Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 07.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Лекари, от които сте ДОВОЛНИ  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано15.05.17 17:45



Подчертавам - ДОВОЛНИ, защото няма как да сте възхитени, като ви чета. От тяхното професионално и човешко отношение към вас.
Няма нужда от поименно посочване. Само като лекар, когото сте срещнали в извънболничната и болнична медицинска помощ.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Лекари, от които сте ДОВОЛНИнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано16.05.17 12:01



Оставам с впечатление че Ен биби се котира много по- добре тук, отколкото в клуб Алтернативна мемицина. Защо ли?



Тема Re: Лекари, от които сте ДОВОЛНИнови [re: saksun]  
Автор sasasas (член)
Публикувано18.05.17 13:43



Доволен съм от всички лекари, при които съм ходил или съм водил мои близки. Има още какво да се желае, ама да си лекар е призвание. Ти го имаш Саксън, Вехтия също, но не важи за всичките ви колеги и затова пациенти недоволстват понякога.



Тема Re: Лекари, от които сте ДОВОЛНИнови [re: sasasas]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано19.05.17 15:21



Когато човек се е вързал с дадена професия, просто трябва да си изпълнява служебните задължения. Без значение дали му е призвание или не, след като вече се е хванал на хорото.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Д-р Радислав Наковнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.05.17 07:40



Един перспективен млад колега с обещаващо развитие като професионалист и общественик.





Тема Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.05.17 07:47



Един великолепен професионалист:





Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: vehtiya]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.05.17 09:14



Е тук вече уцели в десятката! Благодаря, хареса ми този доктор, много ми харесва какво е казал. Прагматичен човек, само голата истина, без да подценява рисковете, и без да плаши хората излишно с глупости.
Много ценна статия, свалих си текста.
Нито една глупост не е казал, и сякаш като никога журналистите не са му прецакали думите. Звучат автентично.

Наистина достоен човек и доктор! Браво!

Редактирано от Quai dOrsay на 20.05.17 09:15.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: Quai dOrsay]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.05.17 11:05



С колегата бяхме в съседни групи. Е, той направи доста по- успешна кариера от мен. Можеше да се реализира в академичната област, но явно е предпочел клиниката. Лично аз му вярвам.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано20.05.17 13:55



Една моя състудентка и приятелка караше стаж при него. Аз бях разпределена при друг кардиолог.
Веднъж отидох на визитация, която провеждаше д-р Сотир Марчев, заедно със състудентката ми. Останах очарована.
Той обясняваше просто. И не нападаше и не унижаваше тези обучаващи се, които бяха сложени под неговото крило.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Д-р Сотир Марчевнови [re: vehtiya]  
Автор nbb (непознат)
Публикувано20.05.17 15:43







Тема А тованови [re: vehtiya]  
Автор nbb (непознат)
Публикувано20.05.17 15:54



е





Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.05.17 18:52



Като стана дума за кардиолози, защо не вземеш и една специалност кардиология? Хем ще падат парички, хем ще бъдеш обществено полезна така да се каже. Знаеш ли каква навалица е при кардиолозите? При положение че вече имаш големите вътрешни, кардиология ще вземеш за около две години. Помисли си докато все още имаш реален шанс. Колкото повече минава времето шансовете намаляват и все повече врати се затварят.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.05.17 02:24



Проблемът е в сегашната наредба за специализации, която е в сила от януари 2015-та година. Още щом излезе и разбрах, че бившият министър Петър Москов е сътворил глупост, нещо обичайно за него, както се видя впоследствие от другите му измишльотини.

Оттогава аз непрекъснато изтъквам несъвършенствата на тази наредба, т.нар. Наредба 1, и се зарадвах като разбрах, че колегата гастроентеролог д-р Наков (дал си линк по-горе) точно това е дискутирал с настоящия ни здравен министър и шефката на Здравната комисия в парламента. Че е нужна промяна на някои положения при специализациите!

За да ме зачислят за специализация по кардиология трябва да се явя на интервю

, а не както беше преди чрез анонимен конкурсен изпит. С други думи - само връзкар ще бъде взет за специализант по този начин.
Второ - местата били много по-малко.
Трето - кардиологията е вече с 5-годишно обучение, както са вътрешните или хирургията, да кажем. Не се специализира 2 години, както е било според предишни наредби.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.05.17 02:32



И да добавя, че аз бих специализирала при доста по-ниско парично възнаграждение отколкото колегите, които били посочили 1000-1500 лева. Може, ако се явя на интервю, да го кажа това на комисията на съответната болница. Така ще имам по-голям шанс да ме вземат, стига да не решат, че съм превъртяла нещо.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.05.17 10:59



След всичкото учене и си готова да работиш за под 1000 лева? Наистина биха имали основание да решат, че си превъртяла, освен ако тайно не си спечелила милиони от някой джакпот или си получила някакво голямо наследство.
Но в последния случай вероятно би могла да си избереш и по-престижно място за специализация.

Редактирано от Quai dOrsay на 21.05.17 11:00.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.05.17 16:20



След всичкото учене и си готова да работиш за под 1000 лева? Наистина биха имали основание да решат, че си превъртяла, освен ако тайно не си спечелила милиони от някой джакпот или си получила някакво голямо наследство.


Да, така работя и сега.

Заплатата не е най-важното нещо за мен.
По се дразня на административните глупости, с които ни обременяват и отношението лекар - пациент, което би трябвало да е на по-добро ниво.

Иначе, рядко си взимам от лотарийните билети, които се търкат. Онзи ден спечелих 3 лева и си купих нов билет за тази сума. Още не съм го изтъркала, за да видя числата.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано22.05.17 19:25



Онзи ден спечелих 3 лева и си купих нов билет за тази сума. Още не съм го изтъркала, за да видя числата.
_________________________________________________________________________________________________________
И още не си го изтъркала ??? Тръпката от очакването е голяма работа ...


Внимавай! Води до пристрастяване по-силно отколкото при Мари-Хуана ...



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано23.05.17 16:13



Веднъж слушах интервю на доц. Сотир Марчев, в което той каза нещо, което напълно споделям.
Беше попитан какво мисли за ходенето при няколко лекари по даден медицински проблем, например, при няколко кардиолози. И той отговори, че е съгласен с правото на пациента за второ мнение от съответен специалист, но толкова, не повече от две лекарски мнения по един въпрос. Иначе ставало ,,много баби - хилаво дете".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано23.05.17 18:57



правото на пациента за второ мнение от съответен специалист, но толкова, не повече от две лекарски мнения по един въпрос
______________________________________________________________________________________________________
Предполагам защото ще имаме 3-4-5 и повече различни мнения?





Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано23.05.17 19:57



Да, хубаво, но проблемът идва когато двамата специалисти дадат различно и/или противоположно мнение.
Тогава как да реши пациента на кого от двамата да се довери?! Може би на по-любезния, или по-симпатичния, но не задължително с вярно мнение лекар?
Ето така се стига и до търсенето на трето мнение.
Аз лично съм на принципа, че си търся лекар, на когото да се доверя, и след като му се доверя, се водя по това, което ми каже. Ако по някаква причина лекарят, на когото съм се доверил започне да не оправдава доверието ми, търся друг. Но предпочитам да имам доверие на един лекар, а не да разпитвам много.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.05.17 15:04



Предполагам защото ще имаме 3-4-5 и повече различни мнения?


Да, случва се. Понякога различията в мненията са на двата полюса. Единият специалист настоява за оперативно лечение, а другият - за наблюдение и/или консервативна терапия.

Има и случаи, в които пациентът не е разбрал или не му е било ясно обяснено, че не се касае за разминаващи се становища, а просто за добавена диагноза/състояние или друго подреждане на диагнозите.
Например, наскоро кардиолог беше написал, че болният е с обезитас, а в друг документ това не фигурираше. И човекът си мислеше, че нещо ново му се е появило, а обезитас значи затлъстяване, което той си го е имал от години.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.05.17 15:36



Понякога различията в мненията са на двата полюса.
______________________________________________________
Това включва ли и варианта едното становище е напълно погрешно ???
Защото тогава Сотир е казал нещо дето не е трябвало да казва и мнението му е напълно погрешно.
Разбира се изключвам вариантите с които искаше да го оневиниш...


И съм напълно съгласен че сигурно има и такива - пациента да не е разбрал или да не му е обяснено че е "танто за танто".



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано27.05.17 16:30



Това включва ли и варианта едното становище е напълно погрешно ???
Защото тогава Сотир е казал нещо дето не е трябвало да казва и мнението му е напълно погрешно.



Има такъв вариант - едното мнение да е неправилно. Но понякога при диагностицирането се минава през няколко диагнози и етапи (има и атипични случаи, както и по-редки болести). Така че, не може да се говори моментално за погрешно становище. И като се отиде и при друг лекар, общо-взето се вижда съвпадението и се тръгва по един път, няма нужда да се тича веднага при десет други доктори. Имам предвид от една специалност.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.05.17 16:39



Виж, това е друго нещо.
Това автоматично означава че понякога се налага и трето че и четвърто становище.
Не говоря веднага да се тича при десет други доктори ама когато лечението не помага и няма резултат...
Отиваш при друг и той ти дава напълно съвсем становище, тогава какво правим???
Да не говорим че понякога грешното становище е и животозастрашаващо.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.05.17 09:20



Отиваш при друг и той ти дава напълно съвсем становище, тогава какво правим???
Да не говорим че понякога грешното становище е и животозастрашаващо.



Точно в такива случаи няма нужда от повече от две мнения на специалисти.
Каква е логиката? Ако и двамата лекари са на едно становище, значи то е вярното (обикновено е така). Ако има разминаване, пак не са необходими повече консултации, защото в самия процес на заболяването, в протичането му, се разкрива истинската диагноза. Остава правилното виждане на единия лекар, а другият разбира, че е сторил грешка.

Просто няма как да има повече от 2 мнения при животозастрашаващите състояния. Или имаш миокарден инфаркт, или нямаш. Или си с остър хирургичен корем или не си. Няма трети вариант, Хидразинчо.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано28.05.17 09:42



Така е. В крайна сметка при аутопсията ще се разбере кой е бил прав ... евентуално...





Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.05.17 10:06



Така е. В крайна сметка при аутопсията ще се разбере кой е бил прав ... евентуално

И пак може да са налични две мнения. Въпреки, че някои неща, които съм видяла по патоанатомия са толкова загнездили се като гледка в съзнанието ми, че не могат да бъдат сгрешени, особено от опитен патоанатом.:)

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано28.05.17 10:22



И пак може да са налични две мнения.
________________________________________
Значи вероятността за "познаване" не е по-голяма отколкото при хвърляне на "ези-тура" ?





Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано28.05.17 16:18



Значи вероятността за "познаване" не е по-голяма отколкото при хвърляне на "ези-тура" ?

Няма ,,познаване" в лекарската професия. Но има нещо друго, наречено нюх. Разбрала съм, че помага. Понякога дори всички прегледи и изследвания да сочат към дадено заболяване, лекарят да усеща, че реалното положение не е такова и да надуши точното страдание на болния.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано28.05.17 20:11



Съгласен съм за нюха, и смятам обаче, че далеч не всеки лекар го има.
Нюх би трябвало да има всеки специалист в своята си област ако е истински професионалист. Но не всеки го има. Лошото при медицинската професия е, че грешката може да доведе до човешко страдание и смърт.

Редактирано от Quai dOrsay на 28.05.17 21:30.



Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.05.17 03:41



Лошото при медицинската професия е, че грешката може да доведе до човешко страдание и смърт.


Така е, работата е свързана с човешкото здраве и живот. Грешки има във всички професии. В лекарската също.

Виж в ,,Д-р Хаус" през колко диагнози се минава при всеки случай, докато се стигне до вярната. И колко различни лечения се прилагат съответно. Хем лекарите са много отговорни и знаещи, начело с Хаус.
Затова се надявам хората, гледащи сериала, поне това да забележат...

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано29.05.17 16:48



Съжалявам, сериали и телевизия не гледам.

По отношение на изтриването на "излишното клонче" или как беше формулирано не помня точно, ще кажа, че е изтрито избирателно, с двоен аршин. Т.е. там откъдето тръгват нещата не е изтрито, понеже тръгват от Вехтия предполагам, а това, което аз написах, вдъхновен от откритието на Вехтия изведнъж се оказа излишно и неудобно.
Като триеш, бъди по-принципна, или не трий изобщо. Мой съвет и препоръка, не си длъжна да се съобразяваш.



Тема ***нови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.05.17 18:48



По отношение на изтриването на "излишното клонче" или как беше формулирано не помня точно, ще кажа, че е изтрито избирателно, с двоен аршин. Т.е. там откъдето тръгват нещата не е изтрито, понеже тръгват от Вехтия предполагам, а това, което аз написах, вдъхновен от откритието на Вехтия изведнъж се оказа излишно и неудобно.
Като триеш, бъди по-принципна, или не трий изобщо. Мой съвет и препоръка, не си длъжна да се съобразяваш.



Изтритото клонче в ,,Защо ги бият" се състоеше от седем напълно некасаещи темата мнения. Аз обясних там веднага, че трия, защото съдържа простотии.

Вярно е, че Вехтия беше дал връзка към друга тема от друг клуб преди 7 години, засягаща потребител, който е в нашия клуб сега. Но ти, сам казваш ,,вдъхновен от откритието на Вехтия", също беше дал линк към мнение на този потребител пак оттогава.
Ако всичко бе останало дотук, щях да го оставя. Ала ти беше направил твърде грозен коментар в два постинга относно миналото на този човек, лично твое тълкуване, без факти и без значение за клуба ни.

Както виждаш, дори нищо не ти бях казала, само съм отбелязала, че ,,клончето" е изтрито. Не знам защо продължаваш сега.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Редактирано от saksun на 29.05.17 18:50.



Тема Re: ***нови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано30.05.17 09:35



Да, всичко е така, но не съвсем.
Този същия потребител, за когото съм направил грозен коментар, няма скрупули да прави грозни коментари за мен. То не е и само към мен, и дори понякога се увлича, но към теб не смее или ако прекали, после замазва, че не бил имал предвид точно това, което е очевидно че е имал предвид, или в краен случай се извинява, но само на теб.
И сега неискрено каза, че не се бил гордял с коментарите си. Но тези коментари той ги повтаря от години, може и да не е непременно в този форум.
С всичко това не казвам, че ти трябва да направиш нещо. Просто описвам фактите в прав текст. И ако сега и това изтриеш, ще считам вече за съвсем доказано, че се мери с двоен аршин, и че лично толерираш този точно потребител.
По какви причини не знам. Много пъти писах неща и после ги трих, за да не разлайвам излишно кучетата, и за да не се раздухват излишни конфликти, но понякога просто няма как. Написаното си остава, нищо, че е изтрито и че някой не се гордял с него. Защото сме го прочели. Не мога и не искам винаги да си замълчавам и всичко да е все за моя сметка.

Извинявам, че разводнявам темите тук с това.

Редактирано от Quai dOrsay на 30.05.17 09:38.



Тема Re: ***нови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано30.05.17 18:39



Няма да изтрия мнението ти. И през ум не би ми минало, дори да не бях прочела опасенията ти.

Само ще кажа, че грешиш относно това, че толерирам някого. Ако срещу теб беше написано същото, пак щях да го премахна.
И смятам, че човек наистина може да не одобрява някои свои постинги и да не се гордее с тях. Може да е напълно откровен.

Накрая, за мен е неясно защо с въпросния потребител не се разбирате. То си е ваша работа, но аз не виждам дълбоки корени в това. Малко ви е момчешко заяждането, в добрия смисъл на израза.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема УМБАЛ - Русенови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано31.05.17 19:51







Тема Re: УМБАЛ - Русенови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано31.05.17 20:17



Ето човек, който независимо от тежката травма, която е получил - физическа и психическа, е намерил сили да напише материал, за да изрази благодарността си към медицинския болничен персонал.

Трябва да се публикуват такива мнения, не само тотално отричащи наличието на качествена медицинска помощ в България. Освен това ми харесва, че господинът е наблегнал не единствено на професионализма, а и на топлото и човешко отношение.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: ***нови [re: Quai dOrsay]  
Автор sasasas (член)
Публикувано01.06.17 16:01



Извинявам, че разводнявам темите тук с това.

И аз да разводня.
Саксън се опитва да си върши отговорно работата като модератор. Ако аз бях написал онова, което беше писал ти, тя и мен щеше да изтрие.
Като пуснах тема за бан на Самолета, Саксън я заключи и не се съгласи, точно щото гледа принципите, а не нейно толериране на юзъри.

Друго ще те питам, бате, не само теб. Защо като не искате нбб да пише тук и ревахте на Сакс да я махне, тя я три доста, опита и бан, после Киро я нулира за пореден път, защо сега й отговаряте на мненията?
Какво искате, ебаси? Мъже ли сте в тоя клуб? Да не излезе, че само модераторката има топки, демек принципи, пък се и съобразява с вас, а не трябва както виждам нещата.



Тема Re: Лекари, от които сте ДОВОЛНИнови [re: vehtiya]  
Автор sasasas (член)
Публикувано01.06.17 16:12



Щото пишете под мненията на нбб. Ти що ревеш против нея в тоя си пост, а в съседната тема й отговаряш?
Какво искаш, айде го кажи тук? Саксън я трие, Киро я нулира, но ти и още 1-2-ма от клуба сте фурнаджийски лопати. Като не искаш невежата нбб да пише в клуба, не й отговаряш. Вдяваш ли? А ти ревеш, че нбб няма място тук, но й пишеш под постовете. Нормален ли си, пиян ли, че не вдявам?



Тема Re: ***нови [re: sasasas]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.06.17 16:55



Ако аз бях написал онова, което беше писал ти, тя и мен щеше да изтрие.
Защо да не те изтрие, ти като какъв се изживяваш?
Прав си за нбб, но мисля, че малко се изхвърляш прекалено. Какво като сме й отговорили? Малко по-спокойно го давай.



Тема Re: ***нови [re: Quai dOrsay]  
Автор sasasas (член)
Публикувано01.06.17 17:03



Аз съм супер спокоен. Дай мнение за това да пише ли тя в клуба? Защото, ако й отговаряте, няма защо да пилите на главата на Саксън да я банва. А защо нбб не я вземеш да пише в Програмисти, бате, що при лекарите идват идиотите?



Тема Re: ***нови [re: sasasas]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.06.17 17:38



Аз съм супер спокоен.
Никак не ти личи ако е така.
Аз мисля, че саксън няма нужда от говорител в клуба, и сама може да напише нещо ако желае.
За нбб не мисля че има какво повече да се коментира, отдавна изяснихме.



Тема Re: ***нови [re: Quai dOrsay]  
Автор sasasas (член)
Публикувано01.06.17 17:46



Бъди последователен, може би тогава няма да минаваш за п..ка.
Ти се караш с Хидразинчо, със Самолета също, изгони Хромозом, а на Вехтия каза, че те е махнал от клуба, за да пишеш при инженерите.
Да те наричам и аз ли опулена дедотия, или измет? Харесва ли ти?



Тема Re: ***нови [re: sasasas]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано01.06.17 20:17



За да имам ясна позиция, ще кажа следното: всяко следващо мнение на нбб ще бъде изтривано. Който пише под нея, да знае, че ще бъде заличен, заедно с нейното становище.. Защото, наистина, не разбирам какво искате - ревете срещу нбб, но пишете под постингите й. Не смятах да отварям въпроса, но се налага.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Редактирано от saksun на 01.06.17 20:19.



Тема Re: ***нови [re: sasasas]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.06.17 21:00



Не ми пука как ме наричаш, нито за какво минавам пред теб.



Тема Re: Лекари, от които сте ДОВОЛНИнови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.06.17 21:08



Много се палиш нещо. Ако имаш предвид поста с умрелия познат, може би си струва. Обсъжда се чисто медицински случай. Пък дали съм нормален... Явно не съвсем. Щом така охотно си губя времето с глупаци...



Тема Млада...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.06.17 20:34







Тема Re: Млада...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.06.17 01:37



Точно за това говорех в горен пост - преди се специализираше вътрешни болести 5 години и след това, ако искаш кардиология, ендокринология, пулмология или др., караш още 2.
Докато тази колежка е учила направо ендокринология за 4 години.

Значи, при предишната система излиза, че общо обучението на един лекар, за да вземе профилна специалност, е било 6 + 5 + 2 = 13 години!
Сега е 6 + 4 = 10
Много е, който и вариант да вземеш. Но така е в цял свят, медицината винаги ще е номер1 по продължителност на ученето и стажовете. В това е част от чара й.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Млада...нови [re: vehtiya]  
Автор sasasas (член)
Публикувано16.06.17 12:54



Не, че нещо, ама прегледите са безплатни само докато лекарката набере пациенти. Тя сега стартира и кой ще отиде като не я знае никой.
Така и в някои клиники работят, баба ми беше ходила и после веднага й поискаха две направления. Та й се карах, че е отишла щото било без пари
Тя Саксън редовно си ги приема без направление, но вече взеха да й се карат и колегите й, защото е добричка, то всичко си остава за нейна сметка.



Тема Re: Млада...нови [re: saksun]  
Автор sasasas (член)
Публикувано16.06.17 13:13



Ми учите много, но покрай вас е особена атмосферата. Различно е на вашите купони или ако компанията е с хора от всякакви професии, докторите се отличават веднага и главно докториците





Тема Re: Млада...нови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано16.06.17 14:13



Не, че нещо, ама прегледите са безплатни само докато лекарката набере пациенти.
На това му се казва "промоция". Аз напоследък все на промоция си пазарувам. В Кауфланд-а де, чат- пат и във Фантастико-то. Промоцията всъщност ти дава възможност да пробваш различни продукти и да избереш този, който най- много ти харесва. Така съм си избрал "Сунгурларска гроздова". Може и "Бургаска гроздова".



Тема Re: Млада...нови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано16.06.17 14:16



защото е добричка, то всичко си остава за нейна сметка
Именно. Хората са казали- колкото е по- добра душата, толкова е по- тежка съдбата. Да си лекар е мисия, но това няма да ти плати сметките. Нали?



Тема Д-р Сия Христова- Евтимованови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано16.06.17 14:21



С тази колежка се запознах в далечната 2011 година. Тогава окончателно беше закрита болницата в Радомир и няколко колеги, включително и тя, дойдоха в Спешна помощ Перник. Колежката има специалност Педиатрия. Прехвърли се в Педиатрично отделение в МБАЛ Рахила Ангелова Перник, има и частен кабинет в Радомир. Моите уважения, на това му казвам пълноценна реализация.



Тема Re: Млада...нови [re: vehtiya]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано16.06.17 16:19



колкото е по- добра душата, толкова е по- тежка съдбата.

Точно така е.



Тема Re: Млада...нови [re: sasasas]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.06.17 00:33



Ми учите много, но покрай вас е особена атмосферата


Няма как да я работиш тази професия и да си на прилично ниво, ако не учиш. Почти постоянно, защото има неща, които се забравят. Особено от тези, с които не работиш всекидневно или не са от твоята област специално.
Най се нервирам, когато не мога веднага да си спомня нещо, което съм знаела добре. Но пък има болести и синдроми, които са ми останали още от студентските години в главата и макар да не съм ги срещала като случаи, ясно си ги спомням.

Сега ми изникна синдромът на Бъд-Киари, не знам защо. Виждала съм го само веднъж по време на упражнение.
Слава Богу, че е изключителна рядкост, та в момента се чудя как изобщо съм го видяла. Беше при млада жена. Тя беше с тромбоза на чернодробните вени.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема П.П.нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.06.17 00:52



Quai dOrzay, нали си говорихме в друга тема за естрогенните препарати?
Този синдром, например, може да се прояви точно при жени, които ползват орални противозачатъчни средства, съдържащи естрогени.
Затова лекарите винаги питат пациентките си за употребата на този вид контрацепция. Особено, ако са пушачки.
Моля жените да не се сърдят и учудват, когато лекари, които не са акушер-гинеколози им задават такъв въпрос. Че една пациентка веднъж беше решила, че докторът й едва ли не от личен интерес я разпитвал как се предпазва от нежелана бременност.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Млада...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.06.17 01:13



Хората са казали- колкото е по- добра душата, толкова е по- тежка съдбата. Да си лекар е мисия, но това няма да ти плати сметките. Нали?

Да, но човек не може лесно да се промени, особено след определена възраст. Дори да опитва и да си казва, че е за негово добро, да кажем, да е по-рязък, по-безцеремонен към другите. Не става, ако си с чувствителна душа и не ти идва отвътре да нагрубяваш хората.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Сия Христова- Евтимованови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано17.06.17 01:24



Много хубаво.


А преди 2 години, когато ходих в Перник, видях, че точно Педиатричното отделение е в ремонт или поне част от него. То се намира до централния вход на болницата, по-встрани е.
Спешното също го мернах. Имаше линейки и пейка (или друго за сядане) до неговия вход.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано17.06.17 20:50



Защо особено пушачки? Каква е ролята на цигарите? Никотина или катрана оказва влияние?
На мен ми се е случвало да поискам телефон на млада жена заради служебен контакт, а тя да си помисли, че я свалям.





Тема Re: П.П.нови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.06.17 02:52



Защо особено пушачки?

Заради никотина, който повишава риска от венозна тромбоза. Плюс приема на орални контрацептиви, в комбинация, става още по-опасно.

Да не забравяме, че тютюнопушенето е свързано и с увеличение на холестерола, а оттам и атеросклеротичните плаки в артериите се образуват по-лесно, особено като има и нарушения в съдовата стена. И така се появяват исхемичната болест на сърцето и инфарктът. Също инсултите.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано18.06.17 18:53



Благодаря за отговора.

Да не забравяме, че тютюнопушенето е свързано и с увеличение на холестерола, а оттам и атеросклеротичните плаки в артериите се образуват по-лесно, особено като има и нарушения в съдовата стена. И така се появяват исхемичната болест на сърцето и инфарктът. Също инсултите.

Да, но тютюнопушенето и приема на никотин не са еднозначно равносилни.
Например има никотинови дъвки, пластири, има електронни цигари, при които се приема никотин без катран.
Затова попитах никотина или катрана.



Тема Re: П.П.нови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.06.17 20:13



Е, по-добре е без катрана. Той е главният виновник за белодробния карцином и за ХОББ (хронична обструктивна белодробна болест), която придобива все по-голямо значение като причина за инвалидизиране и смъртност.

Та, от двете злини - никотин + катран, или само никотин, е по-добре да се избере по-малката. Поне това да се прави.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано18.06.17 20:28



Да, и аз така мисля, макар че най-добре е нищо. Отдавна отказах всякакви цигари.

Все пак интересно е докъде е вредността на никотина.

Редактирано от Quai dOrsay на 18.06.17 20:29.



Тема Re: П.П.нови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.06.17 20:45



Е, нали вече има публикации за ползата на никотина спрямо болестта на Паркинсон. Аз не съм особено доверчива относно това, но дори да е абсолютно достоверно, не си заслужава да ставам пушач тепърва, заради евентуално предпазване от едно заболяване, а излагане на множество други.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема А на тебнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано18.06.17 20:49



Браво, че си се отказал от този вреден навик.


Ако не е тайна, колко години си бил пушач?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: А на тебнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.06.17 14:14



Около 20.



Тема Уникална...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.06.17 12:03







Тема Вие...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано26.06.17 15:20





Редактирано от vehtiya на 26.06.17 15:22.



Тема Re: Вие...нови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано26.06.17 16:01



Има много хора, които са попадали на прекрасни лекари. И са истински признателни за грижите и вниманието.
Просто в Интернет, както и в другите медии по-често излизат материали, свързани с недоволството на пациенти, защото това е, което продава, а и не сме възприели практиката от другите държави, че се ходи в съда за груби, системни лекарски грешки, а не се дудне по форуми и Фейсбук само.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вие...нови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано26.06.17 17:26



Така е, но и хората не вярват в съдебната система. Никой не би повярвал, че лекар би могъл да бъде осъден, колкото и да е виновен. И в такъв случай за какво да се занимават със съдилища? Знае се, че в съдебната система е най-върлата корупция.



Тема Д-р Димитър Екимовнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано29.06.17 01:09



Солистът на ,,Сленг", който беше и лекар, лека му пръст.
Днес се навършват 9 години от смъртта му.

Много ми помогна една нощ, когато бях извикана за пострадал пешеходец, пресичал уличното платно. Когато пристигнах, Дими вече беше оказал първа помощ, беше спрял движението, извикал Спешна помощ и полиция. Той се бе озовал случайно на мястото на инцидента. Спомням си, че ми каза, че пътувал за турне или концерт, не помня точно.
Можеше да тръгне веднага, когато дойдох. Но той остана, докато пристигна линейката на Спешна помощ и сложихме момчето на носилката, а оттам в колата, за да бъде закарано в болница.

Обърнах се да благодаря на д-р Екимов, но той беше изчезнал.

След това, една вечер в късните новини по телевизията, чух за нелепата му смърт...

Благодаря ти, Дими! Ти беше лекар и музикант. Но за мен ще останеш главно ЧОВЕК.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Д-р Димитър Екимовнови [re: saksun]  
Автор sasasas (член)
Публикувано29.06.17 16:35



Бог да го прости Дими Екимов. Направил е хубави песни.





Тема Заслужени награди...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано30.06.17 18:38







Тема Д-р Стефан Райковнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.07.17 09:03







Тема Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.07.17 10:59







Тема Re: Лекар- пациентнови [re: vehtiya]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.07.17 15:46



Ние също си имаме в клуба една дълга тема за отношенията между лекаря и пациента. И всичко сме описали по подобен начин, както и в други теми сме го обсъждали.
Това е основното, което куца в здравеопазването ни, поне според мен.

Може да се повтарям, но възпитанието и културата на един човек, ако са на добро ниво, то той се отнася внимателно към околните, независимо дали е лекар, друг професионалист, пациент, пътник в транспорта, клиент в заведение. Много зависи от домашното възпитание и първите седем години.
Истината е, че правилно възпитани хора се срещат не много често. Оттам идват доста проблеми.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано12.07.17 15:59



Истината е, че правилно възпитани хора се срещат не много често.
Така е, но и е доста трудно да се прецени кое точно е "правилното" възпитание и по какви критерии е правилно.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.07.17 16:25



Така е, но и е доста трудно да се прецени кое точно е "правилното" възпитание и по какви критерии е правилно.

Най-общо казано, възпитаният човек се отнася вежливо с околните, не обижда безпричинно, внимава с жестовете и мимиката си, защото някои могат да са обидни за събеседника; наясно е с етикета в зависимост от мероприятието; старае се гласът му да не звучи грубо и заядливо. Не крещи без нужда. Допитва се до другия, за да разбере как се чувства той - удобно ли е седнал, иска ли да се премести на сянка, например; носи ли чадър, ако вали; как ще се придвижи до вкъщи, ако е вечерно време и т.н.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.07.17 17:54



Правилното възпитание е да се отнасяш с уважение към този, от когото очакваш помощ.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: vehtiya]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано12.07.17 18:50



Правилното възпитание е да се отнасяш с уважение към всички.
Не е добро възпитание да казваш на хората да мрат като кучета, особено ако си лекар и си дал хипократова клетва.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.07.17 20:04



Не е добро възпитание да казваш на хората да мрат като кучета, особено ако си лекар и си дал хипократова клетва
Добро възпитание ли е да се отнасяш с агресия към този, от когото чакаш помощ, независимо дали си дал клетва или не?!



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: vehtiya]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано12.07.17 22:14



Аз не съм се отнесъл с агресия към лекар. Но ти каза и аз да мра като куче.

Само за справка ще спомена един случай когато бях съвсем млад и неопитен. Студент първокурсник бях. Отидох при някаква зъболекарка да ми вади мъдрец. Но тя работеше частно и незаконно в кабинет в поликлиника. Като й казах, че имам някои алергии тя се уплаши и не ми сложи упойка, но ме излъга, че ми я слага. Няма да ти описвам каква болка е да ти вадят зъб без упойка. Накрая си призна, че е предпочела мен да ме боли, отколкото в случай на алергична реакция да се наложи да вика помощ, и да я хванат, че работи частно.
Е, не заслужаваше ли да я набия?

На мен до този момент не ми бяха слагали упойка, и не знаех, че трябва да изтръпне упоеното място. Тъпата зъболекарка разчитала на автосугестия, че като ме излъже, че имам упойка и по-малко ще ме боли, а аз през цялото време си мислех - след като с упойка толкова боли, какво ли е да ти вадят зъб без упойка.
Звучи като виц, но е истина.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.07.17 22:45



По-страшното би било не като я хванат, че работи частно незаконно, а ако на теб ти се случи нещо - анафилактичен шок, и да не може да те спасят. Тя се е страхувала от това много повече.

Наскоро имаше случай на починало дете вследствие на анестезията при зъбна манипулация. При това стоматологът е бил съученик навремето на майката, така че, е бил подбран като сигурен и добър, ама ей на...

Пък и тя ти е признала, че не е сложила упойка. Можеше и да не ти каже изобщо.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Лекар- пациентнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано12.07.17 23:03



Добро възпитание ли е да се отнасяш с агресия към този, от когото чакаш помощ, независимо дали си дал клетва или не?!
________________________________________________________________________________________________________
Кой да е дал клетва бре, пациента ли??? Лекаря ли?
И да, очаквам да получа помощ. Безплатна.
Щото тоя доктор за това се е пазарил. Такъв му е трудовия договор.
За толкова пари. Не да гледа пациента като банкомат щото видиш ли 1000 заплата му била малка....
Ми да оди да продава патладжани на пазара ...
Вехтия, когато някой доктор тръгне да те изнудва, не трябва да има компромиси.
Правиш го квадратен (доктора) и умната за да не те фанат.
Па то е лесно (да не те фснат)....





Тема Re: Лекар- пациентнови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.07.17 23:17



Защо все отивате към посоката изнудване? Ти и още един клубар.
Има бол невъзпитани хора и грубияни. И това не е свързано с никакви пари.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано12.07.17 23:20



Призна, ама след като ме измъчи и извади зъба с триста зора.
И накрая ме прати и снимка да ми направят, която пак беше нещо не съвсем както му е реда, защого си спомням, че снимката беше много неясна и не можеше да се види хубаво дали не е останало нещо след ваденето. Аз може да не съм зъболекар, но мога да преценя когато на една снимка нищо не се вижда. То и зъболекарката дълго я гледа и накрая призна, че не може да види добре.

Изобщо, цялата работа беше много неприятна и голяма грешка, че отидох при нея тогава, но ми я препоръчаха като леля на гаджето на мой приятел. Била уж много добра. Забелязал съм, че около всеки зъболекар се завъжда една групичка от хора (клакьори), техни пациенти, които ги хвалят.
Не съм чул досега за някой зъболекар да кажат, че не е добър. А със сигурност има такива.

Имал съм и друг случай с карък зъболекарка. Отивам в кабинета, тя ми казва, че имам кариес и ще ми прави пломба с фотополимер. Пак беше преди доста години това. Прави тя пломбата, плащам си аз и си тръгвам. Обаче започна да ме боли. И все повече се усилваше болката. Отидох пак в кабинета. Зъболекарката каза "А, сигурно не е било добре изчистено отдолу щом те боли, чакай да видя", и разстърга пломбата. Каза, че съм имал пулпит, и трябва да ми сложи арсен. Сложи арсен, и аз пак си тръгнах. За момента ме отболя, но след час-два отново взе да ме боли, този път нетърпимо. Отивам в кабинета, тя вече си беше отишла.
По онова време още нямаше мобилни телефони, или поне не бяха така масово разпространени, във всеки случай нямаше как да я потърся в същия ден, а и нямаше как да търпя болката до другия.
Започнах да търся дежурен кабинет. Отидох в един, където ме накараха да чакам, а аз не можех да чакам, болките бяха много силни и направо ми идеше да се самоубия. Тръгнах си и започнах да търся друг дежурен кабинет. Накрая намерих един на петте кьошета, където ми помогнаха, сложиха упойка и извадиха нерва, впоследствие друг зъболекар по грешка го изстърга и развали съвсем този зъб.
Накрая се стигна до имплант. Колко пари и колко мъки заради некадърни зъболекари, и такива, които не си гледат съвесно работата, а и немалко пари бяха платени.
Така че, ако съм искал да бия лекари, имал съм немалко основания.

По въпроса, че можело да получа анафилактичен шок, как всички зъболекари след това, които са работили по зъбите ми не са се страхували от това, или са поемали този риск?
Да взема да й благодаря ли, че ми е казала? Аз и бездруго щях да разбера, че е било без упойка, просто тогава още нямах опит почти никакъв със зъболекари.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано12.07.17 23:34



При другите зъболекари може да си посочвал към каква упойка си алергичен. И/или към какви други медикаменти. Или да си имал тестване, а и те сигурно са те питали как си минавал досега стоматологичното лечение. Имало ли е алергични прояви.

А това, че някой не изпитва страх, че пациентът му може да развие анафилактичен шок, при положение, че съобщава за алергии, не знам как да го приема.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано12.07.17 23:55



Единствената алергия, която имам е сенната хрема.
Само това съм й казал на тази. Щом е преценила, че има риск, трябваше да откаже операцията, а не да ме лъже. Истината е, че тя се страхуваше да не я хванат, че работи незаконно, ако нещо стане с мен. Това ми каза самата тя. Каза, че ако стане усложнение, ще се наложи да вика помощ, и щели да я разкрият, че работи частно в този кабинет, това не си го измислих аз, тя го каза.

Ако всичко е наред с това, защо е трябвало да ме лъже и след това да признава? И защо тя ще решава да ме подложи на такава болка? Можеше да ми каже предварително и аз да реша дали да търпя болка или да се откажа от операцията. Но тя се лакомеше и за парите, които изкара от мен, това е истината.

Не мога да повярвам, че я защитаваш, само защото е лекар.
Трябваше да я завържа за стола и да й тегля еди як бой. Или да й извадя някой зъб без упойка. Аз не съм вадил зъби, но можеше да потренирам на нея. Пък нека после пишат по вестниците. Но... това беше много отдавна и вече няма значение.

Редактирано от Quai dOrsay на 12.07.17 23:56.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано13.07.17 00:11



Не защитавам въпросната зъболекарка. Само се опитвам да обясня защо може да не ти е сложена упойка. От какво се е опасявала.

Освен това, аз съм против да се решават подобни въпроси чрез бой.
Защото тогава, нека не бъдат бити само лекарите, но работещите и други професии, които не си вършат съвестно задълженията. А такива има много, страшно много, мисля.
Накъде отиваме тогава?



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано13.07.17 00:30



Е, аз не я набих. И както вече казах, като не можеш да направиш нещо, или преценяваш, че не можеш или не искаш да поемеш риска, просто не го правиш и толкова. Аз не съм отишъл с вилата та врата да я карам да ми вади зъб. За всяко нещо си има решение.
В стоматологията едно време имаше една доцентка по стоматологична алергология. Вероятно и сега има цял отдел, или катедра или както там се наричат. Има си начини за всичко. Можеше да ме прати да ме тестуват, и след това да е по-спокойна за употребата на упойката. Въпросният зъб не беше спешен за вадене. Ама на нея й беше спешно да ми вземе парите, и не й пукаше дали ще ме боли, това е всичко.

Казах ти вече, тя лично ми сподели, че се притеснявала да не я хванат, а не че нещо ще ми стане. Тогава бяха малко по-мътни времената, и много неща се правеха незаконно. Имаше таксита без лицензи. Без апарати за отчитане. Просто всеки, който има кола и реши да изкара малко пари вечерта излизаше и си слагаше табела такси и возеше хора, като им отчиташе парите или по предварителна договорка до даден адрес, или като отчитаха изминатото разстояние по километража на колата, и умножаваха по някаква тарифа, за която са се разбрали. Без документи, без нищо.
Хора се назначаваха на работа без договори, и им се плащаше изцяло на ръка с целия риск да не си получат парите. Например всички служители на Нова телевизия работеха по този начин през първите няколко години от съществуването на телевизията. Даден служител разбираше, че е уволнен, като не си получеше плика със заплатата в края на месеца. И нищо не можеше да направи, защото няма договор, няма осигуровки, няма трудов стаж, нищо. След това им предложиха договори, в които пишеше, че нямат право да участват в пофсъюзи.

Зъболекарките по поликлиниките работеха частно в кабинет, неясно чия собственост. Мутрите рекетираха нещастните хора, решили да започнат собствен дребен бизнес, да отворят магазинче или нещо друго. Такива времена бяха 90-те години на миналия век. Но и сега нещата не са много по-добре.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор sasasas (член)
Публикувано13.07.17 16:58



Саксън, ти си уникална.
Почти няма жени като теб. Не само толкова възпитани, но и да са пичове, които държат на думата си и нежни мацки едновременно. 1028 пъти съм ти го казвал. T'ва е положението.
Едно е тъпото, че който е точен и раздаващ се, страда накрая.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: hidrazin4o]  
Автор sasasas (член)
Публикувано13.07.17 17:10



То няма лекари, дето са останали в клубовете, бате. Само Саксън и Вехтия, ама те са от бачкащите. От тия, дето срещат всичко и всеки.
Изнудващите са в големите клиники обикновено, важни са и няма да пропишат тук.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.07.17 19:16



Изнудващите...
Именно



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: Quai dOrsay]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.07.17 19:18



Стига си се лигавил. Пределно ясно ми е че използваш Дир- а да си търсиш мъже.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: vehtiya]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано14.07.17 00:51



Моля? Ти с какво си се напушил бре? Хахаха, съвсем изпростя ей, Перник не прощава.


Много си зле, съвсем глупости взе да пишеш, и това ми било лекар. Падна под нивото и на шапкаря даже. И това доживях, само в обратна ориентация не бяха ме обвинявали досега. Ах хахаха.



Тема Re: Лекар- пациентнови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.07.17 13:11



Защо все отивате към посоката изнудване?
__________________________________________
Ми защото го има. И не е рядко срещано явление.
Разбира се че има бол невъзпитани хора и грубияни и проблемите с тях НЕ СА само при лекарите.
И конфликтите с тях често не се отразяват в пресата и криминалните хроники.
Често не се стига и до полиция...



Тема Проф. Станислав Христовнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.07.17 16:27



Поклон пред паметта му!

Четем, че е носител на приза ,,Любим преподавател" на студентите от випуск 2013 на Медицински университет - София

И аз го харесвах.
Сега си спомних, че ни беше обяснявал трагичния случай на Лора Каравелова и процеса срещу Яворов... как всъщност ставало ясно, че е невъзможно поетът да е посегнал на живота й; това личало от самата огнестрелна рана...



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: ***нови [re: sasasas]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано04.08.17 15:17







Тема Re: Д-р Сотир Марчевнови [re: Quai dOrsay]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано05.08.17 01:02



Болонке, ти си глупак.



Тема Д-р Иво Георгиев - ОПЛ. Лека му пръст!нови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.08.17 15:11



Има лекари, наистина обичани от пациентите си.
Ето един от тях, който както други колеги си е отишъл млад...



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Д-р Алекси Деянов, ОПЛ Поклон пред паметта мунови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.08.17 15:48



Друг уважаван и обичан колега, който се бореше денонощно за здравето на своите пациенти, ни напусна миналия месец...
Да почива в мир!

В някоя от статиите прочетох, че колегата е вдигнал високо летвата със съвестната си работа като личен лекар. Също и че е нямал придобита специалност.
Всъщност сама по себе си тя не означава нищо, ако не си отговорен, състрадателен и добър човек. Просто лекар по призвание.
Неговите пациенти няма да го забравят. Вижте написаното в края на материала...



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Д-р Алекси Деянов, ОПЛ Поклон пред паметта мунови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано05.08.17 15:57



Сега обърнах внимание, че в заглавния пост съм написала ,,Няма нужда от поименно посочване". Че то може ли да е друго? Фактически не.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Д-р Неделя Щонованови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано04.09.17 18:13



Чела съм много положителни отзиви за нея.
Не съм гледала рубриката й в БТВ. Но ще се осведомя.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Лекар на годината 2017нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.11.17 18:48





Редактирано от vehtiya на 14.11.17 18:49.



Тема Предложиханови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.11.17 13:47







Тема Re: Лекари, от които сте ДОВОЛНИнови [re: saksun]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано22.06.18 04:24



Доц. д-р Ирина Трифонова УСБАЛО Клиника по химиотерапия

Отличен професионалист. Отзивчив и културен човек, който обича работата си.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.