Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: 15ти август...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.08.17 21:30



По отношение на качеството на живота основните причинители на преждевременна смърт са ракът на белия дроб, травмите и заболяванията, свързани с алкохолната зависимост. Те обхващат 70% от всички случаи
Къде ги лекарските грешки бре Хидразинчо? Нали бяха втората причина за смъртност у нас?!

И какво ракът на белия дроб?! Да дойда да ти дръпна фаса от устата ли?! Или да ти предложа заместител? А заболяванията, свързани с алкохолна зависимост?! Каква е вината на лекаря за това че някое говедо не вижда друг начин да си уплътнява времето освен да се налива с водка? Примерно.



Тема Re: 15ти август...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.08.17 21:31



На война като на война.

Ама лекарите не са войници. Нали?



Тема Re: 15ти август...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.08.17 23:35



Ами спрете цигарите и алкохола, това е част от превенцията. И може да се промени малко статистиката на Евростат.

Дето казва Вехтия, лекарите какво да сторят?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 15ти август...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.08.17 00:48



Ама лекарите не са войници. Нали?
______________________________________
За колко лекари става дума бе Вехтия? Можеш ли да четеш?
Last year 418 people died because health facilities were attacked.
Загинали са 418 души Вехтия, души а не лекари...
В това число са и шофьори, чистачи, портиери/пазачи/охрана...
И пациенти Вехтия, и пациенти. Бройката е обща за загиналите при нападения над здравни обекти.
А сайтчето от което ми цитираш си прави съчинения по свободна тема.
Измислило си е фразата основно медицински персонал и я е добавило за да "изчетка" лекарите.
Вземи да прочетеш оригинала де:


И друго Вехтия - и децата, и продавачите в магазините, и шофьорите, и обущарите, и хлебарите, и месарите, и ..... не са войници.
Това обаче не пречи те също да загиват по време на война.
Лекарите не са нещо по-специално и извънземно че да са над тези неща.
Никой преждевременно загинал по какъвто и да е повод не го заслужава - не ме разбирай погрешно.
Не съм ЗА и не оправдавам загубата на който и да е човек - независимо дали по време на война или не.
Но това твойто си е сълзлива история - направо ме разплака.



Тема Re: 15ти август...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.08.17 00:50



Да дойда да ти дръпна фаса от устата ли?!
А си ми барнал фаса в устата, а съм ти строшил ръката която е посегнала.
И хич не ми дреме дали си лекар. (а може и двете...)





Тема Re: 15ти август...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.08.17 00:52



Аз говоря за останалите 30% (а вероятно и доста повече).
Не случайно го сложих и това в цитата - за проба. Хванахте се ... като удавник за сламка.





Тема Re: 15ти август...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.08.17 02:43



Аз говоря за останалите 30% (а вероятно и доста повече).
Не случайно го сложих и това в цитата - за проба. Хванахте се ... като удавник за сламка.


Ти, също като комисията, отчитаща данните, забравяш, че има много заболявания, които могат да покосят човек без да е пушач и без да близва алкохол.
Изобщо статистиката на ЕС е направена неумело, погрешно дори, и не ми допада, че българите сме изкарани нация, умираща единствено от пушене и пиене едва ли не.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: 15ти август...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.08.17 02:49



А си ми барнал фаса в устата, а съм ти строшил ръката която е посегнала.
И хич не ми дреме дали си лекар. (а може и двете...)



Ето пример за агресивност спрямо лекаря (в случая Вехтия), който се опитва да откаже пациента от вредния навик да пуши.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: 15ти август...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.08.17 18:11



забравяш, че има много заболявания, които могат да покосят човек без да е пушач и без да близва алкохол
_______________________________________________________________________________________________
Мислиш ли че забравям?


Иначе за статистиката да - съгласен съм че не е реална а по-скоро тенденциозна.
Също като линка на Вехтия с 418-те души които той представи сякаш че всичките са лекари или медицински персонал.



Тема Re: 15ти август...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.08.17 18:24



Ето пример за агресивност спрямо лекаря (в случая Вехтия), който се опитва да откаже пациента от вредния навик да пуши.
________________________________________________________________________________________________________
Цъ, не е агресивност щото нито Вехтия е тръгнал да ме отказва, нито аз съм тръгнал да му троша кунките...


Ако отчетеш и емотикона в края на поста ми ще разбереш че е шега.
Абе то голяма скука сте това лекарите. Суша голяма. Всички ли сте оперирани и ваксинирани срещу шеги???
А ако ще си мятаме ръкавици - линка на Вехтия е пример за това как се правят фалшиви новини с цел да се манипулира масата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.