Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Общопрактикуващ"нови  
Автор Chromosom ()
Публикувано25.09.17 14:41



Абе каквото и да си говорим, не трябвали тази простотия, наречена "общопрактикуващ лекар" да изчезне?

В смисъл, нека си седят, и да може да се ходи и при тях, от някой неориентиран, и да си работят като нормални лекари и да разпределят, но откъде-накъде когато знаеш за къде си (т.е., боли те я ухото, я си си счупил крака, я друго), ще ходиш при "личния" да му плащаш, да му се молиш за направление и да те разпределя?

Тва е измислено от ония курви крадливи политиците, за да се пестят направления и Здравната каца да не плаща. Па и потребителски такси искали - за чий хуй?

Аз си знам на практика, че ако искам преглед трябва да си отида при специалиста и да си му платя. Личната ми е казала, че направленията който й отпускат не стигат и за 5 процента от пациентите й. На практика я ползвам само да ми дава болнични. Не ми се ходи на работа - потребителска такса и кажи за колко дни ти трябва. Като цяло доста добра работа ми върши, но не по предназначение





Тема Re: "Общопрактикуващ"нови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано25.09.17 22:23



Де юре - ти ме би трябвало да знаеш какво те боли и при кой доФтор да отидеш.
Др факто - според Вехтия трябва да си медик. Не само медик ами и на ниво поне джипи.
Според него не мое да ходиш за щяло и нещяло в спешна помощ.
Първо трябва да си направил собствена медицинска диагностика.
После да решиш къде, как, какво, защо ...
В този си вариант джипитата и лекарите в спешна помощ отпадат.
От няма никва полза и само точат Кацата.
В спешната слагаме пара медици да мъкнат труповете.
Вехтия отива в Ямбол да гледа домати а джипитата попълват бройката на недостигащите медици...
Елементарно!!!





Тема Re: "Общопрактикуващ"нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано26.09.17 00:11



Абе каквото и да си говорим, не трябвали тази простотия, наречена "общопрактикуващ лекар" да изчезне?

В смисъл, нека си седят, и да може да се ходи и при тях, от някой неориентиран, и да си работят като нормални лекари и да разпределят, но откъде-накъде когато знаеш за къде си (т.е., боли те я ухото, я си си счупил крака, я друго), ще ходиш при "личния" да му плащаш, да му се молиш за направление и да те разпределя?



Ти не си особено ориентиран, съдейки по постовете ти, така че не се гневи толкова. Радвай се, че има кой ,,да те разпределя", защото иначе, ще си напълно загинал.

Писал беше, че за по-малко от 2000 лева не би се хванал на работа, хем далеч от лекарската, така че, не брой парите на медиците.

Общопрактикуващите лекари извършват дейности с голям обем, които не са свързани единствено с издаването на направления.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема ОК.Приемаме..нови [re: Chromosom]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано26.09.17 09:46



че тях ги няма.За един ден един ОПЛ преглежда средно 30-40човека.В София са около 1000 ОПЛ-та.Това означава 30-40 000 човека пред кабинетите на специалистите.Колко време ще ти издържат нервите да чакаш на опашката с бабите?Сега направление за консултация се дава на всеки 4-5пациент.Т.е. има отсяване,което намалява потока .
Направи си сметка,колко бумажки и документчета ти трябват ежегодно.С тях какво правиш?

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: ОК.Приемаме..нови [re: pavyan]  
Автор Chromosom ()
Публикувано26.09.17 14:54



Аз казвам да си стоят за бумагите, за неориентираните и за болничните, но иначе да не е задължително да се ходи при тях когато ти трябва специалист.



Тема Ами има.. [re: Chromosom]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано26.09.17 14:59



един проблем.Понякога,когато те боли корем,не си нито за хирург или гастроентеролог,ами в момента правиш един мааалък инфаркт.Повярвай ми,че никой,освен ОПЛ-то няма да ти направи кардиограма и да те прати в болница.Не че не искат,ама нямат нужната апаратура,а и всеки си гледа неговата област.Та след консултация с двама специалисти,патоанатома ще ти постави диагнозата.Има още редица такива ситуации,в които само ОПЛ-то ти е в помощ.Повярвай ми,не се заяждам и не преувеличавам.Просто в медицината 2+2 е някъде около 5.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Ами има..нови [re: pavyan]  
Автор Chromosom ()
Публикувано26.09.17 21:57



Абе може и да си прав за тези ситуации. Ама все пак има една камара други, където е ясно за кой доктор си. И у нашта държава, пак трябва да минеш през личния. Има държави, където някои специалности са със свободен достъп (примерно УНГ, офталмология, гинекология, психиатрия), и пак според мен не са достатъчно. А у нас - за всяко нещо, първо GP-то, и само ако ти даде направление тогава, а срещу такова - чакане и потребителска такса. Това според теб не е ли направено за да се пестят направления и да не дава пари Кацата?



Тема Не си..нови [re: Chromosom]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано27.09.17 08:50



ме прочел по-горе.Направленията и парите за изследвания изначало са си лимитирани.0.75броя направление за консултация със специалист за година и 10.50лв. годишно за изследвания на човек.Така че почти нищо не зависи от ОПЛ-то.Просто за тримесечие му се дава определен бройка направления и пари за изследвания и той трябва да се вмести в тях.Иначе надвишените бройки и пари му се удържат директно от парите,които получава за месеца.Предполагам,че проблема би се решил,или поне да не стои толкова остро,ако болниците при прием си правеха изследвания и консултации със специалист в отделенията и ако ТЕЛК-овете си правеха същото в болниците.Сега всичко е при нас и голяма част отиват за тези дейности,макар че има нареждане от Каса-та да не ги правим ние.Но като дойде пациент с един поменик от изследвания и консултации с които го е изпратила някоя болница,се опитваме да помагаме.Че ако трябва да плаща(щото те така го изпращат:"Иди и си направи това,за да те приемем")сумите са главозамайващи.Знаеш ли например,че за болничните листове на онко болен годишно отиват между 6 и 8 направления №3(консултация със специалист),защото иначе не искат да му издават болнични листа.Въпреки,че имаме право да дадем №6 за ЛКК,които са безлимитни.Но едното е 25лв,а другото 6лв..Стана малко дълго,но се опитвам да ти обясня технологията на ежедневното жонглиране при ОПЛ-то.Хем пациентите да са доволни,хем да нямя глоба.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Ами има..нови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.09.17 09:28



А у нас - за всяко нещо, първо GP-то, и само ако ти даде направление тогава, а срещу такова - чакане и потребителска такса. Това според теб не е ли направено за да се пестят направления и да не дава пари Кацата?


1. Кой ще поеме профилактиката, имунизациите и реимунизациите на населението?

2.Кой ще преглежда острите вирусни инфекции, например? По време на грипна епидемия кой ще поема потока пациенти?
И много други остри случаи или неясни.

3. Кой ще следи хронично болните, които са огромна част от всички? Кой ще диспансеризира част от тях?

4.Кой ще изписва медикаменти, безплатни или с намаление по Здравна каса?

5. Кой ще ходи на домашни посещения?
Имала съм пациенти, които съм посещавала дни наред само за поставяне на назначени инжекционни препарати след болнично лечение, защото иначе трябва да си търсят мед. сестра и да й плащат?

6. Кой ще поема огромната документация, примерно изготвянето на протоколи за ТЕЛК? Кой ще издава съобщението за смърт и за кремация, ако е нужно, ако болният не е починал в болница, а вкъщи?

7. И други, много други дейности.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Не си..нови [re: pavyan]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.09.17 11:43



В отговор на:

Иначе надвишените бройки и пари му се удържат директно от парите,които получава за месеца.



Хм, може би за това личните лекари събират потребителска такса - за да плащат прегледите на пациентите си?


В отговор на:

Предполагам,че проблема би се решил,или поне да не стои толкова остро,ако болниците при прием си правеха изследвания и консултации със специалист



Еми да, така съм съгласен - влизам в болницата, там на рецепцията стои един общопрактикуваш лекар или някаква медицинска сестра или някой друг с минимална квалификация, аз му казвам какъв лекар ми трябва и той преценява и ме праща директно там, без потребителска такса.


В отговор на:

Сега всичко е при нас и голяма част отиват за тези дейности,макар че има нареждане от Каса-та да не ги правим ние.



А да, май те разбирам - искаш да кажеш че като те изпишат от болницата или те върнат от спешното, ти казват "иди при личния и вземи направление за едикаквоси." Случвало ми се е. И след това тъй като знам че личния няма направления за мен, тъй като бабите се преглеждат по три пъти на седмица, а не по 0,75 пъти годишно, трябва да ида на съответния лекар и да му платя. Това също е поредната хуйня, направена с цел смрадливата Каца да не дава пари на хората, които я издържат, а само на политиците и на нейните служители. Много ясно че трябва лекар-специалист от спешното или от някоя специализирана болница да може да издаде направление. Също така трябва другият лекар, при който си попаднал, да може да издаде допълнително такова, ако установи че не е той специалистът, при когото са те пратили.


В отговор на:

Стана малко дълго,но се опитвам да ти обясня технологията на ежедневното жонглиране при ОПЛ-то.Хем пациентите да са доволни,хем да нямя глоба.



Да бе, ти така ми го обясняваш все едно е в реда на нещата. А аз се питам кога ще се сетите да им биете шута на здравния министър, на правителството и на касата, които се гаврят и с вас, и с нас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.