Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 26.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Пак за Спешната помощнови  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано01.07.16 19:17



След обяд синът ми си срязал крака с ламарина/ над пръстите/, ама ми го каза чак в 11 вечерта. Кракът му се беше подул и ние отидохме в Спешна помощ. Слава Богу, нямаше го нито д-р Ризов, нито онази лекарка, които бях запомнила от преди 4-ри год.И дано повече да не дават дежурства, а може и лекарката да се е пенсионирала вече, защото ми изглеждаше в пенсионна възраст/ Този път, няма да си кривя душата, лекарите бяха любезни, внимателни.До тук добре, но ни казаха, че трябва да отидем до Хасково , до денонощната аптека , да купим инжекция против тетанус и риванол и да се върнем, за да му я бият. В 11 и кусур през нощта потегляме за Хасково , вземаме каквото ни поръчаха и обратно в Димитровград.Докато бяхме в Хасково, отидохме до тамошната Спешна помощ, но там пък чакаха 3-ма човека. Затова и се върнахме в Димитровград. И така, в полунощ се прибрахме благополучно. Обаче, на мен питането ми е :НЕ БИ ЛИ ТРЯБВАЛО СПЕШНА ПОМОЩ ДА РАЗПОЛАГА С НЕОБХОДИМИТЕ КОНСУМАТИВИ, ЗА ДА СЕ ОКАЖЕ НАИСТИНА НАВРЕМЕННА ПОМОЩ? Защото, ние имаме кола, но ако на някого му се наложи да посети Спешна помощ и трябва да отиде като нас до друг град, за да купи инжекция против тетанус , и ако няма кола, тогава какво прави? Трябва да вика такси, да плати солена сметка за отиване, връщане, че и за престой. Ще му излезе дявол и половина. Имахме в града 2 денонощни аптеки, но преди около 2 год. ги закриха. А си е необходимо да има такава аптека, макар и само една.



Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: dama spatia]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.07.16 21:13



В Спешно приемно отделение би следвало да има ваксина против тетанус. Както и при Вашия личен лекар.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: dama spatia]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано02.07.16 00:38



След обяд синът ми си....
Прочетох поста почти веднага, но за съжаление нямах възможност да отговоря.
Отговорът ми щеше да е че Вехтия ще ти отговори. Както винаги неадекватно.
И не съм се излъгал де.
Него го вълнуват само две неща:
-колко малко пари получава, макар да взима доста над 1000
-как нищо да не прави и да не се развива като специалист
Нооо... това и сама сте го разбрали де.
Опазил оня горе да им попаднеш в ръчичките...
Радвам се че всичко е минало и заминало.



Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.07.16 07:02



доста над 1000
1188

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: vehtiya]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.07.16 07:31



Беше много късно, за да се обаждам на личната, а и предполагам, че нямаше да е в града. И аз мисля, че би следвало да има ваксина против тетанус в Спешното, но, ето, оказа се, че няма в нашето- димитровградско.
Нямам навика да си чета написаното , а трябва, защото в бързината съм допуснала грешка- вместо ампула против тетанус от аптеката, съм написала - инжекция против тетанус.



Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: dama spatia]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.07.16 07:36





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: dama spatia]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.07.16 13:11



Можело е сутринта да отидете при личния лекар и той да направи Тетатокс /ТТ/.

Да пътувате през нощта до Хасково и да търсите ампулата... ами ако не е налична в денонощните аптеки? И както казахте, хората може и да не разполагат с превоз.

На мен ми се е случвало да не намеря такава ампула и в аптеки в София.

Принципно, би трябвало да я има в Спешна помощ, Неотложните звена и при личния лекар. Също при хирурзите, работещи в ДКЦ и други медицински центрове.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.07.16 14:10



Също мисля, че не е редно да нямате дори една денонощна аптека в града.
Всичко се случва. Човек може да не разполага с дадено лекарство, а то да му потрябва в късните часове.
Примерно, аналгин, парацетамол, за да понижи високата температура на някого. Или медикамент, за да обезболи донякъде зъбна болка. За да изтрае до сутринта.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.07.16 14:36



До сутринта можеше да стане късно, защото бяха минали 9 чАса,от нараняването на крака, а той се беше подул. До сутринта можеше още повече да се подуе и да стане по-лошо.Днес съм си мислила дали да не напиша жалба до управителят на болницата по повод липсващият медикамент. Направих и друго. Написах материал в нашият вестник- bgvesti dimitrovgrad. Съобщението ми беше прието и сега трябва да чакам да се свържат с мен. Оставила съм имейл и тел.
Боже, саксън, изобщо не ми е дошло на ум, че тази ампула може да не я намеря в аптеката, както казваш.Явно ние не сме единичен случай и те / докторите/ знаят, че точно в тази денонощна аптека можем да я намерим. Иначе нямаше да ни препоръчат да я потърсим там. И вероятно никой до сега не е повдигал въпроса. Аз, обаче съм се амбицирала да се срещна с управителя на болницата.



Тема Re: Пак за Спешната помощнови [re: saksun]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.07.16 14:39



И аз днес точно за това си мислих, че не е трябвало трябвало да закриват денонощните аптеки. Не се знае в кой момент, в кой час на денонощието ще му се наложи да потърси някое лекарство. Бяха 2 денонощни аптеки в града, а сега- нито една.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.