Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 07.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 7 болницинови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.10.17 15:57




Това ли имаш предвид?



Тема Re: 7 болницинови [re: vehtiya]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.10.17 17:38



Това, което имам предвид е, че ние не сме общество, а сбирщина от асоциални типове.
По отношение на спешната помощ.
1. 50 % от случайте не са спешни.
2. От останалите 50 % поне 30% спокойно могат да се поемат от дежурните кабинети на груповите практики.
3. Оставащите 20 % действително спешни случай могат нормално да бъдат поети от Спешните отделения.
Всичко това е бля, бля.
В Ихтиман има болница, но всичко спешно се кара в София. И не само от Ихтиман.
Болни и придружители по скоро ви имат за Богове, а не за прости лекари. Може, след време. Още много има да работят физици, химици, инженери и всяка друга сволоч докато ви направят богове.
Всички сме попаднали в един омагьосан кръг на идиоти пациенти, полуидиоти лекари, пълни идиоти драскачи. Излизане няма.



Тема Re: 7 болницинови [re: bipet]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.10.17 19:08



Абе какво те прихваща?



Тема Едно време...нови [re: hidrazin4o]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано02.10.17 12:21



като деца,досадниците ги питахме:"Тебе кой те натиска,та звъниш?"А?

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Едно време...нови [re: pavyan]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано02.10.17 19:54



Благодаря за поясненията "професоре".

Ама въобще не ми пречиш...



Тема Re: Нощнотонови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.10.17 01:10



Казаха, че вече е взето решение за триажа. Специализантите щели да се занимават с него. И даже показаха един на дежурство, който отговаряше за това.

Не знам, обаче, доколко е редно да се изразходва лекарският труд по такъв начин. Не може ли среден медицински персонал да поеме тази работа?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 7 болницинови [re: bipet]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано03.10.17 02:03



Болни и придружители по скоро ви имат за Богове, а не за прости лекари. Може, след време. Още много има да работят физици, химици, инженери и всяка друга сволоч докато ви направят богове.
Всички сме попаднали в един омагьосан кръг на идиоти пациенти, полуидиоти лекари, пълни идиоти драскачи. Излизане няма.


Пак ние сме най-интелигентните, обаче.



Иначе, на мен веднъж една жена ми каза: ,,Чеденце, да знаеш, че те имам за повече от Господ". Макар че, не бях сторила нищо по-различно от това, което всеки лекар би направил.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Съдилищата...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 15:49



Това е работа на близките. В съда обаче те ще трябва да обяснят водил ли се е на легло пациента в УМБАЛ Свети Иван Рилски към момента на трагедията и защо си е бил у дома, уведомен ли е за това екипа на Спешна помощ.

Редактирано от vehtiya на 07.10.17 15:52.



Тема Санкциянови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 15:56







Тема Re: Уволниха...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.10.17 16:00



Това в Перник не може да се случи, щото сте единствени.
В Перник сме стигали до бой заради такива случаи. Непосредствена реакция от тези събития е следното: карам в СПО(Спешно приемно отделение) човек със инсулт, а от кабинета ми се казва: Изчакайте, има пациент!!! Пациента е всъщност частен пациент на д-р еди кой си, дошел примерно за да си направи необходимите изследвания за държавна сметка, ама аз какво да направя?! Да се хвана за пищова...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.