЕГН- то си. Все пак по- полека със оценките. А това че има асистенти и преподаватели които се държат неадекватно е факт. Най- честия номер при асистентите, които водят упражнения да речем е разпредели студентите по леглата на болните и зачезне да си движи неговите работи. Ама болния може да е някой простак и грубиян, може да не е ориентиран, може и студента да не знае как да го прегледа и разпита. Дойде асистента по някое време, пише една две двойки и хайде упражнението приключи. отделен е въпроса че много от преподавателите се държат просташки със студентите, особено по изпити. Познатата ти тепърва ще трупа опит.



Тема Re: Роботътнови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 10:39



Колегата Сотир Марчев преподава във Плевен- за него имам добро мнение. Ама колегата с робота и той сигурно преподава

Иначе подочувал съм от колеги- чешити асистенти, циркове по изпити и т.н. Провинцията си има специфика, не винаги добра. София си е за предпочитане, особено ако си софиянец. Що се отнася до курсовете... Кандидатствах медицина в далечната 1979 година. И тогава имаше курсове по химия и биология, при това в самата Медицинска академия. Болшинството мои съученици, които ходиха по такива курсове изкараха двойки на изпитите. Ама защо?! Най- вероятно нивото на материала, който се преподава на тези курсове е по- високо от това в гимназията и кандидат студентите не могат да го асимилират. Още повече за толкова малко време. Аз например бях почнал да се готвя по учебника по биология за студенти. Почетох малко и се осъзнах че това не е за мене и че не го асимилирам. Накълвах яко гимназиалните учебници по химия и биология и се представих прилично. Можеше и по- добре, просто не се бях организирал както трябва. Така да се каже. Да ама... Скоро говорих със една медицинска сестра. Дъщеря й кандидатства журналистика. Кълве детето, старае се, но на кандидатстудентския изпит- цафка. Втората година също. Едва тогава познати я открехват че трябва да се вземат частни уроци. Явно има ключови думи и/или фрази и ако този ,който проверява работите, не ги види- двойка. На третата година детето кандидатствало друго и го приели от раз. Със шестици при това. Та Плевенския университет е малък, кандидатите сигурно не са много, писмените работи ще се проверяват най- вероятно от асистенти... Така че не само ще трябва да се ръснеш за курсове ами и да накълвеш яко каквото са ти преподавали В София можеш да минеш метър. Кандидатите са много, писмените работи се проверяват и от гимназиални учители. Ако накълвеш яко учебниците по химия и биология имаш шанс. Що се отнася до корупцията... Нито съм използвал подкупи, нито връзки. Е, имаше слухове за асистенти, които срещу бутилка уиски ще ти заверят семестъра без да си се вясвал на упражнение, за преподаватели които изнудват чуждестранните студенти за пари... Аз лично нямам преки впечатления. Сега подочувам скандални работи че примерно ако не шариш няма да си вземеш изпита и т.н. но не мога да ти кажа нищо конкретно.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.03.18 12:05



Няма ли да кажеш на Вехтия да не псува съсловието, бе? Кви са тия двойни стандарти? Вехтият спомена как на лекар лекари са му отказали лечение, а ти мълчиш. Тва ако аз го бях казал щеше да ревеш дни наред!



Тема Re: Роботътнови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.03.18 12:15



В отговор на:

А това че има асистенти и преподаватели които се държат неадекватно е факт.



Ами добре, ти просто си помисли как изглежда това, в добавка към отвратителната материална база, корупцията и т.н. в учите на един млад студент, който иска да стане лекар в нормална държава. Нормално е момичето да се издразни, и да се изкаже. Иначе и аз ако бях студент там щях да се пробвам да взема най-доброто, а не да обяснявам колко са зле нещата. Ако обаче ми искат пари или свирка за изпити и ми правят такива проблеми, за каквито съм чувал че се случват в българските университети, щях да направя такива скандали че сигурно направо щяха да ме изритат Защото предполагам че и ректорите, и колегите на учителите, са като Сакси - ако ще брат им да изнасили петгодишна, ще викат че не е той и виновният е този, който поставя под въпрос лекарското съсловие!


В отговор на:

Що се отнася до курсовете... Кандидатствах медицина в далечната 1979 година.



Абе предполагам нещата тогава са били доста по-добре. По-зле от една страна, но като цяло доста по-добре. Медицината по това време в Българя не е ли била на световно ниво, и хората вярно корумпирани тук-таме, ама като цяло все още доста по-нормални?


В отговор на:

Явно има ключови думи и/или фрази и ако този ,който проверява работите, не ги види- двойка



Аха - за тва говорим. Толкова са корумпирани и долнопробни университетите, че изобщо не ги интересува дали ще има кадри. Единствено искат пари за приемните изпити, после пари за истинските изпити, и т.н.


В отговор на:

Ако накълвеш яко учебниците по химия и биология имаш шанс.



Не знам дали имам шанс, ама като се има предвит че и в двата софийски университета се влиза с тройки от дипломата и четворки на изпитите, трябва да са буквално идиоти да не ме приемат, ако съм си научил материала, щото така тая държава наистина ще остане без лекари.


В отговор на:

Що се отнася до корупцията... Нито съм използвал подкупи, нито връзки. Е, имаше слухове за асистенти, които срещу бутилка уиски ще ти заверят семестъра без да си се вясвал на упражнение, за преподаватели които изнудват чуждестранните студенти за пари...



Вехти, по онова време нещата са били окей. Нали ако го хванат преподавателя че взима подкуп, ще го пратят в Белене? Сега и да нареже човека жив, след като го е оперирал на две бутилки уиски, пак ще се измъкне, ако си плати в съда. Какво остава ако свидетелства някоя като Сакси - ще каже че не е вярно, щото човекът е лекар, следователно безгрешен, следователно не е възможно да се е напил, въпреки че е бил пиян, следователно е невинен!



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 16:18



Имай предвид че в моя пост става дума за ЦЕНА а не за подкуп. Значи ако искаш Да Винчи да се занимава със простатната ти жлеза плащаш въпросните суми, нищо че си здравноосигурен. Просто цената се е видяла височка за колегата. Пък и си е височка де.



Тема Re: Роботътнови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 16:30



щото човекът е лекар, следователно безгрешен, следователно не е възможно да се е напил, въпреки че е бил пиян, следователно е невинен!

Безгрешни хора няма, всеки прави грешки. Отделен е въпроса че има лекари, които се държат безотговорно и/или арогантно също че се допускат грешки от груб непрофесионализъм, включително и да се явиш на работа, употребил алкохол. Вярно е че има колеги, които изнудват пациентите за пари. Но това са отделни случаи не по- чести отколкото в други съсловия, които няма да посмееш да оплюваш. Поне не толкова колкото лекарите

Проблема се състои в това че лекарското съсловие се превърна в любим обект за оплюване на обществото, нещо като необходимия грешник и любима мишена на разни психопати и комплексари които не могат и/или не смеят да видят не по- малко сериозни проблеми в други обществени области. Прочети постовете на някои хора и ще ти стане ясно за какво иде реч. ако не се ориентираш ще ти дам цитати, ама после че отивам да пия кафенце.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано27.03.18 17:56



Точно тук е проблема. Дали ще платя 10 или 20 000 няма никакво значение. Кой може да ми гарантира, че след като платя 10 000 лекаря ще работи съвестно и ще се интересува от постигнатия резултат? Той е взел парите и дали ще ме излекува или не няма никакво значение.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 18:01



Задаваш ми отговор Самолете. Хайде помисли какво ти гарантира че като ти дойде майстор в къщи и ти вземе капаро за материали и на знам какво си, що си че ще ти свърши работа както трябва.



Тема Re: Роботнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.03.18 21:18



Уффф.... Извинявай Вехтия, забравих че си технически неграмотен.
Та по тази причина няма как да разбереш колко по-съвършена е тази машина.
Нито нейната многократно по-голяма прецизност в сравнение с допотопния манипулатор....
Само недей да ми сравнява операторите зад двете машини.
Нито оператора на тази машина ще стане поне половин хирург,
Нито хирурга ще стане и наполовина толкова добър програмист и оператор.
Тук ти хортувам само за качеството на двете машини.
Просто ДаВинчи е много по-елементарен.



Тема Re: Роботнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.03.18 21:39



Хирурга най- вероятно няма да стане особено добър програмист и фрезата ти само ще си дялка парчета метал, макар и с точност до микрони. Просто сравняваме несравними неща.



Тема Re: Роботнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.03.18 23:55



Просто сравняваме несравними неща.
_________________________________________
Не бе, просто аз сравнявам неща от които ти нищо не вдяваш.



Тема Re: Роботътнови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.03.18 02:23



Хаха, е сега очаквам Саксън да нахули Вехтия и да му обясни да не обижда лекарското съсловие, след което да му заключи темата. Освен ако не е продажна и отстъпи от принципите си!

Това не е обида, а както и Вехтия е казал, става дума за ценоразпис. Макар и не по джоба на всеки.
Освен това темата е моя, така че няма как ,,да му" я заключа.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.03.18 02:41



Няма ли да кажеш на Вехтия да не псува съсловието, бе? Кви са тия двойни стандарти? Вехтият спомена как на лекар лекари са му отказали лечение, а ти мълчиш. Тва ако аз го бях казал щеше да ревеш дни наред!


Не са му отказали лечение. Човекът, онзи колега, се е отказал.
Пък и Вехтия не е псувал съсловието.
По-долу в твой постинг ти наричаш проверяващите кандидатстудентските работи по биология и химия - идиоти, ако не те приемат да следваш.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Роботнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 11:58



Ти май не вдяваш че да се прави операция на човек е едно да се стърже на фреза малко по- друго. Този струг дето си ми го постнал първо на първо не е нищо ново- стругове с програмно управление има от времето когато бях гимназист. Е, този прави някакви си скъпи и безполезни джунджурии от титан ли беше. Второ такава машинария никога няма да оперира човек.



Тема Re: Роботнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.03.18 12:40



Споко, толкова си заслепен че никога няма да вденеш какво се опитвам да и кажа.



Тема Re: Роботнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 13:24



Вдявам че (може би)разбираш от стругове. И от китайски боклуци дето вървят на вазелин.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано28.03.18 15:14



В отговор на:

Значи ако искаш Да Винчи да се занимава със простатната ти жлеза плащаш въпросните суми, нищо че си здравноосигурен. Просто цената се е видяла височка за колегата. Пък и си е височка де.



Е добре, каква е идеята - взели са го на кредит и трябва да връщат парите, или роботът може да направи само определен брой операции, преди да се прецака, или хирурзите дето го използват са голяма работа и взимат скъпо?

Значи според теб окей ли е да отпратят колегата ти?


В отговор на:

Безгрешни хора няма, всеки прави грешки.



Според Саксън има, и всеки един с диплома за лекар е такъв. И не само - всеки който не е съгласен с тази всепризната истина охулва лекарското съсловие, тъп е та дрънка, срам е за България и няма право на болнични!


В отговор на:

Отделен е въпроса че има лекари, които се държат безотговорно и/или арогантно също че се допускат грешки от груб непрофесионализъм



В отговор на:

Вярно е че има колеги, които изнудват пациентите за пари.



Окей, с теб сме изцяло на едно мнение. Само внимавай, щото Саксън може да ти заключи темата, или да почне да те квалифицира и теб Или май няма, щото тя има двойни стандарти - само ако не беше лекар щеше.


В отговор на:

Но това са отделни случаи не по- чести отколкото в други съсловия, които няма да посмееш да оплюваш.



Защо мислиш че не оплювам боклуците от другите съсловия?


В отговор на:

Проблема се състои в това че лекарското съсловие се превърна в любим обект за оплюване на обществото



Виж сега, работата на лекарското съсловие просто е прекалено важна. Ако си инженер който си върши зле работата, най-много някой да мине втори път след теб и оправи машината. Зависи от случая де, ама в общия случай като не работиш добре просто друг върши работата вместо теб в дългосрочен план. Ако си лекар и окепазиш пациента обаче, няма връщане назад. Затова там стандартите трябва да са много по-високи. А те не са. Затова са побеснели хората. Ми на теб ако отрепат майка ти щото са некомпетентни или не си е платила подкупа, и ти ще побеснееш.


В отговор на:

Прочети постовете на някои хора и ще ти стане ясно за какво иде реч.



Ся за капката кръв всички сме съгласни. И там проблемът не идва от това че в България здравеопазването е по-зле от чистенето на тоалетни, а от главата на бабата - тя щеше да има същото мнение и в най-добрата здравна система.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано28.03.18 15:16



В отговор на:

По-долу в твой постинг ти наричаш проверяващите кандидатстудентските работи по биология и химия - идиоти, ако не те приемат да следваш.




Друго казах, ама ти се правиш на много здраво ударена по кратуната. Или просто ти е просто прекалено малко акълът в нея - иначе не виждам как би могла да го разбереш по тоя начин.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 17:21



Можело е и е трябвало да направят такава отстъпка на колегата. Но няма такава опция. Не само за този колега. А от този лаф за лекаря и инженера се изприщвам. Лекаря трябва да работи при много по- мизерни условия и заплащане и същевременно по много по- високи стандарти защото е лекар, така ли? Ето на това му се вика двоен стандарт и той съсипва и съсловието, и здравеопазването.



Тема Приложиханови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 17:24







Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 17:31



Е, то убийството му е ежедневие. Просто тоя ден не са му дали рушвета на време и се е изнервил. А и пациента не е бил здравно осигурен. Така, че е прибягнал до по-професионални методи.
Човек като свикне да убива идва момент в който методите вече са без значение.

Ето това наричам охулване на лекарското съсловие. Това, което съм публикувал аз е обективната действителност. Не много приятна дел



Тема Уникалнанови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 17:40





Редактирано от vehtiya на 28.03.18 17:55.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано28.03.18 17:47



Лекарят трябва да поиска необходимите условия на работа и да ги отстоява докато не ги получи. Вместо това, тукашните лекари предпочитат да минават покрай правилата, да взимат подкупи и т.н. - веднъж като си заситят гърлата, това колко са мизерни условията не им пречи.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано28.03.18 17:55



Вехти, не знам какво си цитирал в тоя пост, но това не съм го писал аз.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 17:56



Не всички



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 17:58



Знам че не си го писал ти. Ха сети се кой го е писал





Тема Re: Уникалнанови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.03.18 18:25



Типично по пернишки - имаме намеса на голямо ДЖИЛЕЗУ ...
Вехтия, имаш ли пръст в тая работа бре?







Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано28.03.18 19:05



На едно мнение сме.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано28.03.18 19:06



Е добре какво общо има това мнение с мен?



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.03.18 21:34



Просто ти давам пример на какво му се казва хулене. Да бъдеш честен и обективен не е хулене, дори ако казваш неща, които на някого може да са му неприятни. Според мене.



Тема Откриха най-големия орган в човеканови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано28.03.18 23:20





Господи Иисусе Христе, Сине Божий, накрая лекарите прогледнаха...
Не случайно до скоро бяха причислени към бръснарите и фризьорите.
То и там си им е мястото де, нищо че се мислят за най-великите...



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.03.18 00:30



Окей, с теб сме изцяло на едно мнение. Само внимавай, щото Саксън може да ти заключи темата, или да почне да те квалифицира и теб Или май няма, щото тя има двойни стандарти - само ако не беше лекар щеше.


Снощи ти отговорих на подобен постинг, че темата не е на Вехтия, така че, некоректно се изразяваш, че мога да му я заключа.
Но ти продължваш да твърдиш, че е негова.
Не знам какво да мисля... за теб, не за заключване.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.03.18 00:37



И там проблемът не идва от това че в България здравеопазването е по-зле от чистенето на тоалетни

Ти като бъдещ лекар ще подобриш положението.


Я наблегни на тоалетните по-добре.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано29.03.18 00:37



Не знам какво да мисля... за теб, ...
___________________________________
ЛюбоФФФФФ... ???





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.03.18 00:39



ЛюбоФФФФФ...???

Към клуба, да.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано29.03.18 00:44



Да бе... perverted


Ей, шегувам се. Мое да триеш....



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.03.18 00:50



Аз не се шегувам, обаче.
Както казах, че обичам клуба, така бих казала спокойно и че обичам някого конкретно. Животът е кратък, ако не сега, кога да го правиш?



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.03.18 01:54



В отговор на:

Да бъдеш честен и обективен не е хулене, дори ако казваш неща, които на някого може да са му неприятни.



Благодаря ти


В отговор на:

Според мене.



И не само според теб.



Тема Re: Откриха най-големия орган в човеканови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.03.18 02:07



Каква е дефиницията на "орган" и защо нещо, което е част от структурата на много различни органи се нарича орган? Или е понеже всички тези "отделения" са свързани в една обща система, на която още не й е открита фунцията, но се очаква да има цялостна такава?

Примерно лимфната или нервната система по медицска дефиниция органи ли се наричат?

Между другото евала на Хидразинчо, че беше първият, който писа нещо, което се вписва в заглавието на темата, макар и на 50 % - бидейки новост в световната или българската медицина!



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.03.18 02:17



В отговор на:

Снощи ти отговорих на подобен постинг, че темата не е на Вехтия, така че, некоректно се изразяваш, че мога да му я заключа.
Но ти продължваш да твърдиш, че е негова.




Саксуна, мани другото, ама теб като те слушам и ме е страх да ходя на лекар

До бива човек да се прави на глупав, ама ти очевидно изобщо не се правиш

Единствената разлика, която виждам между твоите отговори и тези на nbb, е че ти поне малко си учила медицина, та имаш поне малко представа от тая област... ама и тя май беше учила химия, така че внимавай. Придобитите знания не са гаранция за нищо, ако не можеш да си използваш главата



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано29.03.18 03:46



За да не съм и аз офтопик ще кажа, че министерството на здравеопазването планира да въведе иновативен метод за лечение на доста заболявания с което да свали цените на клиничните пътеки.
Новата терапия се нарича "Кръвопускане" и се очаква да лекува повечето кардиологични, неврологични, пулмологични, бъбречни и чернодробни заболявания. Към момента не се предвижда лекуването на тумори тъй-като там цените на химиотерапиите са доста изгодни за власта.

От достоверни източници научих, че Саксън от няколко месеца практикува този иновативен метод като го преподава на колегите си Вехтия и други.

П.П. С това нововъведение държавата ще осигури лечение и на пациентите без здравно осигуряване като за тях ще бъде напълно безплатно.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано29.03.18 09:22



Така е - секс, наркотици и Rock And Roll ...





Тема Re: Откриха най-големия орган в човеканови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано29.03.18 09:25



Ааааа... Теа въпроси не към мен! Тук си има доктори, питай тях.



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Samolet 5]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано29.03.18 09:31



А министерството кога ще въведе другия иновативен метод, тоя с кръвосмученето и пиявиците?





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.03.18 20:59



Ама той имал чувство за хумор бре!



Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.03.18 21:00



Той си е въведен отдавна и не само в медицината.



Тема Новнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.03.18 21:14



Глупости на търкалета Хидразинчоооо! Ти на времето ми даде хеш към анатомията на Синелников ама разтлеждал ли си я тази анатомия?! Мезентериума го има и там, просто не се разглежда като отделен орган. Ирландските учени просто са открили топлата вода(да не казвам нещо по- така). Този който е писал въпросната статия, включително и във английския й вариант е поредния разбирач от медицина без медицинско образование. Леонардо го бил открил, пък учените го били забравили... Пи*ка им лелина! Ама проверявай какво публикуваш бре!



Тема Re: Новнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано29.03.18 23:04



Аааа.... ясно.
Вехтия, значи и моята новина е нещо като твоят вехт "робот". Демек никаква.
Ама си пасва де.





Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.03.18 02:07



Придобитите знания не са гаранция за нищо, ако не можеш да си използваш главата.

Така е, затова се откажи от идеята да ставаш лекар. Поне дотолкова не можеш ли да използваш главата си, за да го разбереш това?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.03.18 02:11



Ама той имал чувство за хумор бре!

И аз си помислих същото.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано30.03.18 18:29



Квот' и да й обясняваш все разбира обратното.

От написаното от теб дотук в тоя форум става ясно, че твоята самовлюбена лекарска глава не работи.



Тема Re: Новнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано30.03.18 18:58



Мезото или "опорак" по нашенски си е известно отдавна. Просто ирландските учени са решили че трябва да бъде отделен орган. Става дума за класификация, нищо ново не е открито, най- малкото пък нов орган. В анатомията такива промени вървят постоянно. В далечната 1979 година като се разбра че съм приет медицина нашите (лека им пръст) ми купиха първи том на тогавашното актуално издание на атласа на Синелников. Докато бях в казармата ми купиха и втория том. Дотук добре ама третия том се забави. Станах втори курс, идва изпита по анатомия, а няма откъде да чета нервна система. Оказа се че един роднина го има, но в по- стара редакция. Даде ми го ама... нещо не е като в другите два тома. Споменах му аз, а той казва: Абе какво толкова черепа си е череп, скелета си е скелет остарял бил. Е, взех си изпита де. С четворка. Пък робота, вехт или не е само три бройки в страната. Така че новината си е новина. особено ако закъсаш с простатата. Да пази Господ. Разбира се.



Тема Re: Откриха най-големия орган в човеканови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.18 02:15



Имах хубав атлас, но не на Синелников, а друг, само по хистология и цитология, в който интерстициум да искаш.

Рисувахме го в тетрадка на упражненията, също и за домашно вкъщи.
Само дето не сме го изучавали като съвкупност от кухини, едва ли не, ако разбирам правилно откритието на американските лекари.
Не съм съгласна с това, макар че е чудесно да се търсят нови методи за лечение на раковите заболявания.
Съединителна тъкан си е интерстициумът, най-общо казано.


Поддържам следното:

Не всички обаче са толкова развълнувани от откритието. Доктор Майкъл Натансон, специалист по клетъчна биология в Йейл казва пред CNN, че за него интерстициумът е общ компонент във всички органи на човешкото тяло и не може да го нарече отделен орган.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема "Новият"нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано31.03.18 09:56




Ето още нещичко по въпроса. Между другото за интерстициум се споменава още в студентския ми учебник по физиология, но без да се твърди че е орган. Защо пък тогава и кръвта да не е орган?

Редактирано от vehtiya на 31.03.18 09:58.



Тема Не съм съгласна с американските ученинови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.18 12:03



Ето още нещичко по въпроса. Между другото за интерстициум се споменава още в студентския ми учебник по физиология, но без да се твърди че е орган. Защо пък тогава и кръвта да не е орган?


Наблюдавали сме стотици пъти под микроскоп всякакви тъкани от различни органи.
Ти също сигурно си ги рисувал в тетрадка. Караха ни да си носим цветни моливи. Колко пъти сме изобразявали интерстициума... ехеее...

Вярно е, че благодарение на този начин за обработка на материалите сега, за който говорят, може да се открият нови неща, но не ми изглеждат реални тези кухини, пълни с течност. Защото колкото и здрави да са стените им, те няма да могат да изпълняват една от най-важните си функции - опорната.
Не само, че интерстициумът не е орган, но мисля, че американските медици и биолози грешат и относно ,,новата" му установена структура.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.18 12:29



И кръвта не може да е орган, понеже също е универсална за другите органи. И изпълнява функцията на пренос на кислород и хранителни вещества за тях, както и изнасянето на въглеродния диоксид и отпадните продукти.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано31.03.18 19:28



Тъкани, органи, системи... Явно нищо не е 100% изучено и/или дефинирано. Дори и в анатомията.



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано31.03.18 22:27



Така е, ташаци на рояци в медицината...
Хем са пълни профани, хем реват за много пари.
Па и някои мошенници са се докопали до тях.
Че и не са малко. Време е "медицината" да се върне там дето и е мястото.
При бръснаро-фризьорските услуги.





Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано01.04.18 12:08



Бан за Хидразинчо той хули лекарите и унизява лекарското съсловие! Бан също така и за Сакси и Вехтия, защото оспорват тяхното откритие и наричат намереното от тях не-орган! Бан и за всички включили се в дискусията които подкрепят тази подривна дейност!



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано01.04.18 12:27



А така, бан на всичко и навсякъде.
И щото банът е електронен, трябва да го кръстим е-бан.
В случая тирето май е излишно...



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.04.18 13:10



Време е "медицината" да се върне там дето и е мястото.
При бръснаро-фризьорските услуги.


Мечтай си!



Честита Цветница!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано01.04.18 16:04



Благодаря, честита и на теб.

Иначе тя и сега си е там, само дето бръсненето много скъпо.





Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.04.18 18:28



Иначе тя и сега си е там, само дето бръсненето много скъпо.

Според кого?
Имай предвид, че дори чужди колеги са се учудвали на някои плюсове в нашата медицина. Пък и по цял свят тя се прави с пари в крайна сметка.:)

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано01.04.18 23:06



В отговор на:

Имай предвид, че дори чужди колеги са се учудвали на някои плюсове в нашата медицина.



Примери?



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано02.04.18 00:25



Примери НЯМА.
Медицината в България е и ще върви 15-20 години СЛЕД така лелеяните западни медицини.
И ще "върви" основно от лекари мошеници които вкарват у нас скъпо платени и остарели практики носещи огромни печалби.
Пример - вехтия робот ДаВичи където има голямо количество дела срещу него.
Много хора "окепазени" след хирургическа интервенция с него, включително летални.
Другия път за "вървенето" е подаяния - ама всички знаят че се обикновено се подаряват неща без стойност - негодни, бракувани, морално и технически остарели...
Аре...



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано02.04.18 01:57



Сигурен съм че Саксън е на съвсем друго мнение относно споменатите от теб услуги и техника!

А що се отнася до плюсовете, аз се сещам за някои: може да отидеш на лекар, без да чакаш примерно. В някои други държави трябва да си запишеш час месеци по-рано. Е, тук е срещу заплащане, там - безплатно, тук - с лошо качество, там с доста по-добро, но то не може всичко!

Редактирано от Chromosom на 02.04.18 01:58.



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано02.04.18 09:55



С тази разлика, че там отиваш на Лекар а тук отиваш на "лекар". Какво като ти е "безплатно" или евтино като услугата която получаваш е точно толкова полезна колкото да отидеш на врачка. И после НББ като им обяснява, че врачката е помогнала повече те се сърдят.



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано02.04.18 10:00



Да обобщим:
Ти не си съгласна с излсдването и откриетието на тази група учени. Защото:
1. Ти си учила 6 години медицина.
2. Ти си специализирала 3 години
3. Ти практикуваш като лекар от Х години
4. Те са учили също толкова в университет (това нищо не значи)
5. Те са се занимавали с изследвания и новости Х години (нищо не значи)
6. Те са професори и преподават в университетите същата тази медицина която ти си учила (това също не е фактор)
7. Ти си направила същите изследвания и експерименти и са показали друг резултат.
8. Техните изследвания са глупости и затова човек не си струва да си прави труда дори да си помисли за тях.
9. Като лекар си експерт в изследването на тъкани и органи

До тук всичко схванах само не схванах защо след като ти можеш да оспорваш мнението на световно признати специалисти в дадена област не позволяваш на неграмотните пациенти да оспорват твойте знания и решения?



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Samolet 5]  
Автор Chromosom ()
Публикувано02.04.18 12:46



Недейте така бе хора, че саксън ще побеснее

Какво не ви харесва на систеата в България - супер си е! Лекарите са ни прекрасни, техниката - на ниво, че даже правим иновации цял свят да ни завижда. А и лекарското ни съсловие е завидно за всяка една медицина - подкрепа да искаш: нарязал си пациент на парчета и той е умрял, няма проблем, пак ще те защитим, все пак - наш човек си! Дал си му грешното лечение и той още повече се е разболял? Еми именно - срещу още 50 лева за преглед и 80 лева за изследвания ще опитате пак - не че ще помогне, но все пак на петия такъв "преглед" за деня сте изкарали 600 кинта - ехаа!

Представям си Саксън как преглежда недоволните пациенти:

- Здравейте д-р Саксунова
- Здравейте!!! (усмивка до ушите)
- Ами... един доктор ми омаза лечението.
- Маааааааааааааарш от кабинета ми! Тъп та дрънка, ти ли ще хулиш лекарското съсловие бе? Ходи учи медицина и като завършиш тогава ще ми се обясняваш. Айде чиба че ще заключа вратата на кабинета другия път да не идваш!"
- Ама госпожо аз съм болен искам лечение и болничен също."
- Ще ходиш на работа и ако заразиш и другите пак да ги пратиш тука.

Двама съседи по кабинет в тва време отварят вратата, намигат и се чукат с по едно уиски. След тва дискутират след работа:

- Аман от невежи пациенти... Колкото и да не ги лекуваме, все са недоволни. Не стига че съм станала рано сутрин, и даже телефона си го вдигнах още докато бях в тоалетната.
- И аз го вдигнах като влезе едната пациентка, ама тя вика че за друго била дошла - отвърнал единият доктор. Саксън какво винаги не разбрала докторът какво казва и отговорила:
- Колега, винаги съм знаела че си лекар на ниво. Всеотдаен и професионалист - възхищавам се на това че и ти си вдигаш телефона в името на пациентите докато сереш!





Тема Признание за нивото на родната медицинанови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.04.18 18:10



За всички, които хулят, моля да прочетат добрите думи на проф. Франсис Килиан, роден в София, заминал на 17-годишна възраст със семейството си за Германия. Практикува там и често консултира българските си колеги.

"Това е много емоционално за мен да съм тук. Аз съм наистина възхитен да видя как е напреднала медицината в България, като я сравнявам с нивото й преди 20 години. Нивото на операциите е почти същото като това, което имаме в Германия", коментира проф. Килиан.

Самият материал:



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.04.18 18:25



Примери?

Примери - колкото искаш.
На пациенти, с бързо и точно диагностциране и лечение на заболяване, за което в чужбина се чака 2-3 седмици. Обикновено повече.

Говоря не за спешни случаи (за такива се действа бързо навсякъде), а онези, които са много сериозни също, изискват болничен престой, което у нас може да стане същия ден или на другия още, а в други държави се чака немалко.
Същото важи и за посещение за прегледи при различни специалисти.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.04.18 18:32



Фантазията ти работи усилено, но за да станеш лекар трябва да си стъпил на земята. И да бъдеш по-обективен, не да търсиш чужди грешки, където ги няма.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Samolet 5]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано02.04.18 18:45



С тази разлика, че там отиваш на Лекар а тук отиваш на "лекар". Какво като ти е "безплатно" или евтино като услугата която получаваш е точно толкова полезна колкото да отидеш на врачка. И после НББ като им обяснява, че врачката е помогнала повече те се сърдят.

И в България има Лекари, че и ЛЕКАРИ дори. Големи и като професионалисти, и като хора.

Пък вие си ходете на врачки, но после да не тичате при доктора с усложнения, поради забавяне във времето. А и със значително олекнал джоб, понеже една врачка взима в пъти повече от един лекар.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано02.04.18 20:40



В отговор на:

Фантазията ти работи усилено, но за да станеш лекар трябва да си стъпил на земята.



Не винаги. Понякога като земята е осеяна с лайна се иска да кажеш "Стига вече!", да ги изметеш тия лайна и да действаш по съвсем друг начин. А ти многократно казваш че не теб така ти харесва. А грешки в теб - бол Или поне в глупостите, които пишеш в някои от мненията си



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано04.04.18 18:35



По-големи от твоите глупости не виждам.
И нищо не измиташ, а само го тикаш под килима.
Грешките у мен били бол.

С този кол в окото взел да зяпа моите трески.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Samolet 5]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.04.18 19:45



Медицина се учи 6 (шест) години.
Специализацията е няколко години отгоре - моята беше 5 (пет), в което време работех не само като специализант, но и като изпълняващ дейността си като общопрактикуващ лекар.

Най-важното е, че обичам професията си.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.04.18 02:35



Добре, но нали знаеш моето мнение по въпроса - ти за съжаление не си от най-умните, в повечето случаи или не разбираш, или се правиш че не разбираш, или и двете, като цяло си послушно комунистическо детенце дето работи без много да си отваря устата и без да си фантазира подобрения като нещо не му е наред на работното място. Всичко това е очевидно от написаното от теб дотук.

Хубаво е че си учила 6+5 години и че си избрала медицината за професия. Това обаче не те прави автоматично умна, нито пък ти дава авторитет и правота във всичко което казваш, или те оправдава в моментите в които пишеш абсолютни глупости. Има много тъпи лекари. Това че ти не си наясно с положението в сверата, в която работиш, не променя този факт. Изписахме една камара глупости, насред които ти неколкократно доказа че не разбираш какво ти се пише, прави се на тъпа, държа се невъзпитано и т.н.

Обичай професията си, но недей да си мислиш че си достигнала някакви големи висини в нея. Нивото трябва да се вдига. И като цяло, и твоето също. Въпреки че ти май не си от тия тип хора, които търпят подобрение и допълнително осъвършенстване.



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано06.04.18 16:08



Спри да се занимаваш с мен. Това на първо време.
После се хвани да учиш нещо или поне се опитай да бъдеш по-адекватен. Акъл ще дава той! На какво отгоре?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.04.18 17:36



Ми на тва че в твойта глава такъв липсва



А иначе не съм тръгнал да се занимавам с теб - просто от време на време ти връщам, тъй като ти упорито си пишеш твоите глупости - и аз убивам време в тоя форум, не само ти



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано06.04.18 18:14



Ай стига сте се занимавали с глупости ами върви да слагаш масата...





Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано07.04.18 00:28



И аз тва викам - да слага масата, а не да се прави на лекарка





Тема Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.04.18 03:40



от МУ - Пловдив е една от явилите се на кастинг за ,,вдъхновяващо и разбираемо" говорене за науката. С темата си за търсене на нов метод за лечение на някои онкологични болести чрез нуклеинови киселини, тя се класира за финала, който ще се проведе на 13-ти май в София.

Конкурсът се организира под патронажа на Британския съвет и МОН.

21-годишната студентка сподели в предаването на Милен Цветков за желанието си да замине за стажантска програма в Кеймбридж. Там имало специализирана лаборатория, точно за работа по метода с нуклеиновите киселини.

Успех на Петя!
Медицината се нуждае от интелигентни, талантливи и надъхани млади хора, с желание за работа и много знания.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано09.04.18 09:53



Поредната куха лейка дето не става за чеп за зеле. Науката изисква учене и посвещаване на нея а не говорене на празни приказки по телевизии и конкурси. Щяла да ми популяризира микро рнк-то. Ай сектир. Първо да си научи уроците, да вземе диплома и тогава да тръгне да се занимава с наука. Тя основите не е научила ще се занимава с виш пилотаж. Доста учени копаят в тази посока и се надяват да излезе котка от кутията но може и нищо да не стане. Към момента има само диагностични резултати но не и терапевтични. Всичко е на ниво лаборатория а не на клинични изпитания.
Да ходи да учи където си иска. Никой не я спира. Ама първо да научи нещо и тогава да се показва като много знаеща.
Аман от чалга в тая държава.



Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: Samolet 5]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.04.18 12:18



Нищо чалгаджийско не виждам в това един млад човек да има стремеж за развитие в дадена област, в частност медицината.

Студентката не е казала, че всичко вече е доказано, а че се работи по въпроса и то точно на лабораторно ниво. Затова и тя се е включила в такава дейност в България, иска и в чужбина евентуално.
Кой е рекъл, че не учи учебния си материал? И защо да е ,,куха лейка дето не става за чеп за зеле"? Ако ходеше само по заведения, нямаше интерес към следването си, освен да вземе диплома и толкоз, разбирам. Но тя явно се стреми към постигането на нещо, което е свързано с медицинската наука, а не се занимава с простотии като баш някоя куха лейка.

Само защото е хубава и русокоса не значи, че е тъпа фолкаджийка.
Съвсем възпитано се държеше при Милен Цветков (гледах я) и ми направи добро впечатление.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано09.04.18 15:49



В отговор на:

Нищо чалгаджийско не виждам в това един млад човек да има стремеж за развитие в дадена област, в частност медицината.



Проблемът е в това че ти си научила пет урока в най-корумпираната Медицинска академия и като цяло нищо кой знае кво не знаеш, ама си тръгнала да ни популяризираш някви простотии от жълтите вестници, без ти самата изобщо да знаеш за какво се говори. Хвалиш ни някакви лекари, дето с 20 години закъснение внесли няква технология, ама не ти пука че тук сме с 20 години назад, след тва като видиш студент по медицина в някое предаване почваш да викаш "глей колко са велики българските студенти - дават ги по телевизията!" А ти кво си свършила до момента - предписала си пет антибиотика, напсувала си пет човека по форумите и разправяш навсякъде колко е иновативна българската медицина, при положение че тук вече кьорав студент не иска да учи и сакат лекар не иска да остава...



Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.04.18 16:07



Ти кажи какво образование имаш, какво работиш, колко си учил, специализирал и тогава си позволявай да обясняваш на дипломирани и практикуващи лекари какво да вършат те и най-важното как. Че и да фантазираш в какво се състои тяхната служебна дейност, а и да нареждаш какви теми да се пишат в клуба.

Щом не ти е интересно - довиждане! Никой не те задържа. Или пък направи така, че да е забавно за теб.
От 2 месеца само с твоите претенции се занимавам.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Редактирано от saksun на 09.04.18 16:09.



Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано09.04.18 16:11



Дай линк кого съм псувала?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано09.04.18 19:26



Ей ти я Петенцето Конакчиева през 2016-та още като ученичка.
Езикова гимназия "Иван Вазов" Пловдив. ?????
С тая езикова гимназия къв чеп ще търси в медицината? Само да не я скъсат по френски...


То е ясно къв чеп ще търси - език, медицина и на терминал 2. Чао и изгоря някой пич на запад.

Иначе мен лично не ме кефи като жена.



Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано10.04.18 00:21



Чуждият език е плюс към следването по медицина. Най-малкото може да се чете небългарска литература.
А и въпросната Петя може да не е била ориентирана още към медицината, когато е влязла в езиковата гимназия и по-късно да е решила да стане лекар.
Не знам дали ще специализира в чужбина, ще остане ли на работа там, но няма лошо явяването на кастинг, който е свързан с представянето на научни разработки по достъпен за хората начин.
Явно, че момичето е амбициозно, вероятно и умно, а не ,,куха лейка", което е друга бира.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано10.04.18 00:34



Много е просто. Когато се интересуваш от наука ти използваш цялото си време за да се занимаваш с тази наука. Да четеш, да експериментираш, да общуваш със себеподобни и да търсите път да се развивате. Правиш контакти със знаещи и се опитваш да вземеш от тяхното знание.
Когато си студент 2-ра година и преди това нямаш някакво свързано с тематиката образование общо взето си в началото на един много дълъг път. Как си представяш 3 годишно дете да пише книга "как да възпитаваме децата" и то на достъпен език. Е то на 3 едвам говори а ще обяснява на някой си нещо.
Обяснявай тогава, когато постигнеш нещо. Изкарай университет, стани асистент, аспирант, доцент, професор. Преподавай, занимавай се с изследвания, открий нещо. Публикувай статия или труд. Говори на конференция. Тогава имай самочувствието да се показваш пред хора и да казваш "Аз открих това" А не няква 20 годишна пикла дето прочела нещо ама не го разбрала, взима си изпитите с на тате кинтите щото иначе трябва да спи с даскала и тръгнала да се явява по конкурси. Е тая ако ще ме лекува някой ден предпочитам да си взема лопатката и да се запътя към най-близките гробища и да се самоизлекувам на 2 метра.
То е ясно, че не и е интересно и само си търси странични занимания за да се отдели от сухата и скучна материя. Друго си е да я дават по тивилизура. Колко по-забавно е от лекциите и упражненията.



Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.04.18 10:51



Тва че си дипломирана не ти пречи да пишеш пълни простотии, а в България е пълно с практикуващи, които изобщо не струват, така че това за нищо не е гаранция.

Не помня да съм ти обяснявал какво да вършиш и как, само като напишеш някоя глупост ти обяснявам че е глупост, и като се омажеш ти обяснявам че си се омазала. Е ти тогава почваш да ми се обясняваш как не съм завършил и т.н. - явно като настъпиш някого по мазола тва е реакцията...

От два месеца не си се извинила задето се осра и ме нахули три пъти, та и аз имам право да те бъзикам докато не се осъзнаеш



Въпреки че за съжаление щайгата на раменете ти ми се вижда доща празна и едва ли нещо ще влезе в нея от моите приказки



Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.04.18 10:54



Къв линк - аз да не съм миньор, ще ти ровя из темите - и без това са супер тъпи



Веднъж ти ги изредих, на мен лично ми каза че съм "тъп та дрънкам" и още една камара глупости. Аз още не съм си позволил да ти кажа че си тъпа та дрънкаш, въпреки че виж кви ги пишеш



Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.04.18 11:00



В отговор на:

Иначе мен лично не ме кефи като жена.



Що бе, кво й е?

Много мйекат, ама тва си им е част от чара...

Редактирано от Chromosom на 10.04.18 11:03.



Тема Re: П.П.нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.04.18 13:06



Къв линк - аз да не съм миньор, ще ти ровя из темите - и без това са супер тъпи

Веднъж ти ги изредих, на мен лично ми каза че съм "тъп та дрънкам" и още една камара глупости. Аз още не съм си позволил да ти кажа че си тъпа та дрънкаш, въпреки че виж кви ги пишеш



Очаквам линк, от който става ясно как псувам теб, че и още хора от клубовете. Ти сам го каза. Петима души съм напсувала.

,,Тъп, та дрънка" не е псувня.
Ти десетки пъти си писал в последните два месеца какво ли не за мен.

Давам ти срок до полунощ, когато ще погледна в клуба.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано11.04.18 13:30



Ха, писане посред бял ден. Ти не одиш ли на работа?
И тва полунощ пак е съмнително - по време на нощна смяна ли?





Тема Re: П.П.нови [re: hidrazin4o]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано11.04.18 16:26



Те към полунощ им свършват забавените адреси и се прибират в централата да спят. Остават 2-3 по-нахъсани и с по-малко връзки да търчат по препилите и инсултите.

Саксън, кога си на смяна? Довечера нощна после кога пак ?



Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.04.18 03:11



Срок?

И после кво, ще ме банваш ли?



Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.04.18 03:14



Саксуна (римува се идеално с куха кратуна!) - официално аз, в три часа след полонощ, заявявам че не аз а ти си тъпа та дрънкаш!



Тема ***Модераторско включване***нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.04.18 17:45



Почвам да трия твои постове, защото нарушаваш клубните правила.

А и почнаха да ни харесват много, така че, не желая да срутиш нещо изградено вече.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: П.П.нови [re: Samolet 5]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.04.18 17:57



Те към полунощ им свършват забавените адреси и се прибират в централата да спят. Остават 2-3 по-нахъсани и с по-малко връзки да търчат по препилите и инсултите.

Дежурила съм сама на огромен район, само педиатър е имало за децата. Няма кой да се скатае, невъзможно е.
Ако той е на адреси, аз съм поемала и някое дребосъче което дойде в отделението. Или ако мен ме няма, случвало се е колегата да подхваща дадена бабка, докато пристигна, за да я довърша после аз.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.04.18 19:21



И кое точно правило нарушавам?



Тема Учен...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.04.18 20:05



Когато се интересуваш от наука ти използваш цялото си време за да се занимаваш с тази наука. Да четеш, да експериментираш, да общуваш със себеподобни и да търсите път да се развивате. Правиш контакти със знаещи и се опитваш да вземеш от тяхното знание.
Когато си студент 2-ра година и преди това нямаш някакво свързано с тематиката образование общо взето си в началото на един много дълъг път. Как си представяш 3 годишно дете да пише книга "как да възпитаваме децата" и то на достъпен език. Е то на 3 едвам говори а ще обяснява на някой си нещо.

Ти откъде толкова разбираш от наука? И от медицина в частност?





Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.04.18 20:07



С каква гимназия да кандидатства медицина? А чуждия език ще й помага да се запознава със новостите в медицината.



Тема Стипендиинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.04.18 18:17







Тема Re: Второкурсничката Петя Конакчиеванови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.04.18 18:19



Първо да си научи уроците, да вземе диплома и тогава да тръгне да се занимава с наука
Сега разбрах защо така добре се ориентираш в медицината





Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано15.04.18 13:24



И кое точно правило нарушавам?


Нарушаваш ето тези две правила, взети от темата за клубните правила на другия модератор bira_more:

4. Тук в този клуб САМО Лекар може да дава акъл на друг Лекар, да му казва какво може и какво трябва да прави и как да го прави! Това правило важи от 17.07.2004 г. Мнения или теми нарушаващи това правило се трият.
5. Теми за корупцията на лекарите ще бъдат трити незабавно и без предупреждение. Има си съдилища. Оплаквайте се там. Ако е препоръка да не се ходи при даден лекар защото иска пари - няма да бъде трито. Но общи дискусии по въпроса ще бъдат трити.



И там, ако погледнеш, ще видиш, че точно тези две правила са в болднат шрифт.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано16.04.18 00:45



Тия правила трябва да се махнат - ако се спазват няма да е обективна информацията в клуба.



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.04.18 17:34



Тия правила трябва да се махнат - ако се спазват няма да е обективна информацията в клуба.

Зависи какво разбираш под обективна информация.
Във всеки случай тя не е това някой да се прави на по-знаещ от професионалистите в дадена област, пишещи в клуба.

Правилата са си добри, стига да се спазват.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано17.04.18 19:51



Аз не се правя на по-знаещ от когото и да било' само като се насереш от безпочвени критики към другите ти обяснявам да се извиниш, а не да си замазваш. А ти понеже знаеш че съм прав' ама не ти стиска да си го признаеш, разправяш как си щяла да ме триеш.



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.04.18 19:04



Няма да споря повече с теб.
Във всеки друг професионален клуб щеше да си поставен на мястото си. А то е извън клуба.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано20.04.18 23:07



4. Тук в този клуб САМО Лекар може да дава акъл на друг Лекар, да му казва какво може и какво трябва да прави и как да го прави! Това правило важи от 17.07.2004 г. Мнения или теми нарушаващи това правило се трият.
5. Теми за корупцията на лекарите ще бъдат трити незабавно и без предупреждение. Има си съдилища. Оплаквайте се там. Ако е препоръка да не се ходи при даден лекар защото иска пари - няма да бъде трито. Но общи дискусии по въпроса ще бъдат трити.


Я, колко тъпи правила.
В ДИР-ника най-много, досега, са ме кефили така наречените брокери на недвижими имоти.
Ама и вие лекарите може да се окажете достойни за кеф, ако не може да разберете смисъла на това място наречено КЛУБ в Dir.bg и по най-елементарен начин го приравнявате до общоприетото понятие.
Ще си позволя и аз да „болдвам“: Тези места, клубовете, са достъпни за всички. Това им е най-хубавото и най лошото.
Ти сериозно ли за „професионалния клуб“ ? Може, ако раздаваш членски книжки срещу УИн.
В клуб „Медицина“ по ценни са мненията на пациентите. Имах си хас да обсъждате тук медицински въпроси помежду си или да съветвате пациенти. Това е абсурдно. Мястото не е медицинско. Ползвайте специализирани списания.

На това място има смисъл да се обсъждат взаимоотношенията лекари – пациенти.
Аз се оплаквам от държането, повтарям от държането на лекари, а Вехтия коментира – аман от идиоти, които не разбират от медицина. Гений. Като всички лекари впрочем. И като Авицена, който казал:Ние сме трима: ти, аз (лекарят) и болестта. Чиято страна вземеш, тя ще победи. А сега де, моята страна ли да взема или на лекаря. Ето това е истински въпрос за разискване в клуба.

Крайно време е модераторите да спрат да пишат в своите си клубове, ако искат да вършат някаква работа. Инак всичко ще си остане на лична основа – модератори срещу клубари.



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.04.18 23:52



Не си разбрал нито Авицена, нито клубните правила, нито коментарите на Вехтия. Нито писането на модераторите.
Не знам какво да правя. Пиши, пиши, може да ти олекне.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.04.18 00:38



При „крилатата фраза“ на Авицена има логическо противоречие, нищо че е Авицена. Напрегни се малко. Инак смисъла и въобще тезата на Авицена за отношението към болестите са ясни.
Въобще стига с тези първосигнални реакции. Свали най-сетне тази лекарска престилка и малко от малко се помъчи да разбереш за какво говорим.
Клубните правила изхождат от презумцията, че това е клуб на лекарите, и май и ти смяташ, че става въпрос за професионален клуб на лекарите. Сега посред нощ не ми се разисква този абсурд, но „само Лекар може да дава акъл на друг Лекар“ е някаква шега. Мигар в този клуб някой, който твърди, че е лекар е давал акъл на друг който също се прави на събрат на Хипократ ? По подходящо е клуба да се казва „Лекарите се шегуват“. А що са писани с главна буква, лекарите, не знам. Да не сте ги нещо обожествили и аз да не спазвам ритуала.

И въобще на бърза ръка се изказа, че нищо не съм разбрал, каквито между другото са и коментарите на Вехтия, обикновено. Добре ама аз нито веднъж не съм се изказал по медицински въпрос, а по взаимоотношения и отношения. Какво не съм разбрал по тях.

Може ли да помоля да ми отделиш малко време и малко внимание ?
Какво точно прави модератора, освен да ме нарича ненормален ?



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.04.18 12:55



Може ли да помоля да ми отделиш малко време и малко внимание ?
Какво точно прави модератора, освен да ме нарича ненормален ?


Ще ти отделя не малко, а достатъчно време и внимание. Явно трябва да изясним някои неща.

1. Кой модератор те е наричал ,,ненормален"? Посочи ми.

2. В нашия клуб, а и във всички други, пишат зрели хора. Някои от тях са със сериозни претенции за интелект и възпитание, следователно не би трябвало да е нужна модераторска намеса изобщо.

3. Ако т.2 не се изпълнява в последната й част и е необходимо включване на модератор, то той просто трябва да се съобразява с форумните правила. И да действа според правомощията си.

4. Всеки модератор, според мен, би трябвало да се стреми към създаване на добра атмосфера за участие в неговия клуб. В моя случай - и за лекари, и за немедицински лица, се старая да е така.


Забележи кои клубове са активни към днешна дата. Тези с наличен и действащ модератор.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Български учени имат готов прототип нанови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.05.18 02:45



Учените от БАН имат готов прототип на универсална противогрипна ваксина. В предаването "Преди всички" доц. Андрей Чорбанов – ръководител на департамент "Имунология" към БАН обясни:

"Смисълът на грипната ваксина е много сериозен, защото той има изключителен социален ефект, изключително много хора боледуват от грип. Основният проблем на грипа и липсата на такава ваксина до момента е специфичността на грипния вирус, което се свежда най-вече до изключително бързата му мутация. Това, че се работи в цял свят да се търси оригинален подход, да се направи една истинска превантивна ваксина, е стимул за много учени. Десетки екипи по света работят в този аспект. Нашият подход се оказа много успешен и на ниво прототип ние имаме готова ваксина, която сме тествали в хуманизирани модели. Тя работи много добре. Пътят вече от тук нататък до реалния пазар е доста независим от нас. Трябва да се види какъв интерес ще има от различните компании".

Андрей Чорбанов обясни, че принципът на действие в свързан с това, че във всеки вирус има непроменими компоненти, но те трябва да се разпознават от имунната система. Той каза още, че е против пиенето на имуностимуланти, тъй като по принцип имунната система е добре настроена и няма нужда от допълнително стимулиране.



БНР - Програма Хоризонт ,,Преди всички"
25.04.2018
Разговор на Диана Дончева с доц. Андрей Чорбанов

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.