Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 20.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тема (може би) с продължение...  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.03.18 13:45



Саксън, не че нахалствам, ама защо заключи темата, в която се разискваха здравословните проблеми на (уж покойния приятел на)Самолета? Нещо нецензурно ли бях публикувал в поста си, нещо обидно ли? Или той те помоли? Този господин с безмилостна увереност и непоколебимост ръси твърдения от рода на "ти не четеш" " ти не си никакъв лекар" и т.н. Той дори си позволи твърдението че на лекаря "убийството му е ежедневие"!?? Същевременно когато се намерят негови(!!!) постове, от които е видно, че става дума за човек със психични проблеми, темите се заключват?! И то не само тази! Този човек отдавна трябваше да е изхвърлен от клуба! Всъщност твоя работа. Ти си шефа тук.



Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.03.18 14:45



Темата на Самолета е стара. От 2011-та година е. Аз се учудих защо изобщо е вдигната. Оставих я отворена, докато авторът не написа, че човекът, за когото е ставало дума, е починал.
Не ме е помолил Самолет за заключването, сама прецених.

Другите затворени теми на първа страница са на Хромозом, но той има още две с подобно съдържание, в които може да се пише.
Има някои предишни теми от други клубари също с катинар, за да се спрат безсмислени разправии и преминаването на добрия тон.

Не може да гоним всички немедицински лица, винаги е имало такива в клуба, доколкото съм чела стари неща. И са съществували кавги и врякане срещу лекарите.
Просто трябва да се спазват определени граници.
Каквото мога правя чрез триене, заключване, понякога със забележки.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.03.18 15:04



За първа страница казах.
На втората - няма заключена тема.
На трета - две теми на Нбб.
Четвърта страница - една твоя затворена тема и една на Самолета от 2013-та година.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.03.18 17:42



Дано само не се окаже че СамолетЯ е въпросния (уж)покойник. Такива лъжи не водят до нищо добро

. А иначе темата беше интересна- както със оплакванията на пациента, от чието име явно говореше Самолета, и които доста напомняха оплакванията на една участничка, която наскоро си смени никнейма. Ама тя овреме беше открила методите за самоочистване. Отделен е въпроса че репликите на Самолета(или този, от чието име говореше той) бяха идеална илюстрация за човек, който (може би)чете медицинска литература, но не е в състояние да асимилира прочетеното.



Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.03.18 02:02



бяха илюстрация за човек, който (може би)чете медицинска литература, но не е в състояние да асимилира прочетеното.

Най ме е страх от такива хора, между другото.
Ще бъда крайна, но ще кажа, че колкото повече четат медицински въпроси в Интернет, толкова по-малко разбират от тях. И когато си натъпчат главите с дадени глупости, не проумяват дори лекарят какво им обяснява при положение, че го прави разбираемо, разбира се.

Има такива люде просто. Не знам на какво се дължи, защото някои умеят да мислят логично, но опре ли до медицина, почват да откриват топлата вода, нещо което никой не иска от тях, но те се чувстват длъжни да го правят.

Има даже популярни лафове: ,,Той/тя се лекува по Интернет". Или както ми казаха за една позната: ,,Тя е от майките, които лекуват детето си от Интернет".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Непрекъснатонови [re: vehtiya]  
Автор vesela64 (ентусиаст)
Публикувано19.03.18 07:14



ме призовавате, явно имате нужда от мен. Малко

от ваш колега.



Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано19.03.18 11:33



ще игнорирам глупосите на вехтия и ще ти отговоря конкретно по темата.

Човек се учи цял живот. Дали лекар или готвач няма значение. Ако престанеш да следиш новостите и да четеш това което работиш - просто изоставаш и от специалист ставаш занаятчия. Някой, който просто взима парите за да прави нещо без да се интересува от резултата. Имам приятел лекар който е с 2 специалности, от над 20 години е лекар и като му дойде по-засукан случай не спи по цели нощи, чете де що намери научни публикации, отваря старите дебели книги. Неговите колеги удрят 2 инжекции, казват то тоя пациент и без друго ще мре и не им пука. Въпрос на желание и манталитет. Едните работят медицината само защото взимат някакви пари а другите намират това за смисъл на живота си и искат да се осъвършенстват.
Както добре знаем лекарите не лекуват а помагат на организма да се самоизлекува. Само в редки случаи лекарите наистина лекуват. И това, че си изписал аспирин при грип или си свалил температурата не е голям повод за гордост ако половината от малко по-сложните ти пациенти умират.

Аз като пациент преди години пострадах и ми трябваше операция. Обиколих всички гурота в областа в БГ. Бях на косъм да ходя в чужбина да се оперирам. Операцията е доволно проста и тривиална. Изчетох де що научни публикации намерих по темата. Оказа се, че в БГ все пак има двама хирурзи които правят операцията по сравнително нов за световен мащаб метод. Запознах се с тях, изгледах техни операции и си избрах кой да ме оперира. Операцията мина успешно но се оказа, че критичното е следващите 6 месеца а не самата операция. И знаейки това което научих от четенето успях в следващите 6 месеца да правя каквото трябва за да се възстановя. Всеки от специалистите си свърши работата добре. Но никой не ми обясни колко е важно самото възстановяване.
Точно същите лекари оперираха мои приятели. По същия начин перфектни операции но след като те не изпълняваха това което трябва следващите 6 месеца организма им не се възстанови правилно и операциите се оказаха безмислени. Даже единия го оперираха 2ри път от същото. Така, че ограмотяването на пациентите е важна част от лечението. Ако не ги ограмотите вие - нормално е те да търсят информация. Фразата - взимай тея хапове и се махай с нищо няма да помогне нито на пациента нито на тебе. И вечно ще си останете неразбрани. Липсва доверие.



Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.03.18 14:05



че колкото повече четат медицински въпроси в Интернет
________________________________________________________
Мисля че не си разбрала Вехтия.
Предполагам като е написал медицинска литература е и ма в предвид точно такава, истинска медицинска литература.
Не простотии от типа че трябва да пием по 2-3 литра вода дневно, че в орехите имало йод, идиотщините на Олег Ламикин и други подобни в нета.
Между другото що още стои поста на откачалник64 ???



Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.03.18 14:16



Вехтия, не се занимавай с глупости ами виж вчера като се шмитках какво ти намерих.
Ново работно място. на стотина километра от добре познатия ти Ямбол.
Ей там има и две линейки. харесай си едната...



Само като ходиш на работа да не си забравяш вазелина.
____________________________________________________________________
Разбира се има нещо от вчера и за саксунчето. Да не се сърди.
Какво е - лесно се открива в нета...





Тема Re: Тема (може би) с продължение...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.03.18 17:48



Благодаря, имам си работно място




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.