Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 20.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 15ти август...нови  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.08.17 17:05







Тема Re: 15ти август...нови [re: vehtiya]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано15.08.17 17:35



Датата е свързана с годишнината от смъртта на 26-годишния лекар на великотърновското село Стрелец – д-р Стефан Черкезов.

На 15 август 1963 г. д-р Черкезов се връща от служебна командировка в Горна Оряховица с автобус. На излизане от града той се сблъсква с камион и избухва в пламъци. Без колебание д-р Черкезов изважда от тях 47 души, но след това загива от тежките си изгаряния.


Няма такива хора сега. Като гледам по-младите от мен /на 33 съм/ не виждам нищо добро за България. Моите момчета са ок, някои са с тежко детство, но имат желание и стремеж да станат истински мъже.
Вината е в родителите. Като чета какво драскат в Нета, не знам дават ли си сметка какво отглеждат вкъщи. С тая злоба и простотия.



Тема Re: 15ти август...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.08.17 22:29



Всички познаваме колеги, които са загинали при изпълнение на служебния си дълг.

Но стореното от д-р Стефан Черкезов действително е подвиг.
Той е бил съвсем млад; имал е съпруга и малко момиченце.
Никой от 47-те души не е починал. Всички са били спасени.
Д-р Черкезов е бил изхвърлен далеч в канавка от взривната вълна, но се е върнал да извежда хората от горящия автобус.
Освен това, когато линейките са дошли, той е отказал да го вземат, за да се качват другите.
Чак накрая са го прибрали в последната линейка, дори той е бил тръгнал пеша към болницата... но е било късно. На другата сутрин е починал...

Много тъжно. Този човек е бил роден за лекар.
А дъщеря му е лекарка сега. Прочетох, че работела в чужбина.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 15ти август...нови [re: sasasas]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.08.17 22:45



За жалост - да, донякъде съм склонна да се съглася с теб.

Веднъж паднах на автобусна спирка от бая високо стъпало. Имаше група тийнейджъри, които се удряха един друг, крякаха и се бъзикаха взаимно, и никой не направи крачка, за да ми помогне.
Само един дядо с внуче се завтече към мен: ,,Лелеее, какво направихте Вие", ама някак го каза с огромно съчувствие и ми помогна; аз се бях изправила вече всъщност.
По този начин, обаче, той даде чудесен пример на своя внук, за разлика от някои родители, които явно не са положили особени усилия за възпитанието на децата си.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 15ти август...нови [re: saksun]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано18.08.17 13:15



Само един дядо с внуче се завтече към мен: ,,Лелеее, какво направихте Вие", ама някак го каза с огромно съчувствие и ми помогна; аз се бях изправила вече всъщност.
По този начин, обаче, той даде чудесен пример на своя внук, за разлика от някои родители, които явно не са положили особени усилия за възпитанието на децата си.


Баба ми ме е научила да помагам на хора, които са паднали на улицата.



Тема Re: 15ти август...нови [re: sasasas]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.08.17 20:58





Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 15ти август...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано21.08.17 20:37







Тема Re: 15ти август...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.08.17 02:13



Това е печален факт. Свързан с военни атаки, затова на първо място е посочена Сирия.

А вчера - 21.08. пак е бил нападнат екип на Спешна помощ - София, от сина на жена, която била в безсъзнание. Чух по телевизионните новини, не знам подробности. Линейката дошла на 18-тата минута и въпросният ги нападнал с нож, защото се забавили.

В мирно време се случват почти ежедневни изстъпления срещу медици.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 15ти август...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.08.17 09:28



В мирно време се случват почти ежедневни изстъпления срещу медици
Нашенска специфика...



Тема Re: 15ти август...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано22.08.17 20:19



Какво бе Вехтия? На война като на война.
Пък и като погледнеш статистиката - намаляват. През 2014-та са били 525 (с над 100 повече).
Па и не е коректно да "подскачаш" че видиш ли по време на война били убити 418 души.
Щото бройката е направена основно от атаки в Сирия - 207 броя.
Следвани от атаки в Либия, Централноафриканска република, ивицата Газа, Конго, Мали и Судан - общо 70 атаки.
Общия брой атаки - 302
Общо загинали при атаките - 418
Средно по 1,38 човека на атака.
Извод - много шум за нищо.
Що не прочетеш например това?
"България в Топ 5 в ЕС по брой жертви на здравната система
България е една от петте държави с най-много преждевременни смъртни случаи заради липса на превенция и качество на здравеопазването, сочат данни на Европейската статистическа служба Евростат.
По отношение на качеството на живота основните причинители на преждевременна смърт са ракът на белия дроб, травмите и заболяванията, свързани с алкохолната зависимост. Те обхващат 70% от всички случаи."





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.