Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 08.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Професия лекар  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.11.17 19:08







Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.11.17 00:27



Тия са е@ати и глупаците.
Може веднага да напуснат и да не дължат никакво обезщетение на работодателя.
Справка - КТ(кодекс на труда, член (не мъжки) 327).
И от там на терминал 2 - от другата страна ще посрещнат с фанфари и китки.
Китките - може и пембе, може и синигерово жлъти.





Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.17 00:58



В нашата професия се изисква много отдаденост. Трябва да сме в готовност да работим и по време на отпуска, болест; да се отзовем, щом е нужно.
Ако търсех спокойна, чистичка работа щях да стана продавачка в парфюмериен магазин.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Професия лекарнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.11.17 01:05



Трябва да сме в готовност да работим и по време на отпуска, болест; да се отзовем, щом е нужно.
_________________________________________________________________________________________
Абе друго написах ама го изтрих...





Тема Re: Професия лекарнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.17 01:31



Абе друго написах ама го изтрих...

Не се съмнявам.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.11.17 03:21



Откъс от романа ,,Лекарки" на Сидни Шелдън, който показва посветеността на лекарите на професията и на техните пациенти:

Светът извън болницата бе престанал да съществува. Пейдж научи, че Ирак ограбвал Кувейт, но тази новина бе изместена от нуждите на петнадесетгодишния й пациент, който умираше от левкемия. В деня, когато Източна и Западна Германия се обединиха, Пейдж бе заета да спасява живота на един диабетик. Маргарет Тачър подаде оставка като министър-председателка на Англия, ала по-важно бе, че пациентът от 214 стая можеше отново да ходи.
Онова, което правеше труда й поносим, бяха лекарите, с които работеше. С малки изключения те се бяха посветили на лечението на другите, на облекчаването на болките им, на спасяването на човешкия живот. Пейдж бе свидетел всеки ден на чудесата, които вършеха, и това я изпълваше с гордост.
Най-напрегнато бе в отделенията за бърза помощ. Те бяха винаги претъпкани с хора с най-различни травми.



Става дума за д-р Пейдж Тейлър, млада лекарка, която заедно с две свои колежки кара стажа си по медицина в окръжната болница в Сан Франциско.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Професия лекарнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано23.11.17 07:16



Светът извън болницата бе престанал да съществува.
Резервиран съм към подобно състояние. Точно така прегарят хората. Ако професията, респ. работното място ти налагат такова положение на нещата, по- добре се махай оттам.



Тема Re: Професия лекарнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано23.11.17 07:18



Гурбета не е така лесно решение Хидразинчо. Но биха могли да подадат една колективна оставка. Не знам по кой член.



Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано26.11.17 01:24



Резервиран съм към подобно състояние. Точно така прегарят хората. Ако професията, респ. работното място ти налагат такова положение на нещата, по- добре се махай оттам.


Нямаше как да се махнат, защото и трите бяха постъпили като стажант-лекари във въпросната болница. Би се отразило зле на препоръките за тях сигурно.
Направи ми впечатление, че те бяха учили 4 години медицина и после постъпиха в тази окръжна болница. Веднага ги попитаха какво искат да специализират, лекарките посочиха съответната специалност (трите имаха различни желания) и започнаха да стажуват.
За тях отговаряха старши специализанти, щатните лекари и естествено директорът на болницата.
В крайна сметка най-престижно беше като приключи някой лекар с обучението, да захване частна практика.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Професия лекарнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано26.11.17 23:58



В крайна сметка най-престижно беше като приключи някой лекар с обучението, да захване частна практика.
________________________________________________________________________________________________________
И на тва кво му е престижното??? Еб@си и простотията...



Тема Re: Професия лекарнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.11.17 02:54



С частната практика лекарите получават достойно възнаграждение за труда си, а сигурно и пациентите се отнасят по-уважително към тях.
Спомни си и в ,,Цитаделата" главния герой, който се ориентира към работа с богати пациенти, най-вече жени, защото това му носеше много повече средства и добро положение в обществото. Друг е въпросът, че загуби себе си като човек и всеотдаен лекар.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Професия лекарнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 10:13



С частната практика лекарите ...
_______________________________________
... започват да скубят своите пациенти.
Същите тези пациенти от чиито данъци им е платено обучението по държавна поръчка.
Тази година сме по-добре с приема на студенти по държавна поръчка - само 45 000 студенти за разлика от миналата когато бяха 49 000 ...
Който иска да учи за сметка на държавата, трябва и да се "отчете" пред държавата.
Като иска да отваря веднага частна практика, ми нека си плати обучението и да отваря.
Същото и за емигриращите висшисти.
И не, не говоря само за специалностите медицина.



Тема Понеже виждам..нови [re: hidrazin4o]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано27.11.17 10:44



че си наясно,я да ми обясниш,като как ще стане "отчитането".Просто ми е интересно да прочета мнението ти.



Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема И да уточня...нови [re: pavyan]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано27.11.17 10:46



за тази година в специалност Медицина са приети 79(СЕДЕМДЕСЕТ И ДЕВЕТ)студенти по държавна поръчка.За която поръчка,семестриалната такса е 790лв.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Понеже виждам..нови [re: pavyan]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 10:47



Е не мога да мисля за всичко на този свят де.





Тема Re: И да уточня...нови [re: pavyan]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 11:05



Тези 79 за кой университет се отнасят?
Щото за Плевен гледам че медицина и фармация са малко над 130 бройки.
И 790 лева е таксата за държавна поръчка.
Ми кат ще си отварят веднага частна практика или ще емигрират да си платят нормалната такса.
Колко беше, май около 6800 лева на година???



Тема Re: Професия лекарнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 11:23



Същите тези пациенти от чиито данъци им е платено обучението по държавна поръчка.
Твоето обучение от кого е платено?



Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 13:06



По-голямата част от държавата.
И аз съм си го изработил като съм бачкал дълги години за държавата.
Там където ме пратят - сменил съм няколко града до сега и стига толкова.
Не на частно, не в чужбина.
Други въпроси?





Тема ИЗМЕКЯР!нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 13:41



Хидразинчо, ти работиш в частна фирма нали? Чуждестранна при това ЧЕЗ, EVN все тая. Нищо че е на българска територия. На такива хора им се вика измекяри. Други въпроси?



Тема СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 14:17



работя в частна БЪЛГАРСКА фирма. От няколко години.
Преди това съм си дал своето на държавата.
А на такива умствено ограничени хора дето им липсват първите 7 години им се вика селяндури.
Край с въпросите и отговорите.
Сега бягай да си носиш пациентите щото за това ти плащат и ти си се съгласил.





Тема Частна практиканови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 14:23



Хидразинчо, в момента ти си на частна практика защото работиш за частна фирма, при това чуждестранна нали? Дебелоок, двуличен измекяр!!! Отделен е въпроса за китайските боклуци, дето ги внасяш с парите от непосилните ни сметки за ток! Заради комисионната на твоите шефове! Е, и за тебе вероятно ще капне нещичко, безродник и дупелизец! Еничар!!!



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 14:31



Хидразинчо, ти работиш в частна фирма, нищо че си завършил по държавна поръчка нали? Аз работя за държавата от дипломирането си! Отделен е въпроса че три години съм работил по разпределение заради това че съм завършил по държавна поръчка. На тебе ти се е разминала тази формалност, нали? Защото си комунистическо- връзкарско копеленце. И като стана дума за селяндури май ти пасеш овци през свободното си време. Когато не оплюваш докторите разбира се.



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 18:40



Отделен е въпроса че три години съм работил по разпределение заради това че съм завършил по държавна поръчка. На тебе ти се е разминала тази формалност, нали?
_____________________________________________________________________________________________________
Сорри бейби, размина ми се работата по разпределение от средното образование защото влязох във висше.
Обаче след висшето си отработих 10 години по разпределение че и повече.
Така че айде върви да дрискаш някъде другаде глупостите дето постоянно ръсиш.
И не, не паса овце защото нямам такива но пък не намирам нищо срамно в това да си пастир.
Ти така и не разбра с малкото си аспиринче разликата между селянин и селяндур, нали???
Общо взето пастирите и селяните са много по-хора по разбирания и човечност от такива като теб.


P.S. И само за сведение - така и не влязох в пустата му и партия...



Тема Re: Частна практиканови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 18:47



И 10 пъти да ти го кажа че не работя в чуждестранна фирма, пак няма да ти влезе в главата щото е пълна с бръмбари.
Като гледам е крайно време да се лекуваш.


И както си се разпенил гледай да не ми направиш някой NSTEMI ...



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 21:21



Обаче след висшето си отработих 10 години по разпределение че и повече.





Тема Re: Частна практиканови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 21:24



Откъде го изкопа това сайтче бре?!

Точно като за ентелегентен селянин. И пастир. Може и електричар. Аферим.

Редактирано от vehtiya на 27.11.17 21:34.



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 21:31



Преди това съм си дал своето на държавата.

Какво по- точно? Ако не е тайна де





Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 21:37



Плоско Седларов, плоскоооо...





Тема Re: Професия лекарнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 21:39



След като приключи обучението лекаря трябва да подхване специализация! Кой ще отиде в частния кабинет на новобранец без специалност?



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 21:41



Плоска ти е мозъчната повърхност... шапкаров



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.11.17 22:36



Седларов, отивай да спиш че наближава 22 часа...





Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.11.17 23:29



Добра идея



Тема Re: Професия лекарнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.11.17 16:15



Работещите в други области защо имат право да практикуват частно, а лекарите да нямат?
По времето на Тодор Живков, доколкото знам, е била премахната частната практика. А на мен много възрастни хора са ми разказвали, че са били доволни, когато са имали лекари, които ги посещават срещу определена тарифа и никой не е смятал, че на всяка цена трябва да му е безплатно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.11.17 16:26



Ти също си се съгласил да носиш фуражка, пищов и зелени чорапи, нали? Заради което добре си си пълнел гушката. Недей да мрънкаш че разпределението ти е било десет и кусур години. Всъщност службицата ти е била толкова след което благополучно си се пенционирал и сега паразитираш някъде из енергоснабдяването. Кой както е научен.

Редактирано от vehtiya на 28.11.17 16:28.



Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.11.17 16:34



След като приключи обучението лекаря трябва да подхване специализация! Кой ще отиде в частния кабинет на новобранец без специалност?

Те придобиват специалност точно в болницата, в която се развива действието.
Но ми се стори, че са учили медицина само 4 години преди това. Плюс това всеки посочва желаната специалност без да полага изпит за зачисление, нито интервю както е сега у нас, а просто решава и си избира.
Едната лекарка се спря на сърдечната хирургия, другата - на неврохирургията, а третата - на вътрешните болести.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Професия лекарнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.11.17 16:39



Супер! Всъщност у нас лекарите гледат на младите си колеги като на някой, който ще им изяде хляба. Без да си дават сметка обаче че те самите вече не са в състояние да се справят с работата. Този конфликт на поколенията вероятно го има навсякъде, но у нас е особено грозен.



Тема Re: Професия лекарнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.11.17 16:44



Да, има такова нещо. А същевременно гледат да натоварват стажуващите с много работа, което не е лошо, но не е справедливо да им се стоварва цялата отговорност.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Професия лекарнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано28.11.17 19:30



Там където ме пратят - сменил съм няколко града до сега и стига толкова.
Така е със шапкарите. Сам си го избра, нали?



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано29.11.17 10:26



Еми Вехтия, каквото съм си избрал винаги е било по мое желание и решение.
Хубаво, лошо аз съм си го избрал и никого не виня за това както го правиш ти - ревеш постоянно като вдовица за грездей...


Аааааа.... И всички тук знаем за неуспешните ти напъни да станеш джипи.
Но то за тази работа се иска повече отколкото ти можеш.
Моите искрени съболезнования ...



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.11.17 13:50



Аз може и да рева, но поне не ръся злоба около себе си като някои други.



Тема Професор д-р Александър Хиневнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.11.17 18:27



С прискърбие съобщаваме, че нa 60-годишна възраст внезапно ни напусна многоуважаваният и обичан от всички лекар, преподавател и учен проф. д-р Александър Хинев.
Проф. Хинев оставя ярка следа в медицинските среди във Варна като човек, отдаден на пациентите, студентите и колегите си. Той ще бъде запомнен с огромния си принос в клиниката по урология в УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна и като основател на модерната урология в МУ-Варна. Активната му работа и основните му научни разработки бяха в сферата на онкоурологията, реконструктивната урология, лапароскопската урология, андрологията и бъбречната трансплантация. Специализирал е в Германия, Франция, Швеция, Египет, Япония, Швейцария, Великобритания, Италия и др. Внедрил е в клиничната урологична практика редица нови диагностични и лечебни методи. Има признати три рационализации.
Проф. Хинев е роден на 02.06.1957 г. в с. Н. Козлево, Шуменско. Завършил е Английска езикова гимназия във Варна и медицина във ВМИ - Варна, през 1984 г. Има придобити специалности по урология и онкология и диплома по здравен мениджмънт.
Кариерата си започва като клиничен ординатор в Урологична клиника - Варна (1984-1987 г.). През 1988г. е избран за научен сътрудник към същата клиника. Хабилитира се за доцент през 2000 г., а за професор – през 2013 г. Основните му научни разработки са в областта на онкоурологията, ендоурологията, андрологията и бъбречната трансплантация. Внедрил е в практиката много нови диагностични и лечебни методи.
През 2014г. проф. д-р Александър Хинев бе удостоен с Награда „Варна" за цялостно научно творчество.
Цялата академична общност и лекарско съсловие дълбоко скърбят за човека, преподавателя, лекаря, приятеля проф. д-р Александър Хинев.
Поклон пред светлата му памет!
Поклонението ще се състои на 28.11.2017 г. от 11.00 часа в Аудитория „Владимир Иванов“ в УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна, а погребението е от 13.00 часа на Централни гробища - Варна.



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано29.11.17 19:04



Да бе, направо ти се вързах...



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.12.17 10:51



Аааааа.... И всички тук знаем за неуспешните ти напъни да станеш джипи.

Но то за тази работа се иска повече отколкото ти можеш.

А ти защо избяга от военните? Службата ли ти натежа, изритаха ли те, или и за тази работа се изисква повече отколкото ти можеш? Не че ми дреме де, ама като сме тръгнали да си снемаме фамилна анамнеза...



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано01.12.17 11:04



Вехтия, не ти е отредено да знаеш къде, какво, защо, как ... съм работил.



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.12.17 11:13



Дреме ми на... чаламбата. Просто ти много обичаш да се ровиш из личното пространство на другите. И да даваш мнения по въпроси извън своята компетентност. Ако изобщо имаш някаква.



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано01.12.17 11:15



А твоята компетентност е ... ???





Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.12.17 11:21



Ха познай!



Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано01.12.17 11:41



Ха познай!
_______________________
??? Почистваш онази клоака на която и викат столица?





Тема Re: СЕЛЯНДУР,нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.12.17 17:15



Ти коя клоака почистваш? Дето ти е в главата?



Тема Д-р Майкъл Дебейкинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано04.12.17 18:40







Тема Re: Д-р Майкъл Дебейкинови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано06.12.17 20:16



Добрият лекар е и чудесен човек.
Пак ще стигнем до заключението, че да си лекар е призвание.
Дай Боже повече призвани!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Майкъл Дебейкинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано06.12.17 20:26







Тема Младите лекари...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано16.12.17 08:56







Тема Re: Младите лекари...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.12.17 14:32



Дано да е така!
Само че, тези думи звучат леко обидно към нас, малко по-възрастните, които също сме останали в Родината. И не се каним да работим тук, а го правим и то с желание.

С надежда и вяра д-р Венцислав Грозев, председател на управителния съвет на БЛС се обърна към всички млади лекари в страната : „ Благодаря Ви, че отделяте от съня си, от здравето си, от времето със семействата си! Със своята младост и ентусиазъм давате нов тласък на българското здравеопазване. Благодаря Ви, че оставате тук!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Майкъл Дебейкинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.12.17 07:34



Не винаги и не навсякъде нещата са така оптимистични






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.