Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 07.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Предложение за бан на хейтърите  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.09.17 13:51



Прави ли ви впечатление че който е начинаещ във Дир- а пробва да почне изявата си със охулване на лекари? На когото в никой друг клуб не му обръщат особено внимание и/или клуба е във клинична смърт- хайде да ругаеме лекарите. Който е насъбрал отрова във душата си и няма къде да я излее- моля Клуб медицина е за това! Де стига!!! Аз предлагам следното- който публикува обидни квалификации по отношение на медицинското съсловие, нека ги подкрепи със съответните доказателства, респективно с конкретен медицински казус(за предпочитане касаещ него или негови близки/познати). В противен случай въпросния участник да бъде баннат. Под това разбирам банване на въпросната публикация и банване на участника- за ден, ако това се повтори за седмица, за месец и ако въпросния участник продължава в същия дух достъпа му до клуба да бъде блокиран окончателно. Ще се радвам ако предложението ми бъде поставено на гласуване.



Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.09.17 17:28



Всъщност аз смятах да изтрия двете последни теми на Бипет. Късно снощи, когато ги прочетох. Нямаше още мнения по тях.
Но не го направих по следните причини:

1. Някой щеше да реши, че блокирам свободата на словото.

2. Нека се види как лекарите биват нападани безпричинно, дори тук във форума. Защото той е отражение на реалния живот. И ние сме изложени всекидневно на същите изблици, много често без никаква вина.

Съгласна съм, че е правилно да се посочва името на лекаря или клиниката, постъпили некоректно с пациент. И също съответният случай.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано20.09.17 22:43



Не съм нито пряко засегнат, нито пряко заинтересован. Всичко което казвам се случваше пред очите ми в едно спешно отделение. В продължение на месеци. С много хора. Бях изумен. Вярно е, че изумлението в съчетание с логореята дава неприятни резултат, но обещавам да се обърна за помощ към медицината. Дано неприятните ми наблюдения не се потвърдят.
Другите писания за здравната каса ги приеми за нескопосани литературни опити. Мир да има.



Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано21.09.17 09:28



Всичко което казвам се случваше пред очите ми в едно спешно отделение. В продължение на месеци.
Каква работа си имал в спешното отделение, и то в продължение на месеци? Ако не е тайна де?



Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.09.17 16:34



Аз пък съм виждала как при докаран пациент в тежко състояние всички лекари и медицински сестри се събират около човека като се стараят да помогнат. От различните кабинети излизат и се скупчват около него.
Сега се сетих как при един спешен случай в дома на болен, шофьорът ми отваряше ампулите. Казах му да го направи за да не губя време и бързо да ми ги подава...

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано22.09.17 16:41



...всички лекари и медицински сестри се събират около човека като се стараят да помогнат...
___________________________________________________________________________________

Абе ще го удушите така човека ....





Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.09.17 16:48



Тези стоят на разстояние. С ръцете на кръста или са скръстени отпред.
А в случаите, за които говоря, всяко медицинско лице прави нещо по болния. И всички са се надвесили над него.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано22.09.17 17:09



?????





Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: vehtiya]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.09.17 06:29



Прави ли ви впечатление че който е начинаещ във Дир- а пробва да почне изявата си със охулване на лекари?

Гледа ли „По света и у нас“ снощи. Пак починал пациент докато лекарите се карат защо точно в „Пирогов“ идват. А жената на починалия се беше втрещила от омразата с която я посрещнали.
Та какво ти охулване, бой трябва. Ама вие нали сте си подлеци по природа няма да застанете насреща или да се замислите какво става, ами ще ревете по медийте – „Бият ни. Невинни сме. Спасявайте ни.“



Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.09.17 09:53



Хайде, без обиди. И то отново към цялото съсловие. ,,Подлеци по природа"! Какви са тези глупости?

Ще обясня все пак какво е нередното, станало при изложения случай.
Човекът е бил със заболяване, може би онкологично, което е стигнало терминалния си стадий. Нямало е да оживее дори Спешна помощ да бе пристигнала веднага, дори да беше приет моментално в ,,Пирогов" или в Александровска болница.
Но не е правилно, не е добре, да се крещи на близките защо са го довели в болницата, да ходел другаде да мре. Не бива такива думи да излизат от лекари, ако е истина разказаното от жената на починалия, разбира се.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Виж другия случайнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.09.17 10:09



Говоря за предишния случай преди няколко дена, когато имаше обвинения пак срещу лекарите и полицаите в ,,Пирогов", че не отишли на близко разстояние до болницата за пострадал човек, а казали да бъде извикан екип на Спешна помощ първо. След което мъжът е бил докаран в същата болница.

Оказа се, че лекарите са нямали право да напускат работното си място, в случая кабинета. Това е крайното становище.

Аз съм го правила, неведнъж, когато са ме викали непознати хора за паднал на улицата. Докато дочакаме Спешна помощ.
Остави настрана недоволството на пациентите ми пред кабинета, но ако някой спешен се появи и аз не съм там, нищо няма да ме спаси и на никой няма да му пука, че съм отишла да помогна на друг.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Спас Добрев...нови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.09.17 19:39



Не, не съм гледал "По света и у нас". Много бях изморен от дежурството на 25ти и 25/26 затова вечерта пих две ракии и се тръшнах в леглото. Спал съм като пън. Дъждът допринесе допълнително. Обичам да спинкам когато навън вали дъжд. особено след 24 часово дежурство. В моя случай си падаше малко 48 часово. Както и да е, проблема си е мой. Затова ще кажа поне за 1001ви път- този клуб трябва да е затворен. За да може медиците, които все още участваме в него да споделяме нашите си проблеми без разни спамери да ни дразнят, обиждат и ругаят. А сега по същество. Това ли имаш предвид:


Направи ли ти впечатление водещата диагноза? Миелодиспластичен синдром. Рак на кръвта казано на народен език(така да се каже). В последен стадий може би. Инцидента е станал на 16ти септември след обяд, пациента е изписан от УМБАЛ Свети Иван Рилски на 15ти след обяд. Като безнадежден, предполагам. Както и да е , това са подробности. Пациента се влошава, близките викат Спешна помощ. И какво правим?! Пациента е бил със кръвно налягане 80/40 доколкото разбрах. Лекарката се била опитала да му постави някаква си инжекция. Няма инжекция!(това само между нас си де). Щом има данни за срив на хемодинамиката вариантите (по мое скромно мнение) са два: включване на някакъв обемозаместващ разтвор- Рингер да речем. Може и Хартман, но аз не го обичам защото макар и рядко дава алергични реакции. Другия вариант е Допамин в банка със физиологичен разтвор или 5% глюкоза. Лошото и в двата случая е че трябва да се хваща венозен път. Със абокат. Е, може и със иглата от системата. Когато кръвното налягане е 80/40 и вените са колабирали това си е проблем, наистина. После идва по- сложното- къде да бъде транспортиран пациента?! По правило би следвало да бъде транспортиран там, откъдето е изписан предишния ден- в УМБАЛ Свети Иван Рилски. Да ама там не приемат по спешност! И ко прайм?! Пекъл съм се на такъв огън и знам какво й е било на колежката. Онкоболните са проблем за който нашето здравеопазване (може би)умишлено си затваря очите. В крайна сметка тези болни остават на грижата на Спешна помощ, а тя няма нито правомощия, нито й е функция да се занимава с терминално болни. Е, колежката го е откарала в Пирогов. Е да, ама там няма хематолог! Трябвало е да държи на варианта "пациент в шоково състояние", макар че не е много честно по отношение на колегите от Пирогов. Александровска болница е по- добър вариант- имат реанимация, пък и Свети Иван Рилски е на един... еталон разстояние. И консултант може да бъде извикан, и пациента може да бъде прехвърлен по- лесно. Е да ама... тези проблеми не са решени административно. По една или друга причина. Това за отношението на персонала наистина е неприятно. Можело е някоя санитарка или охранител да придружат близките до входа за пациенти за да не се лутат. Що се отнася до местенето на апаратура- това са глупости. Колко време ще отнеме преместването на един апарат на колелца до съседната стая?! А, и да не забравя- за не знам коя си път се поставя въпроса за закъснението на линейките. Линейка ще дойде когато се освободи такава! Колкото и да си зле от небето няма да падне екип за да ти помогне!



Тема И какво излиза ?нови [re: vehtiya]  
Автор nbb (непознат)
Публикувано27.09.17 20:03



Това, което пиша от толкова години и не ви харесва - проблемът си остава на давещия се. Аз имах късмет да оцелея, защото не се доверих на лекарите, а продължих да се боря сама с болестта, която те ми предизвикаха, но много хора нямат моя късмет.





Тема Уволниха...нови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано27.09.17 20:06




Дано това да те удовлетвори поне малко. Аз лично съм доволен не за друго, а заради проявеното отношение от страна на колегите в Пирогов. "Не е за нас, карайте си го обратно!". Без да го прегледат, без да пуснат изследвания, без да ти напишат консултация от която да е видно че си закарал пациента до кабинета им и те са преценили че не е за тях. Все едно че не си им го карал. Хак им е, както и да ви звучи.



Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.09.17 22:01



Вие не вярвате, защото така ви изнася, но постоянно се отказва изпълнение на обявената услуга от страна на лекарите. Дори не искам да ползвам думата задължения, защото не знам какво и как ви задължава. Говори се за някаква Здравна каса, но това трябва да е мит след като всичко се плаща директно от джоба. Във всеки случай имате някакви кабинети и повечето хора смятат, че там може да се отиде за решаване на медицински проблем. Да, ама не.
Първо, въобще не мога да си обясня защо всички лекари приемат с явна неприязън и обидно отношение пациентите и непременно трябва да се скарат за нещо. Като правило докато стигнеш до момента да кажеш, какво точно те боли трябва да те овикат, да те накарат да се почувстваш като някакъв навлек, като някакъв нахалник, който само от каприз се е довлякъл до лекарския кабинет да нарушава спокойствието.
Второ, защо непрекъснато се повтарят едни и същи глупости, или да ги наречем евфемистично клишета, относно някаква хуманност и любов към хората. Може и някога да е било, но вече всичко е загубено и е останала една най-обикновена търговия. От какъв зор ви трябва да поддържате този мит, не знам.
Трето, относно сложността на лекарската професия, струвате ми се толкова елементарно устроени, че приемам за абсолютна загуба на време да обяснявам колко по сложна е философията от медицината, например.
Четвърто и пето и .......... слезте на Земята, очовечете се и поне веднъж си задайте въпроса защо толкова хора ги сърбят ръцете да ви набият.

И най на края да кажа нещо извън обикновените си глупости. Онзи човек от Пирогов е трябвало веднага да бъде приет и оставен в някаква стая да умре спокойно, ако лекарите са били вътрешно убедени, че няма спасение. Оставете приемането на истината на философите, които, впрочем ще ви обяснят, че няма истина, а вие свършете нещо полезно докато безнадежния случай предава Богу дух,а жената чака отвън спокойна, че лекарите са поели грижата.



Тема Re: Спас Добрев...нови [re: vehtiya]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.09.17 23:10



Това го знам много добре - някъде няма хематолог, другаде детски хирург, на трето място офталмолог. Тези от ЦСМП би трябвало да знаят къде какво има. Остава проблема с т. нар. самонасочили се.

Ако трябва да бъда напълно честен, единственото което ме дразни при лекарите е хроничната липса на възпитание. Инак съм напълно наясно съм с огромните усилия и убиващата липса на възможност просто да оставиш нещата за утре, например.



Тема Re: Уволниха...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.09.17 23:36



...Без да го прегледат, без да пуснат изследвания, без да ти напишат консултация от която да е видно че си закарал пациента до кабинета им и те са преценили че не е за тях. Все едно че не си им го карал...
______________________________________________________________________________________________________________________________
И това какво те учудва? Опааа.. Забравих. Това в Перник не може да се случи, щото сте единствени.
Не така стои ситуацията в София и големите градове, но основно София.
От такива безнадеждни ситуации всички бягат.
Думите на първия появил се лекар обикновено не са към пациента или тези с него.
Първите думи са към регистратурата - "Ти да не си го записала ма???"
Предполагам че дотолкова можеш да се сетиш - защо умишлено не е записан и няма изследвания.
Та леееееко си се объркал - не става дума за проявено отношение а за целенасочена и пресметната практика.



P.S. Между другото я отговори - що само уволнение?
Мисля че съдилищата в България все още работят.
Пък и ти показах красотите на Белене ... и кравите там.



Тема Re: Предложение за бан на хейтъритенови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.09.17 16:25



,,Но жлъчката ми, май,
надига се навънка.
Щом някой се разлей
такива да ми дрънка."

По памет. Любимата ми Дорина от ,,Тартюф". Домашната прислужница.
Не мисли, че е дама от висшето общество.

Аз бих направила друго в конкретния медицински случай.
Бих обяснила на близките на болния, още при изписването от ,,Иван Рилски", а дори и преди това, че няма голяма надежда за живота на човека. Че краят идва... След седмица, две... или месец, два...

Винаги съм постъпвала така.
На близките се казва всичко.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема "И добре да живееш..нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано28.09.17 17:08



все някога опираш до "Пирогов".Това е малко нещо докторски хумор.Дори и да не искаш,може да те докарат.Така де!

.И тогава ще те поемат"..елементарно устроените.."(според думи те ти).Ако "гушнеш букета",проблем няма.Ти си го очакваш и си подготвен за това.Но ако оцелееш и си тръгнеш на крака,дали ще се обърнеш,за да кажеш едно "Благодаря" на хората,които са ти помогнали?Едва ли.Защото "сложно устроените същества"не изпитват благодарност.На тях всички останали са им ЗАДЪЛЖЕНИ.Даже трябва да са им благодарни,че СУС(съкращението е от по-горе)е разрешил да го докоснат и да прегледат неговата сложност.Защото така ГИ е обогатил с невероятно преживяване.
И един съвет(не че имаш нужда,но аз да си кажа):"С поп,адвокат и доктор не се ебавай".Те го могат много по-добре от теб.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Азнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.09.17 03:17



За да може медиците, които все още участваме в него да споделяме нашите си проблеми без разни спамери да ни дразнят, обиждат и ругаят.


Прегледах някои минали преди години теми и открих, че немалко лекари са писали тук, но общо-взето все се е намирал поне един човек, немедицинско лице, което е влизало, за да дразни и оплюва нашето съсловие.

Дори установих, че е имало колеги, които са писали в ,,Българи в Германия" и са се готвели да заминават за специализация и работа там. Споделят си впечатленията.
Не знам по какво разклонение стигнах дотам, но ще дам линк към темата, който иска може да чете, ако намери време.



Лекари в Германия:



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: "И добре да живееш..нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.09.17 05:07



Що да не сте елементарно устроени, след като не може да разберете, че колкото ние зависим от вас толкова и вие от нас. Но вие непременно държите да лазим до вас с пачката пари по пода, за да няма никакво съмнение колко сте велики.
Рано или късно ще ми паднеш в ръцете да ти направя едно проектче и ще си го върна петорно за медицинските услуги. Понеже си мислите, че апартаментите се проектират и строят от брокерите няма и да разберете от къде ви е дошло. Не знам за адвокати и поповете, ама вие не сте много наясно кои кого ебава.



Тема Генерално..нови [re: bipet]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано29.09.17 07:55



бъркаш нещата.Аз никога и никого не съм молил да се преглежда или записва при мен.Пациентите сами идват.И не аз ги карам да дават,а те самички и доброволно.

.После ако пациента лази по пода,за да взема пачката,трябва да се наведа.А аз не искам,щото това навеждане го приемам за поклон.А не ми се кланя.Особено на "идоли".
А колкото до проекта,да,в момента ми го правят.Безплатно,от благодарност.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Генерално..нови [re: pavyan]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.09.17 20:00



Аз никога и никого не съм молил да се преглежда или записва при мен.Пациентите сами идват. Трябва да си пълен идиот да го напишеш това. Мигар някой те моли да ходиш до магазина. Остава да ми обясниш, че това го прави жена ти щото ти си на постоянно дежурство.
После ако пациента лази по пода,за да взема пачката,трябва да се наведа. Е, не си пълен идиот щом измисли така да отговориш. Много добро.

И стига си ми се хилил и намигвал.



Тема Re: Генерално..нови [re: pavyan]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано29.09.17 22:27



Ауууу.... Доко (нал тъй ти беше предишното никче), съвсем сте изпеде...растяли с тези навеждания и поклони.
Не само лазите ами и се навеждате.
Съвет - лази а не се навеждай. Що?
Ми като съм ти метнал пачката, съм извикал и Горо.
Та докато си наведен ... (Горо е мангал от маалата и мноооого надарен).
Горо мноооого ще те обича....


P.S. Бах ти смешниците дет сте станали. Учили били и били умни....
Пълна тъпня. Не могат да видят по-далеч от носа и джоба си.
Вместо да видят кой в виновен за ситуацията, си го изкарват на "клиентите".
Същото важи и за пациентите де. И те не виждат по-далеч от носа си.
А ония пендели се хилят и не им дреме....
И заради тях пак ще има доктор станчовци... Много.

Редактирано от hidrazin4o на 29.09.17 23:50.



Тема Re: Генерално..нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.09.17 00:03



Хидразинчо, спрете се с bipet, че заради такива като вас, никой лекар няма да влезе да пише в клуба. И с право. Защо да си причинява неприятни емоции само?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Генерално..нови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.09.17 00:29



Pavyan си избира магазина, в който ходи. Защото му харесва да пазарува оттам.
Същото правят и пациентите. Избрали са го за техен лекар и го посещават. Защото предпочитат да бъдат прегледани точно от него. Хората са доволни, иначе щяха да отидат при друг.

Така че, какъв е проблемът? Особено пък твоят? Че чак и определения раздаваш. Ти обиждаш пациентите на лекаря по този начин. Наричаш ги идиоти.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Редактирано от saksun на 30.09.17 00:31.



Тема Re: Уволниха...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.09.17 01:01



Днес стачкуват лекари и сестри от ,,Пирогов" по повод това уволнение.
Нещо не са доволни и от директора проф. д-р Асен Балтов.

Здр. министър пък съобщи, че се подготвя промяна, според която щом Спешна помощ закара пациент в болнично заведение, вече няма да има грижата за него. Ако той не е за там, от самата болница ще осигуряват превоза му към друго място, а не спешните екипи на 112.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Генерално..нови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.09.17 13:03



Проблемът за който се дъвчим намери решение – ще викаме линейки от Турция. След като обикаляли 6 дни безрезултатно по болници, хората си викнали линейка от Турция. Дошла за пет часа.
Вие да не вземе сега да се обидите. Пак ще си плащаме здравните осигуровки и даже няма да ви тормозим с досадни посещения. Ей къде е Турция.



Тема Нощнотонови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.10.17 15:00







Тема Re: Генерално..нови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.10.17 15:05



Мигар някой те моли да ходиш до магазина.
Не знаеш ли дежурния лаф на магазинера?! Като не ти харесва, пазарувай от другаде! често пъти придружен със един стереотипен израз...



Тема 7 болницинови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.10.17 15:57




Това ли имаш предвид?



Тема Re: 7 болницинови [re: vehtiya]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.17 17:38



Това, което имам предвид е, че ние не сме общество, а сбирщина от асоциални типове.
По отношение на спешната помощ.
1. 50 % от случайте не са спешни.
2. От останалите 50 % поне 30% спокойно могат да се поемат от дежурните кабинети на груповите практики.
3. Оставащите 20 % действително спешни случай могат нормално да бъдат поети от Спешните отделения.
Всичко това е бля, бля.
В Ихтиман има болница, но всичко спешно се кара в София. И не само от Ихтиман.
Болни и придружители по скоро ви имат за Богове, а не за прости лекари. Може, след време. Още много има да работят физици, химици, инженери и всяка друга сволоч докато ви направят богове.
Всички сме попаднали в един омагьосан кръг на идиоти пациенти, полуидиоти лекари, пълни идиоти драскачи. Излизане няма.



Тема Re: 7 болницинови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.10.17 19:08



Абе какво те прихваща?



Тема Едно време...нови [re: hidrazin4o]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано02.10.17 12:21



като деца,досадниците ги питахме:"Тебе кой те натиска,та звъниш?"А?

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Едно време...нови [re: pavyan]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано02.10.17 19:54



Благодаря за поясненията "професоре".

Ама въобще не ми пречиш...



Тема Re: Нощнотонови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.10.17 01:10



Казаха, че вече е взето решение за триажа. Специализантите щели да се занимават с него. И даже показаха един на дежурство, който отговаряше за това.

Не знам, обаче, доколко е редно да се изразходва лекарският труд по такъв начин. Не може ли среден медицински персонал да поеме тази работа?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 7 болницинови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.10.17 02:03



Болни и придружители по скоро ви имат за Богове, а не за прости лекари. Може, след време. Още много има да работят физици, химици, инженери и всяка друга сволоч докато ви направят богове.
Всички сме попаднали в един омагьосан кръг на идиоти пациенти, полуидиоти лекари, пълни идиоти драскачи. Излизане няма.


Пак ние сме най-интелигентните, обаче.



Иначе, на мен веднъж една жена ми каза: ,,Чеденце, да знаеш, че те имам за повече от Господ". Макар че, не бях сторила нищо по-различно от това, което всеки лекар би направил.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Съдилищата...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 15:49



Това е работа на близките. В съда обаче те ще трябва да обяснят водил ли се е на легло пациента в УМБАЛ Свети Иван Рилски към момента на трагедията и защо си е бил у дома, уведомен ли е за това екипа на Спешна помощ.

Редактирано от vehtiya на 07.10.17 15:52.



Тема Санкциянови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 15:56







Тема Re: Уволниха...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 16:00



Това в Перник не може да се случи, щото сте единствени.
В Перник сме стигали до бой заради такива случаи. Непосредствена реакция от тези събития е следното: карам в СПО(Спешно приемно отделение) човек със инсулт, а от кабинета ми се казва: Изчакайте, има пациент!!! Пациента е всъщност частен пациент на д-р еди кой си, дошел примерно за да си направи необходимите изследвания за държавна сметка, ама аз какво да направя?! Да се хвана за пищова...



Тема Ти...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 16:09



Първите думи са към регистратурата - "Ти да не си го записала ма???"
Тези думи в Пернишката болница почва нямат. Просто защото регистратурата е във фоайето в другия край на коридора. Заповядай в Пернишката болница и се ориентирай. В повечето от софийските болници положението е същото. В "Пирогов" е характерен друг лаф- Изобщо не ми го представяйте колега! Е как ще разбереш че не е за вас ако не ти го представя?! Друг лаф е характерен напоследък, и за Пирогов, и за Окръжна б- ца, че и за Трета градска(Национална кардиологична болница де

). И той е - Какво от това?! Карам аз човек със белодробна емболия във Окръжна б-ца и на пожар го представям на една бабетка, пардон колежка в дълбока следпенсионна възраст- Колежке, пациент с белодробна емболия карам! Отговора е: И какво от това? Ами деветдесет и кусур процента смъртност, какво?! Пи*ка ти на г**о!



Тема Онко...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 16:12



А, щях да забравя! Със заповед на Директора на болницата, онкоболни в терминално състояние в реанимация не се настаняват. Само ако знаеш как го отнасяме от Спешна помощ заради тази заповед!



Тема Re: Ти...нови [re: vehtiya]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано07.10.17 16:40



Е добре, защо ми рипаш тогава ?



Тема И виенови [re: vehtiya]  
Автор nbb (непознат)
Публикувано07.10.17 17:18



като пациентите го отнасяте и затова не мога да разбера защо си го изкарвате на мен, когато ви казвам какво се случва, когато ти е зле.





Тема Re: Уволниха...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 19:48



Пернишката болница по принцип разполага с линейка. Но тя е само за украшение. И малко нещо заради акредитацията. Пациенти от реанимация, от Спешен приемен кабинет, родилки в тежко състояние- всичко това се поема от екипа на Спешна помощ. Най- често без предварителна уговорка със лечебното заведение, където ще се транспортира пациента. А докато реанимационния екип митарства из София, пернишките пациенти имат на разположение само фелдшер. Най- често в следпенсионна възраст. Та нямам нищо против новите разпоредби за транспортирането на болните. Да видим само дали и как ще ги бъде у Перник





Тема Re: 7 болницинови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 19:53







Тема Многонови [re: nbb]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.10.17 18:06



песимистично го даваш. Преди си била по- Весела като гледам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.