Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 27.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Онлайн записване на часове  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано06.08.17 12:12



Какво е мнението ви за запазването на час за медицински преглед по Интернет? Ползвате ли този начин? Лекарите, които посещавате, предлагат ли го?

Аз виждам огромен минус в него, а именно, че по-възрастните хора нямат умения за работа с компютър, а те са основните пациенти, нуждаещи се от лекарска помощ. Има и такива семейства, които изобщо не разполагат с компютър, разбира се, но за тях остават другите способи - по телефона или на място.

Като че ли за други отрицателни страни не се сещам. Напротив, намирам за удобно записването онлайн.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.08.17 23:38



Какво мислите за писането в интернет в 12 наобяд? Аз например, мисля че е много удобно да се пише около обяда, но има и минуси, че например тогава е горещо, а и може човек да е на работа. Но пък в 12 на обяд може също да е зает, така че всъщност не знам кога и къде са най-много плюсовете, и къде най-много минусите. Като цяло, намирам за удобно да се пише в 12, вие как мислите?

Извинявай, Сакси, искаше ми се и на мен да напиша отговор в тона на темата - не съм сигурен че успях, но като цяло, мисля че допринесох в известен смисъл за обогатяването на тази тема, ти как мислиш?

Тук вярно стана само лекари да обсъждат най-несъществената част от ежедневието си...



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано07.08.17 00:16



Като цяло, намирам за удобно да се пише в 12, вие как мислите?
_______________________________________________________________
А аз мисля - пълни простотии. Помисли малко и ако имаш грам акъл ще разбереш че така....
P.S. Даже ми е трудно да разбера какъв смисъл въобще има поста ти???
Май никакъв...



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.08.17 00:40



Ти календар имаш ли? Погледни датата, на която съм писала темата - 06.08.2017 год. Денят е неделя.
Да ти хрумне някак, че не съм на работа тогава?!

Можеш да хвърлиш поглед и на други дати - обикновено пиша след 12:00, да, но след полунощ; понякога пък в следобедни часове, когато пак не съм в работно време.

Не че ти дължа обяснение, ама съм свикнала да разяснявам дори елементарни неща. По много пъти. Не ми тежи.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.08.17 01:01



Записването и спазването на часовете не е маловажна част в работата на лекарите с пациентите. Чакането и липсата на свободни часове са неща, срещу които хората често протестират и мисля, че имат право в определени случаи.

Записвал ли си час в Онкологичния диспансер в София, например? Аз скоро не съм минавала оттам, но преди време се чакаше на дълга опашка отрано сутрин, за да се вземе час за седмицата. Имаше всякакви хора - по-възрастни или млади, някои едва движещи се, видимо недобре здравословно, но те трябваше да се редят от заранта, за да успеят да се запишат. Или техен близък трябваше да ги отмени.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано07.08.17 01:23



Я, буден модератор... Да не ядеш бонбони или сладки неща?







Тема Re: П.П.нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано07.08.17 01:28



Не, гледам ,,Приятели". За стотен път. А ти?



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано08.08.17 08:16



Тук вярно стана само лекари да...
Де да беше така



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано08.08.17 08:26



На практика това може да стане със имейл или на чат- по Скайпа например. И в двата случая трябва да си пред компютъра. Най- малкото да имаш Интернет на телефона си. Имейла едва ли има някакви предимства пред СМС- а. Така или иначе ти трябва да отговориш за да му предложиш свободен час, той пък да ти отговори дали го устройва. Най- добре е да се свържете по телефона и да се разберете. Чата по- бива, но трябва да имаш Скайп(примерно) и на компютъра, и на телефона си. Деинсталирал съм го и от двете места първо защото нещо не ми работи добре, второ защото в Скайп по името могат да ти намерят номера лица, които не би желал да ти се обаждат. Освен да се попсувате. Примерно.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано08.08.17 20:26



Проблемът със записването по GSM като обаждане е, че невинаги лекарят има възможност да отговори веднага. А и може графикът му да не е пред него.

Обажданията са по всяко време. Аз си нося графика от работа вкъщи и обратно, за да мога да отбелязвам целодневно. Но все пак излизам и без него - на разходка, среща, пазаруване, кино или просто да изхвърля боклука вечер.
Няма да го мъкна този дълъг тефтер с календар със себе си я!

Или пресичам улица, нося торби; как да раздавам часове по пътя? Само ориентировъчно мога да кажа на човека кога да дойде, ако му е удобно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано08.08.17 20:35



Мисля, че ако дойдат други колеги да пишат, те ще са студенти медици или такива, искащи да следват медицина, а може да се върнат някои писали преди време.


Ти ги знаеш повече като никове. Аз сравнително късно открих клуба, а активно пиша тук от началото на 2016-та година.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано09.08.17 00:02



А ти?
_________________
А аз тъкмо се хоризонтирах и даже не можах да прочета този пост....





Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 09:28



Преди време в клуба имаше повече участници. Мисля че има такива, които следят какво става в клуба, но избягват да публикуват заради взривоопасната атмосфера. Така да се каже.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 09:42



Обажданията са по всяко време... Лошо. Пациентите биха могли да се съобразят и да те търсят в работно време. Или като звъннат 2-3 пъти да се откажат, а ти като видиш че някой те е търсил да презвъниш. Във връзка с това е добре да си изключиш гласовата поща за да не набутваш пациентите. За да записваш адреси през Интернет и ти, и пациента трябва да имате Скайп(примерно). И двамата да бъдете пред компютъра. Това може да стане в работното ти време или той да следи кога си на линия. Аз честно казано не можах да науча моите пациенти да си записват час. Това беше и една от причините да се проваля като джипи- не успях да си туря контингента у ред.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано09.08.17 16:08



Темата на Саксън е съвсем на място. Ти не си.
Дай нещо по въпроса защо си скъсан на изпитите по медицина и не си продължил следването си. В кой курс се е случило, че не ми се рови назад.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: sasasas]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.08.17 23:28



Рови - нали си експерт



Деазнам що - така се стекоха нещата



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.08.17 23:38



Абе то стана една сложнааа...

Не съм гледал датата, на която си писала - просто отворих да видя кво става в клуба и ми се стори ебаси сухарската работа - трябвало ли да се записва час по интернет или не, лекарите пак ги биели и т.н.

Даже и дъртата я няма вече да ръси простотии, и хидрата си е забравил у тях чувството за хумор. Добре че и оня кастриран цървул в чизми го няма де, ама нищо интересно не се случва тука - нищичко не съм изпуснал





Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано11.08.17 02:54



Е, какво интересно да се случва? Пишем точно пет човека и то не по много постове дневно.

Аз пък не харесвам, когато е неспокойно в клуба на базата на разправии.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано11.08.17 16:48



Аз пък не харесвам че оня котарак без нокти като ме напсува от твое име не му отговори и оттогава не пиша





Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано11.08.17 17:37



Аз пък не харесвам че оня котарак без нокти като ме напсува от твое име не му отговори и оттогава не пиша

Кога френският ник те е псувал от името на Саксун, бре? Той официално е написал, че няма да влиза тук. Изпокара се с Вехтия, и с Хидразинчо, нещо му има генерално.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.08.17 20:02



Тези дни се поразходих из няколко клуба, функциониращи при това. Във всеки от тях се обсъждат въпроси строго(даже много строго понякога) от спецификата на клуба. Никой не ебава да забавлява гости. Нито пък да обсъжда ланския сняг.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано11.08.17 22:51



Да, разходи се ... Като кифла.
Във форуми с тематика от която отбираш не повече отколкото nbb-то от медицина...


Бая се хилих....
По-добре да беше си стоял тук.
Все пак тук имаш някакви медицински познания, не много но имаш.
Може да са на нивото на "време оно" но ги имаш и никой не то ги оспорва...



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.08.17 00:32



Ти ходиш като бодигард след Вехтия ли? Я се глави на работа към 112, има нужда, особено в Перник.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.08.17 11:32



Аз се поразходих като кифла, ти пък си се залепил тук като изплюта дъвка. Медицинските ми познания не са много, но твоите за сметка на това пък са никакви. Отделен е въпроса че нямаш необходимата квалификация да даваш оценка на познанията ми. Поне видях на каква почит сте ти и Самолетя в клуб Радио комуникации например. Аз също се похилих. На идеята за морския радар на покрива на блока например. Или за свалянето на самолети с уоки токи. Абе интересна информация може да се намери при една обиколка на клубовете. Не само техничарските.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.08.17 13:35



Аз съм си изключила гласовата поща. Никога не съм я ползвала.

Иначе, би могло пациентите да пишат по електронната, а лекарят да проверява 2-3 пъти дневно и да отговаря, тоест не е необходимо едновременно да са пред компютъра с пациентите.

И телефонът също ще функционира, няма как, защото доста от обажданията са и за други въпроси, не само за уточнение на графика и часа на идване.
Най-забавно е като се звънне в 06:00 ч. с въпроса коя смяна съм и аз кажа, че съм втора. Следва: ,,Извинявайте, че Ви събудих". До следващия път пак от същия пациент.


Мисълта ми е, че се звъни за всевъзможни неща по всяко време. Точно това го няма в другите държави. Поне да се отсъжда фактът, че не е възможно да си на телефона във всяка минута.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано14.08.17 11:41



Другите лекари не отговарят по телефона като теб. Който си е отговорен, накрая всичко излиза за негова сметка, макар че не си представям един лекар да е безотговорен, ама се срещат и такива.
Ако правиш секс и ти звънят, к'во?



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.08.17 11:54



Телефона трябва да е изключен.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: sasasas]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано15.08.17 01:28



Случвало се е и това. В крайна сметка лекарят извършва различни ежедневни и прозаични дейности в извънработното си време като всички останали хора.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано15.08.17 01:43



Никога не си изключвам телефона.
Само на едно мероприятие като ходих, един от организаторите ми го дръпна от ръката и го изключи.


Най-тъпо е по време на театър, кино и цирк, защото GSM-ът трябва да е изключен, а моя го оставям на безшумен режим, но всъщност той бучи в чантата ми. Понякога го поглеждам и ми става лошо, когато видя, че непознат номер ми е звънял няколко пъти.
А на един курс, преподавателят ми каза, че телефонът ми се обажда от чантата, може би не го чувам. Аз го чувах много добре, но се правех на разсеяна, понеже имахме тест.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.08.17 08:05



А на един курс, преподавателят ми каза, че телефонът ми се обажда от чантата, може би не го чувам. Аз го чувах много добре, но се правех на разсеяна, понеже имахме тест
Колегите около тебе също са правели тест нали? Какъв е смисъла телефона да е включен при обстоятелства, когато е ясно че няма да отговориш? Като описаните от Сасас например?



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: sasasas]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.08.17 10:17



Кое е френското у оня помиар? Аз имам предвид котарака-изтребител, той нещо ме нахрани ама от името на Саксън. Е тя може и да не е разбрала - тя си е разсеяна по принцип



Е, щом се е скарал и с Вехтия след мен и Хидразин-а, значи определено е социална личност



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.08.17 10:19



В отговор на:

Тези дни се поразходих из няколко клуба, функциониращи при това. Във всеки от тях се обсъждат въпроси строго(даже много строго понякога) от спецификата на клуба. Никой не ебава да забавлява гости. Нито пък да обсъжда ланския сняг.




Ами айде и ние така?

Единственият проблем е, че повечето нямаме необходимите познания да бъдем източници предимно на медицинска тематика, а другите имате по-наболели проблеми от медицината - например побоите над лекари и другите неуредици в болниците.

Иначе всички тук се интересуваме от медицината, няма спор - например Хидразинчо ми е ровил руски учебници как се произвежда мелатонинът, а самолетът ми е развивал много интересни теории, например как като пееш и секретът в носа ти започва да вибрира и се стича. Виждаш ли, как дори и с малко успяваме да стигнем до някакви изводи, а не само - тоя лекар го набиха, олеле!

Не че не е важно да се обсъжда и ситуацията със здравеопазването де, ама като искаш да се говири за медицина пиши за нея!

Иначе намалихме off-топиците, с изгонването на ненормалната, и щом котаракът си е бил шута - и личните нападки сигурно ще поспрат.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.08.17 10:21



В отговор на:

Аз съм си изключила гласовата поща. Никога не съм я ползвала.

Иначе, би могло пациентите да пишат по електронната, а лекарят да проверява 2-3 пъти дневно и да отговаря, тоест не е необходимо едновременно да са пред компютъра с пациентите.




Сакси, вземи си медицинска сестра и готово ;) Тва и мутрата-баровец го знае - плащаш й 1000 лева и ти върши всичката административна работа, а ти си гледаш пациентите.

Даже мога да предложа услугите си



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.08.17 11:54



Единственият проблем е, че повечето нямаме необходимите познания да бъдем източници предимно на медицинска тематика
Някой лекции ли да ти чете?



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано15.08.17 16:52



Кое е френското у оня помиар? Аз имам предвид котарака-изтребител, той нещо ме нахрани ама от името на Саксън. Е тя може и да не е разбрала - тя си е разсеяна по принцип

Никът на Tomcat сега е френски. Саксън изобщо не е разсеяна.
Ти какво си се амбицирал да пишеш тук и да даваш наклон? Никой не е длъжен да се съобразява с теб.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано15.08.17 17:02



Някой лекции ли да ти чете?
И да му четете лекции на Хромозом, все тая. Чели са му професори в Медицинския университет и пак е скъсан по всичко





Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор sasasas (ентусиаст)
Публикувано15.08.17 17:58



а самолетът ми е развивал много интересни теории, например как като пееш и секретът в носа ти започва да вибрира и се стича. Виждаш ли, как дори и с малко успяваме да стигнем до някакви изводи, а не само - тоя лекар го набиха, олеле!

Ти такива интересни теории ли си развивал на изпитите? Как ти се стича секрет в носа, докато пееш? За такава тъпотия е естествено да те скъсат


Да дойда ли да те набия аз на работата ти - тоя Хромозом го набиха, олеле!



Тема Теории...нови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.08.17 19:07







Тема Теории...нови [re: Chromosom]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.08.17 19:18



Работата на лекаря не е само теоретизиране и преливане от пусто в празно като изследванията на тема вибриране на сополите. Станеш ли лекар ти тръгваш на работа. Понякога дори в друг град, нищо че няма разпределение. Търсиш си квартира, броиш си стотинките. И най- важното- сблъскваш се със пациента, с неговите оплаквания, претенции и понякога агресия. Да си студент по медицина е едно, да работиш като лекар е малко по- друго. Като студент четеш за организма и неговата патология, като станеш лекар се сблъскваш със болния човек. И със проблемите на родното здравеопазване. Затова може би се интересуваме от различни неща. Някой ден ще разбереш. Може би.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано16.08.17 22:02



Колегите около тебе също са правели тест нали? Какъв е смисъла телефона да е включен при обстоятелства, когато е ясно че няма да отговориш? Като описаните от Сасас например?


Специално този курс не беше с медицинска насоченост. Другите хора не бяха лекари, а икономисти, инженери, филолози, така че, за тях нямаше проблем да изключат телефоните си.

А моя избягвам да го изключвам, защото ми се струва грубо спрямо пациентите. Някак излиза, че ги отхвърлям тотално. Докато при безшумния режим, сигналът е ,,свободно" и човек може пак да звънне след кратко време. Явно, че в момента просто не мога да отговоря.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.08.17 02:05



Сакси, вземи си медицинска сестра и готово ;) Тва и мутрата-баровец го знае - плащаш й 1000 лева и ти върши всичката административна работа, а ти си гледаш пациентите.

Не знам дали има медицинска сестра в извънболничната помощ, която да получава толкова.
Преди ден-два гледах обява за работа за лекар-контрольор към Здравната каса. Предлагаха 900 лева заплата (там заплатите са добри). За София - област беше.

П.П. А и аз не съм мутра-баровец.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано26.08.17 09:27



А каква квалфикация трябва, за да станеш медицинска сестра? Трябва ли да си учил за лекар? И ако да - тогава защо ще ставаш медицинска сестра и ще мизерстваш, вместо да станеш направо лекар?

Абе пълна мъгла ми е, как изобщо оцелявате при тези условия, и ви съчувтвам и ви подкрепям за това че още не се се изродили при всичката тая мизерия



Сега ми кажи - този контрольор, вероятно трябва да изпълнява разни много важни задачи по координирането на медицинските услуги на НЗОК. А с 900 лева не може да се живее. Тогава как да не почне да взима подкупи и да разваля системата, като дори и на такава важна и отговорна длъжност не му се осигурява минимумът, необходим за да се живее в тази страна?



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано26.08.17 13:28



А каква квалфикация трябва, за да станеш медицинска сестра? Трябва ли да си учил за лекар? И ако да - тогава защо ще ставаш медицинска сестра и ще мизерстваш, вместо да станеш направо лекар?


Не, медицинските сестри се обучават по друга програма. Те завършват медицински колеж. Поне така беше. МК ,,Йорданка Филаретова".
Там завършват и акушерките, рентгеновите и медицинските лаборанти, рехабилитаторите и др. Помощник-фармацевтите също.

Относно контрольорите в Здравната каса, със сигурност имат доста служебни задачи за вършене, но може би тази заплата им е стартова и после вероятно расте.

900 лева ми се струват нелошо начало. Знаеш ли колко лекари по ДКЦ-та взимат по малко, а са със специалност.
А млади хора със средно образование, например, казват, че не биха работили за по-малко от 1200 лева и затова и не се хващат. Стоят си безработни.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.08.17 11:00



Аз за по-малко от 2000 не се хващам. И моите работи нямат нищо общо с лекарската, много по-елементарни са. И най-много се дразня на колеги, които се навиват и на по-малко, защото ми подбиват цената - и все още се намират работодатели, които да ме канят на интервюта, и след това да ми предлагат лоши условия на работа. Ако не бяха съответните мерзавци, да подбият пазара, заплащането щеше да бъде по-високо за всички, защото работа има и трябва да се свърши, и дори и за 2000 на месец на работодателя пак съм му изгоден, но докато има хора, които ще работят и за 1000, той ще предпочита да търси и да ги сменя всеки месец, а не да плаща 2000.

Мисля че същото би станало и в медицината, тъй като държавата не може без лекари, и ще бъде длъжна да плати. Просто трябва да си поискате парите - например като си направите синдикат и т.н., а не кой как се уреди с подкупи, скъпи операции и т.н.

Но тъй като повечето хора, които все пак са се докопали до лекарската си диплома, мислят като мен, и в същото време не получават подкрепа и съдействие от колегите си, които са готови да работят и за по-малко, затова българските лекари масово се изнасят в чужбина.



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.08.17 16:06



Но тъй като повечето хора, които все пак са се докопали до лекарската си диплома

Има много студенти медици, които са с желанието да станат добри лекари. Не да се доберат до диплома само. Учат, стараят се; и после също, когато започнат работа и поемат цялата отговорност.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано27.08.17 17:53



Абе с теб май говорим на различни езици? Всеки път като напиша нещо, и ти не ме разбираш. Под "докопали са се" имам предвид именно че са успели със здрав труд да стигнат до там. Ти пак реши че нещо ги критикувам. Вие лекарите да нямате някаква постоянна фобия от критика, или проблемът е в моя изказ?



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.08.17 22:35



Абе с теб май говорим на различни езици? Всеки път като напиша нещо, и ти не ме разбираш. Под "докопали са се" имам предвид именно че са успели със здрав труд да стигнат до там.


Не знам, но другите пишещи ги разбирам отлично.



Това, че някой се е ,,докопал" до нещо - власт, наследство, хубава работа, в случая диплома, ми звучи сякаш е направено с нечестни средства и/или със сто зора, тройка до тройка в книжката, едва ли не. Затова казах, че доста студенти учат охотно и имат акъл, тоест съвсем логично си взимат дипломата за лекар.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано29.08.17 01:00



Сто зора, ама щото е трудно (особено в тукашните условия) - а не защото не са добри студенти





Тема Записваненови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.10.17 22:43







Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано13.10.17 12:25



Вехтия, то не онлайн ами и на живо от записването на час няма много-много файда.
Миналата седмица си записах час на живо (ходене до регистратурата и взимане на талонче, час...).
Вчера бях пред кабинета 10 минути по-рано от записания час.
Влязох час и половина след "записания" час. Колко типично...
За разлика от това си запазих маса по телефона за ресторант.
Като отидох масата беше свободна, чиста, с табелка и веднага ме обслужиха.



Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.10.17 14:34



Карък си и това си е. Поне в медицинско отношение.



Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.10.17 14:38



За разлика от това си запазих маса по телефона за ресторант.
Ама къде у ваше село ресторант бре?!

Че и със записване на час по телефона?! Явно ти си бил единствения посетител та затова са били тези салтанати- свободна маса, че и чиста и с табелка... Айде моуе ти се



Тема Re: Онлайн записване на часовенови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.10.17 15:26







Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.10.17 18:05



Благодаря.


При мен не се отваря линкът още, но ще заработи и все някаква информация може да намери човек. Щом има графици и възможност да се гледа за свободни часове.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.10.17 18:15



Не е малко закъснението.
Но има съществена разлика в двете ситуации.
При резервирането на маса можеш да си седиш цяла вечер до затварянето на заведението. Няма други клиенти да чакат за нея.
А при записването като пациент е имало преди теб, също и след теб хора, и при закъснение от 5-10 минути при всеки, се получава повече чакане за всеки следващ.

Може да дойде и спешен случай. И така изтласква назад другите.
От масата няма никой клиент да те вдигне, обаче, защото е по-гладен от теб или има по-голям празник за честване.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано13.10.17 20:50



Е, поне не ми се налага да гадая какво ми пише на касовия бон а не като в Перник:



И кво, ходиш ли по пернишки дискотеки?

Програма на пернишките дискотеки:
Понеделник: Латинопарти - бой с ножове;
Вторник: БГ парти - стрелба с пистолети;
Сряда: Lady's Night - масово сбиване заради жена;
Четвъртък: Ретро парти - бой със столове и бутилки;
Петък: Детско парти - млатене сред децата;
Събота: Рейв парти: стрелба с картечница;
Неделя: Метъл парти - бой с боксове и метални тръби




Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано13.10.17 20:59



Карък си и това си е. Поне в медицинско отношение.
___________________________________________________
Що? Днес си взех изследванията - PSA - 1,84
Това зле ли е?



Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.10.17 22:50



На тебе не ти ли бяха извадили окото в някаква благоевградска дискотека?



Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.10.17 00:28



Съвсем добър е резултатът. В норма е.
Значи си ни послушал по тази точка.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.10.17 01:01



На тебе не ти ли бяха извадили окото в някаква благоевградска дискотека?
______________________________________________________________________________
А на теб не бяха ли ти откъснали висулките в някаква пернишка кръчма?


Ти по-голяма простотия не можа ли да измислиш?



Тема Re: Записваненови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.10.17 01:08



Значи си ни послушал по тази точка.
____________________________________
В интерес на истината - не точно. Ходих за друго при личната и тя ме емна че отдавана не ме е мяркала, та ми пусна едни профилактични.
Сестрата обаче и подшушна - "Да му пускам ли един PSA?" и лекарката чак тогава стопли де.
Ама аз нали си бях подкован от форума и небрежно подмятам - "Аааа... това за простата ли?".


Честно казано в два чифта очи видях буквално изумление.



Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.10.17 01:34





Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Записваненови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.10.17 01:52



Що?





Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.10.17 01:57



Защото явно лекарката и сестрата не са очаквали такива медицински знания от теб.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Записваненови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.10.17 01:58



Малииииий... ГоУеми знания...





Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.10.17 10:06



В пернишките кръчми работа нямам по чисто обективни причини. Пристигам в Перник рано сутрин и яхвам линейката. Тръгвам си на другата сутрин (най- често)сдъвкан и изплют. Изобщо не ми е до кръчми. Пък и те не са отворили по това време. Най- много да се отбия в някоя баничарница. А простотията не съм я измислил аз. Ти сподели подобно приключение в една своя отдавнашна публикация. Проверявай ако искаш. Пък като стана въпрос за пернишка кръчма- викат ни на адрес в една такава заради сбиване. Къде е пострадалия? Сочат ми една маса където седи едно наборче цялото обляно в кръв, включително и по физиономията. Оказва се че са го ударили с чук по главата. Черепа явно беше останал здрав(за пернишка глАва говорим), но кожата разкъсана и налице беше бая впечатляващ кръвоизлив. Тръгвам да го превързвам-не няма да ме пипаш! Защо бе човек?! Оказва се че имал познат прокурор та ще дойдел да види как е пострадал. Обяснявам му че трябва да го откарам до болницата да почистят раната, да я зашият и т.н. Не, ще чакал прокурора. Междувременно се обади на въпросния прокурор да му каже как е дошла Спешна помощ и как са му казали че е за болница. Казвам му че щом не иска да го карам в болница да ми се разпише на формуляра и си тръгваме. Отговор- я си... Тръгнахме си без подпис и го оставихме да чака прокурора. Абе и прокурор да си не е лесно





Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.10.17 14:11



Хидразинчо! Ама ти добре си си похапнал! Което не ти пречи да злословиш. Разбира се. Ама това ти е в кръвната група явно.



Тема Re: Записваненови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.10.17 14:14



Хидразинчо! Ама ти направо си ги смаял със твоя интелект! И докторката, и сестрата. Както и със познанията си в областта на медицината разбира се.





Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано14.10.17 16:43



Ама на касовия бон пише Перник. Явно някой перничанин е похапвал от обедното меню през 2016-та година. Хидразинчо прави сравнение със заведението, в което той си бил запазил маса. Как му я резервирали и му сложили чиста покривка, пък при лекаря чакал час и половина.

Точно вчера едни шуменски баби се оплакваха пак при Милен Цветков, че понесли лошо отношение от сервитьорка и управител на заведение, които не искали да ги обслужат, да им дадат маса и т.н. А те били решили там да обядват, да се видят, което правели веднъж годишно.
Поръчката им била рибена супа за някои, за другите - пържена риба. Но понеже супата била 2 лева, а рибата - 3.60, тоест поръчката излизала евтина, затова не искали да им запазят маса. Сервитьорката мърморела, че щяла да носи много чинии, а сигурно и хляб щели да си вземат...

Така че, навсякъде има ужасен персонал. Според Бипет, който наблюдава в Спешното как пациентите искали ,,да погалят лекарите по главицата... с нещо по-твърдо", бабките трябваше да помилват сервитьорската главица с бастуните си, вероятно.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Записваненови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.10.17 23:24



Ама ти добре си си похапнал!
___________________________________
Кое му е добре-то бре? Не си виждам десерта в сметката.
И няма как да съм похапвал в тази квартална кръчма.
Ама на теб ти е близо - 6 километра от работното място с линейката и си нападнал киУфтетата с лИУтеница ...


Няма и 10 минути път до пресечката на ул.Рила и булевард Ю.Гагарин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.