Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 29.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Онлайн записване на часовенови  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано06.08.17 12:12



Какво е мнението ви за запазването на час за медицински преглед по Интернет? Ползвате ли този начин? Лекарите, които посещавате, предлагат ли го?

Аз виждам огромен минус в него, а именно, че по-възрастните хора нямат умения за работа с компютър, а те са основните пациенти, нуждаещи се от лекарска помощ. Има и такива семейства, които изобщо не разполагат с компютър, разбира се, но за тях остават другите способи - по телефона или на място.

Като че ли за други отрицателни страни не се сещам. Напротив, намирам за удобно записването онлайн.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.08.17 23:38



Какво мислите за писането в интернет в 12 наобяд? Аз например, мисля че е много удобно да се пише около обяда, но има и минуси, че например тогава е горещо, а и може човек да е на работа. Но пък в 12 на обяд може също да е зает, така че всъщност не знам кога и къде са най-много плюсовете, и къде най-много минусите. Като цяло, намирам за удобно да се пише в 12, вие как мислите?

Извинявай, Сакси, искаше ми се и на мен да напиша отговор в тона на темата - не съм сигурен че успях, но като цяло, мисля че допринесох в известен смисъл за обогатяването на тази тема, ти как мислиш?

Тук вярно стана само лекари да обсъждат най-несъществената част от ежедневието си...



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано07.08.17 00:16



Като цяло, намирам за удобно да се пише в 12, вие как мислите?
_______________________________________________________________
А аз мисля - пълни простотии. Помисли малко и ако имаш грам акъл ще разбереш че така....
P.S. Даже ми е трудно да разбера какъв смисъл въобще има поста ти???
Май никакъв...



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.08.17 00:40



Ти календар имаш ли? Погледни датата, на която съм писала темата - 06.08.2017 год. Денят е неделя.
Да ти хрумне някак, че не съм на работа тогава?!

Можеш да хвърлиш поглед и на други дати - обикновено пиша след 12:00, да, но след полунощ; понякога пък в следобедни часове, когато пак не съм в работно време.

Не че ти дължа обяснение, ама съм свикнала да разяснявам дори елементарни неща. По много пъти. Не ми тежи.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.08.17 01:01



Записването и спазването на часовете не е маловажна част в работата на лекарите с пациентите. Чакането и липсата на свободни часове са неща, срещу които хората често протестират и мисля, че имат право в определени случаи.

Записвал ли си час в Онкологичния диспансер в София, например? Аз скоро не съм минавала оттам, но преди време се чакаше на дълга опашка отрано сутрин, за да се вземе час за седмицата. Имаше всякакви хора - по-възрастни или млади, някои едва движещи се, видимо недобре здравословно, но те трябваше да се редят от заранта, за да успеят да се запишат. Или техен близък трябваше да ги отмени.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано07.08.17 01:23



Я, буден модератор... Да не ядеш бонбони или сладки неща?







Тема Re: П.П.нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.08.17 01:28



Не, гледам ,,Приятели". За стотен път. А ти?



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано08.08.17 08:16



Тук вярно стана само лекари да...
Де да беше така



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано08.08.17 08:26



На практика това може да стане със имейл или на чат- по Скайпа например. И в двата случая трябва да си пред компютъра. Най- малкото да имаш Интернет на телефона си. Имейла едва ли има някакви предимства пред СМС- а. Така или иначе ти трябва да отговориш за да му предложиш свободен час, той пък да ти отговори дали го устройва. Най- добре е да се свържете по телефона и да се разберете. Чата по- бива, но трябва да имаш Скайп(примерно) и на компютъра, и на телефона си. Деинсталирал съм го и от двете места първо защото нещо не ми работи добре, второ защото в Скайп по името могат да ти намерят номера лица, които не би желал да ти се обаждат. Освен да се попсувате. Примерно.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано08.08.17 20:26



Проблемът със записването по GSM като обаждане е, че невинаги лекарят има възможност да отговори веднага. А и може графикът му да не е пред него.

Обажданията са по всяко време. Аз си нося графика от работа вкъщи и обратно, за да мога да отбелязвам целодневно. Но все пак излизам и без него - на разходка, среща, пазаруване, кино или просто да изхвърля боклука вечер.
Няма да го мъкна този дълъг тефтер с календар със себе си я!

Или пресичам улица, нося торби; как да раздавам часове по пътя? Само ориентировъчно мога да кажа на човека кога да дойде, ако му е удобно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.