Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано20.03.17 21:09



Аз се крия от известно време.....
___________________________________
Е, не всички са така.
Преди няколко дена се разговорих е лекар от съседната маса. Познавахме се само визуално като клиенти на въпросното заведение.
Оказа се лекар почнал отскоро в нашата "бъза помощ".
Та охотно разправяше за днешен случай - тъмнозелен се опитал да се самоубие като пие натриева основа (сода каустик).
Оплакваше се и от колегите лекари и други неща. Докато си дремел на горния етаж, някакъв негов колега от долния етаж го събудил за глупости относно някакъв пациент.
- Има темепратур 37,5 и левкоцитемия...


Демек "бърза помощ" се е напълнила с лекари от югоизточната ни съседка.
Линейките се използват като таксита да карат тъмнозелените медицински сестри до гетото където живеят...
Таааа.... такива ми ти неща...



Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: Chromosom]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.03.17 01:58



В крайна сметка стига си се хвалила на съседите каква си лекарка, ами дай по-скромно

Новините се разнасят просто. От човек на човек. Някои хора са ми били пациенти, други още са такива (или поне се допитват до мен), макар да си имат лични лекари.

Принципно се старая да крия професията си, дори от колеги, когато се явявам тяхна пациентка пък аз. Но се попълва документация при прием в болничното заведение и нещата излизат наяве.
Например, веднъж, когато висях пред хирургичния кабинет в ,,Пирогов" и ми беше страшно лошо, повръщах в няколко торбички и бях сигурна, че съм с илеус, после хирургът леко ми се скара ,,Абе, сладур, ти защо не казваш, че си лекар?". Беше след като сестрата попълни личните ми данни в ИЗ-то и ме попита за работата ми.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.03.17 02:01



Е, нали имало 90 свободни места в момента. За лекари. Но за сестри и шофьори били заети.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: hidrazin4o]  
Автор saksunМодератор (непозната)
Публикувано21.03.17 02:11



Кое момиче???

Хидразинчо, май си от пациентите, които смятат, че само медицинските сестри и лаборантките могат да бъдат млади и хубави?
Ти, ако знаеш колко красиви докторки има, ехххее... Даже има една мис България, която би трябвало да е лекар, защото знам, че е учила медицина.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: Chromosom]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано21.03.17 02:42



Абе глупако, за теб знаем, че си прост и безпросветен, къде се буташ?
Той ако бил лекар, какво щял да направи. Ти първо стани нещо, пък тогава обяснявай какво правиш.
Комшиите не го знаели какво прави. Но тук те знаем, че нищо не правиш и нищо не можеш.
Стана ли системен администратор? Не. Стана ли веган? Стана ли лекар?
Научи ли биологията? Нещо спря да говориш за това колко е лесно да научиш биология май.
Май трябва да осъзнаеш смисъла на "първо скочи, после хоп кажи".
Първо постигни нещо, после давай акъл на хората, които вече са постигнали нещо как да живеят и какво да правят и да не правят.



Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: hidrazin4o]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.03.17 10:26



В отговор на:

Остави момичето на мира.

Кое момиче?



Какво искаш да кажеш ся?


В отговор на:

Хидразинчо, май си от пациентите, които смятат, че само медицинските сестри и лаборантките могат да бъдат млади и хубави?




А така, сигурен съм че Саксън е красива и хубава . Нали затова й викаме Са(/e)кси

И още един въпрос – какво значи „тъмнозелени”?



Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: saksun]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.03.17 10:28



В отговор на:

Принципно се старая да крия професията си, дори от колеги, когато се явявам тяхна пациентка пък аз.



Е защо?

Аз даже бих го предупредил – за да не ми говори глупости и да ме смята за некомпетентен и умственоизостанал, както много доктори третират пациентите си

Даже ако можеше още на рецепцията щях да кажа – изберете ми компетентен, тъй като съм лекар и не ми се слушат глупости!


В отговор на:

Например, веднъж, когато висях пред хирургичния кабинет в ,,Пирогов" и ми беше страшно лошо, повръщах в няколко торбички и бях сигурна, че съм с илеус, после хирургът леко ми се скара ,,Абе, сладур, ти защо не казваш, че си лекар?".



Еми да – иска да знае, защото иначе ще те третира като боклук, а така трябва да внимава малко повече. Доколкото знам в Пирогов са най-големите боклуци сред спешната помощ (със сигурност с известен брой изключения – един-двама супер лекари) и лично съм имал възможността да се уверя в некадърността им, както и съм слушал истории.



Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: F14Tomcat]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.03.17 10:30



В отговор на:

Първо постигни нещо, после давай акъл на хората, които вече са постигнали



Първо отдавна съм спрял да ти давам акъл, щото знам че нямаш мозък, с който да го обработиш. Второ нищо не си постигнал и трето никой не говори с теб. Четвърто, както виждаме, тук на лекарите могат да дават акъл не само не-лекари, но и дебили – най-яркият пример за това си ти, така че ако някой се опитва да надскочи възможностите си това е преди всичко една насрана мършава котка помиар с комплекси и още една комара психологически проблеми.



Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: Chromosom]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано21.03.17 10:33



Не се прави на утрепана лисица. Аз знам, че ти на мен акъл не можеш да ми даваш.
Ставаше въпрос, че даваш акъл на саксън. Тя е лекар, постигнала е нещо в живота си.
Ти си никой, нищо не си постигнал.
А срещу мен колкото и кофи помия да излееш, изобщо не ми пука. Ти си доказано глупав.



Тема Re: Другите държави и медицинатанови [re: Chromosom]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано21.03.17 20:09



какво значи „тъмнозелени”
_______________________________
В България решили да премахнат расовата дискриминация и вместо да наричат хората българи и ман...гали взели решение всички да се наричат зелени.
Веднъж един автобус се повредил и трябвало да се бута. Шофьорът казал на пътниците:
- Хайде сега по-тъмнозелените да слязат да бутат автобуса!


P.S. Леко съм го променил и нагодил към нашите условия.
В оригинал е за ЮАР.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.