Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 03.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано17.04.18 19:51



Аз не се правя на по-знаещ от когото и да било' само като се насереш от безпочвени критики към другите ти обяснявам да се извиниш, а не да си замазваш. А ти понеже знаеш че съм прав' ама не ти стиска да си го признаеш, разправяш как си щяла да ме триеш.



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.04.18 19:04



Няма да споря повече с теб.
Във всеки друг професионален клуб щеше да си поставен на мястото си. А то е извън клуба.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано20.04.18 23:07



4. Тук в този клуб САМО Лекар може да дава акъл на друг Лекар, да му казва какво може и какво трябва да прави и как да го прави! Това правило важи от 17.07.2004 г. Мнения или теми нарушаващи това правило се трият.
5. Теми за корупцията на лекарите ще бъдат трити незабавно и без предупреждение. Има си съдилища. Оплаквайте се там. Ако е препоръка да не се ходи при даден лекар защото иска пари - няма да бъде трито. Но общи дискусии по въпроса ще бъдат трити.


Я, колко тъпи правила.
В ДИР-ника най-много, досега, са ме кефили така наречените брокери на недвижими имоти.
Ама и вие лекарите може да се окажете достойни за кеф, ако не може да разберете смисъла на това място наречено КЛУБ в Dir.bg и по най-елементарен начин го приравнявате до общоприетото понятие.
Ще си позволя и аз да „болдвам“: Тези места, клубовете, са достъпни за всички. Това им е най-хубавото и най лошото.
Ти сериозно ли за „професионалния клуб“ ? Може, ако раздаваш членски книжки срещу УИн.
В клуб „Медицина“ по ценни са мненията на пациентите. Имах си хас да обсъждате тук медицински въпроси помежду си или да съветвате пациенти. Това е абсурдно. Мястото не е медицинско. Ползвайте специализирани списания.

На това място има смисъл да се обсъждат взаимоотношенията лекари – пациенти.
Аз се оплаквам от държането, повтарям от държането на лекари, а Вехтия коментира – аман от идиоти, които не разбират от медицина. Гений. Като всички лекари впрочем. И като Авицена, който казал:Ние сме трима: ти, аз (лекарят) и болестта. Чиято страна вземеш, тя ще победи. А сега де, моята страна ли да взема или на лекаря. Ето това е истински въпрос за разискване в клуба.

Крайно време е модераторите да спрат да пишат в своите си клубове, ако искат да вършат някаква работа. Инак всичко ще си остане на лична основа – модератори срещу клубари.



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.04.18 23:52



Не си разбрал нито Авицена, нито клубните правила, нито коментарите на Вехтия. Нито писането на модераторите.
Не знам какво да правя. Пиши, пиши, може да ти олекне.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.04.18 00:38



При „крилатата фраза“ на Авицена има логическо противоречие, нищо че е Авицена. Напрегни се малко. Инак смисъла и въобще тезата на Авицена за отношението към болестите са ясни.
Въобще стига с тези първосигнални реакции. Свали най-сетне тази лекарска престилка и малко от малко се помъчи да разбереш за какво говорим.
Клубните правила изхождат от презумцията, че това е клуб на лекарите, и май и ти смяташ, че става въпрос за професионален клуб на лекарите. Сега посред нощ не ми се разисква този абсурд, но „само Лекар може да дава акъл на друг Лекар“ е някаква шега. Мигар в този клуб някой, който твърди, че е лекар е давал акъл на друг който също се прави на събрат на Хипократ ? По подходящо е клуба да се казва „Лекарите се шегуват“. А що са писани с главна буква, лекарите, не знам. Да не сте ги нещо обожествили и аз да не спазвам ритуала.

И въобще на бърза ръка се изказа, че нищо не съм разбрал, каквито между другото са и коментарите на Вехтия, обикновено. Добре ама аз нито веднъж не съм се изказал по медицински въпрос, а по взаимоотношения и отношения. Какво не съм разбрал по тях.

Може ли да помоля да ми отделиш малко време и малко внимание ?
Какво точно прави модератора, освен да ме нарича ненормален ?



Тема Re: ***Модераторско включване***нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.04.18 12:55



Може ли да помоля да ми отделиш малко време и малко внимание ?
Какво точно прави модератора, освен да ме нарича ненормален ?


Ще ти отделя не малко, а достатъчно време и внимание. Явно трябва да изясним някои неща.

1. Кой модератор те е наричал ,,ненормален"? Посочи ми.

2. В нашия клуб, а и във всички други, пишат зрели хора. Някои от тях са със сериозни претенции за интелект и възпитание, следователно не би трябвало да е нужна модераторска намеса изобщо.

3. Ако т.2 не се изпълнява в последната й част и е необходимо включване на модератор, то той просто трябва да се съобразява с форумните правила. И да действа според правомощията си.

4. Всеки модератор, според мен, би трябвало да се стреми към създаване на добра атмосфера за участие в неговия клуб. В моя случай - и за лекари, и за немедицински лица, се старая да е така.


Забележи кои клубове са активни към днешна дата. Тези с наличен и действащ модератор.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Български учени имат готов прототип нанови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.05.18 02:45



Учените от БАН имат готов прототип на универсална противогрипна ваксина. В предаването "Преди всички" доц. Андрей Чорбанов – ръководител на департамент "Имунология" към БАН обясни:

"Смисълът на грипната ваксина е много сериозен, защото той има изключителен социален ефект, изключително много хора боледуват от грип. Основният проблем на грипа и липсата на такава ваксина до момента е специфичността на грипния вирус, което се свежда най-вече до изключително бързата му мутация. Това, че се работи в цял свят да се търси оригинален подход, да се направи една истинска превантивна ваксина, е стимул за много учени. Десетки екипи по света работят в този аспект. Нашият подход се оказа много успешен и на ниво прототип ние имаме готова ваксина, която сме тествали в хуманизирани модели. Тя работи много добре. Пътят вече от тук нататък до реалния пазар е доста независим от нас. Трябва да се види какъв интерес ще има от различните компании".

Андрей Чорбанов обясни, че принципът на действие в свързан с това, че във всеки вирус има непроменими компоненти, но те трябва да се разпознават от имунната система. Той каза още, че е против пиенето на имуностимуланти, тъй като по принцип имунната система е добре настроена и няма нужда от допълнително стимулиране.



БНР - Програма Хоризонт ,,Преди всички"
25.04.2018
Разговор на Диана Дончева с доц. Андрей Чорбанов

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.