Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.03.18 02:07



Придобитите знания не са гаранция за нищо, ако не можеш да си използваш главата.

Така е, затова се откажи от идеята да ставаш лекар. Поне дотолкова не можеш ли да използваш главата си, за да го разбереш това?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.03.18 02:11



Ама той имал чувство за хумор бре!

И аз си помислих същото.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Новости в българската и световна медицинанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано30.03.18 18:29



Квот' и да й обясняваш все разбира обратното.

От написаното от теб дотук в тоя форум става ясно, че твоята самовлюбена лекарска глава не работи.



Тема Re: Новнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано30.03.18 18:58



Мезото или "опорак" по нашенски си е известно отдавна. Просто ирландските учени са решили че трябва да бъде отделен орган. Става дума за класификация, нищо ново не е открито, най- малкото пък нов орган. В анатомията такива промени вървят постоянно. В далечната 1979 година като се разбра че съм приет медицина нашите (лека им пръст) ми купиха първи том на тогавашното актуално издание на атласа на Синелников. Докато бях в казармата ми купиха и втория том. Дотук добре ама третия том се забави. Станах втори курс, идва изпита по анатомия, а няма откъде да чета нервна система. Оказа се че един роднина го има, но в по- стара редакция. Даде ми го ама... нещо не е като в другите два тома. Споменах му аз, а той казва: Абе какво толкова черепа си е череп, скелета си е скелет остарял бил. Е, взех си изпита де. С четворка. Пък робота, вехт или не е само три бройки в страната. Така че новината си е новина. особено ако закъсаш с простатата. Да пази Господ. Разбира се.



Тема Re: Откриха най-големия орган в човеканови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.18 02:15



Имах хубав атлас, но не на Синелников, а друг, само по хистология и цитология, в който интерстициум да искаш.

Рисувахме го в тетрадка на упражненията, също и за домашно вкъщи.
Само дето не сме го изучавали като съвкупност от кухини, едва ли не, ако разбирам правилно откритието на американските лекари.
Не съм съгласна с това, макар че е чудесно да се търсят нови методи за лечение на раковите заболявания.
Съединителна тъкан си е интерстициумът, най-общо казано.


Поддържам следното:

Не всички обаче са толкова развълнувани от откритието. Доктор Майкъл Натансон, специалист по клетъчна биология в Йейл казва пред CNN, че за него интерстициумът е общ компонент във всички органи на човешкото тяло и не може да го нарече отделен орган.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема "Новият"нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано31.03.18 09:56




Ето още нещичко по въпроса. Между другото за интерстициум се споменава още в студентския ми учебник по физиология, но без да се твърди че е орган. Защо пък тогава и кръвта да не е орган?

Редактирано от vehtiya на 31.03.18 09:58.



Тема Не съм съгласна с американските ученинови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.18 12:03



Ето още нещичко по въпроса. Между другото за интерстициум се споменава още в студентския ми учебник по физиология, но без да се твърди че е орган. Защо пък тогава и кръвта да не е орган?


Наблюдавали сме стотици пъти под микроскоп всякакви тъкани от различни органи.
Ти също сигурно си ги рисувал в тетрадка. Караха ни да си носим цветни моливи. Колко пъти сме изобразявали интерстициума... ехеее...

Вярно е, че благодарение на този начин за обработка на материалите сега, за който говорят, може да се открият нови неща, но не ми изглеждат реални тези кухини, пълни с течност. Защото колкото и здрави да са стените им, те няма да могат да изпълняват една от най-важните си функции - опорната.
Не само, че интерстициумът не е орган, но мисля, че американските медици и биолози грешат и относно ,,новата" му установена структура.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.03.18 12:29



И кръвта не може да е орган, понеже също е универсална за другите органи. И изпълнява функцията на пренос на кислород и хранителни вещества за тях, както и изнасянето на въглеродния диоксид и отпадните продукти.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано31.03.18 19:28



Тъкани, органи, системи... Явно нищо не е 100% изучено и/или дефинирано. Дори и в анатомията.



Тема Re: Не съм съгласна с американските ученинови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано31.03.18 22:27



Така е, ташаци на рояци в медицината...
Хем са пълни профани, хем реват за много пари.
Па и някои мошенници са се докопали до тях.
Че и не са малко. Време е "медицината" да се върне там дето и е мястото.
При бръснаро-фризьорските услуги.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.